Vas Népe, 2006. október (51. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-25 / 250. szám

A VAS NÉPE TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2006. OKTÓBER 25. Érmeket várnak Marton, Wappel és Dancsó a sémi Eb-n Mindkettő győzött A Vasvár és az SZFSE NB I/B-s női kézicsapata is jól teljesített Körkép (gz, fp)­­ Remek játékkal és újabb győze­lemmel örvendeztette meg híveit a Vasvár NB l/B-s női kézilabdacsapa­ta, ugyanakkor újabb bra­vúrt könyvelhetett el az SZFSE fiatal gárdája. Exclusive Change Vasvár VSE-VargaTrans­Fer UK­­SE Szekszárd 35:24 (17:11).­­Vasvár, 200 néző, NB I/B-s női mérkőzés, vezette: Har­gitai, Kollár. " Vasvár: VÍZVÁRI - UTASI 4, MATETITS 10, GOLOVKO 2, ZSOHÁR 6, SZALAI 5, SZONDY K. 1. Csere: KOVÁCS 4, Preisz 1, Szondy N. 2, Balogh, Szako­­nyi, Szabó. Edző: Fancsali Ferenc. Szekszárd: Nagy - Eszter­­bauer 3, Farkas 2, NÉMETH 7, Bálint 3, Uzorás, Szilágyi 1. Csere: Szabó, Hegyi 3, DE­­MÉNY 4, Nagy, Göttlinger, Kurucz, Horváth 1. Edző: Varga Jenő. Régi önmagát idézve, nagy lelkesedéssel kezdett a hazai csapat, s a 13. percben már négy gól volt az előnye (6:2). A kapuban Vízvári jól védett - négy hetest hárított -, a vé­dekezés is összeállt, így a 20. percben már 12:4 állt az ered­ményjelzőn. De a fiatal ven­dégcsapat nem adta meg ma­gát, s a szünetig sikerült köze­lebb kerülnie. Szünet után ismét villámraj­tot vettek a vasváriak (33. perc: 20:11), a 42. percben már tíz gól volt a két csapat között (24:14). A lel­kes vendégek ugyan mindent megpróbál­tak, hogy közelebb kerülje­nek, de ezen a találkozón nem sikerül(hetet)t, mert a nagy kedvvel játszó hazaiak ma­gasan föléjük nőttek.­­ Ifi: 18:39 (7:20). Ld.: Bősze 9. Fancsali Ferenc: - A Győr és a Bük ellen elveszítet­tük a fonalat, most ismét rálel­tünk a sikert hozó útra. Fontos volt számunkra a győzelem, mert nehéz sorozat elé né­zünk. Szombathelyi Főiskola SE-Győri Audi ETO KCII. 26:25 (15:15).­­ Szombat­hely, 300 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezet­te: Kosztend, Pap. Szombathely: Hofbauer - SULYOK 9, Takács E. 1, Udvardi 1, Bon­­ti 5, Csordás, Kovács A. 2. Csere: Puk­­ler, ZÁMOLYI 4, HORVÁTH D. 4, Tóth, Elekes. Edző: dr. Woth Péter. Győr: Oguntoye - Sári 1, SZÖLLŐSI 2, Soós, RAJCSÁNYI 10, Farkas 1, KOVACSICS 7. Csere: Vas­­kovics (kapus), Horváth B. 1, Pomázi 3, Gulyás, Csiszár. Edző: Vura József. Rendkívül izgalmas, ám sok technikai hibával tarkí­tott összecsapáson szerezte meg harmadik győzelmét az SZFSE. Az első félidő kö­zepéig fej fej mellett haladtak a csapatok, de hiába húzott el 14:9-re (24. perc) a házigaz­da, a Győr a szünetre egyenlí­teni tudott. Az igazi csata a 48. perctől (21:21) zajlott, a haj­rában 25:24-nél Sulyok Szil­via büntetője döntött. A főis­kolások ezzel 50 százalékos­ra javították mérlegüket. Leg­alább ennyire örömteli, hogy az ificsapat is legyőzte a híres ETO-utánpótlást - Ifi: 34:32 (17:16).-Ld.: Tóth 12, Puk­­ler 7, Kiss, Horváth C. 4-4. Dr. Woth Péter: - A kö­zönségszórakoztatással nem feltétlenül jár együtt ennyi iz­galom. Fancsali Ferenc csapata az előkelő negyedik helyről várja a folytatást A bajnokság állása 1. Goldberger 760 216-160 12 2. Veszprém B. 7511 206-18011 3. Nagyatád 6411 180-1569 4. Vasvár 6411 180-1569 5. Tamási 7412 174-1727 6. Főiskola SE 7313 181-1847 7. PTE-PEAC 7313 192-2147 8. Győri ETO II. 6303 159-1556 9. Marcali 7304 201-1996 10. Komárom 6222 150-1546 11. Tököl 7115 181-2233 12. Varga Transfer 6015 130-1611 13. Kod.­Cornexi II. 7007 171-2220 Nagy képünkön Zsohár Mónika (10) jó játékkal, hat góllal járult hozzá a vasváriak kiütéses győ­zelméhez. A kis képen Sulyok Szilvia, akinek utolsó, kilencedik gólja döntött a főiskolások ja­vára az ETO II. elleni ki­élezett találkozón Fotó: Horváth Csaba Benkő Sándor Lisszabon, Szombathely (fp) - Marton Klára, Dan­csó Zoltán és Wappel Ti­bor utazott el a portugáli­ai semi-contact szabály­rendszerű kick-box Euró­­pa-bajnokságra. A kick-box világversenyek sorában újítás, hogy idén két helyszínen és időpontban ren­dezik a semi- és a light-con­­tact küzdelmeit; előbbi teg­nap kezdődött Lisszabonban, utóbbi november 23-ától raj­tol Szkopjéban. Bár a vasi küzdősportosok köztudottan light-contact specialisták, nem állítható, hogy csak ki­rándulni utaztak volna Portu­gáliába. - A nyolc közé várom ver­senyzőmet, ott pedig már bár­mi előfordulhat - mondta a Kopula Classic SE-s Wappel Tiborról (-94 kg) edzője, Ma­yer Gábor. A Kondor&Sragner Cont­rail SE két válogatottja, Mar­ton Klára (-60 kg) és a semi­­contactban vb-ezüstérmes, Eb-harmadik Dancsó Zoltán (-84 kg) esélyeiről Koszogo­­vits Mihályt kérdeztük.­­ Klári nagyon biztatóan küzdött az egész szezonban, egy éve a szegedi vb-n is csak bírói műhiba fosztotta meg a semi­ éremtől. Most megva­lósulhat az álom. Dancsó „Kicsi” Zoltán rehabilitáció­ja jól sikerült, igaz, az edző­tábor utolsó napján kapott egy kellemetlen rúgást a ko­rábban sérült bal vállára, ez­zel együtt összejöhet az érem, ha kifog egy jó napot - így a szakember. Nagy Miklós új pályacsúcsa Két NB I-es tekemérkőzés is elmaradt Körkép (gz) - A négy vasi érdekeltségű találkozó­ból mindössze kettőt rendeztek meg a teke NB I-ben. Igazolási gondok miatt a Répcelak, pálya­gondok miatt a Horváth TK találkozója maradt el. Gravitáció TK-Zalaeger­­szegi TK II. 6:2 (3365,3135). -^Szombathely, NB I-es férfi­mérkőzés, vezette: Kiricsi, Lóránth M. Gravitáció: Nagy M. 641, Krancz R. 558, Smelka 527, Kovács 551, Süle 552, Gaál 536. Szakmai igazgató: Né­meth Lajos. ZTE: Pergel 523, Szabó J. 526, Tamás 502, Szabó Gy. 483, Németh R. 556, Németh J. 545. Edző: Baján János. A listavezető Gravitáció gárdájánál hétközben szemé­lyi változás történt: a szakmai munka irányítását Keresztes Károlytól Németh Lajos vette át, aki az elmúlt szezon finisé­ben már volt trénere a szom­bathelyi alakulatnak. A találkozó a hazaiak szá­mára remekül indult. A hetek óta jó formában lévő Nagy Miklós fantasztikus faered­ményt ért el: 641-re javította a pályacsúcsot. Nem kevesebb, mint 22 maszekot dobott. Ér­dekesség, hogy a korábbit unokatestvére, a pápai Nagy Lajos tartotta 617 fával. Ez meg is adta a mérkőzés alap­hangulatát. Az első körben a hazaiak 150 (!) fával meglép­tek, s a folytatásban ezt még 93-mal megtoldották. A finis é­s ezzel a két egyéni pont­­ ugyan a vendégeké lett, de a rendkívül kiegyensúlyozottan gurító Gravitáció együttese nemcsak magabiztosan nyert 6:2-re, de 3365 ütött fával új pályacsúcsot állított fel. Az Alba Regia-Répcelak találkozó elmaradt, mert a va­siak igazolásából hiányzott egy pecsét, s a játékvezetők nem járultak hozzá a mérkő­zés megrendezéséhez. (Ez volt a 6. forduló!) Perenye-COMTECH TK-Rákoskerti TEKE 7:1 (3072,2821).­­Perenye, NB I-es női mérkőzés, vezette: Bokor. Perenye: Imre 524, Bolfán 540, Erdész 517, Gerölyné 530, Baranyai 455, Bejcziné 506. Edző: Gáspár György. Rákoskert: Sitkeiné 466, Fekete 448, Hauer 498, Ma­­tula 484, Lajermann 478, Horváth 447. Edző: Sitkei Já­­nosné. Flória munkahelyi, Pui­­gorra iskolai elfoglaltság mi­att nem számíthatott Gáspár György edző, így a hazaiak cserejátékos nélkül várták az újonc elleni találkozót. A há­rom pont sorsa egy percig nem volt kérdéses. Nemcsak az egyéni szettpontokat zse­belte be egészen az utolsó előtti körig magabiztosan a perenyei csapat, de a faelő­nyét is egyre növelte, így nagyarányú győzelmet ara­tott. A Horváth TK-Fővárosi Vízművek találkozó elma­radt, mert a pálya közelében dolgozó munkagép elszabott egy kábelt, amely a tekepálya elektronikus részét vezérelte. Nagy Miklós 22 maszekjával klasszisteljesítményt nyújtott Váratlan szentpéterfai siker Jákon A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságok eredményei Körkép (pa)­ A megyei II. osztályú labdarúgó­bajnokságok eredmé­nyei: Szombathelyi-, Kör­mendi-, Sárvári-csoport. A megyei II. osztály Savaria Takarékszövetkezet S­zombat­­helyi-csoportjában a szomszéd­vári rangadón meglepetésre a Szentpéterfa legyőzte a Jákot. A listavezető toronyiak a kissé leszakadó Rumot fektették két vállra. A Körmendi-csoportban a Csörötnek bajánsenyei vere­sége számít váratlan eredmény­nek, míg a Magyarszecsőd megizzadt a három pontért Apátistvánfalván. A Sárvári ré­gióban Simaságon félbeszakadt a mérkőzés, mert egy hölgy(!) szurkoló megdobta a játékveze­tőt. A bajnokaspiráns Kenyéri erejéből döntetlenre futotta Ke­­menesmagasiban. Savaria Takarékszövetke­zet Szombathelyi-csoport: Snapi Honvéd Savaria-Felső­­csatár 1:3, Csepreg-Alpok Holding Perenye 4:1, Tana­­kajd-Lukácsháza-Schott For­ma Vitrum 1:0, Spart Trading Öntöde-Újperint 1:0, Ják­­ Szentpéterfa 0:1, Gyöngyösfa­­lu-Gyöngyöshermán-Szentki­­rály 1:3, Torony-Rum 1:0, Va­­­­si Titánok-Bucsu 1:3. Körmendi-csoport: Baján­­senye-Csörötnek 1:0, Kör­mend VSE-Autó Korán-Alsó­berki FC 0:2, Őriszentpéter- Csákánydoroszló 2:1, Rába-­­­gyarmat-Rábafüzes 0:3, Ha­­logy-Vasalja 8:0, Gasztony-Ivánc 3:5, Apátistvánfalva- Magyarszecsőd 3:4, Szarvas­­kend-Viszák 1:4. Sárvári-csoport: Kemenes­­magasi-Kenyeri TO­KEN 0:0, Ölbő-Rábasömjén 3:0, Hegy­­hát-Sitke-Sárvári Security 3:0, Simaság-Szeleste-Pósfa Én­nél félbeszakadt, Mersevát- Ostffyasszonyfa 6:0, Káld- Jákfa 0:0, Pécöl-Kenéz-Me­­evehíd-HOZER-Bő 6:0. EHF-, KEK- ellenfelek Bécs(mti)- Nehéz és verhető ellenfe­leket is kaptak a magyar női kézicsa­patok az EHF-kupá­­ban és a KEK-ben. Az EHF-kupában a Dunaferr az orosz Rosz­­tov Donnal, a Debrecen a román Zalauval, a Kis­kunhalas pedig a szlo­vén Celeia Zalec csapa­tával került össze a ked­di, bécsi sorsoláson. Előbbi két magyar együttes idegenben, a nemzetközi porondon újoncnak számító Kis­kunhalas otthon kezd. A KEK-ben a Cornexi-Al­­coa szintén hazai pályán nyit a román Oltchim Valceával. A párharco­kat január 6-án vagy 7- én, illetve 13-án vagy 14-én rendezik.