Vas Népe, 2006. augusztus (51. évfolyam, 178-204. szám)

2006-08-07 / 183. szám

10* VAS NÉPE RÖVIDEN IAAF: visszatérés a 4 éves büntetéshez? Göteborg (mti)­­ A Nemzetkö­zi Atlétikai Szövetség (IAAF) azt fontolgatja, hogy a jelenle­gi kétéves helyett visszatér a négyéves eltiltáshoz első dop­pingvétség esetén. „A követ­kező, jövő augusztusi kong­resszuson felvetjük az ötletet Oszakában. Itt az ideje, hogy szigorítsunk a szabályokon” - jelentette be Lamine Diack IAAF-elnök. A szervezet 1991-ben már bevezette a négyéves büntetést az először lebukott versenyzők számára, ám 1995-ben a felére csök­kentette azt. Leipheimer sikere. Bodrogi a 119. Seefeld (mti)­­ Az amerikai Levi Leipheimer nyerte a szerdáig tartó német országúti kerékpáros körverseny ötö­dik, Bad Tölz és Seefeld kö­zötti királyetapját, amelyet a rossz időjárás miatt 192-ről 163 km-re rövidítettek. Bod­rogi László a győztestől 10:29 perccel elmaradva, 119-edik­­ként ért célba. Orosz és ukrán ellenfél az Atomnak • Budapest (mti)­­ Kisorsolták Münchenben a 2006/2007-es európai kosárlabdaidény négy kupasorozatának cso­portjait. Az egyetlen magyar férfi alakulat, a bajnok Atom­erőmű SE az Európa Kupában vesz részt, amelynek C cso­portjában az orosz Rosztov, az ukrán Mariupol és egy se­lejtezőbeli együttes lesz az el­lenfele. SPORT Cseh újabb aranyérme Kovács Ágnes harmadik bronzát nyerte, Barta Nóra is a dobogón Budapest (mti) - Cseh László Európa-bajnoki cí­met szerzett 400 m ve­gyesen, 200 m háton második lett az úszó Eb­­n. A hétvége két bronzér­me a műugró Barta Nóra és a mellúszó Kovács­­ Ágnes(50 m)nevéhez fűződik. Az úszó, műugró Eb utol­só előtti versenynapjának ma­gyar szempontból egy-egy második, illetve harmadik hely és három országos csúcs volt a termése. A szombati úszóérmet Cseh László szállí­totta, aki 200 m háton csapott másodikként (1:56,69) a cél­ba a döntőben az 1:55,44 per­ces Európa-csúccsal nyertes orosz Vjacsanyin mögött. Az 50 m hátúszásban Szepesi Ni­kolett 29,13-dal hetedik lett. A férfi 50 m mell döntőjét Flaskay Mihály (28,07) a ha­todik helyen zárta. A 4x200- as férfi gyorsváltónk 7:24,10 perces új országos csúccsal a nyolcadik helyet szerezte meg. Az olaszok négyese ugyanakkor az arany mellett új, 7:09,60 perces Európa­­csúcsnak is örülhetett. Cseh László mellett a műugró Bar­ta Nóra állhatott még fel a magyarok közül a dobogóra­­szombaton, azután, hogy a 3 méteres versenyben bravúros teljesítménnyel harmadik lett. A zárónapon Cseh László aranyával és Kovács Ágnes bronzával gyarapodott a ma­gyar úszók éremkollekciója, így véglegessé vált, hogy vá­logatottunk összesen két arany-, egy ezüst- és négy bronzérmet gyűjtött. Cseh 400 m vegyesen toronymagas esélyeshez méltóan hatalmas fölénnyel diadalmaskodott, noha győztes ideje (4:09,86 p) „csak” új Európa-bajnoki csúcs. A 400 m vegyes döntő­jének másik magyar szereplő­je, Verrasztó Dávid (4:20,76) nyolcadik lett. Kovács Ágnes, a 100 és a 200 után az 50 m­ mell Európa-bajnoki bronzát is beseperte, és 31,95 másod­perces teljesítménnyel állha­tott fel megint a dobogó alsó fokára. Közel volt 200 m pil­langón a harmadik pozícióhoz Boulsevicz Beatrix is, akit azonban elvitt a fiatalos len­ Befejeződött az úszó, műugró Európa-bajnokság dület, mert bár fél távnál még világcsúcson belül volt a rész­ideje, a hajrát már kevésbé bírta, és 2:09,24 perccel végül a negyedik lett. Ugyanitt Lip­csei Krisztina 2:10,53-mal nyolcadikként végzett, akár­csak Hosszú Katinka 400 m gyorson (4:17,12 p). A fran­cia Laure Manaudou nyert az Eb negyedik világcsúcsával (4:02,13), egyben saját ne­gyedik egyéni Európa-bajno­ki aranyérmét bezsebelve. A befejező, 4x 100-as ve­gyesváltóban női csapatunk új országos csúccsal - ez volt az Eb-n a 13. magyar rekord - a hatodik, a férfi ötödik lett. A 3 méteres női szinkron­műugrásban Barta Nóra és Kormos Viliő­ a negyedik he­lyet szerezte meg, míg az Eb zárószámában, a férfi torony­ugrásban Hajnal András a ti­zedikként zárt. Szombaton a műugró Barta Nóra (nagy kép) a 3 méte­res versenyben bravúros teljesítménnyel bronzérmet szerzett, majd Kormos Vil­iével a 3 méteres szinkron­ugrásban a negyedik he­lyen zárt. Alsó képünkön Kovács Ágnes, aki a harma­dik mellúszószámban, 50 méteren is a dobogó har­madik fokára állhatott fel Fotó: mti Három csapatunk továbbjutott A Söpte, a Szentgotthárd és a Bük is sikerrel vette a főtáblán az első akadályt a Magyar Kupában Körkép (gz) - A labdarú­gó Magyar Kupa első kö­rében hat vasi csapat volt érintett, közülük három sikerrel vette az akadályt. A Söpte és a Szentgott­hárd továbbjutása bra­vúrnak számít. F­elsőcsatár-Csesztreg 1:4 (0:2).­­ Felsőcsatár, 200 néző­, vezette: Solymosi. Felsőcsatár: Hajdú -Lóczi, Tieber, POCK, Csok­­nyai (Pólyák) - Tóth A., Pe­­tenhoffer (Antal), Németh V., Kocsis (Németh P.) - Sás­­di, Tóth K. Edző: Kratochwill Attila. Az első félidőben a megyei II. osztályban szereplő haza­iak támadtak többet, a zalaiak viszont rúgtak két gólt. Szünet után kidomborodott a na­gyobb tudáskülönbség, a ven­dégek taktikailag és techni­kailag is a felsőcsatáriak fölé nőttek. Összességében a kiha­gyott hazai helyzetek meg­bosszulták magukat, az NB III-ban szereplő vendégek minden lehetőségüket gólra váltották.­­ Gólszerzők: Tóth K., illetve Nemsits (2), Nagy, Németh I. (11-esből). Táp-Bük TK 1:8 (0:3). - Táp, 150 néző, vezette: Ta­kács G. Bük: Marton P.- Nagy K., Németh Z. (Németh B.), Győrvári (Marton Zs.) - Ho­mor (Antal), Németh P., M­KSZ, PAJOR, Savanyó - Imre B., Böcskör. Edző: ifj. Molnár Károly. Sportszerű mérkőzésen magabiztosan, ilyen arányban is megérdemelten győzött, és jutott tovább a magasabb osz­tályban futballozó büki csapat a megyei II-ben szereplő lel­kes hazaiak ellen.­­ Gólszer­zők: Nagy Gy., illetve Niksz (4), Pajor, Németh B., Antal, Böcskor. Söpte-AGFS Páterdomb 1:1 (1:1).­­Söpte, 150 néző, vezette: Marton K. Söpte: Balikó - HOR­VÁTH R. Csiszár, VIRÁGH K. KOVÁCS A. (Stieber T.) - Horváth T., NÁRAI, Papp G. (Ábrahám), KOVÁCS E.­­ Kálmán, Szakály P. Edző: Takács László. Szabadrúgásból szerzett vezetést a Páterdomb, amit a hazaiak egy fejessel kiegyen­lítettek. Szünet után egy ki­állítást követően megfogyat­kozott a vendégcsapat, a söpteiek kerültek fölénybe, több helyzetet is kialakítottak, de három alkalommal is a kapufát találták telibe. Egyen­lő erők küzdelmében a lel­kesen és taktikusan játszó hazai csapat továbbjutott megyei II. osztályú ellenfe­lével szemben.­­ Gólszer­zők: Csiszár, illetve Bita L. - Kiállítva: Horváth (Páter­domb). Kemenesalja-Vio­ Sped- Koroncó 1:2(1:0).­Vönöck, 200 néző, vezette: Kovács B. Kemenesalja: Lampert - Verrasztó, LUKÁCS, Prin­­czes (Szuh), Iker - Lendvai (Kovács K.), Rúzsa, Berta, NÉMETH - Gyurák (Kovács R.), NAGY. Edző: Kelemen Kornél. Mindkét gárda a megyei I. osztályban szerepel. A vendé­gek a Győr-Moson-Sopron megyei bajnokságban az el­múlt idényt a második helyen zárták. Az első játékrészben a hazaiak, a másodikban a ven­dégek játszottak fölényben. A találkozót a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyerte.­­ Gólszerzők: Németh, illetve Csöndes 2. Nádasd-Andráshida 1:2 (1:0).­­Nádasd, 200 néző, ve­zette: Sidi. Nádasd: Horváth - Koz­­mics, MURAI, Móricz, Mes­terházi - AZANGER, Csapó, Csenterics, Zsoldos - Doktor, GERGÁCZ (Bejczi). Edző: Elekes Zoltán. Az NB III-as vendégek el­len a hazaiak az első félidő de­rekán egy szép fejesgóllal szereztek vezetést. Szünet után rákapcsolt a zalai gárda, és az 51. percben egy lecsú­szott beadás landolt a hazai kapuban, majd hat perccel ké­sőbb a hazai védők között kilépő Sápi eldöntötte a to­vábbjutás sorsát.­­ Gólszer­zők: Doktor, illetve Sápi 2. SZVSE Bor Hotel Szent­­gotthárd-Lenti 4:0 (2:0).­­ Szentgotthárd, 100 néző, ve­zette: Nagy. Szentgotthárd: TÓTH -Simon, Vári, Dül Zs., ÉDER - Kozó (Dancsecs), CSI­­CSAI, Réczeg (Bugán), Kó­­czán P., Kóczán L. - HOFF­MANN (Merkli). Edző: Papp Zoltán. A mérkőzés esélyese a ven­dégcsapat volt. A gotthárdiak most jutottak csak fel a me­gyei 1-be, míg a vendégek az elmúlt szezont a zalai megyei I. osztályú bajnokság 4. he­lyén zárták. A játék képe vi­szont rácáfolt minderre. A gotthárdiak uralták végig a mérkőzést, és teljesen megér­demelten nyertek a helyzetig sem jutó, csak messziről ijesztgető vendégek ellen. - Gólszerzők: Hoffmann 2, Kóczán P., Bugán. - Kiállít­va: Kóczán P., illetve Boa. ■o­­ Papp Gábor (csíkos mezben) húz el védője mellett. A megyei Ill-ban szereplő söpteiek továbbjutása bravúrnak számít A totó 31. heti eredményei 1. Ipswich-Crystal Palace 1:2 2 2. Leeds-Norwich 1:0 1 3. Plymouth-Wolverhampton 1:1 X 4. West Bromwich-Hull City 2:0 1 5. Coventry-Sunderland 2:1 1 6. Rennes-Lille 1:2 2 7. Auxerre-Valenciennes - 1:1 X 8. Bordeaux-Toulouse 2:0 1 9. Le Mans-Nice 1:0 1 10. Lens-Troyes 1:0 1 11. Nancy-Monaco 1:0 I 12. Paris SC-Loirent 2:3 2 13. St. Etienne-Sochaux 1:2 2 Plusz egy mérkőzés: 14. Sedan-Marseille 0:0 X 2006. AUGUSZTUS 7., HÉTFŐ A DVTK az élen Körkép (VN)- Rákospa­lotai sikerével a Diósgyőr állt az élre a labdarúgó NB I-ben a 2. forduló után. A Vasas és a Pécs 2:0-s előnyről vesztett pontot, míg a kupagyőztes Fehérvár 80 percet emberelőnyben fociz­va is kikapott Sopronban. A Honvéd Csepelen lépett pá­lyára, az Újpest-Győr mécs­esét pedig méltányosságból, tisztelegve Szusza Ferenc előtt, a róla elnevezett sta­dionban játszották. A lilák győzelemmel emlékeztek a klub egykori játékosára. A címvédő Debreceni VSC-TE­­VA gól nélküli döntetlent ját­szott a mérkőzést kilenc em­berrel befejező újonc Paks otthonában. ZTE-MTKLO (1:0). -Za­laegerszeg, 2000 néző, v.: Hanacsek.­­ Gólszerző: Lju­­bojevic (6.). REAC-DVTK 0:2 (0:0). - Budai II. László Stadion, 1000 néző, v.: Soly­mosi. - G.: Simon A. (73.), Stanic (75.). Vasas-Vác 2:2 (2:0). - Illovszky-stadion, 2000 néző, v.: Sápi. - G.: Kincses (14., 45.), ill. Pa­­lásthy (82. 11-esből), Gáspár (90.). Sopron-Fehérvár 2:1 (1:0). - Sopron, 3100 néző, v.: Vad II. - G.:­ Horváth A. (45., 11-esből, 92.), ill. Hor­váth G. (77.). - Kiállítva: Bagoly (12.). PMFC-Pécs Plaza-Tatabánya 3:3 (2:0). - Pécs, 1300 néző, v.: Szilasi. - G.: Nógrádi (23.), Lukács T. (27.), Horváth P. (85.), ill. Kouemaha (56., 91.), Márkus (68.). Bp. Honvéd-Kaposvár 2:2 (1:1). -Csepel, 1500 né­ző, v.: Megyebíró. - G.: Do­bos (21., 11-esből), Disztl (71.), ill. Vasiljevic (39.), Grúz (79.). Paks-DVSC-Te­­va 0:0. -Paks, 4500 néző, v.: Bede. - K.: Molnár Z. (73.), Fehér A. (81.). Újpest-Győr 2:0 (0:0). - Szusza Ferenc Stadion, 4000 néző, v.: Sza­bó Zs.- G.: Kovács Z. (84.), Cariati (90.). A bajnokság állása 1. Diósgyőr 2200 3-0 6 2.ZTE 2200 4-2 6 3. Tatabánya 2110 5-3 4 4. Paks 2110 2-0 4 5.Vasas 2110 3-2 4 6. Debrecen 2110 2-1 4 7.MTK 2101 4-1 3 8. Újpest 2101 2-1 3 9. Győr 2101 2-2 3 10. Sopron 2101 2-3 3 11.Pécs 2011 4-5 1 12. Kaposvár 2011 2-3 1 13. Honvéd 2011 2-4 1 14. Vác 2011 2-4 1 15.Fehérvár 2002 3-5 0 16.REAC 2002 0-6 0 uns FIEPE Főszerkesztő: Halmágyi Miklós Lapszerkesztők: Kósa Tamás, Nagy Győ­ző Szerkesztőség: Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9700 Szombathely. Pf. 100. Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596. Titkárság: (94) 522-563. Városi szerkesztőségek: 9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel./Fax: (95)422-817.9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel./Fax: (94)410-630.9730 Kőszeg, Fő tér 4. Tel./Fax: (95) 362-760. 9600 Sárvár, Árpád u. 79. Tel./Fax: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi U 3. Tel./Fax: (94) 380-849. E-mail: vasnepe@vn.plt.hu- Internet: www.vasnepe.hu Kiadja: Vas Népe Kiadói Kft. 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Kiadásért felel a kft. ügyvezető igazgatója A kiadó a Pannon Lapok Társasága tagja A PLT ügyvezető igazgatói: Gyerák András, Kázmér Judit, Kovácsi Miklós Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ Rt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88 )541-631 Felelős vezető: Jens Dünhardt ISSN 0133-0454. Index: 26076 Ügyfélszolgálati irodák: Szombathely. Fő tér 35. Fax: (94) 528-290. Tel.: (94) 528-288,528-289. Celldömölk, Kossuth u. 15. (95) 422-817. Köm­end. Szabadság tér 5. (94)410-630. Kőszeg. Fő tér 4. (94) 362-760. Sárvár, Árpád u. 79. (95) 324-777. Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. (94) 380-849. Telefonos hirdetésfelvétel: (40) 949-459. (Hétfő-péntek 8-tól 20 óráig, vasárnap 10-től 14 óráig) Megrendelhető: a PLT-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 1255 Ft. negyed évre 3765 Ft. fél évre 3f/f -os kedvezmén­­­­nyel 7304 Ft. fél évre lakossági folyószámláról átutalva 5%-os kedvezménnyel 7154 Ft. egy évre 8f/f-os kedvez­ménnyel 13 855 Ft, egy évre lakossági folyószámláról átutalva 109£-os kedvezménnyel 13 554 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700 Szombathely, Fő tér 35. Tel.: reggel 4 órától 8 óráig: (94) 528-309. 8 óra után: 528-302.528-303.528-304. A lapterjesztés ingyenesen hívható zöldszáma: (80) 200-256. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az » OBSEEVER« BUDAPI­SI MI DIAI IOYI |­6 Kl I. 1034 Budapest, Auróra u. 11. Tel.: 303-4738, Fax: 303-4744 E-mail: marketing­(@)observer.hu http­ yAwww.observer.hu