Vas Népe, 2010. március (55. évfolyam, 50-75. szám)

2010-03-08 / 56. szám

2010. MÁRCIUS 8. HÉTFŐ SPORT Répcelaki győzelem Bükön FOCI Az NB III-ban negyedóra alatt négy gólt lőtt a Szombathelyi Haladás II. Körkép (pa)­­ A labdarú­gó NB III. tavaszi nyitá­nyán a Répcelak 2:1 -re győzött Bükön. A Haladás negyedóra alatt rúgott négy gólt, a Körmend 71 percen át tíz emberrel játszva szerzett pontot. Bük-Répcelak 1:2 (0:0). — Bük, 100 néző, vezette: Szán­tai. Bük: SÁSDI - Németh, Horváth I. A„ Jagodics, Pados - NÉMETH G„ Balikó, Né­meth N. (Szabó B.) - Szalai (Szabó P.), VARGA A., Vörös. Edző: Takács Gábor. Répcelak: Horváth G. (Kutasi) - Kiss, VARGA G„ BARA­NYAI, Hajós - VAR­GA T., Csordás (Bel­­lovics), Szabó R. - TAMÁSI (Ulrich), Ta­kács Sz., FARAGÓ. Edző: Tóth Zsolt. Jól kezdte a meccset a hazai csapat, majd a félidő második felében a répcelakiak is maguk­ra találtak. A találkozó ezen szakaszában a vendégek csatá­ra, Takács egyedül is eldönthet­­te volna a mérkőzést, többször is csak a kapussal állt szemben. A második félidőben a gyors Bravúros döntetlent ért el Csesztregen a 71 percen át tíz emberrel játszó Körmend gólváltást követően hátrányba került a fiatal büki együttes, amely végig jól küzdött.­­ Gól: Szalai az 58., illetve Takács Sz. a 49., Tamási a 62. percben. - Ifi. Répcelak-Bük 6:1. Takács Gábor: - Döntet­lenszínezetű mérkőzésen egy egyéni hiba eldöntötte a talál­kozót. Tóth Zsolt: - Az első fél­időben kihagytuk helyzetein­ket, így végig izgalmas, nyílt ta­lálkozót jászottunk. Lombard Pápa II.-Hala­­dás II. 1:4 (1:4).­­ Pápa, 200 néző, vezette: Péter. Haladás II.: Mursits (Dom­bó) - Szvoboda (Tar), NAGY B., Jagodics, Farkas - SZAKÁLY, Radó, Horváth D. - GYURJÁN, Szalai R. SI­MON A. (Burcsik). Edző: Má­té Csaba. Az első negyedórában a pá­paiak birtokolták többet a lab­dát, aztán a vasiak első támadá­sukat góllal fejezték be. A szombathelyiek szép találato­kat szerezve hamar eldöntötték a meccs sorsát. A második fél­időben csak erőlködtek a haza­iak, miközben a remekül kont­rázó vasiak három kapufát rúg­tak. Nagyobb­ arány­ban is nyer­hetett volna a Haladás II.­­ Gólszerzők: Vincze a 22., illet­ve Farkas a 16., Horváth D. a 17., Gyurján a 26., Simon A. a 31. percben. Máté Csaba: - A mezőny­ben jól adogató, de kapura ve­szélytelen hazaiak ellen látvá­nyos gólokat szerezve megér­demelten nyertünk. Sárvár-Veszprém 1:4 (0:1).­­ Sárvár, 50 néző, ve­zette: Bálintfi. Sárvár: Szakos - Horváth L. Fülöp, GOSZTOLYA, Ba­lassa - NÉMETH Z., Nyőgéri, Sümeghy, Varga G. - Osvald, Szalay. Edző: Németh József. A mérkőzés elején a tabella éllovasa ellen kimondottan bát­ran és jól jászott a hazai gárda. Egy véleményes büntetővel az­tán a vendégek megszerezték a vezetést. A második félidőt kicsit álmosan kezdte a Sárvár, így tíz perc alatt két gólt is lőtt a Veszprém. Ezt köve­tően szépítettek a vasi­ak, ám az elfáradó ha­zaiak ellen még egyszer betaláltak a veszpré­miek.­­ Gólszerzők: Osvald M. a 67., illetve Tatai a 22. (11- esből) és a 83., Finta az 59., Kulcsó a 47. - Ifi: Veszp­­rém-Sárvár 11:2. Németh József: - Egyen­rangú félként kezdtünk, majd vitatható 11-esből kaptunk gólt. A második félidő elején tíz perc alatt eldőlt a találkozó. Csesztreg-Körmend FC­­Boldizsár Trans 1:1 (0:0).­­ Csesztreg, 100 néző, vezette: Erdős. Körmend: Marton - NAGY I. K. CSENTERICS, Bozóki, Bükről Csóka Csaba, Pápáról Horváth Sán­dor, Sárvárról Csempész Gábor, Lipótról Gaszto­­nyi Csaba tudósított. Németh Z. - Sárközi, Niksz (Seres), Takács M., Varga G. - NÉMETH B„ NAGY N­. K. (Réczeg). Edző: ifjabb Molnár Károly. A mély és egyenetlen pályán jobbára a küzdelem dominált, a hazaiak többet birtokolták a labdát, de a vasiak tíz emberrel is veszélyesebbek voltak. Igaz­ságos döntetlen született.­­ Gólszerzők: Pintér a 65., illet­ve Németh B. a 67. percben. - Kiállítva: Sárközi a 19. perc­ben, második sárga lap után. - Ifi: Körmend-Csesztreg 2:1. Ifjabb Molnár Károly: -Idegenben 71 percet emberhát­rányban játszva elfogadható eredményt értünk el. Lipót-Celldömölk 3:1 (1:0). - Lipót, 200 néző, vezet­te: Keszthelyi. Celldömölk: TÓTH J. - AMBRUS, GYŐRVÁRI, GYÖRKÖS, Velencei - Bara­nyai 1­­(Gaál), Szilágyi."Süle (Borsos), Sebestyén R. (Kazári B.)- ifj. Csákvári, NÉMETH J. Edző: Csákvári Zsolt. Teljesen egyenrangú ellen­fele volt a Celldömölk a Lipót­nak, jobb helyzetkihasználással meglepetést is szerezhetett vol­na. A találkozó utoló húsz per­cében levegőben lógott az egyenlítés , de a hosszabbítás­ban egy kontrából bebiztosítot­ták győzelmüket a hazaiak.­­ Gólszerzők: Gál a 35., Fajkusz az 59., Burkus a 93., illetve Né­meth J. a 79. percben. Ifi: Celldömölk-Lipót 0:5. Csákvári Zsolt: - Nagyobb odafigyeléssel minimum egy ponttal távozhattunk volna. Csoma-Motim 2:0, SVSE­­Badacsonytomaj 1:0. i A bajnokság állása : 1. Veszprém 14 122 0 39- 8 38 2. Lipót 14 101 3 29- 16 31 3. Soproni VSE 148 5 1 17- 6 29 4. Haladási­ 147 4 3 23- 15 25 5. Csorna 146 6 2 16- 12 24 6. MTE 1904 14 6rlt:A l•107 14» 7. Körmend 146 3 5 18- 16 21 8. Badacsony I. 145 4 5 21- 16 19 9. Sárvár 144 4 6 13- 20 16 10. Répcelak 144 1 9 17- 21 13 11. Pápa II. 143 2 9 16- 25 11 12. Celldömölk 142 4 8 12- 23 10 13. Csesztreg 142 4 8 15- 27 10 101 140 2 12 9- 38 2 Rosszul kezdtek az élen állók a megyei I. osztályban Az őszi dobogós csapatok - Kemenesalja Vid­-Sped, Rum, Vép - egyaránt vereséget szenvedtek a tavaszi nyitányon Körkép (gz)- Vaskos meglepetéseket hozott a megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság tavaszi nyitánya. Jóka Szentgothárdi VSE-Rábapaty 3:1 (1:0).­­ Szentgotthárd, 150 néző, ve­zette: Loránth. Szentgotthárd: Tóth - KOVÁCS P„ KOVÁCS CS„ HORVÁTH GY. SOMO­GYI - Dancsecs G. (Pal­sa E.), TAMIS, Fábián - Hom­­pasz (Muszka), NAGY ZS., Düh (Kóczán P.). Edző: Hel­ler László. Rábapaty: Derdák - Bíró (Tóth), Németh, Csupor, Hor­váth R. - Király, SZABÓ ZS., DR. TAR, Toldi - Dovánszki (Takács A.), Molnár T. (Baumgartner). Edző: Mar­ton Róbert. A kemény felkészülés eredményeként megérdemel­ten nyert a hazai csapat.­­Vönöckről Bándoki Ká­roly, Kemenesmagasi­­ból Kovács Károly, Szentgotthárdról Káro­lyi Tibor, Egyházasrá­­dócról Báli László, Vép­­ről Kövér János, Táp­­lánszentkeresztről Bor­­bás János, Magyarsze­­csődről Kutasi Tibor, Újperintbről Gergácz Zoltán tudósított. Gólszerzők: Kovács P., Tá­­más, Hompasz, ill. Csupor.­­ Kiállítva: Király. - Ifi. 3:0. Kemenesalja Vid­-Sped- Kőszeg 0:2 (0:1).­­ Vönöck, 110 néző, vezette: Hittaller. Kemenesalja: Lampert - Kóbor T., Búzás, Lukács, Princzes - Kovács (Nagy B.), Manganelli, Ambrus, Németh - Iker (Dénes), Nagy T. (Nagy A.). Edző: Kelemen Kornél. Kőszeg: Pfeiffer - Nagy J., FEHÉR, Gugcsó Á., Keresz­tes - Őri, NEISZ (Tömpék), MOLNÁR Z., (Gugcsó P.) - KOVÁCS, Korányi (Horváth P), Szolyák. Játékos-edző: Őri Gábor. A hazaiak még nem ébred­tek fel téli álmukból, megér­demelt vendégsiker született.­­ Gólszerzők: Korányi, Szo­lyák. - Ifi, 4:0. Táplán SE-Vasvár 1:2 (1:1).­­ Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Molnár T. Táplán: Horváth B. - Für­­dős, Radics, Horváth T., Ba­lázs - Horváth L. (Múzsás), MARCZ, Kosztolánczi, FARKAS - SÜTŐ, Gergácz. Edző: Gőcze Balázs. Vasvár: TÓTH - DAN­­KA, BÍRÓ Z.­ROZSÁN, Há­­der - Robán, Király, Szabó, SZILÁGYI - DÖBÖR, Bíró D. Edző: Pártli János. Az első játékrészben a ki­hagyott hazai helyzetek és az elhibázott büntető megbosz­­szulta magát.­­ Gólszerzők: Horváth L., illetve Szilágyi (11-esből), Döbör. - Ifi. 2:0. Magy­arszecsőd-V­asszé­­cseny 2:1 (1:0). - Magyar­szecsőd, 100 néző, vezette: ifj. Pados. Magyarszecsőd: BÍRÓ - KIS-NEMES, Csapó, KU­­RUCZ, Török - Nagy R. (Herczeg), Czimber, Zsig­­mond, Németh T. - Frank (Mesterházi), Nagy B. (Gu­­dics). Edző: Kutasi Tibor. Vasszécseny: Kovács T. - Kalmár (Bori), KONTICS, Preiczer, Kovács Sz. - Kőmű­ves (Karda), NAGY, Podonyi (Varga Zs.), VADÁSZ - Pun­­gor D. PUNGOR T. Edző: Horváth Imre. Egy szervezett csapatot si­került legyőzniük a fegyelme­zett hazaiaknak.­­ Gólszer­zők: Kurucz, Frank, ill. Pun­­gor T.-Ifi, 5:3. Egyházasrádóc-Color- Jánosháza 1:4 (1:2). - Egy­házasrádóc, 60 néző, vezet­te: Mitterstiller. Egyházasrádóc: Varga - Takács D. (Kovács), Derdák, Vermes - Balogh A., SZIGE­TI, Leibenbach A., Molnár, Horváth P. - Németh, Pénzes (Weiner). Edző: Devecseri Gábor. Jánosháza: Smidéliusz A. - SMIDÉLIUSZ S., TÓTH, Szép, Szabó (Takács) - HUJ­BER, PACSI (Babics), Balhá­­si (Pintér), Orosz - VÁGUSZ A. (Gérczei), Fenyő (Sza­­kály). Játékos-edző: Pacsi Bálint. Határozottabb játékával megérdemelten nyert a ven­dégcsapat.­­ Gólszerzők: Szigeti, illetve Hujber, Vá­­gusz A., Pacsi (11-esből), Tóth. - Ifi. 4:0. Vép-Rábatótfalu 0:2 (0:2).­­ Vép, 100 néző, vezet­te: Papp. Vép: Derdák D. - Joó, NAGY T., Hujber, KÖVÉR (Kányási A.) - Kalmár, TAKÁCS CS., Jávorics (Czeglédi), Illés - Derdák M., Kiricsi (Balázs). Edző: Stie­­ber József. Rábatótfalu: Lang - Düh, LATYÁK, BAUMGART­NER, Skaper - PONÁCZ, Kovács G., Krajczár (Ré­czeg), DONCSECZ A. (Don­­csecz G.) , BOUTI (Kovács A.), Sipos (Moór). Edző: Merkli József. Megérdemelten nyert a lel­kesebb vendégcsapat.­­ Gól­szerzők: Doncsecz A., Bouti. -Ifi, 2:1. Kemenesmagasi-Rum 2:1 (1:0).­ Kemenesmagasi, 150 néző, vezette: Szvorda. Kemenesmagasi: SIMON - Lendvai, HUDÁK, MAR­TON, VERASZTÓ - Boda, MÁRKUS, BODOR, Döb­­rönte (DOBÁNY) - Rúzsa (Kovács), Berta. Játékos­edző: Dobány Gábor. Rum: Smolczer - SZA­LAI (Sebestyén), Viszked (Oláh), Székely, Tóth - Dá­vid, Vincze Z. HORVÁTH - Vincze T., Fülöp R., Pap. Edző: Simon Miklós. Sportszerű mérkőzésen magabiztos hazai győzelem, sok játékvezetői hiba.­­ Gól­szerzők: Verasztó, Bodor, il­letve Horváth (11-esből). - Ifi: 0:3. Király SZE-Torony 4:1 (1:1). - Újperint, 100 néző, vezette: Szabó II. Z. Király: Nagy G. - Gom­bos, Hajmási, Koncz, Kiss P. - Sásdi (Eredics), Kiss G. (Somfalvi), Koroknai - Faze­kas (Soós), Gáspár (Őr), HÉ­­RINCS. Edző: Horváth Le­vente. Torony: Ádám - Sallér, Jagodics, Magyar, Kalmár - Szarka, Nagy, Horváth A. - Bogyai (Bognár), Görög, Sü­megi. Edző: dr. Zsemberi György. Alacsony színvonalú talál­kozón gyenge játékvezetés mellett a jobb fizikum döntött.­­ Gólszerzők: Hérincs 2, Fa­zekas, Gáspár, illetve Sallér (11-esből). - Ifi: 8:0. A Vép-Rábatótfalu találkozón a hazaiak korábbi gólkirálya, Kiricsi Zoltán (fehérben) is képtelen volt a kapuba találni A bajnokság állása : 1. Kemenesalja 16 103 3 34- 1633 2. Magyarszecs. 16 102 4 31- 29 32 3. Kőszeg 16 101 5 31- 1631 4. Király SZE 169 3 4 34- 1330 5. Rum 169 3 4 32- 1430 6. Vép 169 3 4 31- 21 30 7. Kemenesm. 168 4 4 27- 1328 8. Rábapaty 168 3 5 27- 22 27 9. Szentgotth. 166 4 6 30- 26 22 10.Jánosháza 165 4 7 28- 21 19 11. Torony 164 3 9 25- 41 15 12. Táplán SE 162 7 7 17- 29 13 13. Egyházasrád­ 162 6 8 13- 30 12 14. Rábatótfalu 162 6 8 15- 33 12 15. Vasszécseny 163 2 11 17- 45 11 16. Vasvár 162 4 10 18- 41 10 VAS NÉPE­K 11 RÖVIDEN Három érem az asztalitenisz ob-n Budapest (S7)­­ Két bronz- és egy ezüstérmet szereztek a Celldömölki VSE-Mávépcell Wewalka versenyzői a tegnap zárult 93. asztalitenisz egyéni és páros ob-n. Párosban a Lindner Ádám-Fazekas Péter duó bronzérmes lett, míg Pa­gonyi Róbert Gerold Gábor­ral ezüstérmes. Egyéniben a nyolc között Lindner Pago­nyit verte 4:1-re, majd Lind­ner a későbbi győztes Muskó­­val szemben 4:3-ra alulma­radt, ezzel bronzérmes lett. Szávay és a férfi­csapat is kikapott Körkép (mti)­­ Szávay Ágnes kikapott a szlovák Dominika Cibulkovától a 220 ezer dollár összdíjazású mexikói ke­ménypályás tenisztorna ne­gyeddöntőjében. A negyedik helyen kiemelt szlovák teni­szező 3:6, 6:3, 6:3-ra verte az ötödikként rangsorolt Szá­­vayt. A férfiválogatott a hét­végén Észtországban szere­pelt tenisz Davis Kupa-mér­kőzésen az Euro-Afrika zóna II. csoportjának 1. fordulójá­ban, ahol 4:1 -re kikapott. Párbajtőrözők sikerei Európában Körkép (mti)­­ Vasárnap Ta­kács Emese győzelmével zá­rult a női párbajtőrözők né­metországi Világkupa-ver­senye. A viadalok­r­al kétszeres olimpiai bajnok Nagy Tímea bronzérmes lett. Szintén har­madikként végzett a magyar férfi párbajtőrcsapat a stock­holmi Világkupa-versenyen. A szombaton véget ért egyéni Grand Prix-n Imre Géza bronzérmet szerzett. Kezdődhet a rájátszás Szombathely (tg)­­ Két cso­portban 15 együttes kezdte el a városi-városkörnyéki kosár­labda-bajnokság 2009/201­0-­es idényét. Az alapszakasz­küzdelmek befejeződtek, a csapatok már a héten kezdő­dő rájátszásra készülnek - a csoportokból a négy-négy legjobb jutott a felsőházba. Érdekesség, hogy a tavalyi bajnok SZOESE II. zárt a B- csoport, a tavalyelőtti arany­érmes BC Olad pedig az A- csoport élén. Pontlisták, A-csoport: 1. Tóth Róbert 293 pont, 2. Ba­rabás Krisztián 271, 3. Fan­csali András 251. B-csoport: 1. Koledics Krisztián 229, 2. Rácz Tamás, 3. Molnár Péter. 1 B-csoport, alapszakasz­­ 1. SZOESE I. 12111 880: 6150.958 2. S.A.K.K. 129 3 762: 528 .875 3. Büki TK 129 3 853: 623 .875 4. Szembeszél 125 7 674: 661 .708 5. Pepsi 124 8 785: 785 .667 6. EPCOS 124 8 625: 760 .667 7. Torony KC 12 012 466:1073 .500 A-csoport, alapszakasz 1. BC Olad 14131 1158: 7950.964 2. Némotrans 14104 937: 828 .857 3. Game Over 14104 935: 703 .821 4. Kőszegi SE 149 5 936: 892 .821 5. Baják 146 8 777: 794 .714 6. Valaki Hazudik 146 8 784: 920 .643 7. Vasvári KSE 14 212 789: 962 .571 8. Bács SE 14 014 714:1073 .500 A Game Overtől 1, a Valaki Hazudiktól 2 pont levonva