Új Szó, 2002. április (55. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám, hétfő

2002. április 15., hétfő 15. oldal LABDARÚGÓ SZUPERLIGA, 26. FORDULÓ A ligetiek 4. hazai mérkőzésükön sem tudtak nyerni, simán kikaptak a Matador Púchovtól Tizenkét pont a Zilina előnye Pozsony. Váratlan és érdekes eredmények születtek a baj­nokság 26. fordulójában. A listavezető zsolnaiak súlyos vereséget mértek az eperjesi­ekre, s mivel a Petrzalka és az Inter is kikapott, 12 pont­ra növelték előnyüket. Meg­lepetésnek számít, hogy a Slovan hazai pályán nem bírt a Dubnicával, amely már fel­zárkózott az élcsapatokhoz. SITA-JELENTÉS Tegnap délelőtt nem kedvezett az időjárás a Petrzalka-Púchov össze­csapásnak, állandóan esett az eső, nehéz talajon játszottak a csapa­tok. Érdekes módon azonban a vendégek alkalmazkodtak jobban a pályaviszonyokhoz, az első t7 percben szinte szóhoz sem hagy­ták jutni a ligetieket. Később há­rom olyan momentum követke­zett, amely emlékezetes marad a hazaiak számára. Először Benőik egyedül tört Bernady kapujára - eredménytelenül, utána Sykora nem találta el az üres kaput, majd ugyanez a játékos százszázalékos helyzetben hibázott. Ezek a kiha­gyott helyzetek a második fé­lidőben bosszulták meg magukat. Az 52. percben Murray beadását Skripec juttatta hálóba, 12 perc múlva Muzray pontos lövéssel nö­velte a vendégek előnyét. A hazai­ak csak küszködtek, kínlódtak, alig-alig volt érdemleges megmoz­dulásuk. Bélák állította be a vége­redményt, így a ligetiek tavasszal 4. mérkőzésükön sem tudtak nyer­ni, s szurkolóik kifütyülték őket. A listavezető zsolnaiak már a 6. percben 2:0-ra vezettek az eperje­siek ellen, akik az első félidő során egyszer sem veszélyeztették ko­molyabban ellenfelük kapuját. Hi­bát hibára halmoztak a védelem­ben, s ez okozta a 6:0-ás veresé­güket. Figyelemre méltó volt, hogy a vendéglátók egy percre sem áll­tak le, minél több gólt akartak rúg­ni. A mérkőzés legszebb találatát Tomás Durica érte el: átjátszotta Stast, majd a kapujából kinn álló Trancík fölött a hálóba ívelte a lab­dát. Jól kezdődött az összecsapás a baj­nok Inter számára Trencsénben, aktivitása a 18. percben eredmé­nyezett gólt: szögletrúgás után Kratochvíl szerzett vezetést. Csak az első félidő hajrájában veszé­lyeztettek a trencséniek, Stas a felső lécet találta el, majd Fabus fe­jesét Czinege mentette a gólvona­lon. Szünet után sem lankadt a csapatok támadókedve, helyzetek azonban alig-alig adódtak. Enyhe mezőnyfölényben futballoztak a vendéglátók, s a 76. percben Ko­­necny beadását Fabus előrevetődve fejjel küldte a háló­ba. A hazaiaknak szerencsét ho­zott a hajrá, Ancic beívelését Kra­tochvíl saját kapujába küldte. Kassán alig telt el két perc, amikor a hazaiak 1:0-ra vezettek a rózsa­hegyiek ellen, Zvara szögletrúgása után Zábavník volt eredményes. Negyed óra múlva Dirnbach a ka­pu torkából egyenlített, a védők csak figyelték az esetet, s Kohr ka­pus sem állt feladata magaslatán. A 33. percben Lelkes hét méterről gyatrán találta el a labdát, az el­lentámadásból Koster megsze­rezte a vendégek vezetését. Ugya­nez a játékos tizenegyest harcolt ki, és Safranko biztosan értékesí­tette a büntetőt. A kétgólos vendégvezetés sem törte le a hazaiakat, az 50. perc­ben Lelkes csökkentette hátrányu­kat. Nem sokkal később Herbich szabálytalanul szerelte Zvarát, a megítélt büntetőt Urban biztosan értékesítette. A hajrában többször is a maguk javára fordíthatták vol­na az összecsapást a kassaiak, de Sovic és Semanco sem élt a le­hetőséggel, lövéseiket hárította Mucha kapus. A bajnokság állása: A következő forduló párosítása: Inter-Slovan, Ruzomberok-Tren­­cín, Presov-FC Kosice, Púchov- Zilina, Dubnica-Petrzalka. (sr) 14 gólos: Marek Mintái (MSK Zili­na). 12. gólos: Eubos Pernis (Matador Púchov), Henrich Benőik (Artme­­dia Petrzalka). 9 gólos: Eubomír Reiter (MSK Zili­na), Tomás Oravec (Ruzomberok), Miroslav Drobnák (Inter Bratisla­va), Róbert Vittek (Slovan). 7 gólos: Szasa Micsovics (Inter), Miroslav Nemec (MSK Zilina). 6 gólos: Marek Fabula (Ruzombe­rok), Anton Soltis (Petrzalka), Martin Fabus (ODu Trencín). 5 gólos: Mário Breska (Púchov), Stanislav Sesták (Slovan/Presov), Eubomír Mati (Presov), Peter Dzú­rik, Roman Kratochvíl (Inter). CÓLLISTA A zsolnai Miroslav Nemec (balról) két góllal járult hozzá az eperjesiek elleni 6:0-s győzelemhez (TASR-felvétel) 1. Zilina 26165 5 47:25 53 2. Petrzalka 2610115 43:30 41 3. Inter 26118 7 40:28 41 4. Ruzomberok26118 7 37:26 41 5. Púchov 26117 8 33:25 40 6. Trencín 26117 8 33:34 40 7. Slovan 269 8 9 29:29 35 8. Dubnica 265 714 25:39 22 9. Presov 265 6 15 26:47 21 10. PC Kosice 26 211 13 21:50 17 DUSÁN GAUL (Petrzalka): „Az első félidőben viszonylag jól ját­szottunk, de nem használtuk ki helyzeteinket, Sykora például há­rom percen belül két gólt is rúg­hatott volna. Később, a második félidőben csalódtam a játékosok­ban, az akarás megvolt, de hiány­zott a minőség. Az ellenfél első gólja után tulajdonképpen felad­tuk.“ JOZEF SURAN (Púchov): „Mind­két csapat támadó felfogásban fut­ballozott a nehéz talajon, nem hi­ányzott az iram sem, nekem tet­szett az összecsapás. Az ered­ményről a jobb helyzetkihasználás döntött. Védenceim megörvendez­tettek, mert a kupameccs után a bajnokin is fegyelmezetten, takti­kusan játszottak. Annak is örülök, hogy először győztük le a Szuperli­gában a Petrzalkát.“ LEOS KALVODA (Zilina): „Kelle­mes érzés ilyen mérkőzést értékel­ni. Remélem, a fiúk végre már tu­datosították: a futball nemcsak annyiból áll, hogy kimegyek a pá­lyára, és játszom, hanem azt is je­lenti, hogy fegyelmezetten, takti­kusan kell futballozni. Teljesítmé­nyünkkel némileg kiengeszteltük nézőinket, mert korábban hazai pályán eléggé gyenge teljesít­ményt nyújtottunk. JINDRICH DEIMAL (Presov): „Csak annyit mondhatok, szégyen. A jobb eredmény eléréséhez csu­pán az kellett volna, hogy a fiúk úgy küzdjenek, mint a tréningen. Már a meccs elején elszálltak re­ményeink, mert védenceim nem azt játszották, amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk.“ ERIK BOGDANOVSKY (Kosice): „Úgy gondolom, vezetőgólunk ár­tott nekünk. Ahelyett, hogy Lelkes növelte volna előnyhöz juttatott volna bennünket, kontratámadás­ból gólt kaptunk. Pedig határozot­tan figyelmeztettem játékosaimat, hogy a vendégek nagyon jól képe­sek kontrázni. Rosszul védekez­tünk, s az első félidőben nem tün­dököltünk, csak a másodikban ta­láltunk magunkra. A szünet utáni teljesítményünk alapján megérde­meltük volna a győzelmet.“ VLADIMÍR RUSNÁK (Ruzombe­ rok): „Csak az első félidőt fogom értékelni. Okom van rá, ideges va­gyok, nem szívesen mondanék többet. Talán majd később. Annak ellenére, hogy mi kaptuk az első gólt, aktívak voltunk. A második félidőt csakugyan nem szeretném kommentálni.“ MILAN ALBRECHT (Trencín): „Gratulálok a fiúknak, a bekapott gól után felelősségteljesen játszot­tak, átvették a meccs irányítását, és megérdemelten nyertünk. Ez a találkozó nehezebb volt, mint a Slovan elleni, mert az Inter védel­me kitűnően működött. Játékosa­imból sokat kivett a győzelem, a második játékrészben azonban már uraltuk a találkozót.“ JOZEF BARMOS (Inter): „Elége­dettek lettünk volna a pontosztoz­kodással, de meg kell mondanom, hogy az ellenfél megérdemelten nyert. Kezdetben nem játszottunk rosszul, később azonban átenged­tük a középpályát a hazaiaknak. Tudtam, hogy semlegesíteni kell a vendéglátók meg-megújuló roha­mait, de kevésbé voltunk aktívak. A mindent eldöntő gólnál Kra­tochvíl elkésett a közbeavatkozás­sal, le kellett volna támadnia Ancicot.“ JÁN SVEHLÍK (Slovan): „Ekkora vereség után nehéz valami okosat mondani, a Dubnica minden te­kintetben jobb volt, és ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. A taktikai értekezleten elmondtuk, hogy védenceim ne bízzák el ma­gukat, mivel túl jó a kölcsönös mérlegünk az ellenféllel. Tény, a labdarúgóink többségénél forma­­hanyatlás észlelhető. Meglátjuk, mit hoznak a következő napok, he­tek.“ STANISLAV GRIGA (Dubnica): „Örülök, hogy a gyenge idegenbe­li szereplésünk után végre jól ját­szottunk, és gólokat is rúgtunk. Nem hagytuk magunkat beszorí­tani, effektívek voltunk, három gólt lőttünk, megérdemelten nyertünk. A fiúk átlagon felüli tel­jesítményt nyújtottak, kitűnően védekeztek és támadtak. Amihez hozzáértünk, minden sikerült, úgy érzem, a mai napon más csa­patnak is meggyűlt volna a gondja velünk.“ (SITA) AZ EDZŐK MONDTÁK MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE Zilina-Tatran Presov 6:0 (4:0) Góllövők: Mintái (3., 28.), Labant (6.), Nemec (43., 65.), T. Durica (57.). Játékvezető: Udvardy, 5900 néző. Sárga lap: Trhancík, Ne­mec, Drahno. ZILINA: Cech-Laurinc, Klago, Drahno-Trhancik (63. Barcík), T. Durica, Labant, Mintái, M. Durica (46. Bazík)-Varadín, Nemec (77. Filo). PRESOV: Trancík-Zajcev-Skarbek, Stas-Adam (68. Viazanko), Kovalík (24. Mati), Mitas, Sémán, Dic-Slahor, Bu­­benko. FC Kosice-Ruzomberok 3:3 (1:3) Góllövők: Zábavník (2.), Lelkes (50.), Urban (56. - 11-esből), ill. Dirnbach, (17.), Kostner (33.), Safranko (40. - 11-esből). Játékve­zető: Hrinák, 1500 néző. Sárga lap: Sovic, Lelkes, Juhász, ill. Zofcák. KOSICE: Koler-Skolník-Zábavník, Rataj (80. Juhász), Se­­manco-Sapara (70. Gegics), Urban, Zvara, Sovic-Mydl­ar (46. Vascák), Lelkes. RUZOMBEROK: Mucha-Jurco, Hrncár, Mikulás (64. Spisáky-Kosmner, Helbich (76. Labaska), Safranko, Zofcák, Kurty-Hazucha (78. Rák), Dirnbach. Dukla Trencín-lnter Bratislava 2:1 (0:1) Góllövők: Fabus (76.), Kratochvíl (89. - öngól), ill. Kratochvíl (18.). Játékvezető: Olsiak, 5600 néző. TRENCÍN: Smak-Micenec- Necas, Smelko-Konecny, Hanko, Kopacka, Svrcek (35. P. Duris), Ancic-Stas (74. Hornák), Fabus. INTER: Hyll-Cisovsky, Kratochvíl, Chrenko, Oprsal-Czinege, Dzurik, Drobnák (57. Petrás), Cech-Mi­­csovics (81. Gáspár), Lembakoali. Slovan-ZTS Dubnica 0:3 (0:1) Góllövők: Drzík (31.), Greguska (65.), Holmik (81.). Játékvezető: Szekeres, 1700 néző. Sárga lap: M. Suchy, Onofrej, ill. Zimen. SLO­VAN: Peskovic-Pecko, Puchner, Suchy, Ed. Hrncár-Sesták, N. Hrncár, Sedlák (46. Pancík), Onofrej-Vittek, Mészáros (46. Obrera). DUBNICA: Kovác-Sevela, Hanek, Mráz-Zimen, Greguska, Drzík, Singlár-Straka (75. Holmik), Kiska-Porázik (84. Hejcík). Petrzalka-Matador Púchov 0:3 (0:0) Góllövők: Skripec (52.), Muzlay (64.), Bélák (76.). Játékvezető: Si­pos, 3600 néző. Sárga lap: Debnár, Horky, Bednár, Hall, ill. Strba, Jámbor, Privarcák. PETRZALKA: Lipcák-Kinder-Debnár, Bednár- R. Hrncár, Desiatnik (55. Bédi), Horky, Kubala, Soltis (78. Hall)­­Sykora (65. Maixner), Benőik. PÚCHOV: Bernady-Zaveterník, Pa­­vol Vavrík, Holcík-Muzlay (90. Bugala), Strba, Kraus (80. Kadlec), Talda-Belák, Jambor-Skripec (84. Privarcák). Aki a Slovannal bajnokságot nyert, szombaton legyőzte Okítottak a dubnicaiak­ ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. Stanislav Griga edző négy évvel ezelőtt bajnokságot nyert az égszínkékekkel, tegnap­előtt viszont új csapatával, a Dub­nicával legyőzte a pozsonyiakat. Osztálykülönbséggel. Pedig azt hitte volna az ember, hogy a mostani Slovan az utóbbi meccseken ígéretesnek mondható teljesítményével (technikás össz­­játékon alapuló offenzíva) statisz­taszerepre kárhoztatja a tavasszal idegenben még gól sem rúgó ven­dégeket. Nem így történt. Griga edző csapata az egész mérkőzés folyamán jobb volt ellenfelénél, támadó felfogásban futballozott, ügyesen kombinált, kezdettől fog­va rendre veszélyt jelentett a ha­zaiak kapujára. Ezt valahogyan nem nagyon akarták tudomásul venni Peckoék, még akkor sem, amikor Kiska két löketét a tartalék kapus Peskovic csak kiütni tudta. Rosszul tették, mert a 31. percben egy Porázik-Drzík összjáték után az utóbbi berúgta a Dubnica tava­szi első gólját, és még nem emlí­tettük, hogy Porázik kapáslövése alig kerülte el a kaput. A Slovan részéről (a sérült Prole, Mojics, Petrus és Necas nélkül játszott) Sedlák két gyenge lövése volt az első 45 perc mérlege. Utána is jel­legtelenül futballozott, sem egyé­nileg, sem összjátékban nem tu­dott semmi érdemlegeset kigon­dolni. Nem úgy ellenfele. Előbb Pecko hárította a gólvonalon Ha­nek labdáját, majd Porázik a ka­pust találta el, és jött Greguska rit­kán látható szólója: a félpályán kapott egy átadást, elindult vele, több védőn is átkígyózva jutott gólhelyzetbe, és nem hibázott. A vendéglátók csak próbálkoztak, kísérleteztek, de nem sok sikerrel. Egyedül Vittek löketét kellett vé­denie Kovác kapusnak. Még a cse­rejátékos Holmiknak is jutott egy gól, Porázik átadását értékesítet­te. Otthon kikapni 3:0-ra? Előfor­dul. Van min elgondolkodniuk a slovanistáknak. Tavaszi fáradtság ül a játékosokon, szinte senki sincs formában... (T. V.)