Vas Népe, 1968. április (13. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-02 / 78. szám

Meglepetések sorozata az NB I ötödik fordulójában NB I: Szeged—Haladás 2:0 (DK)), Dunaújváros—Fe­rencváros 2:1 (1:0), Bp. Honvéd—Pécs 3:0 (1:0), ETO— Egyetértés 0:0. Csepel—MTK 3:1 (1:0), Újpest—Diósgyőr 1:1 (0:0), Vasas—Salgótarján 3:1 (3:0), Videoton—Tata­bánya 1:0 (1:0). NB II nyugati csoport: Sz. Cipőgyár—Pécsi VSK 1:0 (1:0), Máza-Szászvár—Nagykanizsai Bányász 2:0 (0:0), Dorog—Pécsi Ércbányász 0:0, Zalaegerszegi TE— Kaposvári Kinizsi 2:0 (0:0), MÁV DAC—Nagykanizsai VTE 1:0 (1:0), Pápa—Veszprémi V. 1:0 (1:0), Siófok— Mosoni Vasas 3:1 (0:0), Táncsics SE—Z. Dózsa 3:0 (3:0). 4 Továbbra is veretlenül... Cipőgyá­r—A Pécs­i VSK 1:0 (1:0) NB II-es bajnoki mérkőzés, Pécs, 700 néző, vezette Halász. Cipőgyár: Szandi—Zsoldos, Horváth, Gercsnek, Virágh, Németh M., Sziklai, Biró, Ki­rály, Nagy (Németh K.), Iszak. Edző: Velekei Ferenc. Pécsi VSK: Ábrahám—Há­mori, Mohácsi, Horváth, Pecze, Hollóvári, Nagy, Vessző, Ba­lázs, Pandurics (Szabó), Ban­di. Edző: Bédi Lajos. 1. perc: Gyors cipőgyári tá­madás végén Iszak gólhely­zetbe kerül, de közelről hibáz. A szombathelyiek irányítják a játékot. 8. perc: Iszak átve­­rekszi magát a pécsi védelmen és a kapujából kimozduló Áb­rahám mellett a jobb alsó sa­rokba lövi a vezető gólt (1:0). A színvonal közepes, az iram sem emelkedik az átlagos fö­lé. Adódik néhány gólveszé­lyes helyzet mindkét kapu előtt, de a csatárok hibáznak. A második félidőben na­gyobb igyekezettel játszik a PVSK, de a szombathelyi vé­delem mindig időben lép köz­be a pécsi gólszerzési kísér­leteknél. 65. perc: Korszerű hazai támadás után Balázs elé kerül a labda, de a középcsa­tár Szandi kapus kezébe eme­li a labdát 68. perc: Király labdájával Iszak „kilép” a vé­dők gyűrűjéből, de tiszta hely­zetben kapu mellé lő. Az első félidőben jobbára a Cipőgyár irányította a já­tékot. Szünet után kiegyenlí­tettebb lett a küzdelem. A PVSK óriási erővel támadott, fölényük azonban meddő volt A nagy lelkesedéssel játszó Cipőgyár egygólos győzelme fel­tétlenül megérdemelt. A két pont megszerzésében nagy része van a biztosan rombo­ló, sallangmentesen játszó szombathelyi védelemnek. Minden Cipőgyár-játékos di­cséretet érdemel odaadó játé­káért. A PVSK-ban Ábrahám, Hámori és Mohácsi játéka tet­szett a legjobban. *— Fodor 4 TOTÓ 13. heti eredménye: 1. x, 1, 1, 1, 1, X, X, 2,1, X 1. 1, Ij NB fc J. Honvéd S 4 1 — 10: t 9 2. O. Dézsa S 3 S — 12: 1 8 3. Vasa* S 4 — 1 Ms 1 8 4. Ferencváros 5 3 1 1 13: 7 7 5. Szeged 5 3 1 1 7: S 1 8. Egyetértés 5 14­1:95 7. Videoton 5 3—24:95 8. Dunaújváros 5 2 1 2 7: 8 5 9. MTK S 1 2 2 5: 6 4 10. Csepel 5 2 — 3 4: 5 4 11. Szombathely S 2 — 3 4: 9 4 12. Salgótarján 5 1 1 3 7:12 3 13. Diósgyőr 5 113 2:63 14. Pécs 5 - 3 2 2: 8­3 15. Győr 5 1­2 3 1: 5­2 16. Tatabánya 5 — 1 4 3:10 1 Szarka két 11-est kivédett — mégis: Szeged-Haladás 2:0 (0:0) Szeged, 10 000 néző vezette Petri. Szeged: Tóth dr. — Várhelyi III, Kővári, Várhelyi I, Dezsőfi, Dávid, Pusztai, Gyifkó, Kozma, Dobó, Vass. Haladás: Szarka — Szántai, Homolya, Pék, Soproni, Gyarmati, Szabó S., Németh, Iszak, Halmosi, Gangl. Csere: Dezsőfi helyett Vörös (27. perc), Szabó S. helyett Farkas (70. perc). Góllövő­: Koztsia (49. perc), Pusztai (90. perc). Az I. félidő 2. percében Németh Lajos 20 méterről hatalmas lövést küld a szegedi kapura, de Tóth dr. nagyszerű védéssel szögletre üti a labdát. A 8. percben Homolya fejese alig száll ka­pu mellé. A szombathelyiek játszanak fölényben, a szege­diek csak a 16. percben ke­rülnek gólhelyzetbe Szarka kapuja előtt. A kitörő Koz­mát Homolya a 16-oson belül buktatja, a 11-est szerencsére Szarka kitűnő érzékkel védi. Változatosabb lesz a játék, előbb Pusztai hatalmas part­dobása után kerül sor tömeg­­jelenetre a Haladás kapuja előtt, majd a túloldalon Szabó S. juttathatná vezetéshez csa­patát, de a kifutó Tóth dr. mellett sem talál az üres ka­­puba. A II. félidőben néhány perces mezőnyjáték után váratlanul Szeged lát vezetéshez. Gyilkó ível Szarka kapuja elé, a labdát Vass fejjel továbbítja Kozmához, aki előbb lekezeli azt, majd a kimozduló Szarka mellett félmagasan a hálóba lő. (1:0). A gól után hamarosan újabb Kozma-bomba, de Szarka he­lyén van. A Haladás most sorozatos rohamokat vezet a szegedi kapu ellen és elkese­redetten harcol a kiegyenlí­tésért, de csatársora a kibon­takozó gyors akciókra nem tudja feltenni a pontot. Gangl­­ö hatalmas kapufát, a visz­­szapattanó labdával a hazai­ak indítanak ellentámadást. Pusztai harcol a Haladás vé­dőkkel­ buktatják. 11-es! Is­­mét Kozma lövi a büntetőt és Szarka ismét kivédi a csa­tár lövését. Halmosi egyenlít­hetne, de gólhelyzetben elha­markodottan hibáz. A 90. percben az előrehúzódott szombathelyi védelem mellett Pusztai elhúz és a kapu jobb oldalába gurítja a hazaiak második gólját. (2:0). A játék bírálata A mindvégig sportszerű mérkőzésen a Haladás a me­zőnyben tetszetősebben és korszerűbben játszott ellenfe­lénél a 90 perc nagy részében. Szarka Zoltán Sajnos, a csatársor játéka kap­kodóvá vált, amikor a sze­gedi kapu elé kerültek. Szabó S. 0:0 állásnál, 1:0 után Gangl és Halmosi lövései biztosíthat­ták volna az esetleges 1 pon­tot. Szegednek kevesebb gól­helyzete volt, ezeket értéke­sítette. A mérkőzést a kapu előtti határozottság döntötte el a hazaiak javára. A szom­bathelyi csatársornak a kidol­gozott helyzeteknek legalább 50 százalékából gólt kellene lőni ahhoz, hogy idegenből bajnoki ponttal távozhassa­nak. Szeged győzelme min­dent összevetve megérdemelt, a csütörtöki Tatabánya elle­ni találkozón csak erősen fel­javuló Haladás ötödfagattal van remény a sikerre. Szegedben Tóth dr. jól vé­dett, a csapat nem játszott kiemelkedő formában, több játékosa evengélkedett, talán Kővári, Dávid és a néhány gyors akciót­ indító Kozma játéka dicsérhető. A Haladásban Szarka bra­vúros védések sorozatát mu­tatta be, a két 11-es kivédése kapusbravúr volt. Kívüle Ho­molya, Soproni, Gangl és Né­meth t.. játéka dicsérhető. Petri játékvezető nem vétett nagyobb hibát, közreműködé­se nem befolyásolta a mérkő­zés végeredményét. Előmérkőzésen a hazai csa­­pat 2:1 (2:1) arányban győ­zött a Haladás II ellen. A szombathelyiek gólját Bokor lőtte. EB-s eredmények: Röplabda. Bp. Spartacus— Sz. Spartacus 3:1 (15:8. 10:15, 15:10). Asztalitenisz. NB II női: Ci­pőgyár—OSC 11:5. Pedagógus —Nagykanizsa 9:7. NB II férfi: Haladás—Ajka 9:7. Bp. VTSK—SZSE 9:7. Kosárlabda. NB II férő: Veszprémi Vegyész — SZSE 54:43 (27:20). Haladás—Tata­bánya 55:42 (26:25). ­­ebászúfé­ny ül. Fontot vesztett otthonában a Dózsa, vereséget szenvedett idegenben a Spartacus, Körmend és a Vasas Sz. Dózsa—Nyirád 2:2 12:0) Szombathely, 1500 néző, vezette: Kling. Dózsa: Szarka — Kovács II, Fú­rás, Horváth, Kovács I, Németh, Molnár, Király, Vanek (Vargyas), Biró, Boros. Nyirád: Dárdai (Kovács) — Gombás, Tóth, Pálfi, Dalnoki, Bu­dai, Borbély, Tulok, Hegedűs, Si­mon, Horváth. Nagy az iram, néhány nyirádi támadást kivéve, a 20. percig a Dózsa játszik fölényben. A 14. percben Király léc alá tartó lab­dáját Dárdai fölé nyomja. A 19. percben Kovács I. a nyirádi kapu elé ível, Biró a 16-oson belülről kapura lő, a kapus kiejti a lab­dát és a résen álló Bíró nem hibáz. (Potyagól: 1:01. A 24. perc­ben Király az ötösről lő újabb gólt. (2:0). A gól után Nyirád erősít, Borbély lövését védi Szarka, majd Hegedűs hagy ki nagy helyzetet. A 40. percben Szarka bravúrosan hárít. A félidő végéig a vendégek többet és kor­szerűbben támadnak. A második félidőben nagy ira­­mot diktál Nyirád. Az 53. percben Hegedűs átcselezi a Dózsa jobb oldali védelmét és az ötös sarká­ról nem hibáz. (2:1). A gól után is a vendégek birtokolják, többet a labdát, a hazai védelem sokszor zavarba jön. A 66. percben balol­dali szögletrúgás után Hegedűs megszerzi a kiegyenlítő gólt (2:2). Most nagy harc indul a győztes gólért, Kovács, majd Molnár ve­szélyezteti a nyirádi kaput. Szarka kapujánál Hegedűs és Si­mon ,,szólója” okoz izgalmat. A 82. percben Vargyas az ötösről tiszta helyzetben fölé lő. (Mérkő­zéslabda volt.) Erős iramú mérkőzésen bár­­melyik csapat megszerezhette volna a győzelmet. Nyirád töb­bet és veszélyesebben támadott, a Dózsa védelme — főleg szünet után — sokszor kihagyott. A ha­zaiaknál Szarka, Kovács I, Ki­rály és Bíró, Nyirádban Tóth, Dálnoki, Borbély és Simon voltak a legjobbak. A volt NB I-es Haladás-játékos Hegedűs nem so­kat mutatott, de két góljával ér­tékes ponttal tért vissza a Nyirád otthonába. H. P. Torpolca—Vasas 6:2 (3:0) Tapolca, 1000 néző, vezette Both. Tapolca: Tompos—Horváth, Nyírő, Vass, Simon, Szűcs, Farkas, Bencsik, Németh, Sző­­ce, Murai. Vasas: Nagy (Pétervári)— Molnár, Kovács, Kiss, Né­meth, Bencsics, Balaton I, Ba­laton II, Kolesánszky, Hul­­mann, Nagy. Potyagóllal „kezd” a Vasas. A 10. percben Farkas elfut őrzője mellett, beívelt, csavart labdája leperdül Nagy kezé­­ről és a hálóba Hull. (1:0) Há­rom perc múlva ismét Far­kas „sz­ólózik”, lövése Nagy­ról kipattan, s már előzőleg lesen álló Németh az ötösről nem hibáz (2:0). A Vasas gyengén játszik és a 44. perc­ben Farkas újabb gólt lő (3:0). A második félidőben sem változik a játék képe, a ha­zaiak támadásait csak a bal­szélső Nagy meredek szögből leadott lövése szakítja meg. Az 57. percben Farkas kicse­lezi Kisst, beadását Kovács mellett Németh értékesíti (4:0). A 64. percben Farkas újabb gólt lő, ezúttal már Pétervári hálójába (5:0). A Vasaban két játékoscsere. A 67. percben lesről Bencsik le a hálóba (6:0). A hazaiak most köny­­nyítenek, ezt kihasználják a Vasas csatárok. A 72. percben Hufmann eredményes (6:1), majd a 85. percben Kolesán­­szky fejesgóllal állítja be a­­végeredményt (6:2). Sportszerű volt a találkozó. A Vasas védelme és fedezet­sora ezúttal „rövidzárlatos” volt. Tapolca biztosan és meg­­érdemelten győzött, bár a gól­arány túlzott. A győztes csa­patban Farkas, Bencsik, Né­­meth és Nyírő voltak a leg­jobbak, a Vasasban a csatár­sor belső hármasa igyekezett. P. F. Marcali I­I—Körmendi Építők 4:0 (2:0) Marcali, 500 néző, vezette: He­gedűs. Marcali: Szántó I (Bodonics) — Puchler, Hosszú Polgár, Mol­nár, Kosi, Bene, Pék, Szántó II, Lázár, Horváth. Körmend: Seregi — Simon I, Doszpoth, Szőcs, Simon I, Kris­tóf, Stayer, (Szenteleki), Nagy, Déri, Czibók, Fekete. Már a 4. percben veszélyben Seregi kapuja, de Bene a 11-es pontról gyatrán mellé lő. A Mar­­cali támad többet, a körmendi vé­delem sok hibaszázalékkal ját­szik. A 31. percben hanyat vetődve igyekszik felszabadítani Simon II, balszerencséjére labdája Szán­­tó­n elé kerül, aki nagy gólt lő Seregi kapujába (1:0). A 33. perc­ben ismét Szántó II eredményes, húsz méterről küldött lövését Se­­regi a jobb alsó sarokba ejti (2:0). A 38. percben Seregi megsérül, de már nem teljesértékű harcos. (Játékoscsere? Szerk.) A 42. perc­ben Seregi szögletre üti Szántó II ejtett labdáját. A második félidőben a 61. perc­ben Simon I. mintegy 22 méter­ről küldött szabadrúgása az esemény, de a kapus léc fölé nyomja a labdát. A 82. percben Seregi kifut kapujából, hogy láb­bal tisztázzon, de Szántó II előbb éri el a labdát és lövése ezúttal sem téveszt célt. (3:0). (Mester­­hármas!) A végeredményt az el­­alvó körmendi védelem mellett Molnár állítja be a 84. percben. (4:0). Az elbizakodott, lélek nélkül és gyengén játszó körmendi csapat ellen megérdemelten győztek a hazaiak, bár a gólarány túlzott. A győztes csapatban Hosszú, Mól­­nár, Szántó II. voltak a legjob­bak, Körmendből senkit sem le­het kiemelni.k. a. SZSE - Kőszeg 1:0 (0:0) Szombathely, 600 néző, ve­zette Kocsis. SZSE: Pungor—Palotai, Mar­ton, Kozmán, Kántor, Janzsó, Bognár, Fülöp, Kovács F, Döbrössy, Boznár. Kőszeg: Krancz—Halmai, Pongrácz, Neudl, Farkas, Si­mon, Tóth I, Poór, Damnano­­vich, Tóth II, Wimmer. Az első félidőben inkább a védekezésre fekteti a fősúlyt mindkét csapat, a kőszegiek azonban többet veszélyeztet­nek. Szünet u­tán az SZSE kezdi jobban. Az 53. percben Döb­rössy elfut a baloldalon, la­posan középre gurít, Roznár lövése a felső kapufát találja el. Négy perc múlva a mér­kőzés legnagyobb gólhelyzete marad ki. Kavarodás Krancz kapuja előtt, a labda Bognár­hoz kerül, de a szélső 5 mé­terről sem talál a hálóba. A 61. percben Tóth II csavar­­tan íveld be a szögletet, lab­dája a kapufáról pattan ki, a védők felszabadítanak. A 83. percben Döbrössyt sza­bálytalanul szerelik a kőszegi védők. Mintegy 16 méterről Palotai lövi a szabadrúgást, a labda — kőszegi védő lá­bát érintve — a jobb alsó sa­rokban köt ki (1:0). Kitűnő játékvezetés mellett mindvégig sportszerű mérkő­zés. Kiegyenlített erők na­gyon szoros küzdelmében vég­eredményben a szabadrúgás­ból elért gól döntötte el a két pont sorsát az SZSE javára. Jók: Pungor, Palotai, Kán­tor, Janzsó Fülöp, illetve Hal­mai, Pongrácz, Neudl, Simon, N. G. Sárvár—Spartacus 3:0 (2:0) Sárvár, 1009 néző, vezette: Vajda. Sárvár: Finta — Szőllősi, Vörös, Kovács, Háberer, Barko­vics, Né­meth II, Németh III, Horváth, Kozmán (Németh IV), Németh I* Spartacus: Hegyi — Szép, Hor­váth II, Binder, Horváth I (Hor­váth III), Németh, Sipos, Csibi, Kecskés, Janzsó, Király. Változatos küzdelem az első húsz percben, majd hazai gól: Németh III—Kozmán adogatás, a „végállomás” Habeller, aki mint­egy 16 méterről hatalmas gólt lő Hegyi hálójába. (1:0). A 23. perc­ben Csibi lefutja a sárvári védő­ket, Vörös visszahúzza a gólhely­zetbe került csatárt. A szabad­rúgást az összekötő fölé lövi. A 41. percben ismét Csibi megy el a jobboldalon, Finta kifut kapu­­jából, a védők az utolsó pilla­­­natban mentenek. Egy perc múl­va Kozmán jól cselezi át magát a­ vendégek védelmén, lövése Hegyi­ről visszapattan Horváth Gy. elé, aki futtából küldi hálóba a sárvá­riak második gólját. (3:0). A második félidőben a vendé­­gek beszorulnak, erőtlen ellentá­madásaikat pedig könnyen tisz­tázza a hazai védelem. Az 50. percben Habeller 18 méterről kül­dött erős lövése az egyik szom­bathelyi védő lábán irányt változ­tatva jut a jobb felső sarokban (3:0). A gól után, a mérkőzés végéig is inkább hazai mezőny­­fölény jellemzi a játékot. A mindvégig tervszerűbből, gól­­ratörőbben játszó Sárvár ilyen arányban is megérdemelten nyert. Kitűntek Sárvárból a közvetlen­ védelem, Barko­vics (mezőny leg­jobbja), Horváth Gy. és Németi* III, a Spartacusban Horváth II. Binder, Csibi és Janzsó igyeke­zete dicsérhető, H. Gy. os megyei I. osztályú labdarúgóbajnokság vasárnapi eredményei: XII-es Autó-­ Gépjavító 5:0, Pamut—Sárvári Vasas 2:0, Rábapaty—Szent­­gotthárd 0:2, Vasvár—Postás 1:0, Körmendi Cipő—Szentpé­­terfa 1:1, Uraiújfalu—Csepreg 3:0, Vép—Celldömölki VSE 0:1. Az országos vidéki egyéni ökölvívóbajnokság döntőinek a eredményeit holnapi számunk­ban közölj­ük­. NB II NYUGATI CSOPORT: 1. Zalaeg. TG 3 3 — — 9:2 1 2. Szomb. CipS 3 2 1 — 6:1 5 3. Siófok 3 2 1 — 3a 9 4. Pápa S 2 — 1 3:2 • Táncsics 3 2—1 6:4 4 6. MÁV DAC 3 2 — 1 5:4 4 7. M.­Szászvár 3 111 4:3 3 8. Nagyk. B. 3 1 1 1 5:4 3 9. Pécsi Érc. 3 1 1 1 2:2 3 10. Dorog 3 — 2 1 3:4 3 11. Nagyk. UTE 3 1 — 2 2:3 8 12. PVSK 3 1—2 3:5 3 13. Kaposvári K. 3 1 — 2 2:5 3 14. Veszprém 3—13 3:6 1 15. Zalaeg. D. 3 — 1­2 4:9 1 16. Moson 3—12 3:9 £ Felvételre keresünk háromműszakos beosztásra 8 általánost végzett, 16. életévet betöltött női munkaerő­ket szövő-, fonó, orsózó átképzősöknek. Továbbá 18 életévet betöltött női és férfi segédmunkásokat Vidék! egyedülálló dol­gozóinknak, albérletben szállást biztosítunk. Bővebb tájékoztatást levélben. Cím: Pamuttextilművek központi gyára (üzemgazd. oszt.) Budapest, XI. ker. Hauszmann Alajos u. 20. asm VAS NÉPE 1968. április 2. Kedd