Új Néplap, 2002. február (13. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-04 / 29. szám

2002. Február 4., hétfő A címvédő győzelme PVSK-Sz. MÁV-Coop 93-56 (22-17, 19-10, 27-16, 25-13) NŐI KOSÁRLABDA, NB I. A-CSOPORT, 12. FORDULÓ Pécs, 2000 n., v.: Ádám, Franyó. PVSK legjobb dobók: Kalmár- Nagy 21, Tuvics 19, Károlyi 14/12, Keller 11. MÁV-Coop: Németh 4, Koncz 10/3, Csontos 6, Farmer 4/3, PE­­ROVICS 15/3. Csere: BUJDOSÓ 10, Berkó 5/3, Hegedűs 2, Owens, Sashalmi. Edző: Palko­­vits Tamás. Nem a legjobb előjelekkel utaztak a szolnokiak Pécsre, ugyanis Szabó megsérült, Szőke pedig betegsége miatt nem vál­lalhatta a fellépést. Ennek ellené­re remekül kezdett a címvédő otthonában a Szolnok, közülük Perovics és Koncz szórta a ponto­kat. A folytatásban is okosan ját­szott a Tisza-parti csapat, a 14. percben 25-23-at mutatott az eredményjelző, ám a remekül játszó Perovics megkapta a ne­gyedik faultját, ezért le kellett cserélni. Ezt követően a hazaiak egy 10-0-ás etappal távolodtak vendégeiktől. A fordulást köve­tően még egy darabig tartotta magát a szolnoki együttes, ám a nagy magassági fölényben lévő pécsiek tetszés szerint érték el kosaraikat. A MÁV-Coop nem okozott csalódást, s ennyire volt képes Európa egyik legjobb csa­patával szemben. Palkovits Tamás: — Betegségek és sérülések tizedeltek bennün­ket. Sokáig jól álltunk helyt, ám a kipontozódások után nem tud­tunk mit kezdeni a hazaiak nagy magassági fölényével._________» Bombaformában a bajnok NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA V-fon Jászberény— NRK Nyíregyháza 0:3 (-16, -15, -15) Jászberény, 400 n., v.: Donkó, Ifj. Juhász. Jászberény: Bóta, Bazan, Va­sic, NAGY /., Vargáné, Adorján. Csere: Fényes (liberó). Edző: De­r­e Gábor. Nyíregyháza: AKIMOVA, PAPI­­ZSANSZKAJA, ERDŐSNÉ, Várhe­gyi, Merkószki, Schlégl. Csere: MÁTRAI (liberó), Lengyel. Edző: Ludvig Zsolt. Az eredmény alakulása - I. játszma: 2-4, 7-11, 10-18, 15-22. II. játszma: 6-4,8-11,11-15,14-19. III. játszma: 3-6, 8-12, 10-18, 15-21. A mérkőzés kezdete előtt futó­tűzként terjedt el a Bercsényi sportcsarnok küzdő- és nézőte­rén a hír, miszerint a Gödöllő meccslabdáról vesztett 3:2-re a BSE ellen. Ez a tény pedig, hogy az egyetlen riválisnak számító fővárosi alakulat újfent két szet­tet eltékozolt, szemmel látható­an megnyugtatta a bajnoki cím­védő nyírségi lányokat. Akimo­­váék ott folytatták, ahol pénte­ken abbahagyták. Bár lényege­sen jobban játszottak vendéglá­tóiknál, az első szettben fölé­nyükhöz szükség volt három olyan játékvezetői pontra is, me­lyet a dirigenseken kívül min­denki a herényieknek ítélt volna. A térfélcserét követően egy sok­kal harciasabb Jászberény foly­tatta a küzdelmet, ennek hatásá­ra, a találkozó folyamán először, a vezetést is átvették a kék-fehé­rek. Bár a mezőnyben összesze­dettebbek lettek a házigazdák, meghatározó játékosai — Bóta, Vargáné, Adorján - pontjai vál­tozatlanul hiányoztak, így ismét egyre jobban elhúzott a Nyíregy­háza és megerőltetés nélkül nö­velte előnyét. A harmadik felvo­násban igazi örömröplabdát mu­tattak be a nyírségiek, igaz, eh­hez kellett az önmagához képest is gyenge teljesítményt nyújtó Jászberény. Deme Gábor: - Küzdöttünk, küzdöttünk, de az ellenfél fizikai fölényét nem tudtuk pótolni. Ludvig Zsolt: - Felszabadult, jó játékkal biztosítottuk be má­sodik győzelmünket. ___________________________tóm) Vargáné Rácz Márta rendkívül görcsösen játszott volt csapata ellen. S PORT 13. OLDAL Reális eredmény született Mol Szolnok-Falco KC 64-55 (11-10, 19-12, 22-18, 12-15) Férfi kosárlabda, EnterNet-Internet Li­ga, 16.forduló Olaj­csarnok, 1500 n, v.: Váradi, Földházi. Mól Szolnok: Maljkovics 9/6, PAVLO­­VICS 11/6, Vukicsevics 9/3, OROSZ 16, LAPOV 10. Csere: Merész Cs. 7/6, Trepák 2, Szarvas. Edző: Goran Miljkovics. Falco KC: Kálmán 7/3, Dénes 3/3, PAN­­KÁR 16/12, Wiley 9/6, TARLE 14. Csere: Henrik, Gráczer 6/6. Edző: Szrecsko Szekulovics. Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-2,8. p.: 11-7, 13. p.: 18-15,18. p.: 30-19, 23. perc: 37-31, 27. p.: 46-35, 37. p.: 62-52. Mezőnybeli dobószázalék: 26/53=49%, ill. 22/62=35% Büntetők dobószázaléka: 6/12/50%, ill. 2/4 (!), 50% Lepattanók: 19, ill. 27. Legtöbb lepattanó: Lapov 9, ill. Tarló 16. Legtöbb assziszt: Lapov 5, ill. Kálmán 5. Két hónap múltán szerepelt ismét hazai pályán a szolnoki csapat, természetesen színültig megtelt a kisebb tiszaligeti csar­nok. A minapi bejelentés szerint március 23-án kerülhet sor a jelenleg korszerűsítés alatt álló körcsarnok átadására, ahol majd 3000 ember szurkolhat a kosármeccseken. A vendégektől Alexe farcsont sérülése miatt hiányzott, míg a hazai oldalról a na­pokban sérüléssel bajlódó Lapov és Orosz is vállalta a fellépést. Nehezen indult be a pontgyártás, hadilábon álltak a csapatok a dobásokkal. Lehet mondani, egymás hibá­iból éltek a felek az első tíz percben. Rövid szü­netet követően Dénes triplájával először és utol­jára vette át a vezetést a Falco. Ezt követően két percig állt a játék, mert a szolnoki közönség egy része gúnyolta Kálmán Lászlót, ezért Váradi bí­ró először csak figyelmeztetett, majd megszakí­totta a játékot, szerencsére később folytatódha­tott a csata. A huzavonát követően a hazaiaknak jött ki jobban a lépés, Mérész és Lapov találatai­val szöktek meg vetélytársuktól a szünetig. A térfélcsere után triplákkal ope­rált a Falco, s ezzel némileg kö­zelebb került a jobbára ziccere­ket szóró vendéglátókhoz. Kap­csolt azonban a Szolnok, és jó védekezés mellett - 30 perc alatt mindössze hat faultot vé­tettek - Pavlovics és Vukicsevics góljaival kerül­tek 10 pont távolságra. A zárónegyedben nem csökkent a különbség a küzdők között, tovább­ra is védekezésben remekelt mindkét együttes. A különösebb izgalomra nem volt ok, szerencsé­re győzött az Olaj, ami jól jött az Albacomp el­leni rangadó előtt. Goran Miljkovics:­­ Támadásban sok hibával játszottunk, ám a játék képe alapján reális kü­lönbség alakult ki. Szrecsko Szekulovics: — Jól védekezett mind­két csapat, támadásban tőlünk nagyon hiányzott Alexe, és látszott, hogy Kálmán Laci sem érte még utol magát. További eredmények: MAFC-ZTE 100-93, Kapos­­vár-Debrecen 89-82, Kör­mend-Albacomp 89-78, Dom­bóvár-Nyíregyháza 81-73, Sze­ged-Atomerőmű 68-90, VARGA CSABA Vukicsevics (balra) a nagyszünet után mutatott jó játékot fotói m. j. Svédeké az aranyérem Ukrajna az ellenfél, a vb-selejtezőben Férfi kézilabda A magyar férfi kézilabda-váloga­tott Ukrajnával mérkőzik a jövő évi portugáliai világbajnokság selejtezőjében. Az első találko­zót június 1-jén vagy 2-án Ma­gyarországon, a visszavágót pe­dig egy héttel később idegenben rendezik. A párharc győztese ve­het részt a 2003. január 20. és február 2. közötti vb-n. Az ukrá­nok a vasárnap záruló svédor­szági Eb-n all. helyet szerezték meg. A bronzcsatában a dánok 29-22-re verték az izlandiakat. Az első helyért szenzációs mér­kőzésen, hosszabbítás után 33-31-re Svédország győzött Né­metország ellen, ezzel a svédek lettek az Európa-bajnokok. Biztató fegyverneki bemutatkozás Labdarúgás, előkészületi MÉRKŐZÉSEK FC Szeged-Szolnoki MÁV Neusiedler 2-3 (1-1) Szeged, 400 n., v.: Kalmár Szolnok (1. félidő): Rézsó P. - Bábik, Antal, Balogh, Romanek - Novák, Kádár, Gradinariu, Pelles - Kiss, Kotula. II. félidő: Balázsy - Bábik, Gradinariu, Gelbman, Balogh - Ivitz, Mile, Bány, Szabó T. - Németh Gy., Kotula. Edző: Vágó Attila. Gólszerzők: Dóra 2, ill. Bábik, Németh Gy. Ivitz Két hazai előkészületi mérkő­zés után szombaton először lé­pett pályára idegenben az Erzsé­beti SMTK elleni tavaszi rajtra készülő szolnoki legénység. A hazai gárda - lévén a vendégek mestere, Vágó Attila szegedi ille­tőségű - igazi presztízst csinált a találkozóból. - Egy rendkívül lelkes, motivált gárda fogadott minket, játékosai mindvégig csúsztak-másztak, így kimondottan jó iramú kilencven percet játszhattunk - értékelte a látottakat Vágó Attila. - A Tápió­­györgye és a Karcag ellen látot­takhoz képest tovább javult az együttes teljesítménye, s ami kü­lön örömteli, sikerült megfelelő­en alkalmaznunk a ritmusváltá­sokat. Az utolsó húsz percben aztán már zsinórban alakítottuk ki a helyzeteket, s bár kimarad­tak a ziccerek, nincs okom a pa­naszra. Tetszett Ivitz Zoli lendü­letes játéka és Bány szervezőkét­sége, de még egyszer mondom, mindenki megtette a magáét. A Szolnoki MÁV legközelebb február 5-én, fél háromkor lép pályára, amikor is hazai környe­zetben - az időjárás függvénye, hogy melyik pályán­­ fogadja szombati ellenfelét. Szajol— Jászberényi SE Vasas 2-0 (1-0) Szajol, 200 n., v.: Kormos Szajol: Móga - Sipos - Ramos­­ (Földvári), Szabó (Kader), Kállai - Hegedűs (Földi), Babella, Ger­gely, Vasas (Papp) - Viola (Lip­­pai), Bese (Vona). Edző: Kádár József Jászberény: Bak - Szerencsi (Klinkó), Szabó Z., Boros, Udva­rias - Tasi (Beszteri), Storcz (Gé­mes), Kádár, Nagy A. - Nagy R., Mikes. Edző: Vígh Tibor Gólszerző: Babella (35.), Vona (85.) A hazai együttes mindvégig irá­nyította a játékot, a télen alapo­san meggyengült vendégek első­sorban tavasszal alkalmazandó védekezésüket gyakorolták. VSC Rákóczifalva— Fegyvernek 1-2 (1-0) Rákóczifalva, 50 n. v.: Varga S. Rákókczifalva: Ulviczki (Ku­­peczki) - Szeberényi, Csabai, Bar­­tusz, Boda - Eszes, Draskóczi, Pe­­szeki, Kun - Nász, Luca. Edző: Gömöri Béla Fegyvernek: Bata (Fekete) - Ki­nyik (Kapella), Meggyes, Fridrik, Balogh - Bohács, Náhóczki, Zsemberi (Kapás), Csortos (Szász) - Faragó A., Faragó Zs. Edző: Munkácsi József Gólszerző: Szokolai (44.), ill. Faragó A. 2 (60., 80.) Az azonos osztályban (NB III.), de különböző csoportban szerep­lő két együttes csatájából máso­dik félidei gólratörőbb játékának köszönhetően a vendégek kerül­tek ki győztesen. Új mesterük, Munkácsi József ezzel győzelem­mel debütált kispadjukon, de kell is az önbizalom a fegyvernekiek­­nek, hiszen rendkívül nehéz, a bentmaradásért folytatandó tava­­szi hadjárat vár rájuk. ioeleii Részsiker a Tisza-teszten Szombaton délután Szolnokon délután több száz kíváncsisko­dó várta Csemeczky Attilát és Schirilla Györgyöt, akik fejükbe vették, hogy átússzék a Tiszát. Váratlanul akadályokba ütköz­tek, ugyanis a megáradt folyó jégtáblákat és mindenféle hor­dalékok sodort magával, me­lyek jelezték a balesetveszélyt. Busi László őrnagy, a szolnoki vízirendészet osztályvezetője elmondta, hogy életveszélyes most a Tisza, és ezért nem en­gedélyezik, hogy oda-vissza tempózzanak a fiatalemberek a folyón. A fiúk azonban nekivetkőz­tek, mert arra kaptak engedélyt, hogy a parttól mintegy 10 mé­terre, mintegy 300 métert tem­pózzanak. Mindez sikerrel tör­tént, az úszók vidáman integet­tek a körülbelül 1 C­ fokos víz­ből, az éljenző tömegnek. — Jól éreztük magunkat a vízben, na­gyon sajnáljuk, hogy más váro­sokkal ellenétben a szolnoki rendőrség nem engedte meg, hogy átússzuk a Tiszát. Kö­szönjük, hogy ilyen sokan vol­tak kíváncsiak ránk, talán jövő­re több szerencsénk lesz - mondta Schirilla ___________________________ Férfi kosárlabda bajnokság Pólóshétvége Vízilabda Múlt hét végén a nemzetközi ku­pákban voltak érdekeltek a leg­jobb magyar csapatok. A bajno­kok ligájában a piros csoport második fordulójában a Hon­­véd-Domino sziporkázó játékkal 13-4-re verte az orosz Dinamo Moszkva legénységét. Ezzel két forduló után pontveszteség nél­kül áll csoportjában a Domino. A KEK negyeddöntőjében a Vasas kétgólos előnye (9-7) birtokában érkezett a németországi Canns­­tattba. Nos, a piros-kékek sem­mit nem bíztak a véletlenre és idegenben is nyertek 11-10-re, mellyel az elődöntőbe jutottak, melyben a görög Vuliagmeni lesz az ellenfelük. A LEN-kupá­­ban két magyar együttes is vízbe csobbant, közülük a BVSC járt jobban, amely Madridban mind­össze 8-7-es vereséget szenve­dett. Mivel a Szőnyi úton a mie­ink nyertek két góllal, így 18-17- es összesítéssel kerültek az elő­döntőbe. Ugyanez a bravúr nem sikerült a Ferencvárosnak, amely hazai környezetben sú­lyos, 8-3-as vereséget szenvedett a Partizán Belgrádtól. Mint az eredményből is kiderül, különö­sen a támadójátéka sántított a zöld-fehéreknek. A továbbjutást 13-7-el a belgrádi fekete-fehérek harcolták ki. (v.cs.i 1. Atomerőmű 16 15 1 1129-1145 2. Mol Szolnok 16 14 2 1347-1101 3. Kaposvár 16 13 3 1430-1185 4. Körmend 16 12 4 1332-1173 5. Albacomp 16 11 5 1414-1274 6. Falco KC 16 10 7 1539-1452 7. Debrecen 16 6 10 11281-1388 8.ZTE 16 4 12 1149-1346 9. Dombóvár 17 4 13 1343-1548 10. Szeged 16 4 12 1183-1400 11. MAFC 16 3 13 1244-1512 12. Nyíregyháza 16 2 14 1186-1357 Bíró-toborzó A megyei labdarúgó szövetség já­tékvezetői bizottsága kellő szá­mú jelentkező esetén tanfolya­mot indít azon fiatalok számára, akik kedvet éreznek futballmér­kőzések vezetésre. Az érdeklő­dők bővebb információt az egy­kori FIFA-bírótól, Varga Sándor­tól (06-20-348-65-61), illetve a szövetség főtitkárától, Urbán At­tilától (06-56-513-804) kaphat­nak. B Lökdösődök GELEI JÓZSEF Most lökött vagy nem lökött Reszeli Soós Ist­ván? Mármint a negyedik játékvezetőt, Kiss Norbertet arrébb taszajtotta-e vagy sem az eset óta leváltott egykori soproni tréner? Ez a kérdés immár három hónapja foglalkoztatta a magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot figyelemmel követők táborát. Ennyi idő alatt nem sikerült ugyanis a fegyelmi bizottságnak, majd a fellebbviteli bizottságnak kideríteni az igazságot, vajon mi is történt az ominózus Matáv Sopron–Vasas NB I-es bajnoki ös­­­szecsapáson. A „felperes” szerint Reszeli mellbe lökte, majd ké­sőbb az asztalára csa­... borítékolható volt a büntetés időtartama... pott(!), ez pedig olyan sú­lyos sportszerűtlenség, amiért a szakma gyakorlá­sától teljes egészében el kell tiltani a szakembert, azaz még edzést sem vezethet csapatá­nak. Az „alperes” védekezésében elismerte az asztalcsapkodást, ám mindvégig kitartott amellett, hogy nem lökte meg a negyedik bírót. Az „Onedin-család” hosszúságú történet végére aztán megle­pő módon pont került a hét végén. Igaz, hogy a beidézett tanúk - például éppen a sértettnek nevezett ifjú játékvezető, aki oly­annyira influenzás lett, hogy­­ ezúttal sem, immár sokadszor nem jelentek meg a bizottság előtt, ennek ellenére befejeződött a (tárgyalás) sorozat, sőt az ítélethirdetésre is sor került. A bün­tetési­) időtartama azonban cseppet sem lepett meg senkit. Bo­rítékolható volt ugyanis, hogy akár bebizonyosodik Reszeli Soós István bűnössége, akár nem, eltiltják a kispadtól, mégpedig az utolsó tárgyalást követő napig. És lássanak csodát, a határozat szerint február 3-tól a szakember ismét teljes jogú tagja lett az edzői társdalomnak, s ilyen irányú munkát is vállalhat. Ezek után csak arra lennék kíváncsi, ha a fegyelmi bizottság nem húzza ennyi ideig a vizsgálódást, hanem mondjuk egy hét­tel az eset után pontot tesz az ügy végére, akkor mindössze hét napra tiltják-e el a mestert? Arról már nem is beszélve, erősen kétlem, hogy ha például egy futószalag mellett dolgozó tűzőnő akár még fel is borítja művezetője asztalát, ne művelhetné to­vább szakmáját. Esetleg más céghez kényszerül, de munkához való jogától nem fosztják meg.