Vas Népe, 1971. április (16. évfolyam, 77-101. szám)

1971-04-08 / 83. szám

•apjpegy i­ rm­as­port • SfHt&T • SJPIf JnF« KITŰNŐEN VÉDEKEZTEK A VENDÉGEK ... Haladás—Zalaegerszegi TE 1:0 (1:0) Szombathely, 300 néző, ve­zette Szabó I. Barátságos labdarúgó mérkőzés. Haladás: Szarka — Szántai Pék, Balogh, Halmosi, Kul­csár, Szabó, Bokor, Farkas (Németh L.), Rátkai (Gang­­li), Iszak I. ZTE: Bolemányi — Pro­­kisch, Papp, Vörös, Filó, Fe­hér (Józsi), Pávlicz, Kocsis, Szabó (Tóth), Madár, Rita. A mérkőzés kezdetekor örömmel látták a szurkolók, hogy a hazai csapatban va­lamennyi korábban sérült játékos is pályára lépett: Halmosi, Farkas és Szabó S. Csupán Király hiányzott, aki a magyar ifjúsági válogatot­tal Cannes-ba utazott a bécsi mérkőzés után. Az első félidőben az NB I-es csapat eléggé tartózko­dóan játszott, s bár mezőny­fölényben voltak, mindössze egyetlen gólt sikerült elér­niük a szervezetten védeke­ző vendégcsapat ellen. A 38. percben formás hazai táma­dás után Bokor cselezgetett a ZTE kapuja előtt, lövése lepattant a védőkről és a jókor érkező Farkas lábáéról jutott a labda Bolemányi kapujába (1:0). A második félidőben is a zöld-fehérek irányították a játékot, bár a ZTE is több­ször veszélyes támadásokkal közelítette meg a szombat­­helyi kaput. A hazaiak ré­széről Halmosi lövései okoz­tak sok gondot a ZTE kapu­sának. A mérkőzés hajrájá­ban a zöld-fehérek két ka­pufát lőttek, a vendégcsapat labdatartással igyekezett menteni kapuját az újabb góltól. A mérkőzés után Fehér­vári Alfréd edző elmondotta, hogy elsősorban arra volt kíváncsi: a sérült játékosok közül kire számíthat vasár­nap a Dunaújváros ellen? Halmosi játékán nem lát­szott meg a tíznapos kény­szerpihenő, csapata legjobb­jai közé tartozott. Szabó Sándor tartózkodóan játszott, remélem, hogy a vasárnapi mérkőzésen már erőssége lesz a csatársornak. Az Eisenstadtban megsérült Far­kas az első félidőben szere­pelt a csapatban, a hét vé­gére valószínű teljesen egészséges lesz és bizonyára helyet kap a keretben.­­ A Dunaújváros még nem mondott le arról, hogy búcsút mondjon az NB I-nek. Elbizakodottság nélkül kell pályára lépnünk, jobban kell játszanunk mint Burgenland válogatottja és a ZTE ellen, ha meg akarjuk szerezni azt a két bajnoki pontot, melyek a későbbiek során teljes nyugodtságot biztosíthatnak a csapatnak, — nyilatkozta a zöld-fehérek edzője. Bodor Ferenc MEGSZÜLETETT AZ ELSŐ TAVASZI GYŐZELEM Körmendi MTE—Sárvári Kinizsi 3:0 (2:0) Körmend, 800 néző, vezet­te Soós (Nagykanizsa) NB 113-as bajnoki labdarúgó mérkőzés. KMTE: Seregi — Orbán (Lakner), Szőcs, Simon, Sza­­kály, Somogyi, Hegedűs, Ga­lán­tai, Gombás, Hullmann, Márton (Vincze). Edző: Papp István. Sárvár: Haraszti — Hor­váth, Szőllősi (Németh I), Kovács, Simonics, Barkovits, Németh III., Németh II. Hábeller, Biró I., Biró II. Edző: Fülöp János. Az első negyedórában a hazaiak veszélyeztettek több­ször. A 4. percben Gombás átadása után Hullmann 14 méterről nagy lövést küldött a sárvári kapura, de Harasz­­tiló érzékkel védett. A 12. percben Gombás fejese adott munkát a vendégek kapusának. Később a sárvá­riak is vezettek formás tá­madásokat, Biró II lövése okozott nem kis gondot Se­reginek, aztán Hábeller lőtt gyengén messze a léc mellé. A 28. percben Gombás lefu­tott az oldalvonal mellett,­­ mintegy 15 méterről kapura lőtt, Haraszti már csak a bal alsó sarokból szedhette ki középkezdéshez a labdát. (1:0). A 37. percben Hull­mann átcselezte a középhát­véd Simonicsot, a 16-os vo­nalról nagy erővel biztosan lőtt a sárvári kapuba. (2:0). Szünet után is a hazaiak irányították a játékot. Az 59. percben Gombás három védőn is túljutott, majd 8 méterről nagy nyugalommal lőtt a hálóba (3:0). A kör­mendi kapunál Németh I. nyolc méterről hibázott, lö­vése a léc fölött suhant el, két perc múlva viszont Há­beller fejele kerülte el a körmendi kaput. A találkozó hajrájában a KMTE kezde­ményezett többet. Közepes színvonalú talál­kozón a hazaiak többet tá­madtak, helyzeteiket ezúttal ki is használták és ha aka­dozó csapatjátékkal is, de megérdemelten szerezték meg első tavaszi győzelmü­ket. A sárváriak lelkesen játszottak, de kitűnően ját­szó középpályásaik teljesít­ménye nem volt elég esetle­ges pontszerzéshez. Kitűntek a győztes csapat­ból Seregi, Galántai, Gom­bás, a Kinizsiből Kovács (mezőny legjobbja), Simo­nics és Hábeller. NYILATKOZATOK: Borsos Gyula szakosztály­­vezető (Körmend): Csatár­sorunk játékában ezúttal volt átütő erő, ez hozta meg a győzelmet. Szabó József szakosztály­­vezető (Sárvár): Sportszerű mérkőzés volt, a hazaiak többet támadtak, több gól­helyzetük volt, megérdemel­ten nyertek. Pados Zoltán ­ A Budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium fiú csapata már bajnok Szerdán délelőtt Szombat­helyen, a Lenin úti Szak­munkásképző Intézet torna­termében folytatódott a kö­zépfokú iskolák országos röplabda bajnokságának dön­tője. A Kecskeméti Katona József Gimnázium fiú együt­tese a vártnál biztosabban győzte le a Bp. Építőipari Szakközépiskolát. Nagy meg­lepetésre a Szentendrei Mó­ricz Zsigmond Gimnázium 3:0-ra verte a Kecskeméti Szakmunkásképző Intézetet. A leányoknál már csak a Bp. Teleki Blanka Gimnázium áll veszteség nélkül, a má­sodik helyért nagy küzde­lem folyik a Kaposvári Tán­csics Mihály Gimnázium, a Tatabányai Ipari és Keres­kedelmi Szakközépiskola és a Székesfehérvári József At­tila Gimnázium együttesei között. Eredmények: Fiúk: Kecs­keméti Katona József Gim­názium—Bp. Építőipari Szak­­középiskola 3:0 (14, 11, 8), Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium—Kecskeméti 607. számú Szakmunkásképző Intézet 3:0 (12, 7, 7), Bp. Berzsenyi Dániel Gimnázium —Bp. III. kerületi Ipari Szakmunkásképzőiskola 3:0 (8, 14, 11). .A bajnokság ál­lása: 1. Bp. Berzsenyi Dáni­el Gimnázium 3 gy. 9:1, 2. Kecskeméti Katona József Gimnázium 3 gy. 9:2, 3. Bp. III. ker. Szakközépiskola 1 gy. 5:7, 4. Kecskeméti 607. számú Szakmunkásképző In­tézet 1 gy. 4:8, 5. Szentend­re 1 gy. 3:6, 6. Bp. Építőipa­ri 0 gy. 3:9. Leányok: Kaposvári Tán­csics Mihály Gimnázium— Debreceni Tóth Árpád Gim­názium 3:1 (14, 12, 10, 12), Bp. Teleki Blanka Gimnázi­um—Tatabányai Ipari és Ke­reskedelmi Szakközépiskola 3:0 (5, 14, 1), Székesfehérvá­ri József Attila Gimnázium —Miskolci Zrínyi Gimnázi­um 3:0 (12, 11, 8). A bajnok­ság állása: 1. Bp. Teleki Blanka Gimnázium­ 3 gy. 9:0, 2. Tatabánya 2 gy. 6:3, 3—4. Kaposvár és Székesfehérvár 2—2 gy. 6:4, 5. Debrecen 0 gy. 2:9, 6. Miskolc 0 gy. 0:9. A kosárlabdázók szerdán reggel Kőszegen az általános iskola tornatermében foly­tatták a küzdelmet. A har­madik napi verseny bővel­kedett izgalmakban. A Mező­­berényi Petőfi Gimnázium csak hosszabbításban tudott győzni a Szekszárdi Garay Gimnázium ellen. Igen nagy küzdelmet hozott a Bp. Eöt­vös Gimnázium—Székesfe­hérvári Gépipari Technikum fiú mérkőzés. A Bp. Vörös­marty Gimnázium fiú csapa­ta viszont fölényes győzelmet aratott a Bp. Piarista Gim­názium együttese felett és így az első korcsoportban már megszerezték az első helyet. Eredmények: I. korcsoport. Fiúk: Bp. Piarista G.—Szé­kesfehérvári Gépipari T. 69:51 (38:26), Bp. Vörös­marty G.—Bajai III. Béla G. 79:46 (39:24), Bp. Eötvös G. —Miskolci Földes G. 58:55 (37:32), Bp. Eötvös G.—Szé­kesfehérvári Gépipari T. 63:61 (29:25), Miskolci Földes G.—Bajai III. Béla G. 56:43 (31:22), Bp. Vörösmarty G.— Bp. Piarista G. 83:57 (40:40). Itt jegyezzük meg, hogy a Bp. Vörösmarty G.—Bp. Eötvös G. eredménye helye­sen 78:36 (32:24) volt. Leá­nyok: Bp. Bolyai Textil T.— Kecskeméti Katona G. 35:32 (19:16), Bp. Vörösmarty G.— Bp. Bolyai Textil T. 62:45 (38:21), Kecskeméti Bányai G.—Kecskeméti Katona G. 35:22 (13:10), Mezőberényi Petőfi G.—Szekszárdi Garay G. 56:53 (29:24). II. korcsoport. Fiúk: Mis­kolci Kilián G.—Bp. Kölcsey G. 60:45 (20:24). Leányok: Miskolci Kilián G.—Pécsi Nagy Lajos Gimnázium 48:45 (18:24). Csütörtökön­­reggel fél nyolckor kerül sor az utolsó nap küzdelmeire. A Művelő­dési és Sportházban három­három I. korcsoportú fiú és leány mérkőzést bonyolíta­nak le, míg a Szakmunkás­­képző Intézet tornatermében a II. korcsoport fiú és leány mérkőzéseit rendezik meg. Az ünnepélyes eredmény­­hirdetésre délután 3 óra­kor kerül sor a Művelődési és Sportházban. A Művelő­dési és Sportházban délután fél négytől este 11 óráig a röplabdázók mérkőzései ke­rülnek sorra. Kiss Antal Nyitány a kézilabda NNB I-ben Vasárnap megkezdődik az 1971. évi bajnokság a kézi­labda NB I-ben. A Savaria Cipőgyár női csapata — a cso­port újonca —, első mérkő­zését április 11-én délelőtt 11 órakor játssza a Győri Textiles ellen a Dózsa utcai pályán. A piros-kékek tegnap dél­után barátságos mérkőzésen tartották a főpróbát a Veszp­rémi Faárugyár csapata el­len. A hazaiak 12:7 arány­ban nyertek, Jakab Szabolcs edző még nem a legjobb han­gulatban nyilatkozott: — Sajnos, Galambos alig­ha játszhat bokasérülése mi­att, egyelőre Vörösné játé­kára sem számíthatunk. A csapat játékosai nevében azt viszont megígérhetem, hogy vasárnap délelőtt a győriek ellen szívvel-lélekkel ját­szunk, mert szeretnénk lel­kes szurkolótáborunknak győzelemmel bemutatkozni. A Savaria a felkészítő mér­kőzések során ugyan soro­zatban nyert, az NB I-ben a korábbi években nagy rutint szerzett Textiles ellen viszont igen nehéz dolga lesz a ven­déglátó csapatnak. S mint az edző is nyilatkozta, a tarta­lékos együttesnek határtalan lelkesedéssel lehet csak meg­szerezni a győzelmet. A jubileumi és felszabadulási röplabda tornán a Spartacus férficsapata végig kitűnő játékkal nyerte csoportjában a tornát. Képünkön: Nagy II leütése után a nagyon „héza­gos” Styl-sánc között pontot érő akciót láthatunk. H. F. Rába ETO­­Koszeg­i Textiles 8:1 (2:0) Szerdán délután nagysze­rű labdarúgó időben, kitűnő talajú pályán került sor a két csapat barátságos mér­kőzésére Kőszegen. A Rába ETO a hétvégi bajnoki for­dulóban Budapesten a Va­sas, az NB III-as kőszegi csapat hazai pályán a Nagy­­kanizsai Sásika ellen lép pá­lyára. A mérkőzést Grubics (Szombathely) vezette. Az edzőmérkőzésen az el­ső félidőben jó iramú volt a játék, sokszor tapsolta meg a közel 1200 főnyi közönség a csapatok egy-egy formás, gyors támadását. Szünet után az NB I-es csapat fe­lülkerekedett és iskolajáték­kal érte el góljait. Végeredmény: Rába ETO —Kőszegi Textiles 8:1 . Gólszerzők: Horváth B. (3), Korsós, Somogyi, Orbán, Glázer, Póczik, illetve Tóth N­. VAS NÉPE MÁV Igazgatóságok lövészversenye Szombathelyen Felszabadulásunk 26. év­fordulója tiszteletére lövész­versenyt rendeztek Szombat­helyen, a MÁV Igazgatósá­gok és a Vezérigazgatóság MHSZ lövészklubjainak 4 fős csapatai részvételével. A MÁV Vezérigazgatóság által hazánk felszabadulásának negyedszázados évfordulójára alapított vándorkupáért má­sodízben versenyeztek a vasutas csapatok. Az ünnepélyes külsőségek között megrendezett versenyt Locskai Ferenc, a szombat­­helyi MÁV Igazgatóság osz­tályvezetője nyitotta meg. Bár az MHSZ új 30 lőállásos lötete optimális versenyzési lehetőséget biztosított a résztvevőknek, a hideg és az erős szél miatt a lőeredmé­­nyek a várttól elmaradtak. A nyílt irányzékú kispus­kával végrehajtott 30 lövé­­ses összetett versenyt szoros eredmények mellett 896 kör­egységgel a miskolci igazga­tóság csapata nyerte. Máso­dik helyen a pécsi, a harma­dikon a rendező szombathe­lyi klub csapata végzett. Egyéniben az aranyérmet Hídvégi Ferenc (283 ke.), a pécsi igazgatóság versenyző­je nyerte, az ezüst- és a bronzérmet egy-egy köregy­ség különbséggel Zimonyi Árpád (237) és Schaffer Gá­bor (236) szombathelyi ver­senyzők szerezték meg. Az ünnepélyes díjkiosztá­son Locskai Ferenc értékel­te a versenyt, mely tovább fejlesztette a vasutas lövész­sportot, a MÁV igazgatósá­gok MHSZ lövészklubjainak baráti kapcsolatát. Lelkes taps köszöntötte a díjkiosz­táskor az aranyérmes mis­kolci csapatot, mely egy évig védője a díszes kupának, s boldog tulajdonosa a rendező szerv által adományozott reprezentatív különdíjnak. Az egyéni helyezetteket is éremmel és értékes tárgyju­talommal díjazták. Varga Csaba Csalódottan távoztak vasárnap délelőtt a Kondics viteai pályáról az NB I­ Savaria Cipőgyár szurkolói a Savaria—Győri Dózsa mérkőzésről A piros-kék két tavaszi győzelmük után 2:1-re vesztettek a belügyi gárda ellen Nagyon ide­gesen, szétesően — és lélek nélkül — játszott a Savaria, a támadósor pedig legjobb helyzeteket is kihagyta. A fotoriporter ezek közül örökített meg egyet Biro elől az utolsó pillanatban ment Halász középhátvéd, de Halasi kapus is beavatkozásra készen áll. H. F. 1971. április 8. Csütört