Új Néplap, 2004. május (15. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-23 / 21. Vasárnapi szám

2004. május 23., vasárnap Nem sikerült a hazai búcsú Szolnoki MÁV-Neusiedler-Pápai Thermál PELC 0-2 (0-1) LABDARÚGÁS, NB I/B, 33. FORDULÓ Tiszaligeti Stadion, 300 n. V.: Szabó Zs. (Kispál, Hegyi). SZOLNOK: Rézsó — Milinkhoffer, Antal (Lipták, 54. p.), Balogh, Müller — Lázár (Fedor, 54.), Szabó, Kádár (Balla, 74.), Pelles — Kotula, Novák. Edző: Simon Antal. PÁPA: Szép — Gombos, Kozmér, Császár Tóth Cs. (Stevica, 61.) — Kvasz (Zöld Sz, 79.), Lászka, Pálos, Herold — Sátori, Germán. Edző: Szabó And­rás. Sárga lap: Antal, Milinkhoffer, Fedor, ill. Gombos. 11. perc: Herold kilépett a védők kö­zül, mintegy tizenegy méterről, a bal összekötő helyéről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 0-1. 20. perc: Antal huszonnégy méteres szabadrúgása alig kerülte el a bal felső sarkot. 28. perc: Germán húszméteres bal al­só sarokra tartó lövését Rézsó kapus bravúrral ütötte ki a bal alsó sarok elől. 32. perc: Lázár jobb oldali beadását a jól érkező Kádár futtából, mintegy tizen­három méterről a kapu fölé bombázta. 54. perc: Pelles húszméteres bombá­ja a bal kapufán csattant, a kipattanót Szabó lőtte kapura, ám a földön fekvő Szép kapus hárított. 58. perc: Gombos hátra passzolt lab­dájára Kotula lecsapott a tizenegyes ponton, ám ordító helyzetben kapu fölé lőtte a labdát. 70. perc: Stevica lépett ki a védők kö­zül, lövését azonban Rézsó kapus bra­vúrral ütötte ki. 87. perc: Germán mintegy másfél mé­teres helyzetben kapta a labdát, a csatár higgadtan elfektette Rézsót, majd közel­ről a bal alsó sarokba passzolta a játék­szert, 0-2. 89. perc: Stevica és Germán kavarta ismét Rézsó született , Sá­i. meg a szolnoki védelmet, kapuson múlott, hogy nem újabb vendéggól. 91. perc: Zöld közeli lövését a felső kapufa hárította. Szerdán kilenc gólt rúgott a szolno­ki csapat a Hévíz hálójába, hasonló gólparádéra nem számíthattak a hazai­ak a masszív pápaiak ellen, de győ­zelemmel akartak búcsúzni utolsó hazai mérkőzésükön. Meglehető­sen álmosan kezdtek a hazaiak, a vendégek pedig gyorsan kap­csoltak, hogy van keresniva­lójuk. Közülük Herold tori és Germán jó né­hányszor a szolnoki védelem mögé került, meleg pillanatokat okozva ezzel ven­déglátójuknak. Egy szép kontraakció végén Herold góljával szerezték meg a vezetést. Mintegy fél óra után éledt a hazai legénység, ám csa­táraik igazi gólhelyzetet nem tudtak ki­alakítani, csupán Antal és Kádár lövése érdemelt említést. A szünet után végre rákapcsolt a szolnoki csapat, Pelles, Sza­bó, majd Kotula érhetett volna el gólt, ám nem koncentráltak eléggé, vagy pe­dig Szép kapus hárított bravúrral. A haj­rában ismét gyors kontrákat vezetett a pápai legénység, bár a góljukat les­helyzet előzte meg. Ettől függet­lenül a helyzetek alapján megér­demeltnek mondható a vendégsi­ker. Jók: Rézsó, Antal, Szabó, ill. Szép, Germán, Gombos, Kozmér, Szabó Cs. Simon Antal: — Korán vezetést szer­zett a Pápa, ezért muszáj voltunk kinyíl­ni, így a vendégek jó kontrákat vezettek. A második félidőben óriási egyenlítési lehetőségeket szalasztottunk el. Szabó András:­­ A játék képe és a helyzetek alapján teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. További eredmények: Hévíz—Vasas 2-2, Nyíregyháza—Bodajk 1-0, REAC— Dabas 3-1, BKV Előre-Szeged 3-1, Du­naújváros—Honvéd 1-2, Balassagyar­mat—Vác 4-2, Diósgyőr—Tatabánya 3-2, Kaposvár-Kecskemét 0-2. VÉCSE Kotula (fehérben) so­kat mozgott, de nem bírt a vendégvédőkkel fotó: mészáros Tovább menetel a Miklós Labdarúgás, megyei I. osztály, 27. forduló Jánoshida—Kun FC 3-2 (2-0) Jánoshida, 150 n., v.: Halgat. Gólszerzők: Tóth P. 2 (12., 27.), Czibak (86.), ill. Molnár (47.), Farkas (55.). Tóth Gábor: — Ezt a győzel­met sérült játékostársaink mi­előbbi gyógyulására ajánljuk. Szabó András: — A végjáték­ban fegyelmezetlenek voltunk, rohantunk előre, ahelyett, hogy megbecsültük volna az értékes egy pontot. Besenyszög—Tószeg 5-1 (1-1) Besenyszög, 150 n., v.: Jakab. Gólszerzők: Tóth T. 2 (12., 55.), Szalai (61.), Szekeres (65.), Barna (70.), ill. Gyurkó (35.). Kiss Gyula: — Az első félidőt átaludtuk, a másodikban már azt játszottuk, amit megbeszél­tünk. Pagonyi Ernő: — Megérde­melt a hazaiak győzelme, saj­nos mi olyan kevesen vagyunk, hogy most is 10 emberrel fejez­tük be a mérkőzést. Mezőtúr—Tiszaföldvár 3-2 (1-0) Mezőtúr, 200 n., v.: Gera. Gólszerzők: Kinyik (23.), Ri­­móczi Cs. (60.), Sőrés Zs. (90.), ill. Kollár (82., tizenegyesből), Szilágyi (89.). Csanálosi Miklós: — Hoztuk a papírformát, igaz a végére iz­galmassá tettük a mérkőzést. Rózsavölgyi László:­­ Figyel­metlenségünk egy pontba ke­rült. Kunhegyes Törökszentmiklós 1-4 (0-2) Kunhegyes, zárt kapuk mögött, v.: Balogh Gólszerzők: Kiss (88.), ill. Angyal 2 (14. 69.), Erdei 2 (4., 73.) Varga Zsolt: — Bármennyire is fájó a vereség, ma egy jobb csapattól kaptunk ki. Kun Mihály: — Az történt a mérkőzésen, amit elterveztünk. Gratulálok a csapatomnak. Sport 11 LABDARÚGÁS Nehéz helyzetben a Jászberény NB II. Baktalórántháza—Karcag 2-0 (1-0) Baktalórántháza, 150 n„ v.: Bukovics Baktalórántháza: Petronics - Márkus, Deák, Bodnár, Kozma - Rákóczi, Karkusz, Seres, Minyin - Török (Golovin), Komi (Nagy). Edző: Madalina György. Karcag: Rácz — Orosz, Pintér, Szalai, Kádár — Balogh (Fekete II.) Ulveczki, Trencsényi, Békési — Berecz (Be­­se), Fekete G. I. Mb. edző: Rácz Róbert. 25. perc: Egy hatalmas kapuskirúgást követően az el­­alvó vendég védők kíséretében Kozma lőtt a hálóba, 1-0. 48. perc: A vendégek jobb oldali védelme hibázott, melyet követően ismét Kozma gurított a kapuba, 2-0. Rácz Róbert: — A megérdemelt hazai győzelem szüle­tett. Madalina György: — Az első félidőben a vendégek tak­tikusan játszottak, a gól után azonban csapatom meg­nyugodott, és úgy érzem megérdemelt győzelmet ara­tott. NB III., Alföld-csoport Túrkeve-Fegyvernek 3-0 (2-0) Túrkeve, 450 n., v.: Bodac. Gólszerzők: Bíró ( 22.), Horváth (33.) Szitko (56.). Jamina SE-VSC-Rákóczifalva 2-1 (2-0) Békéscsaba, 50 n. v.: Kecskés. Gólszerzők: Fehérvári (28.), Katona (45.), ill., Ruskó (55.) Fülöp Csaba: — Csapatomat nagyszerű emberek alkot­ják. Büszke vagyok, hogy az edzőjük lehetek. Gömöri Béla:­­ A mérkőzés folyamán nagy fölényben játszottunk, a látottak alapján több góllal kellett volna győznünk. Mátra-csoport Jászberény—Taksony 0-2 (0-1) Jászberény, 200 n., v.: Gönczi. Gólszerzők: Sándor (40.) Mészáros (11-esből, 64.) Kiállítva: Kónya (Jászberény, 64.), Lukácsi Antal: - Remélem, most már elhiszik, hogy tényleg a kiesés elkerülése a cél, ami a mai meccs alapján nagyon nehéz lesz. V­eimper István: — Gratulálok a csapatomnak a ragyo­gó játékhoz. Tavaszi legjobb teljesítményünkkel megér­demelt győzelmet arattunk. Tragédia a ralipályán Versenyzőt ütött el a kisodródó tószegi pilóta Lassan nem múlik el úgy szezon, hogy ne történne halálos baleset valamelyik népszerű vagy kevésbé népszerű autóversenyen. Persze mindez nemcsak a hazai rendezésű viadalok­ra érvényes, hiszen a nemzetközi porondon is hasonló gyakorisággal for­­ dul elő tragédia. N­em is olyan régen, pár hete már történt egy szörnyű baleset a Rábaringen, ami­kor is egy amatőröket felvo­nultató versenyen frontáli­san (!) ütközött két Lada az oválpálya kanyarjában, s a pilóták mellett az egyik navi­gátor is az életét vesztette. Akkor azt hittük, abban re­ménykedtünk, erre az évre letudtuk a rendkívül elszo­morító baleseti statisztikát. Sajnos tévedtünk, ráadásul ezúttal már érintettek is let­tünk. A csütörtökön prológ­­gal kezdődött Duna-Alba Ra­li pénteki, első gyorsasági szakaszán a tószegi Tóth Ti­bor, Szabó József kettős alig tett meg 500 métert a hivata­los versenyből, mikor egy dobbantó utáni jobbos ka­nyarban kicsúszott és elütött egy nézőt, aki nem volt más, mint a szintén első osztályú ralipilóta, Schleider Ferenc. A futamot ezúttal kihagyó versenytárs azonnal ször­nyethalt. A 29 éves Tóth Tibor­t sok­kos állapotban kórházba szállították - mindössze harmadik első osztályú futa­mán indult Székesfehérvá­rott a bivalyerős, 300 lóerős Mitsubishi EV06-ossal. A te­hetséges pilóta Egerben és Miskolcon is remekelt — újonc létére az abszolút 13. helyet szerezte meg —, így bizakodva várhatta az Euró­­pa-kupa-sorozatba is beszá­mító Alba-Fehérvár Ralit. A szervezők azonban rendkí­vül nehéz, murvás-köves pá­lyát alakítottak ki, mely még a legrutinosabbaknak is fel­adta a leckét. Nem lehet vé­letlen, hogy több baleset is történt, amely figyelmeztető is lehetett volna. Sajnos azonban a futamon indulók a rajtra várva nem láthatták ezeket, így történhetett meg, hogy például Tóth Tibor ugyan­ott száll ki a pályáról, ahol nem sokkal korábban a WRC-s Szabó Gergő (Skoda Octavia). Míg azonban a ta­valyi bajnokságban remeklő Szabó korrigálni tudott az utolsó pillanatban, s elkerül­te az ütközést, addig az újoncnak számító tószegi versenyző nem. Két verseny­zőt is kórházba kellett szállí­tani a nap folyamán, az autó­gyilkos pályán ugyanis Hi­deg Krisztián lábtörést, az egykori úszó olimpiai baj­nok, Rózsa Norbert agyráz­kódást szenvedett. (gélér) A dobbantó után kisodródó Mitsubishit már nem lehetett a pályán tartani 0% kezdő befizetéstől Ford Fiesta és Ford Focus Ford Fiesta Ambiente 1,3 5a 89.500 Ft befizetés havi törlesztés 40.432 Ft * 72 hónapra­­ Aktuális CHF alapú hitelkonstrukció Ford Focus Ambiente 1,4 5 a 0% befizetés havi törlesztés 51.489 Ft * 72 hónapra Nesztor Kft. Szolnok, Abonyi út 1/C Tel.: 56/512-412, 56/375-201. Cegléd, Külsőkátai út 1. Tel.: 53/500-130. E-mail: ford@nesztor.hu www.nesztor.hu ÚJ NÉPLAP - VASÁRNAP REGGEL Jász-Nagykun-Szolnok megyei hetilap, az Axel Springer Magyarország Kft. lapja. Főszerkesztő: BERKI IMRE. Szerkesztő: TÓTH ANDRÁS Tervezőszerkesztő: NAGY CSABA, ZSOLDOS GYÖRGY. Kiadja az AS­M Kft. Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Irodája. Felelős kiadó: NÁNAI TIBOR irodavezető. Szerkesztőség és kiadóhivatal: 5001 Szolnok, Kossuth tér 1. Pf. 105. Telefon: 56/424-444, fax: 56/422-853, e-mail: unneplap@axels.hu Készíti a Szilády Nyomda Kft., 6001 Kecskemét Mindszenti krt. 63. Telefon: 76/482-192. Felelős vezető: BOROS GÁBOR ügyvezető igazgató. Terjeszti: Kőröshír Kft. és a kiadó saját árushálózata. ISSN 1419-0141