Vas Népe, 2006. október (51. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-16 / 243. szám

SPORT 12 -VAS NÉPE ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------­ Szettrablás a bajnoktól A meccs nagy részében az SZRK-F szárnyalt, a BSE vergődött Horváth Erika Szombathely­ Kellemes meglepetésre szettet ra­bolt a bajnoki címvédő BSE-FCSM gárdájától a Szombathelyi RK-Főisko­­la női röplabdacsapata. Szombathelyi RK-Főis­­kola-BSE-FCSM 1:3 (20, -14, -17, -21).­­Szombathely, 100 néző, NB I-es női liga­bajnoki mérkőzés, vezette: Tillmann, Stefik. SZRK­F: Bogdán, Merk­­linné, PINTÉR, SIMON, KECSKÉS, SZÉKELY. Cse­re: HORVÁTH (liberó), Ko­­ronczai, Somogyi, Klonkay, Széllő. Edző: Mucsi Péter. BSE: Meléndez-Pál, Ka­puvári, Kiss Bernadett, Len­gyel, Németh, Kovács. Cse­re: Mátrai B. (liberó), Papi­­zsanszkaja, Takács. Edző: Kasziba István. A három aktív (Kapuvári, Melénder­ Pál, Kovács) és egy volt (Mátrai) válogatottat is soraiban tudó bajnoki cím­védő pillanatok alatt ellépett 1:4-re, de elsősorban Székely szemfülességének köszönhe­tően sikerült felzárkózni (5:5). Ez további lendületet adott, egyre jobban pörögtek a szombathelyi lányok, és könnyű pontokat szereztek a védekezést inkább csak imitá­ló vendégekkel szemben. Akiknek a nyitásfogadásuk is tragikus volt - a mezőny leg­gyengébb teljesítményével éppen a liberójuk, Mátrai ruk­kolt elő. De a többiek is jócs­kán alulmúlták magukat, mi­közben még a csak néhány NB I-es meccset maguk mö­gött tudó szombathelyi fiata­lok - Pintér, Kecskés - is szárnyaltak. Szinte nem is hi­báztak a hazaiak, a játék min­den elemében felülmúlták a rontást rontással tetéző ellen­felüket (17:12). Csak a na­­gyon-nagyon rutinos - éppen 40 éves - ukrán Papizsansz­­kaja tudott némi színt csem­pészni a BSE játékába A szombathelyiek nem tisztelték a válogatottakat sem (18:17), de annyit nem, hogy a hazaiak meginogtak volna, így övéké lett az első játszma (25:20). Egy kicsit összekap­ták magukat a vendégek, job­ban indítottak, gyorsítottak a támadásaikon, így hamar ki­domborodott a két csapat köz­ti valós különbség (3:15). Eb­ben a szettben csak néhány villanása volt az SZRK­F-nek (14:25). Pintér nyitásaival 0:4-ről kapaszkodott fel újra a vasi csapat, és egy jó hullám­mal ki is egyenlített (7:7). Fordítani ugyan nem volt esély, de jól tartották magukat Merklinnéék (17:25). 1:5-ig úgy tűnt, most már megadják magukat a hazaiak, de dicsé­retükre legyen mondva, gyűr­ték, ahogy bírták. Továbbra is Székely volt leginkább ele­mében - 19:19-nél sikerült egyenlíteni. Itt kapott észbe az addig kataszrofálisan játszó Kapuvári, s ütéseivel lezárta a meccset (21:25). Mucsi Péter: - Gratulálok a csapatomnak. Ennyivel többet tud a BSE nálunk. Kasziba István: - A lelkes hazaiak lerohantak minket az első szettben, utána is csak kínlódva sikerült nyernünk. Székely Ágnes sokszor kibabrált a BSE-sekkel, a Lengyel Viktória és Melénder-Pál Beatrix alkotta sánc is hatástalan az ejtéssel szemben. Bogdán Krisztina (lenn) fedezi a szombathelyi támadást Megizzadt a három pontért a listavezető Négy-négy gólt rúgott a 10. fordulóban a Rábatótfalu, a Vasszécseny és a Kőszeg a megyei I-ben Kemenesalja-Viol Sped- Rábapaty 0:1 (0:0).­­ Vö­­nöck, 120 néző, vezette: Ra­dics. Kemenesalja: Lampért - VERRASZTÓ (Gyurák), Lu­kács, Búzás, Princzes - Lend­­vai (Nagy T.), Iker (Nagy A.), HAJÓS, Németh - Rúzsa, Berta. Edző: Kelemen Kor­nél. Rábapaty: Derdák -BÍRÓ ZS., TÓTH Z. Szakos, Csay - VAJDA, TŐKE, Szele (Dovánszki), Király (Szabó) - VELLADICS (György), Bíró K. Edző: Pártli János. Alacsony színvonalú talál­kozón a szerencsésebb ven­dégcsapat nyert.­­ Gólszer­ző: Velladics. - Ifi, 9:2. Gérce-V­ásárosmiske- Táplán SE 1:3 (0:2).­­Gérce, 200 néző, vezette: ifj. Pados. Gérce: Bíró (Horváth P.) - Bagoly, Sali Z., Sinka L., Sza­bó - Hompok, Berke, Szélesi, Horváth I. (Horváth R.)- Sin­­ka G. (Harcsár), Pécz. Edző: Horváth József. Táplán: Varga R. - Wag­ner, RADICS, VARGA ZS., Vertetics - Fürdős, Tóth A. (Jávorics), MOLNÁR, Lak­­ner - TÓTH PA­PADOS (Ba­ranyai. Edző: Baranyai Tibor. Vönöckről Bándok­ Ká­roly, Balogunyomból Szaller Pál, Nádasdról Szabó Károly, Rábatót­­faluból Doncsecz Ká­roly, Gércéről Boros Miklós, Vasszécsenyből Kovácsáé Pungor Zsu­zsa, Vépről Kövér Já­nos, Uraiújfaluból Pap Zoltán tudósított. Egy félidőnyi előnyt adott a hazai gárda a vendégeknek.­­ Gólszerzők: Sinka L., illet­ve Tóth P., Pados, Jávorics. - Ifi: 3:2. Vasszécseny-SZVSE Bor Hotel Szentgotthárd 4:0 (3:0).­­Vasszécseny, 200 né­ző, vezette: Molnár T. Vasszécseny: Simon - Kontics, Kalmár, KOVÁCS, Király - BÍRÓ, Nagy (Pun­gor), VISZKED B. Viszked P. (Draskovics) - Boda, KISS (Szabó). Edző: Kiss Balázs. Szentgotthárd: Tóth - Kovács, Vári, Csicsai, Simon - Kóczán L., Korpics, Bugán, Édes (Düh K., Doncsecs N.) - Kozó (Doncsecs G.), Réczeg. Edző: Papp Zoltán. A jól játszó hazai csapat na­gyobb arányban is nyerhetett volna.­­ Gólszerzők: Kiss 2 (egyet 1 l-esből), Boda, Visz­ked B. - Ifi. 0:0. Nádasd-Jánosháza 1:0 (0:0). -Nádasd, 200 néző, ve­zette: Kovács L. Nádasd: HORVÁTH - Kozmics, MURAI, MÓRICZ, MESTERHÁZI - Azanger, Csapó, Csenterics J., ZSOL­DOS - BEJCZI (Kiss), Ger­­gácz (Németh). Edző: Elekes Zoltán. Jánosháza: Szalai - Tóth L. SZÉP, TÓTH F. (Balhási Á.), Szabó - OROSZ, Kolo­­nics, PINTÉR, Fenyő (Mó­­rocz) - Balhási Sz., Vér. Edző: Pacsi Bálint. Alacsony színvonalú talál­kozón megérdemelt hazai győzelem született.­­ Gól­szerző: Zsoldos. - Ifi, 0:3. Balogunyom-Vasvár 3:2 (1:1).­­Balogunyom, 170 né­ző, vezette: Jagodics. Balogunyom: Ádám -Horváth, VARGA M., RÁBA, Zugonics - Molnár, Kalmár (Bárdics), Böle, Ere­dics (Csitos) - REKOVÁCZ, DÁVID L. Edző: Stieber Jó­zsef. Vasvár: Gyöngyösi -Kiss, Molnár, Tóth - Döbör, Unger (Soós), Kovács, Haj­­mási - Kránitz, Varga, Gás­pár. Edző: Horváth Levente. A harcosan és nagy lelke­sedéssel játszó hazaiak meg­lepetésre, de teljesen megér­demelten szereztek értékes három pontot.­­ Gólszerzők: Dávid L., Rekovácz, Varga M., illetve Tóth, Döbör. - Ki­állítva: Varga. - Ifi. 2:2. Rábatótfalu-Egyházas­­rádóc-Color 4:1 (1:1). -Rá­batótfalu, 80 néző, vezette: Papp L. Rábatótfalu: Korpics G. - Mikos, BAUMGARTNER, DONCSECZ A., Krajczár - Latyák (Kovács G.), Farkas, Kovács B. (Doncsecz G­. - VASS, HOMPASZ, Somo­gyi (László). Edző: Merkli József. Egyházasrádóc: Pados­­ Zsigmond, HORVÁTH S. Takács, Guzmics - Papp, Kiss, Krajczár (Szántó), Sáli - Leibenbach R. (Horváth P.), Leibenbach A. Edző: László Zoltán. Kiegyenlített első játékrész után második félidei jó telje­sítménye alapján megérde­melten nyert a hazai gárda.­­ Gólszerzők: Hompasz, Ko­vács B., Vass, László, illetve Leibenbach A. - Ifi, 8:0. Vép KSK-Akmé Kft.­­Körmend FC-Boldizsár Trans 2:1 (1:0).­­ Vép, 300 néző, vezette: Kovács G. Vép: Szép - Joó, KÁNYÁSZ B. Horváth Á. - MÉCSEI (Szalai), Takács M., Vérségi, Németh (Boldizsár), Kövér - Kiricsi, ILLÉS (Ta­kács Á.). Edző: Szép István. Körmend: Nagy S. - Be­­dics, BOGÁR, Hóbor - STIP­­KOVICS ZS., Péter, VASS, Sárközi - Török (Bősze), Ma­jor, Németh D. I. (Stipkovics L). Edző: Czigola Zsolt. Szikrázóan kemény mér­kőzésen megérdemelten nyertek a házigazdák.­­ Gól­szerzők: Kiricsi, Takács Á., illetve Major. - Ifi, 2:0. Tetra Uraiújfalu-Kőszeg 1:4 (0:1). - Uraiújfalu, 100 néző, vezette: Borbás. Uraiújfalu: Pap -SÁNDOR, SZÁR (Pető), Bellovics, Kondor - Hor­váth, Varga T. (Varga Zs.), Nagy, Szabó (Molnár) - Kiss, Vadász. Edző: Haraszti Ist­ván. Kőszeg: Pfeiffer -PONÁCZ, Mészáros, Bozóki, Földesi - Eredics, TÁN­CSICS, Nagy L. (Nagy A.), KOVÁCS - Slankovics (Hor­váth Á.), NÉMETH K. (Szűcs). Edző: Nagy József. Kimaradt hazai helyzetek­kel indult a találkozó, majd a második játékrészben egy erősen vitatható büntetővel a vendégek végleg a maguk ja­vára billentették a találkozót.­­ Gólszerzők: Horváth, illet­ve Németh K. 3 (egyet 11 -es­­ből), Eredics.­­ Ifi: 3,6. A bajnokság állása Kiegyenlített küzdelmet és szikrázóan kemény csatát hozott a Vép KSK-Akmé Kft-Körmend FC-Boldizsár Trans találkozó 1. Nádasd 1081125- 1225 2. Vép KSK 1071222- 1222 3. Kőszeg SE 1070328- 1421 4. Vasszécseny 1052319- 1217 5. Gérce 1052323- 1817 6. Rábapaty 1045115- 1117 7. Vasvár 1051423- 1616 8. Kemenesalja 1041514- 1313 9.Jánosháza 1041516- 1613 10. Táplán SE 1034316- 1813 11. Balogunyom 1031613- 2410 12. Egyházasrádóc 1023510- 249 13. Uraiújfalu 1015412- 168 14. Rábatótfalu 1022616- 218 15. Körmendi FC 10 2 2 6 12- 198 16. Szentgotthárd 10 1 3 68- 266 2006. OKTÓBER 16., HÉTFŐ Büki bravúr a Sopron ellen Az NB IlI-ban kikapott Tapolcán a Sárvár Bük TK-Soproni V­SE 1:0 (0:0).­­Bük, 300 néző, vezet­te: Marton. Bük: MARTON - Nagy K., NÉMETH Z, Németh P. - Pomázi, Sátori, PAJOR, Böcskör - Niksz (Homor Zs.), VINKOVICS (Imre), SAVANYÓ (Vadász). Edző: ifj. Molnár Károly. Soproni VSE: Fentős - Geeb, Katona, Somogyi - Horváth T. (Szabó), REI­­NECK, PÁRKÁNYI (Né­meth N.), TÖRÖK, VARGA A. - Varga B., Bácskai (Ho­mor G.). Edző: Halász Ernő. Jó iramú, szikrázóan ke­mény, de sportszerű mérkő­zésen a zsinórban 13 mérkő­zésen veretlen Sopron töb­bet birtokolta a labdát, de igazi ziccereket csak a bü­kiek tudtak kialakítani. Egyet sikerült is értékesíte­ Bükről Czenki István, Tapolcáról Czeglédy Emil, Keszthelyről Bo­dics László tudósított,­niuk, így egy szórakoztató kilencven perc után teljesen megérdemelt hazai győze­lem született.­­ Gólszerző: Vinkovics a 63. percben. - Ifi. Bük-Soproni VSE 1:3. Ifj. Molnár Károly: -Fe­gyelmezett, célirányos, he­lyenként jó játékkal ismét si­került egy bajnokaspiráns csapat „szüzességét” elvenni. Tapolca-Sárvár FC 2:1 (1:0).­­ Tapolca, 150 néző, vezető: Borbás. Tapolca: Gelencsér - Ber­ta, Hegedűs, LUKÁCSA, Bá­rány - Kóródi (Sinkó), Tóth S.. TÓTH BE­RENCZES (Wolner) - Viski, Jónás (Né­meth). Edző: Lázár Szilvesz­ter. Sárvár FC: Tóth J. - Sza­bó L, SIPOS, PAPP, Fábián - Viszket, FEHÉR, Ádám (Csernák), Tóth P. - Beke, Nagy A. Edző: Haraszti Zsolt. Egy nagy védelmi hibából negyedóra elteltével veze­tést szerzett a Tapolca. A másik kapu előtt Beke és Nagy András több helyzetet is elpuskázott. A második félidőben Csernák révén ha­mar egalizált a Sárvár, ezt követően kiegyenlített küz­delem folyt a pályán. A 75. percben Viski szabadrúgá­sa a sorfal szélén álló Cser­­nákról a hálóba vágódott. A vasiaknál több gyenge egyé­ni teljesítmény is akadt, így megszakadt remek idegen­beli sorozatuk.­­ Gólszer­zők: Benczes a 15., Csernák Tabellák, statisztikák, információk a bajnokságról: www.vasnepe.hu (öngól) a 75., illetve Csernák az 55. percben.­­ Ifi: Celldö­­mölk-Sárvár 2:4. Lázár Szilveszter: - A döntetlennel már elégedett lettem volna... Haraszti Zsolt: - A fut­ballt gólra játsszák, ebben a tekintetben ma a Tapolca volt a jobb. Ilyenkor semmit sem ér, ha minden más mutató a mi fölényünket jelzi. Keszthely-Répcelaki SE 0:0.­­ Keszthely, 150 néző, vezette: Ábrahám. Keszthely: HALÁSZ - Keveházi, Ács, Somogyi, Ne­mes - POTHÁRN, Buzási, Monok (Horváth E.), Budai - Nyári, Kovács P. (Takács). Edző: Csordás József. Répcelak: Deld - Pongor, SZABÓ, TOMPOS, Szandi - Németh G. (Csordás), Sima (Kovács T.), VARGA G. Mészáros, Pochmecz - Le­­gáth. Edző: Varga József. Mérsékelt iramú mérkő­zésen jobbára a két tizenha­tos között folyt a játék, a ka­puk ritkán forogtak veszély­ben, a döntetlen reális. Varga József:­­A minimá­lis célkitűzést teljesítettük, de gyatra helyzetkihasználásunk miatt nem tudtuk feltenni az i­­re a pontot. További eredmények: Ajka-Jánossomorja 2:0, Csesztreg-Andráshida 0:2, Sümeg-Elmax Pápa 1:3, Ka­­puvár-Csoma 2:2. A sárvári Csernák gólt és öngólt is szerzett Tapolcán 1. Ajka 1081135- 1225 2. Sárvár 1070330- 1221 3. Andráshida 1063122- 10­21 4. Soproni VSE 1063119- 9­21 TT® 1053218- 1418 6. Keszthely 1043310- 1315 7. Elmax Pápa 1042415- 1314 8. Tapolca 1033414- 1412 9. Répcelak 102534- 1011 10. Csesztreg 1031620- 2210 11. Csorna 1014512- 207 12. Kapuvár 101459- 217 13.Jánossomorja 101 365- 156 14. Sümeg 101189- 374 Ma kezdenek a nők Aarhus (mti)­­ Az utolsó for­duló előtt a 25. helyre csúszott vissza a vasárnapi selejtező­ben a magyar férfi válogatott az aarhusi tornász-világbaj­nokságon, így biztosan nem lehet jelen teljes létszámmal a jövő évi stuttgarti olimpiai kvalifikációs vb-n, és így a 2008-as pekingi ötkarikás já­tékokon sem. A vasárnapi se­lejtezőben többen hibáztak, így senki sem került be az egyéni összetett, illetve a sze­­renkénti döntőbe. Ahhoz, hogy a stuttgarti viadalon ma­ximális, hat fővel vehessen részt a gárda, Aarhusban a legjobb 24 között kellett vol­na végeznie. A hölgyek hétfőn kezde­nek, de Szarka Krisztina és Gombás Laura - mindketten kisebb influenzával bajlód­nak - kedden délelőtt mutat­ják be gyakorlataikat.