Színházi Élet, 1920. július 4–10. (9. évfolyam, 27. szám)

1920-07-04 / 27. szám

4 SZINHÁZI EBET esetben csinálni ? Minden esetre belefújt a sípjába. Erre nagyszerű lendülettel a színész­csapat szinte végigszáguldotta a pályát és a tizenötödik percben Sebestyén Mihály, Halmay Tibor beadásából megszerezte a színészek vezető gólját. Bátyja erre tüstént megbocsájtotta neki az előbbi „véletlent". A gólnak borzasztóan örült a közönség. Én nem örültem, azt hittem, a bírák direkt engedték ezt az egy gólt, hogy aztán bor­zasztó revansot vegyenek. Ezzel szemben nem vettek revansot, viszont a következő tíz percben Baló Elemér a Fasor kabaré tagja újabb gólt fejel be a bírák kapujába, így fejeződik be a félidő , 2: 0 a színészek javára. Szünet alatt tréfás futóverseny volt Gal­lai Nándor, Szenes Ernő, Tamás Benő, Pa­ta­ky Ferenc és Szirmay­vel. A startnál Palásthy Vilmos részvételé­­­én indította el a futókat, célbíró Sólyom Janka volt. Soha ilyen futóversenyt ! A kövér Szenes folyton csalt, elgáncsolta társait, s meg nem enge­dett módon megkurtította a célt. Gallai Nándor oly biztos volt a győzelemben, hogy futás közben cigarettát sodort és rágyújtott. Tamás Benő pedig vicceket mesélt Szirmay­nak. Szirmay úgy röhögött a vicceken, hogy le kellett ülnie a földre. Viszont Pataky Ferenc egy kasírázott lóval végig szágul­dotta a pályát. Sólyom Janka még­sem őt nyilvánította győztesnek, hanem Tamás Be­nőt. Nemcsak a futók csaltak, de célbírónő is. Ezután ismét folytatták a footballmérkő­­­zést. Sebestyén Géza most Somogyi Nusit vezeti karonfogva a pályára. Ő rúgja a má­sodik félidőben az első labdát. Zöld szvet­ter van a művésznőn, nagyon elegáns és­ szép, a játékosok kapacitálják, hogy ma­radjon benn a csapatban. Somogyi Nusi nekigyürkőzik és hatalmasat rúg a labdába. Mit tagadjuk, ő is a bírák kapuja felé rú­gott. A Színházi Élet páholyában Lábass Juci így fogadta Somogyit : — Tudod mennyivel nagyobbat rúgtam én ?... Nyertünk . . . Tapolczay Dezső, Faludi Sándor, Szenes Ernőné, Vigh Manci, Palásthy Irén a tribünön (Vasadi felv.) A bírók csapata: Schiller, Ujváry, Kiss Gy., Weisz F., Fehéry, Vértes, Kornay, Schreiner, Kiss V., Gerő, Horváth és a taccsbíró. Sebestyén Géza és Somogyi Nusi, amint a II. félidő­ első labdáját rúgja (Vasadi felvétele)j