Új Szó, 2009. október (62. évfolyam, 226-252. szám)

2009-10-26 / 247. szám, hétfő

18 Sportvilág -1. labdarúgóliga - hirdetés A 14. FORDULÓ KRÓNIKÁJA MFK Zemplín Michalovce-FKM Prievidza 3:0 (2:0) Góllövők: Dušan Sninský (24., 45.), Viskup (83.): Játékvezető: Straka, 595 néző. Sárga lap: J. Vajda, illetve Vojtech Kováč, Hel­bich. ' MFK Dolný Kubín-LAFC Lučenec 1:2 (0:1) Góllövők: R. Kráľ (46.), ill. Guldan (44.), Hloušek (57.). Játékve­zető: Šuniar, 700 néző. Sárga lap: Mar. Kubala, P. Čamota, ill. Hri­­cov. LAFC LUČENEC: Michalík-Gonos, Hlavatovič, Balaško, Kamendy-Hloušek, Boháčik, Peter Ďurica (90. Kovanič), Hoferica-Guldan, Hricov (88. Masár) MFK Tatran Liptovský Mikuláš-MŠK Rimavská Sobota 3:0 (0:0) Góllövők: Peter Tomko (54., 66.), Supej (90.). Játékvezető: Há­­dek, 620 nézô.Sárga lap: Peter Tomko, ill. Morháč. MŠK RIMAVS­KÁ SOBOTA: Kuciak-Rubint, Geri, Zsivanovics, Juhász-Janečka, Zvara, Piszár (72. Levický), Morháč (80. Vargic)-Sihelský (75. Šándor), Gibala. FK Púchov-AS Trenčín 2:2 (0:1) Góllövők: Martin Luhový (79.), Brezničan (90.), ill. Mázán (11.), Gergel (66.). Játékvezető: Fajčík, 735 néző. Sárga lap: Hlohovský, Mázán, Volešák (valamennyien Trenčín). MFK Ružomberok B-Slovan Duslo Šaľa 0:0 Játékvezető: A. Somoláni, 315 néző. Sárga lap: Jurč, ill. Kuba, T. Obert, Čirik. SLOVAN DUSLO ŠAĽA: Kolmokov-T. Obert, Mujkoš, Krajník, Benko (55. Kasaj)-Zajac (80. Vojtíšek), Lancz, Martin Vyskoč, Lalák, Čirik-Kuba (75. Peťovský). Szabadnapos: FCViOn Zlaté Moravce. APodbrezová kilépett a bajnokságból, eredményeit törölték. TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása Következik 15. FORDULÓ - október 31., szombat, 14.00: Slovan Duslo Šaľa-MFK Zemplín Michalov­ce, MŠK Rimavská Sobota-MFK Dolný Kubín, LAFC Lučenec-FC ViOn Zlaté Moravce, MFK Prievidza-MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš. November 1., 10.30: MFK Ružomberok B-FK Púchov. Szabadnapos: AS Trenčín. 1.Púchov 1383 2 17:9 27 2. ZI. Moravce 126 3 3 21:13 21 3. AS Trenčín 1347 2 19:11 19 4. Rim. Sobota 1346 3 12:14 18 5.Lučenec 1345 4 19:13 17 6. Michalovce 1345 4 13:11 17 7. Dolný Kubín 1243 5 15:13 15 8. L.Mikuláš 1243 5 14:1415 9. Prievidza 13 36 4 10:1415 10 Šaľa 1333 7 6:21 12 11. Ružomberok B 1224 6 8:21 10 1. labdarúgóliga: 0:2-ről egyenlítettek a listavezető púchoviak a trencséniek elleni derbin Gól nélküli kiesési rangadó Döntetlennel zárult a Púchov-Trenčín rangadó az I. labdarúgóliga 14. for­dulójában. A vendégek már 2:0-ra vezettek, ám az újonc hazaiak a hajrában kiegyenlítettek, s továbbra is őrzik 6 pontos előnyüket. ÖSSZEÁLLÍTÁS Gól nélkül zárult a vágsellyeiek rózsahegyi vendégjátéka. „Jól kezdtük a meccset a sereghajtó otthonában, a harmadik percben Lancz bombája a kapufán csat­tant. Kiegyensúlyozott csatát ho­zott az első félidő, a szünet után viszont több veszélyes helyzetük akadt a vendéglátóknak - mond­ta lapunknak Martin Babinec, a Duslo másodedzője. - Kapusunk, Kolmakov bizonyult a mezőny legjobbjának, aki több parádés védést mutatott be. A hajrában Mujkoš megszerezhette volna a győztes gólunkat, ám egy szöglet után elpuskázta a lehetőséget. Összességében igazságos ered­mény született.” (sz. 7.) Lancz Oszkár (középen), a vágsellyeik csapatkapitánya a gól nélkül zárult rózsahegyi kiesési rangadó elején a kapufát találta el (Somogyi Tibor felvétele) ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Liptószentmiklós/Rim­aszom­­bat: Osztálykülönbségű győzel­met (3:0) aratott az újonc liptó­­szentmiklósi együttes a rima­­szombatiak felett, akik így három idegenbeli döntetlen után nem tudtak újabb pontot szerezni. A vendégcsapatból hiányzott Mráz (térdműtét után lábadozik) és Líška (a Slovan ellen sérült meg), s a cserekapus mellett csak három tartalék ült a kispadon, mivel a fia­tal Husaník is sérüléssel bajlódik. „Megmutatkozott, hogy hét nap alatt három meccs sok ne­künk. Szerdán nem vallottunk szégyent a kupában a Slovan ott­honában, Liptószentmiklóson azonban látszott a játékosokon a fáradtság. A hazaiak frissebbek, fürgébbek voltak, jobban adogat­tak. Nekünk is voltak helyzeteink, Sihelský már a kapust is kicselez­te, de nem találta el a kaput. Az el­ső félidőt még kihúztuk kapott gól nélkül, ám a szünet után hibáz­tunk a pontrúgásoknál, s az ellen­fél gólokkal büntetett” - mondta Marián Kudlík, a rimaszombatiak vezetőedzője. (bt) ÚJ SZÓ 2009. OKTÓBER 26. www.ujszo.com Az újonc liptószentmiklósiak 3:0-ra győztek Elszenvedték első hazai vereségüket az alsókubiniak Fáradtak voltak a gömöriek Jobbak voltak a losonciak ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Alsókubin. A losonciak 2:1-es győzelmükkel megszakították az újonc alsókubiniak hazai veretlen­­ségi sorozatát. A kubiniak szom­batig vendéglátóként háromszor nyertek és kétszer döntetleneze­­tek, gólarányuk 11:1 volt. „Nyílt támadójátékkal alaposan megleptük a haziakat, hatvan percig egyértelműen mi irányítot­tunk. Az első gólunkat Hricov be­adása után Guldan lőtte az első félidő hajrájában. Sajnos röviddel a szünet után, egy védelmi hibát követően egyenlítettek az alsóku­biniak - mondta lapunknak Vla­dimír Rusnák, a LAFC mestere. - De nem sokáig örülhettek a ven­déglátók, mert Hloušek 20 méte­res szabadrúgása a felső sarokban kötött ki. Gonos növelhette volna az előnyt, ám lövése a felső lécen csattant. A játék képe alapján megérdemelten nyertünk.” A LAFC sikere annál dicsérete­sebb, hogy az eltiltott Goljan, a sérült Lavrik és a mérkőzés idején a szerb-magyar határon veszteg­lő Dujakovics nélkül léptek pá­lyára. (sz. z.) 4% ETOPARK Nyílik az ETO Park! Nyitás: október 29. csütörtök 9 óra UniCredit Bank ♦ UNITED COLORS OF BENETTON ♦ Levi's Brogs & Co. ♦ Alain Delon ♦ Alexandra Könyváruház ♦ Villeroy & Boch UNDERCOLORS OF BENETTON ♦ CBA Áruház ♦ Princess Pékség Northline pénzváltó ♦ Babylon Lounge ♦ Hírlapüzlet V­ásároljon akár 25% kedvezménnyel és gyűjtse a hűségpontokat!* Jutalmazzuk hűségét. Nyerjen egy szilveszteri exkluzív hétvégét! PONTOK HEL MP91D413 HOLNAP ISMÉT POCUIPP! Itt a nagy őszi futballkvíz! 30 kérdés a fociról Tudja a választ? Rangadó Angliában: Liverpool-ManchesterUtd Ronaldo nélkül szenved a Real Madrid Retró: Ferencváros-Lazio 4-2 Heti krónika, futballszótár, futball és irodalom. A keddi Új Szóban, 16 színes oldalon. NE HAGYJA EI A ZICCERT!