Vasárnapi Hírek, 2002. január-július (18. évfolyam, 1-26. szám)

2002-04-21 / 16. szám

2002. április 21 Otthon kapott ki az MTK Labdarúgó Borsodi Liga Vasas-Ferencváros 0-0 14. perc: Lipcsei bal oldali szögletét Pinte 4 m-ről, nagy helyzetben a bal sarok mellé fejelte. 34. perc: Gyánó cselezgetett a bal oldalon, majd Váczi elé játszott, ő visszagurított Tóth N. elé, aki 12 m-ről, sen­kitől sem zavartatva a kapu mellé lőtt. 66. perc: Váczi 16 m-es szabadrúgását Szűcs L. látványos vetődés után a mezőnybe öklözte. 85. perc: a csereként beállt Szabados első labdaérintésé­ből, 16 m-ről a felső kapufára bombázott. Győr-Haladás 1 -0 (0-0) 24. perc: hatalmas győri védelmi hiba után Preisinger 6 m-ről pörgetett a kapu fölé. 56. perc: Somfalvi keresztlabdáját Leandro tiszta hely­zetből, 6 m-ről előrevetődve fejelte a győri kapu mellé. 65. perc: Nicsenko közeli lövése a gólvonal előtt tömö­rülő védőkben akadt el. 86. perc: szép győri támadás végén Farkas 20 m-es bom­bája a Haladás kapujának bal oldalába vágódott (1-0). Debrecen-Újpest 1-1 (0-1) 29. perc: Vagner indította a felfutó Szélesit, akinek középre ívelését Tokody a későn mozduló Bíró mellett 14 m-ről fe­jelte a bal sarokba (0-1). 60. perc: Kiss ívelt be szögletet a jobb oldalról, Kerekes kö­zeli fejesét Posza még kiütötte, a labdát Szekeres estében lőtte a léc alá (1-1). MTK Hungária-Dunaferr 1-4 (1-3) 4. perc: Balaskó bal oldali szögletét Lengyel a védőktől szo­rongatva Salamon elé fejelte, és az előrehúzódó védő­l­m­­ről, laposan a kapu közepébe vágta a labdát (0-1). 8. perc: Branezacot buktatták a kaputól 17 m-re, a szabad­rúgást Zavadszky jobbal a sorfal fölött a jobb felső sarok­ba csavarta (1-1). 23. perc: Jäkl cselezgetett az MTK térfelének közepén, majd miután két védőn is átverekedte magát, Lengyel elé ját­szott, és a Dunaferr irányítója 17 m-ről hatalmas gólt lőtt a bal alsó sarokba (1-2). 32. perc: Balaskó egy csel után az egyedül maradt Rósa Hen­rikhez gurított, és ő 8 m-ről a tehetetlen Hajdú mellett fél­­magasan a kapu jobb sarkába helyezett (1-3). 87. perc: Lengyel indította a Dunaferr ellentámadását, a jobb oldalon felfutó Sowunmihoz passzolt, aki három vé­dőt és Hajdút is kicselezte, majd 10 m-ről az üresen ma­radt kapu közepébe gurított (1-4). Kispest^Sopron 1 -0 (0-0) 79. perc: Németh N. bal szélről ívelt középre, és beadását Sasu 8 m-ről a kapu bal oldalába fejelte (1-0). Zalaegerszeg-Videoton 3-1 (2-0) 13. perc: Kenesei bal oldali szabadrúgását követően Csóka 4 m-ről fejelt a bal alsó sarokba (1-0). 19. perc: Túri kirúgása után Róth remekül kezelte le a lab­dát, majd Keneseit szöktette, aki lefutotta védőjét, és 14 m-ről a jobb alsó sarokba bombázott (2-0). 49. perc: az álmosan kezdő ZTE-védők mellett Földes vezet­te rá a labdát Túrira, első lövése még kipattant a kapus­ról, másodszorra azonban a bal sarokba lőtt (2-1). 86. perc: Waltner remek labdával ugratta ki Keneseit, aki le­futotta védőjét, majd önzetlenül visszapasszolt Waltner elé, aki 4 m-ről az üres kapu közepébe gurított (3-1). Lisztes 30 méterről lőtt gólt Hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a listavezető Bayer Leverkusen a labdarúgó Bundesliga 32. fordulójában. A vendég Werder Bremen első gólját Lisztes szerezte az ötödik percben. Krisztiánt a 87. percben lecserélték. További ered­mények: Borussia Dortmund-1. FC Köln 2-1, VfL Wolfsburg-Hansa Rostock 4-0, Bayern München-Hertha BSC 3-0 (a berlini csapatban Király Gábor végig védett, Dárdai Pál nem kapott lehetőséget), Energie Cottbus-1860 München 1-1 (a cottbusi együttesben Sebők Vilmost a 20. percben Mátyus János váltotta, míg Miriuta Vasile nem lé­pett pályára), FC Schalke 04-1. FC Nürnberg 2-1. Az élcso­port állása: 1. Bayer Leverkusen 66 pont, 2. Borussia Dort­mund 64,3. Bayern München 62,4. Schalke 61, 5. Hertha 58, 6. Bremen 53. Sikerült telefonon utolérni Lisztes Krisztiánt, aki elmond­ta: hallatlanul boldog az egész csapat, ő meg azért, hogy ritkán látható gólt lőtt. - Észrevettem, hogy a Leverkusen kapusa, Butt, az első perctől kezdve az ötös és a tizenegyes között kószál. Ha nálam lesz a labda, megpróbálom átemelni - gondoltam. Aztán az 5. percben negyven méterre a kaputól hozzám került a labda, felnéztem, és pár méter megtétele után kapura nyestem. Hál’ istennek, beakadt. Egyenlítettek, a mi kapusunk megfogott egy tizenegyest, aztán a második félidőben lőttünk még egy gólt, és ezzel győztünk. A 87. percben taktikai csere miatt jöttem le a pályáról.­­ Két egykori világklasszis román tornásznő azt állítja, hogy a ha­tóságok az útlevelükben meg­hamisították a születési dátumot, így felnőtt külföldi versenyeken is szere­pelhettek. A nemzetközi szövetség 15 éves kor alatt egészségügyi okokból csak korosztályos viadalokra ad indu­lási engedélyt. Alexandra Marinescu és Daniela Silivas viszont egy, illetve két évvel idősebbnek volt feltüntetve. „A papírok szerint nem 1982. március 19-én, hanem egy évvel előbb szület­tem - mondta Marinescu, aki 1995-ben és 1997-ben tagja volt a világbajnoki aranyérmes csapatnak. - Emlékszem, 1993-ban Bukarestben hozzám lépett egy edző, és azt mondta: most már 12 éves vagy.” A 30 éves Silivas 1986 és 1989 között szinte minden vb-érmet begyűjtött. Úgy emlékszik vissza, hogy az útlevelébe két évvel öregebbnek ír­ták be. - Akkor nem foglalkoztam ez­zel, most viszont már kinyithatom a számat - jegyezte meg az Atlantában edzőként dolgozó egykori klasszis. Gubacsi Zsófia az orosz Jelena Bovinával az oldalán bejutott a 110 ezer dollár összdíjazású bu­dapesti tenisztorna párosversenyének fináléjába. A magyar-orosz kettős a Maret Ani, Maria Martinez (észt, spa­nyol) duót győzte le két szettben. A mai döntőben Gubacsiék az Emilie Leit, Catherine Barclay (francia-ausztrál) párossal találkoznak. A selejtezőből in­duló svájci Myriam Casanova és a né­met Martina Müller jutott a budapesti tenisztorna vasárnapi döntőjébe. A 16 éves svájci a pénteken Kuti Kis Ritát búcsúztató görög Eleni Danilidut győz­te le három játszmában az elődöntőben, míg Müller a fehérorosz Pucseket verte. Bardóczky Kornél újabb győzelmet aratott, így bejutott a fináléba a 10 ezer dollár összdíjazású kuvaiti ITF-future tenisztornán. Kornél az elődöntőben a spanyol Carlil­ Casót verte 6:2, 6:2-re. A magyar játékos ellenfele a mai finá­léban a holland Jasper Smidt lesz. I A címvédő Nyíregyháza nyerte meg a női röplabda Magyar Kupát, miután a döntőben ma­gabiztosan győzött a BSE ellen 3-0 (17, 11,13) arányban. I SZÍNpadon a Mazda B2500-as il Mazda B2500-as új SZINt hoz a pick-up-ok világába. Ez az autó a kényelem és a biztonság SZINonimája. A rendkívül magas alapfelszereltségbe a légkondicionáló SZINtúgy beletar­tozik, mint az elektromos ablakok és tükrök, valamint az alufelni (TE modell). SZINte hihetetlen, hogy most 300 000 forint árengedménnyel kínáljuk. Az opcionális két SZÍNŰ fényezés pedig igazán mutatóssá teszi, legyünk ő­SZINték! Megéri az árát! BUDAPEST: AUTO FOCUS TEL: 1/305-3050, HŰTŐ MIRHI TEL: 1/464-7680, AUTÓ ÓBUDA TEL: 1/368-4029, AUTÓ DSW TEL: 1/261- 9712, PROFI ANGYALFÖLD TEL: 1/329-1604, BALASSAGYARMAT: GÁL ÉS FIRI TEL: 35/314-366, BÉKÉSCSABA: AUTÓ-EXPANZIÓ TEL: 66/430-585, CEGLÉD: ZAKAR ÉS TÁRSA TEL: 53/313-133, DEBRECEN: AUTÓ-TO1DY TEL: 52/502-678, DUNAÚJVÁROS: DUNA MOTOR TEL: 25/411-048, EGER: UNICAR TEL: 36/512-010, GYÖNGYÖS: AUTÓKER BALÁZS TEL: 37/301-626, GYŐR: SILVER TEL: 96/519-870, KAKASD: HILCZ TEL: 74/431-908 KAPOSVÁR: TÓTH ÉS TSR. TEL: 82/529-627, KECSKEMÉT: DRKÓTEL: 76/485-715, KOMÁROM: T-AUTO­­MAX TEL: 34/345-453, MISKOLC: SY­TA TEL: 46/303-600, NYÍREGYHÁZA: NAGY AUTÓPARK TEL: 42/490-380, PÉCS: SCHNEIDER AUTÓHÁZ TEL: 72/539-006, SZÉKESFEHÉRVÁR: AUTÓ­ FEHÉRVÁR TEL: 22/340-150, SZOLNOK: ZAKAR ÉS TÁRSA TEL: 56/422-557, SZOMBATHELY: QUADROTA TEL: 94/325-678, VESZPRÉM: AUTÓMODERN TEL: 88/400-900, ZALAEGERSZEG: BO­NIS TEL: 92/317-996, I­.ZICC’A'? […] ti Most 300 000 forint árengedménnyel! Mozdo Info: 06-80-323-626, www.mazda.hu F.mra mi­ fi duplakabinos TD TE modell ára 4 049 900 Ft + áfa fi képen látható cu+ó illusztráció Sport