Sztár Sport, 2000. október-december (3. évfolyam, 40-52. szám)

2000-10-26 / 43. szám

nyert sz sydneyi pa K­ét héttel azután, hogy ki­aludt Sydneyben az olim­piai láng, újra sportolók népesítették be az Olimpiai Sta­diont. Ugyanolyan lelkes tömeg fogadta őket, mint néhány hét­tel korábban. A 11. paralimpián 123 ország képviselteti magát, köztük vannak természetesen a magyarok is, s ha már ott van­nak, jól is szerepelnek! Szépen gyűjtik az érmeket, az értékes helyezéseket. Lapzártakor a ma­gyar mérleg: 1 arany-, 3 ezüst- és 10 bronzérem. A magyar csapat első sydneyi aranyérmét egy csodálatosan­ szép, pécsi illetőségű, 16 éves úszókislány, Pásztory Dóra szerez­te a 200 méteres vegyesúszásban, méghozzá új paralim­piai csúccsal! Bírta az esélyesség terhét, maga­biztosan versenyzett a Lendület SE sportolója. Le a kalappal előtte! De nem lehet panasz a többiek­re, az ezüst- és bronzérmeket szer­ző vívókra, az atlétákra és csörgő­­labdázókra, cselgáncsozókra sem. Természetesen várjuk a folyta­tást, bízunk a magyar versenyzők­ben, s abban, hogy még sok örö­met szereznek maguknak és szur­kolóiknak egyaránt. PUMA Magyarország Új stratégia — új arculat Puma márkanév valószínűleg mindeki számára ismerősen cseng. A nemzetközi és hazai sportpiacon régóta jelenlévő, je­lentős hagyományokkal rendelkező világmárka megújult for­mában, új célkitűzésekkel tért vissza a hazai piacra. A Puma az a márka, amely sikeresen ötvözi a sport, az életmód és a divat hatásait, és ezáltal egyfajta életérzést közvetít. Ez teszi a Pumát alternatív sportmárkává. Mint a világ egyik legnépszerűbb és legkedveltebb sportmárkája, a magyar piacon ezt a szerepét szeretné megerősíteni. A Puma fő célkitűzése, hogy a világ egyik legvonzóbb sportmárkája legyen. Az elmúlt héten, pénteken nyílt meg Budapest első Puma márkabolt­ja a Westend City Center földszintjén, amely már a Puma új stratégiá­ját és image-ét tükrözi. A SZTÁR Sport 36 A Bécs—Budapest szupermaraton z elmút héten, csütörtökön Bécsből rajtolt el a szupermaratoni mezőny, hogy aztán öt napon keresztül, árkon-bokron, hegyen-völgyön keresztül futva elérje a magyar fővárost, Budapestet. A legbátrabbak egyéni indulóként teljesítették a 352 kilométert, a többség azonban ötfős váltóban abszolválta a távot. A férfiak egyéni versenyét, némi meglepetésre, a 26 éves békéscsabai futó, Vozár Attila nyerte 24:39:04 órás teljesítménnyel, a második helyen, 3 perc 58 másodperces hátránnyal, az orosz Anatolij Kruglicev végzett. A dobogó harmadik fokára a korábbi hatszoros győztes, Bogár János állhatott fel. A hölgyek vetélkedésében Bérczes Edit bizonyult a legjobbnak 32:24:32 órás eredménnyel. Váltóban a férfiaknál az IKR Bábolna (19:25:05), míg a nőknél Partner csoport Göd (22:26:57) végzett az élen.