Vas Népe, 2002. április (47. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

2002. április 15. HÉTFŐ Ellépett a Szentgotthárd A labdarúgó NB IlI-ban Herenden kapott ki a Csepreg Szentgotthárd-Teskánd 2:1 (1:0).­­ Szentgotthárd, 150 néző, vezette: Miklós. Szentgotthárd: Szabó - Korpics, (Simon), DOBOS, HAKLÁR, Sass - Kovács Cs., SZŐKE, Naricza, Barta­­kovics (Erős) - SERFECZ, Sarang (Hompasz). Edző: Heller László. Teskánd: Kozma - Varga, BE­­LEZNAI, Kovács G., Szentgyörgy­­völgyi, Harmados - Szente, GÁSPÁR, Karáth, Békefi (Vizi) - Molnár (PAPP). Edző: Rózsa László. Az első félidőben Serfecz gólján és helyzetén kívül mást nem lehetett feljegyezni. Szünet után a vasiak ta­lán még az öltözőben voltak, amikor egy kapu előtti kavarodás után Har­mados kiegyenlített. A vendégek tíz emberrel védekeztek, és őrizték az egy pontot, ami a 87. percig sikerült is. Ekkor Szőke beadásszerű lövése Kozma kapus hasa alatt a hálóba jutott. A döntetlen reálisabb lett volna.­­ Gólszerzők: Serfecz a 20., Szőke a 87., illetve Harmados az 52. Heller László: - Halvány teljesít­ményt nyújtottunk, de Kozma kisegí­tett bennünket... Rózsa László: - 87 percig mi áll­tunk sikerre, de a mérkőzéseket ki­lencven percig játsszák. Herend-Csepreg 1:0 (0:0).­ He­­rend, 150 néző, vezette: Ferencz. Herend: SÖRÖS - BÍRÓ, NÉ­METH, HUBER, PRIMUSZ - Si­pos, Rabi, NAGY (Szabó), Girin - MOLNÁR (Krén), Horváth (Sipp). Edző: Nyitrai Ferenc. Csepreg: Berki - Németh, Ta­kács, Komjáthy - Káldi, Gyurácz, DELITS, Varga, Kölkedi (Kopácsi) - Pezenhofer (Nagy), Bakos. Edző: ifj. Molnár Károly. A végig fölényben játszó vendé­gek ellen a hazaiak ritka ellentáma­dásuk egyikéből a lefújás előtt meg­szerezték a győzelmet jelentő talála­tot.­­ Gólszerző: Rabi a 86. percben. Nyitrai Ferenc: - Kis szerencsé­vel sikerült itthon tartani a pontokat. Ifj. Molnár Károly: - Hiába nyújtunk többet akaratban és játékban egyaránt ellenfeleinknél, ha nincs eredmény, egy idő után ez unalmassá válik. Kőszeg-Kapuvár 0:4 (0:2).­Kő­szeg, 200 néző, vezette: Kondákor. Kőszeg: Marton - Nagy (Panácz), Lackner, Kozmor, Pozsonyi - Kele­men, Elekes, Neudl, Neisz - Hegyal­jai (Horváth), Őry (Kovács). Edző: Elekes Attila. Kapuvár: KOCSIS - Bokor (Ba­­jácz), Nagy, Pap - Zsirai, Farkas, Faj­­kusz (Preszeller), GÉRNYI, Balázs - LICSKAI (a mezőny legjobbja), Papp. Edző: Preszeller Tamás. Csúszós talajon a mérkőzés ele­jén mindkét csapat a védekezésre fektette a hangsúlyt. A félidő köze­pén a hazaiak két óriási védelmi hi­báját gólokkal büntette a vendég­csapat. Fordulás után a kőszegi gár­da gólhelyzeteket és büntetőt is hi­bázott. A jól kontrázó vendégek a mérkőzés végén kíméletlenül ki­használták adódó lehetőségeiket.­­ Gólszerzők: Licskai a 19., a 25., a 75., és a 89. percben. Elekes Attila: - A védelmünk olykor nem állt a helyzet magaslatán, lehetőségeinket sem sikerült kihasz­nálnunk, gratulálok a Kapuvárnak. Preszeller Tamás:­­ 2:0 után a hazaiak kihagyott büntetője eldöntötte a mérkőzést. Sok sikert a Kőszegnek. Vasszécseny-Jánossomorja 0:1 (0:0).­­ Vasszécseny, 300 néző, ve­zette: Czeiner. Vasszécseny: Nagy - Kiss B., Szilvás, Brezovich L., Miskevics - Szalai, Viszked, Király, Kovács (Bre­zovich K.) - Berek (Kiss K.), Brezo­vich A. Edző: Simon Miklós. Jánossomorja: Török - NAGY, HORVÁTH, Körmendi, VARGA - Borsodi (Stemmer), UMATHUM, Molnár J., Molnár F. - Szalka (Cser), Görgits. Edző: Rozs Ferenc. Az első játékrész hazai támadá­sok és kihagyott helyzetek jegyében telt el. A második félidőben sem vál­tozott sokat a helyzet, a 60. percben egy tizenegyest nem fújt be a játék­vezető a vasszécsenyieknek. Egy gyors kontra végén a 65. percben a vendégek megszerezték a győztes találatot. Ezen a napon a hazaiak otthon hagyták góllövőcipőjüket.­­ Gólszerző: Stemmer a 65. percben. Simon Miklós: - Az első félidő­ben eldönthettük volna a mérkőzést, de amíg mi kihagytuk helyzeteinket, az ellenfél kettőből egyet belőtt. Rozs Ferenc: - „Folytassa János­somorja!” Sümeg-Répcelak 1:1 (1:0).­ Sü­meg, 300 néző, vezette: Babos. Sümeg: JÁNOSA - TRESÓ, HE­GEDŰS, Kiss, Neményi - Ritter, Dénes, Bors (Pintér), Benczes - Né­meth (Füzesi), Fischer (Hierwalter). Edző: Fördős József. Répcelak: Simon - Kiss, LAK­­NER, Monostori HEGYESI - Szabó (Szele), Pintér, NÉMETH, Pokmecz - Pungor, RÓNI. Edző: Varga József. A hazaiak szétesően futballoz­tak, a döntetlen reális. - Gólszer­zők: Németh a 25., illetve Pokmecz a 84. percben. - Kiállítva: Pokmecz a 86. percben, második sárga lap után. Varga József: - Örülök annak, hogy a csapat bármilyen összeállítás­ban is lép pályára, van tartása. Az eredmény a Sümegre nézve hízelgő. SVSE-Pápa 4:2, Csorna-Tapolca 1:1. A bajnokság állása 1.Szentgotth 19133 3 34-13 42 2. Csepreg 19123 4 27-14 39 3. Répcelak 19106 3 37-18 36 4. János I. 19104 5 36-21 34 5. Sümeg 198 9 2 29-14 33 6. Kapuvár 199 5 5 32-19 32 7. Csorna 196 8 5 26-24 26 8. Tapolca 195 8 6 23-24 23 9. Vasszécs­ 196 4 9 23-28 22 10. Herend 196 3 10 27-37 21 11.Teskánd 195 3 11 25-36 18 12. SVSE 194 4 11 18-26 16 13. Pápa 14. Kőszeg 193 3 13 13-44 12 192 5 12 9-41 11 SPORT Magabiztos Klíma-siker Tarle is kivált, így nem volt esélye a Falcónak a bajnoknál . Kun Zoltán Klíma-Vili Kaposvári KK-Falco KC Szombathely 103:76 (34:19,17:17,26:17,26:23).­­ Kaposvár, 1200 néző, NB I-es fér­fi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Bodnár, Földházi. Kaposvár: Simon 10, Bencze 5, Dzunics 19/9, IVKOVICS 13, BUKVA 17. Csere: SZŐKE 16/9, FILIPOVICS 15/3, Brown 8, Varga R. Edző: Földi Sándor. Falco: KÁLMÁN 23/12, ALEXE 14/3, Pankár 2, Borszéki 12, SALLAY 14. Csere: Dénes 3/3, Horváth B.­, Gráczer 2,Henrik 4, Molnár G. 2. Edző: Zsoldos András és Váradi Attila. Az eredmény alakulása. 2. perc: 9:4. 4. perc: 16:6. 8. perc: 28:16. 15. perc: 40:29. 24. perc: 60:40. 26. perc: 71:45.31. perc: 79:53. 34. perc: 88:61. 36. perc: 95:63. Kipontozódott: Szőke a 38. percben. Bizony nem volt irigylésre méltó helyzetben a találkozó előtt Zsoldos András, a Falco mestere. Hisz mindkét légiós centerét nélkülöznie kellett. Wi­ley után Tarle is feliratkozott a sérültek listájára. A horvát játé­kos a meccs előtti edzésen ugyan megpróbálkozott a mozgással, ám jelezte, nincs hadra fogható állapotban. Némi gyógyírt jelen­tett, hogy szerelést húzott Grá­­czer. A somogyiak villámrajtja leg­inkább Dzunics és a friss apaként debütáló Bukva nevéhez fűző­dött. Nem kellett sokáig várni a tízes különbségre sem, ezt szin­tén Dzunics triplája hozta meg (16:6). A lepattanókat a helyzet­nek megfelelően sokkal jobb százalékban begyűjtő hazaiak a negyed végére már 34:19-es ve­zetést tudhattak maguknak. Az ellenoldalon ekkor még csak Kálmán agilitása tűnt ki. Nem úgy a folytatásban. A rendkívül bátran kosárlabdázó Borszéki szinte minden dobásával célba talált, és Kálmán is termelt be­csülettel, így versenyben tudott maradni a Falco. A kissé köny­nyelművé váló bajnokcsapat tag­jai e­redménytelenek voltak a szombathelyi zóna ellen, sőt ek­kor a lepattanók megszerzésével is hadilábon álltak. Jött Filipo­­vics és Szőke, utóbbi különösen jó cserének bizonyult, zsinórban hat pontot szerzett. Ennek kö­szönhetően a félidő végéig 51:36-os vezetést harcolt ki a klíma. A pihenő után ismét Szőke villogott, a 25. percig a húszas pontkülönbséget újabb pontok­kal fejelte meg a somogyi alaku­lat. Ekkor egészpályás letáma­dásra tért át a Falco, de csak rö­vid időre tudta hatástalanítani a kaposvári akciókat. Különösen Bukva remekelt a centerposzton. Érdekesség, hogy a szombathe­lyiek egyetlen légiósa, Alexe csupán a 27. percben jegyezte el­ső mezőnykosarát. Az egyre zár­tabban és fegyelmezettebben vé­dekező Kaposvár dobóhelyzetig sem engedte ellenfelét. Fáradó csapatát Gráczerrel és Henrikkel frissítette Zsoldos András, a zá­rószakaszban pedig már a végig robotoló Kálmán is pihenőt ka­pott. Nagy kedvvel kosarazott el­lenben Filipovics, aki még egy triplát is előhúzott a repertoárjá­ból, 30-ra növelve ezzel a hazai előnyt. Földi Sándor: - Fegyelme­zetten, jól kosárlabdáztunk, min­denki hozzátett valamit a siker­hez, a felépülőben lévők pedig egyre jobb formában vannak. Zsoldos András: - Óriási centerfölényben volt a Kapos­vár. Fiataljaink helytálltak, és remek tapasztalatokat szerezhet­tek. Néhány olyan dolgot is megvalósítottunk, amit koráb­ban nem sikerült. További eredmények: Atomerőmű-Debrecen 89:66, Szolnok-Albacomp 91:74. A bajnokság állása Sallay Gábor 14 pontot dobott 1. Atomerő: 24 18 6 2061-1856 .875 2. Körmend 24 18 62081-1856 .875 3. Kaposvár 24 16 82106-1924 .833 4. Szolnok 24 15 91905-1789 .813 5. Albacomp 24 14 102026-1940 .792 6. Falco 24 7 171993-2204 .646 7. Debrecen 24 4 201863-2158 .583 8. Dombóv. 24 4 201948-2256 .583 Hat vendéggyőzelem a megyei I. osztályban Élen az Uraiújfalu, tovább menetel a Vép Püspökmolnáriból Varga Lajos, Körmendről Horváth Antal, Táplán­­szentkeresztről Varga Rita, Rumból Németh Géza, Nagyrákosról Zakács Zoltán, Rábapatyról Varga Károly, Szentkirályról Kopf­er Béláné tudósí­tott. Püspökmolnári-Vasalja 3:3 (2:1).­­ Püspökmolnári, 150 néző, vezette: Mészáros J. Püspökmolnári: Papp -KOVÁCS ZS. HEGYI, Németh G., Soós - GÁSPÁR, Hets, Horváth L. (Tímár), Joó - Hegedűs, Horváth P. Megbízott edző: Hegyi Gábor. Vasalja: Nagy L. - Almási, KOVÁCS G., Péter Á., Szalai - Bo­gár, SZÁJER, Péter T. - BALOGH, Sass (Nagy A.), Egyed. Játékos­edző: ifj. Nagy Sándor. Küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. - Gól­szerzők: Gáspár 2, Joó, iletve Ba­logh 2, Egyed. - Ifi. 4:1. Körmend FC-Boldizsár Trans- Gérce 4:0 (3:0). - Körmend, 200 néző, vezette: Nagy A. Körmend: Kovács - Horváth I., Jankó B., PAPP, GOMBÁS - CSIL­LAG, HORVÁTH R. (Sárközi), Nagy R. (Petepolgár), Koncz (Bíró) - JANKÓ P., HORVÁTH Á. Edző: Horváth Antal. Gérce: BÍRÓ - Sebestyén, BER­KE, Dénes, Imre — Tar (Bagoly), Stieber, Horváth, Birkás (Németh R.) - NAGY A. Takács (Szele). Edző: Stieber József. A hosszú idő után magára találó hazai gárda ilyen arányban is meg­érdemelten nyert, s talán ez a győ­zelem is hozzájárul az elmúlt for­dulóban súlyos sérülést (sípcsont­törést) szenvedett ifista, Papp Ger­gely minél előbbi gyógyulásához.­­ Gólszerzők: Jankó P. 3, Koncz. - Ifi. 4:3. Táplán SE-Rábatótfalu 1:3 (1:0).­­ Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Tricsli. Táplán: Hajdú - WÁGNER, Mester, FÜRDOS, Csapó (Horváth P.) - Somlai, VARGA ZS., Jobbá­gyi, Halmosi - Mórocz (Zséder), Szemes. Edző: Horváth Árpád, Né­meth József. Rábatótfalu: Korpics T. (Szent­­györgyvölgyi) - Doncsecz, MERK­­LI JO SKAPPER, Korpics G. - KRAJCZÁR, Németh, Bartakovics, Merkli L. - Mikos, GÁSPÁR. Já­tékos-edző: Merkli József. A helyzeteit jobban kihaszná­ló vendégcsapat megérdemelten nyert.­­ Gólszerzők: Halmosi (11- esből), illetve Bartakovics, Mikos, Gáspár. - Ifi: 4:1. Rum KSC-Vép 1:3 (1:1). - Rum, 200 néző, vezette: Papp L. Rum: Mórocz - Koronczai O., Tőke, Pap, Horváth Z. (Géczi) - Bí­ró, Czenki, Székely - Horváth Sz., Vártkor (Kosztolánczi), Dr. Megbí­zott edző: Koronczai Roland. Vép: Károlyi - Pócza, HABDA, Hörcsöki, Mécsei - SZALAI, NÉ­METH A., Varga (Sődör), Lukács - CSERESZNYÁK (Németh Z.), Ki­­ricsi (Horváth L.). Edző: Garics György. Megérdemelt vendégsiker szü­letett.­­ Gólszerzők: Czenki, illetve Németh A. 2, Lukács. - Ifi. 4:4. Nagyrákos-Csörötnek 2:3 (1:0).­­ Nagyrákos, 150 néző, ve­zette: Bognár. Nagyrákos: Virág - EGYED, Molnár, Marics, KORPOS I. - Má­­csek, TIHANYI, Tóth, Révész (Né­meth) - Laczó, PUNGOR. Játékos­edző: Megyeri Zoltán. Csörötnek: Kocsis - Laczó, To­­más, Báncsik (Németh), Soós M. - Kovács A., Petrovics, Karsai - Or­­szánczky, Nyári (Nagy Z.), Géczi (Soós A.). Edző: Kovács László. Szikrázóan kemény mérkőzé­sen megérdemelten nyert a ven­dégcsapat.­ Gólszerzők: Pungor 2, illetve Orszánczky, Nyári, Karsai.­­ Kiállítva: Mácsek. - Ifi: 10:6. Rábapaty-Rábahidvég 1:2 (0:0).­­ Rábapaty, 200 néző, vezet­te: Wittinger. Rábapaty: Derdák - Bíró T., Csirkovics, Tóth, Szakos - Tanai, Piros (Joó), HORVÁTH B. (Horváth R.), Szélesi - Csonka, Bíró K. (György). Edző: Sziffer István. Rábahidvég: KAJCSOS - Dem­ján, Frank, Mihályit, Kovács - Ba­bos (Kiss K.), BOTFA BALÁZS, KISS E. - Léránth (Danka), Déri, Süle (Nagy G.). Edző: Kiss Ervin. Megérdemelten nyert a vendég­csapat. A hazaiak 2000 szeptembe­re óta tartó veretlenségi sorozata szakadt meg.­­ Gólszerzők: Hor­váth B., illetve Botfa Balázs 2. - Ifi. 0:2. F­őiskola-Szentkirály-T­etra Uraiújfalu 1:3 (0:0).­ Szentkirály, 100 néző, vezette: Tuczai. Főiskola: Lendvai - Káldi, MÁTYÁS, DÉNES, Horváth - Sá­­kovics, NAGY A., Balogh (Jáger), Tamás - Pál (Vörös), Polgár. Já­tékos-edző: Jáger Sándor. Uraiújfalu: PAP - SZABÓ I. (Sándor), NÉMETH, VARGA N. - Tóth, Czenki, Fenyő, Szalai - Pun­gor, Horváth (Varga Z.), KOVÁCS. Edző: Pártli János. Jó iramú találkozón szünet utá­ni játékával rászolgált a győzelem­re a vendégcsapat.­­ Gólszerzők: Sákovics (11-esből), illetve Pap 2 (mindkettőt 11 -esből), Szabó I. - Ifi. 2:1. Jánosháza-Nádasd 1:2 (1:1).­­ Gólszerzők: Simon, illetve Horváth G., Doktor Cs. - Ifi: 2:0. Tizenegyet lőttek a nők Szarajevó (VN)­­ A vártnál is magabiztosabb, 11:0-as győzel­met aratott a Bosznia-Hercegovi­na elleni Európa-bajnoki cso­portselejtezőjén a magyar női labdarúgó-válogatott. A Szvorda - Markó (Erdei, 73. p.) - Milas­­sin, Paraoánu, Sümegi - Szabó I., Pádár, Bilicsné (Smuczer, 73. p.), Sebestyén - Tóth A., Ruff (Bökk a szünetben) összeállítás­ban játszó magyarok az első negyvenöt perc után már 4:0-ra vezettek, s a folytatásban még rá­tettek egy lapáttal. A gólokon Bökk (4), Pádár (3), Sebestyén (2), Ruff és a szombathelyi Tóth Adrienn osztozott. A százszázalékos teljesít­ménnyel csoportelső magyar csa­pat legközelebb április 22-én Fe­héroroszországban lép pályára. A bajnokság állása Megyei I. osztály-Perint Kft. 1. Uraiújf. 21124 549-2240 2. P.molnári 21116 443-2539 3. Rábapaty 21106 537-3136 4. Körmend 21103 846-4433 5. Rum 21103 847-3533 6. R.tótfalu* 219 8 448-3032 7. Vasalja 217 7 738-3128 8. Jánosháza 217 7 735-3328 9. N.rákos* 219 3 941-3827 10. R.hidvég 218 31032-5127 11. Nádasd 218 31023-3927 12. Csöröm­.* 218 4 937-3625 13. Főiskola 217 41031-4225 14. Vép 216 31228-4621 15. Gérce 215 51135-4720 16. Táplán 216 11430-5019 * Három büntetőpont levonva VAS NÉPE 15 RÖVIDEN KEK-győztesek a Vasas pólósai Zágráb (mti)­­ Egyet meg­őrzött Budapesten szerzett 3 gólos előnyéből a Vasas a vízilabda KEK-döntő visz­­szavágóján, s hosszabbítás után 11:10-es összesítéssel elhódította a trófeát a Mla­­dost ellenében. A Bajnokok Ligájának utolsó csoport­­mérkőzésén a Honvéd 12:7- re verte a jugoszláv Becejt. A magyar bajnok a Hajós Alfréd uszodában május 24-25-én sorra kerülő né­gyes döntőben az olasz Posillipo Napoli ellen kezd. Nincs előny Budapest, Bákkelagets (mti)­­ Nem tudott előnyt szerezni a jövő vasárnapi visszavágóra az FTC a ven­dég jugoszláv Buducnost Podgorica ellen a női kézi­labda Bajnokok Ligája elő­döntőjének első mérkőzé­sén (32:32). A Győri ETO ötgólos vereséget szenve­dett a norvég Bakkelagets otthonában az EHF Kupa elődöntőjének első mérkő­zésén. Kézilabdás délután Szombathely (bz)­­ Ma délután a Magyar Egye­temi és Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) kere­tében két kézilabda-mér­kőzést is rendeznek a főis­kola sportcsarnokában. A fiúk 16, a lányok pedig 18 órakor lépnek pályára. Mindkét gárda a Pécsi Egyetem csapatával talál­kozik. A tét a MEFOB né­gyes döntőjébe jutás. Totó l. Ferencváros-Debrecen0:12 2. Sopron-Zalaegerszeg 2:01 3. Videoton-MTK 2:3 2 4. Bremen-Schalke 04 3:01 5. Hamburg-Leverkusen 1:1 X 6. Nümberg-B. München1:2 2 7. Mönchengl.-Wolfsburg0:2 2 8. Kaiserslautern-Dortmund 1:0 1 9. Atalanta-Torino 1:1 X 10. Lecce-Chievo 2:3 2 11. Fiorentina-Lazio 0:1 2 12. Roma-Parma 3:1 1 13. Verona-Udinese 1:01 Plusz egy mérkőzés: 14. Juventus-Milan 1:01 --------imwinua-------­ Főszerkesztő: Halmágyi Miklós Lapszerkesztők: Kósa Tamás, Nagy Győző Rovatvezetők: Benkő Sándor, Burkon László, Horváth Erika, Ölbei Lívia, Peltzer Géza Szerkesztőség: Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9700 Szombathely, Pf. 100. Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596. Titkárság: (94) 522-563. Kihelyezett szerkesztőségek: 9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel/Fax: (95) 422-817. 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel/Fax: (94) 410-630. 9730 Kőszeg, Fő tér 4.Tel/Fax: 362-760. 9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel/Fax: (95) 324-777. 9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 21. Tel/Fax: (94) 380-849. E-mail: vasnepe@vn.pk­.hu Kiadja: Vas Népe Kiadói Kft. 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. a Pannon Lapok Társasága tagja A kiadásért felelnek: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók Hirdetésfelvétel: Szombathely, Berzsenyi tér 2. Fax: 94/312-393. Tel.: 94/330-783, 310-002. Celldömölk, Kossuth u. 15.95/422-817. Körmend, Szabadság tér 5.94/410-630. Kőszeg, Fő tér 4. 94/362-760. Sárvár, Árpád u. 7-9.95/324-777. Szentgotthárd, Hunyadi u. 21. 94/380-849. Telefonos hirdetésfelvétel: 40/949-459. (Hétfő-péntek 8-tól 20 óráig, vasárnap 10-től 14 óráig) Értékesítési vezető: Domonkos Attila. Technikai hirdetési vezető: Vida András. Megyei hirdetési vezető: Jelesné Pap Éva 94/522-560. Budapesti Médiaképviselet: 1117 Budapest, Budafoki út 111.(1) 464-7400. Központi oldalak szerkesztői: Balogh Attila Zoltán, Varga Domokos Péter. 88/541-677 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társaságánál, a Társaság kézbesítőinél és hirdetésfelvételi irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 925 Ft, negyed­évre 2775 Ft, fél évre 3%-os kedvezmény­nyel 5384 Ft, fél évre lakossági folyószámláról átutalva 15%-os kedvezménnyel 5273 Ft, egy évre 8%-os kedvezménnyel 10212 Ft, egy évre lakossági folyószámláról átutalva 10%-os kedvez­ménnyel 9990 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40., Tel: 94/320-979. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa. Megyei terjesztési ve­zető: Horváth József. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt., 8200 Veszprém, Házgyá­ri út 12. Tel: 88/541-631. Felelős vezető: Donhardt Jens. ISSN 0133-0454. Index: 26076 Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az »OBSERVER« BUDAPEST MÉDIAF­IGYELŐ KI­T 1­084 Budapest, Auróra u. 11.­­ Tel.: 303-4738. Fax: 303-4744 E-mail: marketm­ocgpobserver.hu http­­//www. observer. hu