Udvarhelyi Híradó, 2014. március (25. évfolyam, 41-61. szám)

2014-03-13 / 49. szám

Megszakadt a Székelyudvarhelyi KC öt mérkőzés óta tartó vereségsorozata Első győzelem idén A férfi kézilabda Nemzeti Liga 20. fordulójában a Székelyud­varhelyi KC tegnap kora este öt góllal, 30-25-re legyőzte a Temesvári Poli együttesét. ___________________Zályi Tibor A­z SZKC a Szabó - Mihalcea, Tálas, Majnov, Kuzmanoszki, Blecic, Onyejekwe felállásban kezdte a mérkőzést, és négy perc alatt már hárommal vezetett. A vendége­ket nem lehetett lerázni, többször is egyenlíthettek volna, de Szabó jól véd­te a kaput. Negyedóra után már öttel vezetett a házigazda, ám ezután hul­lámvölgybe került, Temesvár egy 7-1- es sorozattal átvette a vezetést. A foly­tatásban fej fej mellett haladtak a csa­patok, a hajrá a KC-nak sikerült job­ban, szünetre két gól volt az előnye. A második félidő hektikusan, renge­teg hibával folytatódott, a 40. percben 22-20 volt az állás. A folytatásban tu­dott újítani a házigazda, négy góllal el­húzott az eredményjelzőn, de lerázni bánáti ellenfelét nem tudta, az utolsó tíz perc háromgólos előnyből kezdő­dött. Végül a sok hibával tarkított já­ték ellenére öt góllal nyert az udvar­helyi csapat, megszakítva a bajnok­ságban öt mérkőzés óta tartó vereség­­sorozatát. Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 20. FORDULÓ Székelyudvarhelyi KC­­Temesvári Poli 30-25 (19-17) Gólszerzők: Majnov 7 (5 hetesből), Kuzmanoszki 6, Tálas 5, Bleck­ 4, Feuchtmann 3, Vlad 2, Mihalcea, Kom­­porály, Onyejekve 1-1 Hétméteresek: 5/5, illetve 6/4 Kiállítások: 14, illetve 10 perc Piros lap: Sipos Adrián (42.), illetve Santeiu (52.) Konstancai HCM­­Bukaresti Steaua 39-30 (19-15) Tálas Huba öt gólt dobott a találkozón A Nem­gti I­iga állása : Konstancai HCM 20­18H 2110 Н і 655-484 ■ ■і» 2.Tordai Potaissa 19 152 2 515-451 47 3. Bakói Ştiinţa» M ШШШШШЙШЛ 524-455 43 4. Energia Pandurii Tg. Jiu 19 130 6 504-493 39 5. Bukaresti Dinamo ■1 19 1 12 ■MB ШШШ 494-493 П 38 6. Székelyudvarhelyi KC 209 1 10 591-581 28 7. Bukaresti SteauaÜ 20 «1 0 ■ 12 1 601-632 Ш 24 8. Krassó-Szörényi CS 196­­ 12 473-496 19 9.Nagybányai Minaur*Щ 19 Mu­hi шш 12 437-496 19 10.Temesvári Poli 205 0 15 489-532 15 11. Bukaresti CSM 19 іиіі«йі 16 452-5337 12. CSU Suceava 192 і 16 412-4017 * egy ponttal büntetve SKSE: három pont Segesvárról Az Infopress SE a hétvégén Segesváron sze­repelt a teremlabdarúgó 2. Liga hatodik torná­ján. Botorok János edző első mérkőzésén az él­lovas Marosvásárhelyi City'us második csapa­tával találkozott, a három pont sorsa hamar el­dőlt, a vásárhelyiek Ю-3-га nyertek. A vasárna­pi találkozón már más arcát mutatta az udvar­helyi együttes, hiszen 4-2-re legyőzte a United Clinceni együttesét. Az alapszakaszból még hátravan egy torna, ezt Gyergyószentmiklóson rendezik meg április 6-7-én, itt Buzău és Szeben lesznek az ellenfelek. Amennyiben a jelenleg második ITSE az utol­só tornán megtartja pozícióját, akkor a harma­dik helyen álló Ceahlăul Piatra Neamţ lesz az ellenfele a rájátszásban. A Ceahlăul azonban erősödött az utóbbi hónapokban, ráadásul ná­luk lesz a rájátszás első tornája - itt két talál­kozón dől el a fináléba jutás. 11. FORDULÓ City'us IL-Infopress SK 10-3 Az udvarhelyi gólszerzők: Gergely Tibor, Gagiu Zsolt és Bálint Róbert. Ceahlăul Piatra Neamţ- Gyergyószentmiklósi Inter 8-3 United Clinceni-Luceafărul Buzău 1-6 Szebeni Atletic Star- Segesvári Pro-Тіneret 4-12 12.FORDULÓ Infopress SK—United Clinceni 4—2 Az udvarhelyi gólszerzők: Gergely Tibor, Mihály Lehel, Bálint Róbert, Dénes Barna. Luceafărul Buzău-Szebeni Atletic Star 2-1 Segesvári Pro-Tineret- Ceahlăul Piatra Neamț 1-7 Gyergyószentmiklósi Inter- Marosvásárhelyi City'us IL 1­5­ 0г. праця 1. Marosvásárhelyi City’us II. 12­6,0 0 89-37 52■ 2. Infopress SK 128 1 3 55-35 20 25 3. Ceahlăul Piatra Neamț 126 1 42 59-35 24 22 4 Gyergyószentmiklósi Inter 125 3 4 54-513 18 3 Wraari Prn-Tmwpt J. OCgCoVUI­ i rtu MUCI Cl . 125Щ 1 65-54 11ш 6. United Clinceni 123 1 8 44-70­­26 10 TV „juaHJ n,, / 1 ţjmţtflftjt 122 1 9 35-79 -44IS 8. Szebeni Atletic Star 120 11 37-77 -403 A veretlenség megőrzése a cél az ifjúsági 2-eseknél A Székelyudvarhelyi ISK­ KC ifjúsági 2-es ké­zilabdacsapata lesz a házigazdája hétvégén az országos bajnokság csoportköre utolsó tornájá­nak. Sipos Lóránt együttese tökéletes mutató­val áll a J csoport élén, 16 mérkőzésből ugyan­annyit nyertek. Az április 4-6. között rende­zendő elődöntőre a továbbjutás már rég be lett biztosítva, az udvarhelyi tornán a csapat célja, hogy megtartsa veretlenségi szériáját. AZ ISK-KC PROGRAMJA Péntek, 8.00: ISK-KC-Besztercei Sportiskola Péntek, 15.15: ISK-KC-Gyulafehérvári Sportiskola Szombat, 9.30: ISK-KC-Tordai Potaissa Szombat, 14.00: ISK-KC-Marosvásárhelyi Sportiskola Negyeddöntős a Bayern és az Atlético Az Atlético Madrid a visszavágón is legyőz­te az AC Milant, így kettős győzelemmel ju­tott a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé. A hazaiak Diego Costa góljával már nagyon korán megszerezték a vezetést, Kaká azonban egyenlíteni tudott. Arda Turan szerencsés góljával még a szünet előtt ismét előnyhöz jutottak a hazaiak, innen pedig már nem volt visszaút a Milan számára. A Bayern München odahaza 1-1-es döntetlent játszott az Arsenallal, így a németek kényelmesen ju­tottak a legjobb nyolc csapat közé. Egy bünte­tő ismét kimaradt (Londonban kettő is), ezúttal Thomas Müller hibázott. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó І II fii (1(1 Hi PF II I­I­I Arsenal (angol) 4-1 (0-0) Gólszerzők: Schweinsteiger (54.), illetve Podolski (57.) Továbbjutott: a Bayern München, 3-1-es ösz­­szesítéssel Gólszerzők: Diego Costa (3., 85.), Arda Turan (40.), Raúl Garcia (70.), illetve Kaká (27.) Továbbjutott: az Atlético Madrid, kettős győze­lemmel, 5-1-es összesítéssel Svéd szakember a HSC élén Új vezetőedző vette át a HSC Csíkszereda felnőtt jégko­rongcsapatának irányítását. A keddi edzéseket már a svéd Christer Dreberg tartotta. Az 50 esztendős svéd szakember edzői karrier­je során U18-as, U20-as és felnőttcsapatokkal dolgo­zott. Pályafutása nagy ré­szét a Kristianstads IK, a Hässleholms HK, a Kallinge/ Ronneby, illetve a Troja- Ljungby különböző korosz­tályú csapatainál töltötte el. Csíkszeredába a norvég má­sodosztályban szereplő IK Comet gárdájától érkezett. A Comet a 2013/2014-es idényben a norvég másodosztály harma­dik helyén zárt, így nem tudott selejtezőt játszani az első ligá­ba (GET-ligaen) kerülésért. Az új svéd szakember az idény végéig marad a HSC- nél. Amennyiben a klub ve­zetőségét meggyőzi, illet­ve a szakember is maradni szeretne, akkor a következő idényre való felkészülést már Dreberggel kezdi meg a csíki hokicsapat. A HSC Csíkszere­da már csak a román bajnok­ság rájátszásában érdekelt (a Bukaresti Steaua az ellenfél), itt az elődöntőknél tartanak, amik a Mól Liga-döntő befeje­zése után kezdődnek el. Folytatódik az Európa Liga Ma este rendezik meg a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőinek odavágóit. A terítéken egyebek közt olasz párharc és spanyol városi rangadó is lesz. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, odavágók Porto-Napoli (20.00, Digi Sport 1, Dolce Sport 1) Ludogorec-Valencia (20.00, Digi Sport 2, Dolce Sport 2) Basel-Salzburg (20.00, Digi Sport 3) Juventus-Fiorentina (22.00, Digi Sport 1, Dolce Sport 1) Tottenham-Benfica (22.00, Digi Sport 2, Dolce Sport 2) Sevilla-Betis (22.00, Digi Sport 3) Lyon-Victoria Plzen AZ Alkmaar-Anzsi Mahacskala V Nyerjen belépőt az Aguas Santas-Milaneza elleni mérkőzésre! Március 16-án, vasárnap 18 órától a por­tugál Aguas Santas-Milaneza ellen játszi a Székelyudvarhelyi KC a Challenge Kup negyeddöntőjében. A mérkőzésre öt sze­rencsés olvasónk belépőt nyerhet az Ud­varhelyi Híradó és a Székelyudvarhelyi KC közös játékában. Nem kerl mást tenni, mint a következő kérdésre. Hányadik idényét tol­dón a Székelyud­varhelyi KC? A lehetséges válaszok a következők: A: a nádikat. C: a negyediket. A választ küldjék el a jatek@szh.ro e -mail cínre ma 16 óráig, levelükben tüntessék fel nevüket és a két. A helyes választ beküldők között öt belépős sí­r­nyertesek neveit, holnapi lapszámunkban közöljük fe­­­dikat.