Tolnai Népújság, 2005. május (16. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-17 / 113. szám

10 Tudósítóinktól TOLNAI NÉPÚJSÁG - 2005. MÁJUS 17., KEDD SPORT A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság szom­bati, 26. fordulójában a Tevel véget vetett a Dunaszentgyörgy 24 meccsen át tartó veretlen­ségi sorozatának. A hét­főn pótolt 17. fordulóban a Kakasd hat gólt rúgott a kiesés ellen küzdő Döbrököznek, más hely­színeken azonban jóval nehezebben adták meg magukat az esélytele­nebb, ám annál lelkesebb vendégcsapatok. Dunaföldvár FC-Dunaköm­­lőd 1-4 (0-3). Dunaföldvár, 300 néző, V: Szommer. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Antal, Lesnyik (Mihályi), Kindl- Laáa, Fröhlich (Fo­­­ ­­dor), Albercold G. (Szilasi), Berényi- Schulteisz, Alberczki Cs. Játékosedző: Kindl István Reichert- Füredi, Borsi, Pajor (Kiss), Taba- Frost (Mayer), Wolf, Lilinger, Fritz-BUM (Szél), Kajári (Ritter). Edző: Kovács Dénes. A 33. percben hazai szöglet után a kivágott labdából veze­tett gyors kontrát a Dunaköm­­lőd, melynek végén Büttl pas­­­szát Fritz váltotta gólra. 0-1. Két perccel később egy felívelt labdát a hazai védők között Wolf középre fejelte, az érkező Fritz pedig az ötösről a kapu­ba passzolt 0-2. A 40. perc­ben Silinger kiugratását Kajári lőtte a hálóba. 0-3. Bölcske-Bátaszék 0-1 (0-0). Bölcske, 200 néző. V: György. GÓL Kovács L. Jók: Rácz, Nagy, Somogyi, illetve az egész ven­dégcsapat. Ifi: 0-9. Tevel-Dunaszentgyörgy 1-0 (1-0). Tevel, 150 néző. V: Stefik R. GÓL Macsuka. Jók: Szőcs ve­zérletével az egész hazai csa­pat, illetve Horváth J., Ascher­­mann. Ifi: 8-1. Kajdacs-Simontorya 4-0 (0-0). Kajdacs, 200 néző. V: Csizmadia. GÓ: Hencz 2, Len­gyel M., Borbély. Jók: Lengyel J., Lengyel M., Bierer, Hencz, Kár­páti, illetve Tóth A., Kara, Kapi­­nya. Ifi: 0-7. Őcsény-Tolna 0-0. Őcsény, 150 néző. V: Molnár. Jók: Baba­­nics Sz., Babanics N., illetve Márton, Fauszt. Ifi: 0-5. Maros-Kakasd 0-2 (0-2). Majos, 200 néző. V: Somogyi. Gól: Bozsó, Nagy G. Jók: Pál I., Nagy K., illetve Bozsó, Gaál, Nagy Z. Ifi: 1-1. Kéty-Ozora 2-2 (1-1). Kéty, 100 néző. V: Tóth L. GÓL Nagy­váradi, Juhász (11-esből), illetve Bodnár, Rajna P. Ifi. 2-5. Nagymányok-Döbrököz 2-3 (1-2). Nagymányok, 50 néző, V: Forrai. Gól: Galla 2, illetve Szűcs B., Horváth F., Gavnik. Szünet után, a 63. percben Berényi a 16-os sarkáról a hosszú felső sarokban csa­vart, 1-3. A 86. percben Fritz szerzett labdát a földvári tér­félen, a bal szélen kapura tört, centerezését Büttl öt lé­pésről passzolta a kapuba. 1-4. Az első félidőben mindkét ol­dalon sok helyzet adódott, ezekből a jól kontrázó vendé­gek három gólt lőttek, s ezzel eldöntötték a mérkőzést. Jók- Alberczki Cs., Alberczki G., il­letve Borsi, Kajári, Lilinger, Taba, Kindl István - Bár mindent megtettünk, a mai napon csa­patomtól második félidei játé­kának köszönhetően csak a tisztes vereségre tellett. Gratu­lálok a kömlődieknek! Kovács Dénes: - Első félidei jó játékunkkal megérdemel­ten nyertünk. Ifi­ 7-0. (K. I.) Jók: Lakatos, Galla, illetve az egész vendégcsapat. Ifi: 3-3. A 17. forduló eredményei Kakasd-Döbrököz 6-1 (3-0). Kakasd, 200 néző. V: Horváth G. KakasdL Csonka- Eisensehr (Sebestyén A), Kvanduk J., Gál, Kovács- Tóth L (Tóth A), Se­bestyén M. (Daradics), Novák, Kvanduk E.- Nagy G., Hegedűs (Bozsó). Edző: Kniesz Mátyás. Döbrököz: Simon J.- Gillich, Varga, Szabó, Prógli- Fehér, Szőts, Horváth, Góvnik (Nébl)­Simon L, Eigenbroth. Edző: Fe­kete István. Könnyed játékkal, ilyen arányban is megérdemel­ten nyert a kakasdi csapat. GÓL Kvandák J. 2, Sebestyén A., Novák, Nagy G., Tóth A., illetve Horváth L. Kiállítva: Simon L. az 59. percben. Jók: Eisensehr, Kvanduk J., Gál, Novák, Kvan­duk E., illetve Gillich, Eigen­broth, LÁSZLÓ JÓZSEF Dunakömlőd-Simontornya 3-2 (2-1). Dunakömlőd, 200 néző. V: Száraz. Dunakömlőd: Vesza- Füredi, Borsi, Taba- Frast, Wolf, Kiss I. (Mayer), Lilinger, Fritz- Kajári, Bütt. Edző: Kovács Dénes. Simon­­tomya: Tóth- Pordán, Győré, Kapinya, Csepregi- Rabóczki, Árvai, Kara, Karbuczky- Bor­dás, Szőke (Horváth, Tausz). Edző: Csepregi György. A hazai csapat csak a ráadásban tudta megszerezni a győzelmet a jól játszó vendégcsapat ellen. GÓL Lilinger 2 (egyet 11-esből), Ka­jári, illetve Kapinya, Árvai. Jók: Vesza, Borsi, illetve Tóth, Kapi­nya, Kara. Kolarics Zsolt Bátaszék-Ozora 2-1 (2-1). Bátaszék, 200 néző. V: Rákosi G. Bátaszék: Tenczlinger- Sár­közi, Makk, Kovács L, Hauwas­­ser- Diriczi (Faddi), Kis Z., Rupa, Berényi- Kis L (Kovács Cs.), Csontos (Bene). Játékos­edző: Faddi Máté. Ozora: Hor­váth- Prajda (Sarudi), Miklós, Bebesi (Bodnár)- Kovács B., Papp (Pokorny), Dobos (Túrós), Rajna, Tolmácsi- Viszti, Tóth. Edző: Siklósi János. A sérülések és eltiltás miatt tartalékos hazai csapat csak nehezen nyert a jól játszó, lelkes vendégek ellen. GÓL Diriczi, Hauwasser, illetve Kovács B. Jók: Kiss Z., Diriczi, Hauwasser, illetve Miklós, Raj­na, Horváth, Kovács B. SÁGI ISTVÁN Bölcske-Őcsény 3-1 (1-1). Bölcske, 200 néző. V: Horváth T. Bölcske: Süvöltős- Somogyi, Nagy D., Tamási- Hargitai, Sza­­uer, Sulák (Araczki), Rácz, Bendicz- Besenczi, Szabadi. Edző: Blatt PáL Őcsény: Csá­szár- Kadosa, Varga, Balázs- Szücs, Babanics N., Jaksa, Acsá­­di, Szunyogh (Hajnovics)- Ház (Eszterbauer), Babanics Sz. Edző: Boros Attila. Nehezen ad­ta meg magát a rendkívül lelke­sen játszó őcsényi csapat. G: Besenczi 2, Rácz, illetve Jaksa (11-esből). Jók: Besenczi, Szaba­di, Somogyi, Bendicz, illetve Csá­szár, Babanics N., Babanics Sz. SULÁK ANDRÁS Majos-Dunaszentgyörgy 0-2 (0-0). Majos, 200 néző. V: Kiss I. Majos: Bagoly- Pál K., Né­meth, Bajkai, Farkas- Nagy K., Varga I., Schmidt (Szentes), Varga Zs. (Vendég)- Pál I. (Sán­ta), György. Edző: ifj. Lőrincz Antal. Dunaszentgyörgy: Szla­­nyinka- Antalka, Horváth J., Somogyi, Aschermann (Gö­dör)- Nagy Zs., Radics, Horváth L, Németh- Krepsz, Kovács. Edző: Dienes PáL Kitűnő játék­­vezetés mellett, jó iramú mér­kőzésen nehezen győzött a baj­nokcsapat a jól játszó, de hely­zeteit sorra elpuskázó hazaiak ellen. G: Horváth L, Kovács. Jók: az egész hazai csapat, illet­ve Antalka, Nagy Zs., Horváth L. LŐRINCZ ANTAL Kajdacs-Nagymányok 2-2 (0-1). Kajdacs, 150 néző. V: Pé­ter I. Kajdacs: Rács- Kovács (Milák), Varga, Kárpáti, Len­gyel J.- Bierer, Légrádi (Kasza), Lengyel M., Farkas- Hencz, Borbély. Edző: Horváth Péter. Nagymányok: Ziener- Szabó F., Pfefl, Töttős, Galla- Balázs, Sza­bó P., Kovács, Miszler- Bara­bás, Rein. Edző: Incze Zoltán. A mélyen tudása alatt játszó ha­zai csapat örülhet a döntetlen­nek. GÓL Hencz, Lengyel M., il­letve Szabó P., Barabás. Kiállít­va: Kovács K. a 60. percben. Jók: Lengyel J., illetve Ziener, Pfeil, Kovács K., Szabó P. DEÁK JÓZSEF Ifjúsági eredmények: Duna­kömlőd-Simontornya 6-2, Bá­taszék-Ozora 13-2, Maros-Du­­naszentgyörgy 4-1, Bölcske- Őcsény 4-0, Kajdacs-Nagy­mányok 0-6. A Kakasd-Döb­rököz mérkőzés elmaradt. Korábban játszották: Kéty- Tolna 1-4 (1-2). Kéty, 50 néző. V: Bányai Gy. Gól: Juhász B., il­letve Izsák 2, Stadler, Bencze. Ifi: 0-6. Dunaföldvár FC-Tevel 1-3 (0-3). Dunaföldvár, 250 néző. V: Éreth A. Gól: Farsang, illetve Szőcs R., Till N., Macsuka. Ifi: 10-0. Megyei II. osztály Cikó-Bátaapáti 4-0 (0-0), Madocsa-Kisdorog 1-1 (1-1), Tengelic-Decs 4-1 (2-0), Gerjen-Nagydorog 5-1 (3-0), Bogyiszló-Aparhant 0-4 (0-3), Mórágy-Hőgyész 6-1 (2-1), Pusztahencse-Szedres 2-5 (0-3), Sióagárd-Gyönk 4-1 (3-0). Részletes tudósítások a Tolnai Népújság szerdai számában. Vendégsiker a 26. forduló mérkőzésén Tevesen hagyta veretlenségét a bajnok labdarúgás Fél tucat kakasdi találat a pünkösdi fordulóban, bravúrközelben a Simontornya A Duna-parti rangadón a földvári kapus, Molnár figyeli, amint Antal (2) becsúszva szereli a vendég kömlődiek középpályását, Lilingert (10) A Pécsi MFC trónra ültette a Debrecen gárdáját labdarúgás Vereségével a Ferencváros a második helyről is lecsúszott a bajnoki tabellán A hét végén eldőlt a ma­gyar labdarúgó-bajnokság aranyérme. Miután a Fe­rencváros csapata kika­pott Pécsett, a Debrecen két fordulóval a vége előtt elhódította fennállása el­ső bajnoki címét. TN-információ A Debreceni Vasutas Sport Club jogelődjét, az Egyetértés Futball Clubot 1902. március 12-én ala­pították, tehát vasárnap 103 éves álom vált valóra a hajdúsá­gi városban. Az 1912 nyara óta DVSC-ként ismert egyesület, népszerű nevén a Loki ugyanis még sohasem nyerte meg az él­vonalbeli bajnokságot, kupa­győztes kétszer volt. - Természetesen nagyon bol­dogok vagyunk. Azt hiszem, ez­zel beírtuk magunkat a város történetébe. A Békéscsaba le­győzése után már bíztam a vég­ső sikerben, de a Pécs is besegí­tett. A hátralévő két meccsünk­re ugyanúgy készülünk, mint eddig, szeretnénk tavaszi száz­­százalékos hazai teljesítmé­nyünket megőrizni a Pécs elle­ni találkozón. Bízom benne, hogy az is egy jó összecsapás lesz, amivel ismét boldoggá te­hetjük csodálatos szurkolóinkat - mondta Supka Attila vezető edző, akit november 3-án nevez­tek ki Szentes Lázár utódjának A sikernek két Tolna megyei kötődésű futballista, Nikolov Balázs (balról) és Éger László is részese lehetett. Közülük Éger foglalta össze érzéseit. - Nem nagyon tudok most mit mondani, alig találom a szava­kat Köszönjük a kiváló szurko­lóinknak a segítségüket, ők is a siker részesei! Óriási dolognak tartom, hogy vidéki csapatként lettünk elsők. Nehéz volt, mert nagy nyomás nehezedett ránk. Tavaly nem jött össze, de most megnyertük. Ezt a bajnoki címet nagyon meg fogjuk ünnepelni drukkereinkkel együtt, legalább egy hétig bulizunk majd - nyilat­kozta a kitűnő védő. A hivatalos ünnepségre jövő szombaton kerül sor, amikor a Pécs látogat a hajdúsági város­ba. A szurkolók azonban már vasárnap este összegyűltek Debrecen főterén, a duatlon Eu­­rópa-bajnokság befejezését kö­vetően több százan vonultak fel a belvárosban, s éltették ked­venceiket. A 28. forduló eredményei: Debrecen-Békéscsaba 5-1 (3-0). Debrecen, 7600 néző, V: Solymosi. GÓL Bogdanovics (28.), Sándor T. (37., 55.), Éger (40., 11-esből), Szatmári (72.), illetve Hegedűs (öngól, 84.). Pécsi MFC-Ferencváros 2-0 (1-0). Pécs, 8000 néző. V: Arany. Gól: Lipcsei (öngól, 13.), Horváth Gy. (88.). Fehérvár FC-Nyíregyháza 5-3 (2-0). Székesfehérvár, 1500 néző. V: Erdős. GÓL Győ­rök (13.), Nagy D. (27., 65.), Lattenstein (52.), Kuttor (71.), il­letve Cipf (64.), Kenesei Z. (82., 89.). ZTE-Pápa 5-2 (1-1). Zala­egerszeg, 2000 néző. V: Világi. GÓL Sabo (13.), Kincses (60., ön­gól), Sebők V. (62., 11-esből), Se­bők J. (73.), Józsi (76.), illetve Medved (36., 11-esből, 86.). Bp. Honvéd-Újpest 1-1 (0-1). Bozsik-stadion, 3000 néző. V: Bede. GÓL Miro (66.), illetve Bükszegi (45.). Győr-Matáv-Sopron 1-0 (1-0). Győr, 5000 néző. V: Me­gyebíró. GÓL Kenesei K. (4.). Diósgyőr-Vasas 0-0. Diós­győr, 8000 néző. V: Hanacsek. MTK-Kaposvár 0-0. Hideg­kúti-stadion, 1500 néző. V: Kassai. A bajnokság állása áll .. lát'' 1»i k l