Új Néplap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

Angyalföldé a trófea! Mladost Zagreb-Vasas 7-5 (3-0, 1-1, 2-3, 1-0, 0-1, 0-0) Férfi vízilabda, KEK-döntő, visszavágó Zágráb, 3000 né­v: Hasszekioglu (görög), Petronelli (olasz) Gólszerzők: Csomakidze 3, Herceg 2, Rogin, Stritof 1-1, ill. Varga T. 2, Varga D., Varga Zs., Vindisch 1-1. Az első játékrészben ijesztően nagy különbség volt a két csapat között: a hazaiak 3 gólt lőttek, a magyarok 3 emberelőnyt ki­hagytak. Egészen a második negyed 3. percéig kellett várni az első Va­sas-találatra: Varga Dániel volt létszámfölényben eredményes (3-1). Ezt követően azonban az ad­dig is szinte tarthatatlan grúz Csomakidze, majd a harmadik 7 perc elején Herceg vette be Rósz kapuját (5-1), s ekkor veszni lát­szott minden. Szerencsére a magyar kupa­győztesek másképp gondolták: Vindisch, Varga Zs., majd Varga T. gólja tette biztatóan szorossá az állást (5-4). Rogin azonban még ugyanebben a negyedben gólra váltott egy emberelőnyt. A hajrá hihetetlen izgalmakat tar­togatott és roppant ellentmon­dásos volt: előbb Steinmetz har­colt ki 4 m-est, de Varga Zs. büntetője a kapufáról kipattant, majd amikor a Vasas-szurkolók már-már ünnepeltek, szinte a legutolsó másodpercben Stritof betalált. Vagyis: 7-4 a rendes já­tékidő vége, az összesítésben 10-10, következett a hosszab­bítás. Ennek első felében, miközben a horvátok 2 emberelőnyt ki­hagytak, Varga T. létszámfölény­ben módosított jótékonyan az eredményen (7-5). A befejező 3 percben már nem esett gól, így a Vasas 11- 10-es összesítéssel, története során harmadszor, elhódította a Kupagyőztesek Európa Ku­páját. A bravúr maximálisan megér­demelt, hiszen az ellenfél 3-0-ra, majd 5-1-re is vezetett, mégsem volt képes megtörni Somossy Jó­zsef legénységét. Sőt, még az sem, hogy a rendes játékidő leg­végén sikerült kiverekednie a zágrábiaknak a hosszabbítást, amiben - a sportág „jellegéből” adódóan - ritkán tud vendég­csapat nyerni. Most sikerült! Váratlan pontvesztés Tatabányai VSE—Szolnoki VSC 7-7 (2-4, 1-2, 3-0, 1-1) Tatabánya, 100 n., v.: Németh, Székely B. TVSE: Boncz- Gebgner, Schwarcz, CSÁNYI 2, PAZDERA 3, Hodek, Kedrő 1. Csere: Helam­­bai 1, Monostori, Hegyháti, Vej­­landics (kapus). Edző: Persely József. SZVSC: Ignácz - KÖRMENDI 2, Mohl, Lukács 2, Boros 1, Hidasi, Krasznai B.1. Csere: Balog, Süve­ges 1, Hangay, Fazekas, Krasz­nai G. Edző: Urbán Lajos. Gól emberelőnyből: 8/3, illetve 7/2 Az OB I., B-csoportjának el­múlt három fordulóban sorozat­ban három győzelmet aratott a szolnoki csapat. Ezúttal Tatabányán csobban­tak medencébe, igaz, nélkülöz­ni voltak kénytelenek a mostan­ság jó formában lévő kapusukat, Sűrű Dezsőt. Ennek ellenére jobban kezdtek a vendégek, ha­tározottabb és gyorsabb táma­dójátékkal pillanatok alatt ma­gukhoz ragadták a kezdeménye­zést. A fordulást követően 6-3-at mutatott az eredményjelző tábla, a vendégek azonban elfá­radtak, míg a lelkes hazaiak rá­jöttek, hogy van keresnivaló­juk, és ellenfelük nyomába eredtek. A hajrában ugyan vezetett a Szolnok, ám Pazdera előnyből egyenlíteni tudott, s ezzel ki­harcolta az övéinek a döntet­lent. Persely József: - Főleg a har­madik negyedben használtuk ki a Szolnok hibáit. Elégedett va­gyok az eredménnyel. Urbán Lajos: - Hat nap alatt sok nekünk három meccs. ________________________IV.C».| Csak a nevében volt rangadó Mól Szolnok-Albacomp-UPC 91-74 (30-21, 19-11, 23-16, 19-26) Férfi kosárlabda, Enter­ Net-Internet Liga, közép­rájátszás 10. FORDULÓ Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 nő v.: Szamos, Cziffra. Mól Szolnok: MAUKOVICS 16/6, Pavlovics 13, VUKICSE­­VICS 19/3, Orosz 5, LAPOV 25. Csere: Mérész Cs., Trepák 10, Szarvas 1, Cziczás 2. Edző: Goran Miljkovics. Albacomp: Matus, Boros 8/3, Williams 20, Báder 17, Góbi 15/6. Csere: BENCZE Z. 14, Csirke, Sanni, Trunks. Edző: Sterbenz László. Az eredmény alakulása: 4. p.: 10-9, 8. p.: 26-20,13. p.: 36- 23, 18. p.: 43-30, 24. p.: 54-34, 28. p.: 67-44, 34. p.: 82-58, 38. p.: 86-72. Kipontozódott: Tre­pák a 37. percben A vendégeknél Shannon mandulagyulladása miatt nem vállalhatta a játékot, míg a szol­noki oldalon Vukicsevics fel­épült betegségéből és rögvest a kezdő csapatba került. Óriási lendülettel kezdtek a felek, melybe jó néhány hiba is be­csúszott, az Albacomp például két homállyal nyitott Williams és Báder révén a hazai tábor (kár) örömére. Az ötödik percig egymás nyomában loholtak a küzdők, aztán láb­ra kapott az Olaj, közülük különösen Lapov vil­logott, aki alig negyed óra alatt 19 pontot ter­melt. Mikor a center abbahagyta a pontgyártást, tőle Maljkovics vette át a stafétabotot, a 33. szü­letésnapját ünneplő irányító kívülről szórta meg a fehérváriakat. A vendégek ebben az időszak­ban kifejezetten rosszul játszottak, pontatlanul dobtak, az első két játékrészben mindössze 19 pontot értek el a mezőnyből. A szünetben nagy tapssal övezve a szolnoki klub vezetői köszöntötték Lőrincz Andort, a szolnoki kosárlabda aposto­lát, aki a minap töltötte be nyolcvanadik életévét. A fordulást követően Vuki­csevics és Lapov találataival tovább növelték előnyüket a szárnyaló hazaiak, míg az Al­bacomp továbbra is meglehe­tősen enerváltan játszott. A záró felvonás 72-48-as állás­ról indult, a kék-fehéreknél feléledt Williams és Báder, de mindez csak szépségtapasz volt szá­mukra, az Olaj magabiztosan nyerte ezt a nagyon fontos összecsapást. A folytatás szerdán lesz, mi­kor a Falco együttese látogat a Tiszaligetbe. Goran Miljkovics: — Az első félidőben kitűnő­en védekezett csapatom és jól is játszott. Örö­münkre szolgál, hogy végig vezetve, biztosan nyertük a rangadót. Sterbenz László: - Az első félidőben negyven százalék különbség volt a két csapat dobáspon­tossága között és emellett Lapov centeriskolát tartott játékosaimnak. A má­sodik félidő gyors játékát kel­lett volna az egész mérkőzé­sen produkálnunk. További eredmények: Atomerőmű-Debrecen 89- 66, Körmend-Dombóvár 86- 74. Nők: Diósgyőr-Zala Volán 102-55, Szeged-Szekszárd 63-68. (vécsé) A felsőház állása Orosz Benő (balra) és társai egyértelműen jobbnak bizonyultak vetélytársuknál FOTÓ: CSABAI Helsinki rendezhet Helsinki rendezi a 2005-ös sza­badtéri atlétikai világbajnokságot - az AP hírügynökség jelentése szerint így döntött az IAAF taná­csa Nairobiban. A vb-re Budapest mellett Berlin, Róma, Moszkva és Brüsszel is pályázott.________■ Deák Bárdos Mihály ezüstérmes Birkózó Eb finnországi kötöttfogású birkózó A 120 kg-osok fináléjának első Európa-bajnokságán, miután a három perce után egyik oldalon Nem sikerült a címvédés a nehéz­­döntőben 6:0-ra kikapott az orosz sem mutatott pontot az ered­­súlyú Deák Bárdos Mihálynak a Patricejevtől­ ményjelző. Összekapaszkodás következett, amelyből az orosz egy dobást indított, majd hosszú ideig tusve­szélyben tartotta Deák Bár­dost. A tavalyi, isztambuli Eb aranyérmese ugyan kiszaba­dult ebből a nehéz helyzet­ből, ponthátránya azonban már behozhatatlannak bizo­nyult. " Sajnálom, hogy nem tud­tam győzni. Moszkvában visszavágok - mondta a ma­gyar klasszis, utalva a szakág szeptemberben sorra kerülő világbajnokságára. A tavalyi Eb-hez hasonlóan ismét Deák Bárdos szerezte a csapat Patricejev (felül) tusveszélyben tartotta Deák Bárdost, a tus elmaradt, ennek ellenére is az orosz egyetlen érmet, versenyző nyert fotós europress/epa ______________________________1 Nincs előny a visszavágóra NŐI KÉZILABDA BL Nem tudott előnyt szerezni a jövő vasárnapi visszavá­góra az FTC a vendég jugo­szláv Buducnost Podgorica ellen a női kézilabda Bajno­kok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. Herz FTC- Buducnost Podgorica 32-32 (18-14) Góldobók: Farkas 15, Siti 6, Mrinkova 5, Kirsner 3, Kovács, Lőwy, Pádár 1. 1-1, illetve Bula­­tovic 8, Petrovic 6, Kolakovic, Damjanac 5-5, Savic 3, Jerami­­nok, Milickovic 2-2, Dezevic 1. Jól kezdett a Ferencváros, és 10 perc alatt 7-3-ra elhúzott. A bírók ezután több hazai játé­kost kiállítottak, így a rivális fel­zárkózott (8-6). Azonos lét­szám mellett azonban sokkal jobb volt az FTC, és a 18. perc­ben már 12-6-ra vezetett. A Pod­gorica időt kért, majd a folyta­tásban sokkal keményebben védekezett, és újra csökkent a különbség. A szünet után villámgyorsan egyenlítettek a jugoszlávok, és ettől megzavarodott a magyar együttes (19-19). Bár rövid időre még sikerült újítani (23-19), a Buducnost lendületben maradt: előbb átvette a vezetést, majd három góllal elhúzott (25-28). A Ferencvárosnak a hajrában már csak arra maradt ereje, hogy beérje a vendégeket, így legalább nem hátránnyal várja az egy hét múlva esedékes pod­­goricai visszavágót. A másik elődöntőben: Larvik (norvég)-Kometal Skopje (ma­cedón) 29-22 A női EHF Kupa elődöntőjé­ben: Bakkelagets-Győri ETO 27-22. Az első félidő után még 13-13 volt az állás, a fordulást követően azonban norvégok jobbnak bizonyultak a zöld-fe­héreknél, és a végére öt gólos előnyt szereztek. A visszavá­gót vasárnap rendezik Győ­rött. Unalomba fulladt futam Forma-1 A négyszeres világbajnok Michael Schumacher nyerte a Forma-1-es San Marinó-i Nagydíjat Rubens Barrichel­lo, valamint Ralf Schuma­cher előtt. A Ferrari német csillaga 56. futamgyőzelmét aratta, Imolában negyedszer bizonyult a legjobbnak. Rajt: az első helyről induló Mic­hael Schumacher megőrizte pozí­cióját, öccse Ralf (BMW-Willia­­ms) feljött másodiknak, megelőz­ve Barrichellot (Ferrari). 1. kör: a legjobb 6 sorrendje: M. Schumac­her, R. Schumacher, Barrichello, Montoya (kolumbiai, BMW-Wil­­liams), Räikkönen (finn, McLa­­ren-Mercedes), Coulthard (skót, McLaren-Mercedes). 10. kör: nem változott a legjobb hat sor­rendje. A négyszeres világbajnok né­met csillag előnye több, mint 8 mp volt testvére előtt. 11-19. kör: az élbolyban semmi sem válto­zott, M. Schumacher fokozato­san növelte előnyét. 20-30. kör: Barrichello egyre jobban megkö­zelítette R. Schumachert, de megelőzni nem tudta. 31. kör: M. Schumacher és R. Schuma­cher boxkiállása egyformán 7.4 mp-ig tartott. 32. kör: Barrichel­lo (szintén 7.4) is kerékcserén járt, a 2. helyre tért vissza a BMW-Williams német pilótája elé. 44. kör: M. Schumacher (7.4) és R. Schumacher (7.2) má­sodszor állt ki a boxba. Az 5. he­lyen haladó Räikkönen műszaki hiba miatt feladta a San Marinó-i Nagydíjat. 45. kör: Barrichello kerékcseréje és tankolása 13.9 mp-ig tartott. 47. kör: Montoya 2. boxkiállása megint 7.4 mp-es volt. 50. kör: a 2. kerékcserék után a legjobb 6 sorrendje: M. Schumacher, Barrichello, R. Schumacher, Monto­ya, Button (angol, Re­nault), Coulthard. Cél: nem változott a pontszer­zők sorrendje. Végeredmény: 1. M. Schumacher (német, Fer­rari) 1:29:10.789, 2. Bar­richello (brazil, Ferrari) 17.907 mp hátrány, 3. R. Schumacher (német, BMW-Williams) 19.755 mp h. 4. Montoya (ko­lumbiai, BMW-Williams) 44.725 mp h., 5. Button (angol, Renault) 1:23.395 p h., 6. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) 1 kör h.. Az állás, pilóták: 1. M Schumacher 34 pont, 2 R. Schumacher 20, 3 Montoya 17,4. Button 8, 5. Bar­richello 6. Coulthard 5. Konst­ruktőrök: 1. Ferrari 40 pont, 2 BMW-Williams 37, 3. McLaren- Mercedes 94. Renault 8, 5. Jagu­ar és Sauber-Petronas 3-3, 7. Mi­nardi és Toyota 2-2. Rubens Barrichello első pontjait szerezte vasárnap