Vas Népe, 2010. április (55. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-06 / 79. szám

AVAS NÉPE TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2010. ÁPRILIS 6. Magabiztos győzelem * Tizenegy körmendi tripla a Kecskemétnek Vastag Nándor sport@vasnepe.hu Kecskemét- AMJUS­­Fortress Körmend kosár­labdacsapata remek má­sodik félidei játékának köszönhetően magabiz­tos győzelmet aratott a Kecskemét felett. Remekül kezdtek a kör­mendiek, labdaszerzésekre és gyors indításokra alapozva, valamint jól védekezve három perc alatt 7:0-s sorozatot pro­dukáltak. A védekezésükre a folytatásban sem lehetett pa­nasz, ám támadásban sorra rontották el a dobásokat, sok labdát el is adtak - ezt kihasz­nálva fordított a Kecskemét (7. perc: 8:7). A piros-feketék hosszú gólcsendjét Scott zsá­kolással törte meg, de akcióik nem javultak. A hazaiak egyre jobban elhúztak, ám a végén Booker két triplát is bevágott, így három pontra csökkent csapata hátránya (10. perc: 18:15). A második játékrész elején ugyan fordítottak a Rá­ba-partiak (12. perc: 20:21), de összességében a Bács me­gyeiek irányították a játékot (15. perc: 29:25). Mindkét ol­dalon, de főleg a vendégeknél sok volt a hiba támadásban és védekezésben, aztán a félidő­höz közeledve nagy dobópár­baj kezdődött, amiből a kecs­kemétiek jöttek ki jobban (20. perc: 46:39). A szünet után Wittmann hármasával 12 pontra nőtt a házigazda előnye (21. perc: 52:39), de a két triplát dobó és ziccert értékesítő Thomas ko­saraival felzárkóztak a vasiak (24. perc: 55:49). Élesebb lett a csata, a Körmend szorosan tapadt riválisára, s még az sem zavarta meg, hogy a palánk és a gyűrű közé szorult labdát Csorvási kipiszkálta és be­dobta - a játékvezetők meg­adták a kosarat, pedig a labda a vendégeké lett volna. A har­madik negyed végén Booker hármasával fordítottak ismét a Rába-partiak (29. perc: 59:60), de Ross ugyancsak triplával válaszolt. Az utolsó felvonást Thomas, Scott és Booker vezérletével ott foly­tatták a piros-feketék, ahol az előzőt abbahagyták, ráadásul a védekezésük egyre jobb lett, így nagy fórra tettek szert (36. perc: 68:76). Közben a pálya közepéig berohanva reklamá­ló Ivkovics technikait kapott. Csapatának volt még egy fel­lángolása (37. perc: 73:76), de a körmendiek kézben tartot­ták a mérkőzést, és megérde­melten nyertek. A magabiztos győzelemben nagy szerepe volt, hogy Ferenczék 23 trip­lakísérletéből 11 célba talált. Sztojan Ivkovics: - Úgy gondolom, javul a játékunk, és amíg bírtuk erővel, tartot­tuk magunkat. A vendégek extra dobóformája döntőnek bizonyult. Sabáli Balázs: - Az első félidőben sokat hibáztunk, de szünet után feljavult a játé­kunk, míg a hazaiak sok do­bást rontottak. Támadásban azért néha buta hibákat vétet­tünk, de a lényeg, hogy fordí­tottunk. Kecskeméti KSE-MJUS-Fortress Körmend 75:89 (18:15,28:24,16:21,13:29).­­ Kecskemét, 1000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Hartyáni, Hegedűs, Szilas. Kecskemét: Marciulionis 2, Ross 10/6, WITTMANN 19/9, Johnson 10, Bencze 2. Csere: CSORVÁSI 18, Wil­liams 12/6,Tóth N.2,Csabay­. Edző: Sztojan Ivkovics. Körmend: THOMAS 23/6, Fodor G. 2, FERENCZ 15/9, SCOTT 15/6, Alekszejev 9. Csere: Tóth G. 5, BOOKER 16/12, Boldizsár 2, Kutasi 2. Edző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása. 3. perc: 0:7. 7­ perc: 8:7. 9. perc: 16:9. 12. perc: 20:21. 15. perc: 29:25. 18. perc: 38:30.21. perc: 51:39. 24. perc: 55:49.29. perc: 59:60. 36. perc: 68:76. 37. perc: 73:76. Kipontozódott: Fodor G. a 38. percben. Roy Booker remek játékkal és négy triplával is segítette csapatát Sima Falco-siker KOSÁR A sárga-feketék könnyedén verték meg a Pécset Tóth Gábor sport@vasnepe.hu Szombathely- A Falco KC A-csoportos kosárcsa­pata utolsó alapszakasz­meccsét játszotta. A sár­ga-feketék helyenként imponáló játékkal, maga­biztosan nyertek a ven­dég Pécs ellen (112:80). Remek, összeszedett já­tékkal nyitott a Falco. A szombathelyiek precízen tá­madtak, hatékonyan védekez­tek - a Pécs enerváltnak tűnt. A vendégek mestere, Ivica Mavrenski már az 5. perc­ben (17:9) időt kért. Egyéb­ként meglehetősen barátságos hangulatban kosaraztak a csa­patok, a játékosok nem törték össze egymást, és az iram sem volt halálos. A pontosan, hig­gadtan játszó hazaiak a legki­sebb megerőltetés nélkül őriz­ték nyolc-kilenc pontos elő-Többen is remek játékkal rukkoltak elő a hazaiaktól nyűket. Ráadásul nagyon jól szórták a triplákat. Kis túlzás­sal talán kijelenthető, hogy csak az nem talált gyűrűbe tá­volról, aki nem állt bele a do­básba (13. perc: 36:22) - kü­lönösen Frazier remekelt eb­ben a műfajban, a félidőt négy triplával zárta. A Falco pedig szép lassan húszpontos fórra tett szert (18. perc: 57:37). Az első félidő alapján nagyon úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs (20. perc: 64:44). Fordulás után a Pécs pró­bálta menteni a menthetőt, magasabb fokozatba kapcsolt (25. perc: 66:53). Az eddig kényelmesen játszó hazaiak egy kicsit meg is lepődtek, de még időben reagáltak, így nem tudott igazán közel fér­kőzni a vendégcsapat - Kál­mán ontotta a gólpasszokat. Az utolsó játékrészt már ismét megnyugtató előnyből kezd­hette a Falco (30. perc: 80:64). A folytatásban sem volt kér­dés, hogy melyik csapat nyeri a meccset, a Falco néhány perc alatt pontot tett a csata végére (33. perc: 90:66). A hátralévő időben a hazaiak igyekeztek szórakoztatni a közönséget - amit sikerrel tet­­­tek. Ráadásul Lazics mester pihentetni tudta kulcsembe­reit, minden játékosának lehe­tőséget adhatott. Nikola Lazics: - Teljesen megérdemelten nyertünk. Jól kaptuk el a meccs elejét, jó rit­musban játszottunk, főleg tá­madásban voltunk nagyon jók. Talán kicsit védekezhet­tünk volna jobban, de összes­ségében elégedett vagyok. Bejutottunk a play-offba, tel­jesítettük a kötelezőt, most kellene valami extrát csinálni. Dolgozunk tovább, van még dolgunk. Ivica Mavrenski: - Soha még ennyi pontot nem kap­tunk, nagyon gyengén véde­keztünk. A Falco megérde­melten nyert. Sok sikert a szombathelyieknek a bajnoki folytatásban és a kupában! További eredmények: Atomerőmű-ZTE 63:54, Szolnok-Kaposvár 95:64, Sopron-Nyíregyháza 107:76, Albacomp-Salgótarján 118:73, Debrecen-Dombó­­vár 0:20. Winsome Frazier (labdával) a Falco legjobbja volt, mögötte Dies, aki szintén jó formában játszott Falco-Szova KC Szombathely-Pécsi VSK-Pannonpo­­wer 112:80 (29:20, 35:24, 16:20, 32:16).­­ Szombat­hely, 1700 néző, A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Török, Farkas, Pozsonyi. Falco: KÁLMÁN 20/3, FRAZIER 30/15, PANKÁR 10/6, Kazlauskas 6/6, DIES 19. Csere: WILSON 21/9, Hajmásy 2, Horti 4, Kiricsi -, Horváth D.­­. Edző: Ni­kola Lazics. PVSK: Ames 7/3, Lakatos 2, Bojovics 10/6, Eilingsfeld 16, Helbich 21. Csere: Hosszú 2, Czigler­, Ruják 5, Cha­­nak 13/6, Kovács B.­­, Helmeczi 3/3, Lepsényi 1. Edző: Ivica Mavrenski. Az eredmény alakulása: 5. perc: 17:9. 9. perc: 26:18. 13. perc: 36:22. 18. perc: 57:37. 20. perc: 64:44. 25. perc: 66:53. 30. perc: 80:64. 33. perc: 90:66. 37. perc: 105:72. Kipontozódott: Pankár a 35. percben. A bajnokság állása * A Dombóvártól 1 büntetőpont levonva ** A Debrecen visszalépett, elmaradó meccseit 1-1 büntetőponttal, az ellenfélnek pedig 20:0-s győze­lemmel számítják be. További képek a­­ www.vasnepe.hu [ képgalériájában 1. ZTE_________25 23 2 2081-17880.960 2. Szolnok 25 19 6 2112-1965 .880 5. Atomerőmű 25 18 7 2069-1796 .860 4. Körmend 25 18 7 2015-1822 .860 5. Albacomp 24 15 9 2035-1919 .815 6. Falco________25 14 11 2245-2123 .780 7. Sopron 25 13 12 2077-1990 .760 8. Kecskemét 25 12 13 1946-2016 .740 9. Kaposvár 25 11 14 2021-2064 .720 10. PVSK________25 9 16 1954-2009 .680 11. Nyíregyháza 25 9 16 1984-2106.680 12. Dombóvár* 24 9 15 1902-2137 .667 13. Salgótarján 25 3 22 1840-2288 .560 14. Debrecen** 25 1 24 1445-1781 .400 CERR-Cup: osztrák szezonnyitó Übersbach (de) - Közel ötszáz futó vett részt az ausztriai 8. Tavaszi futó­versenyen, a CERR-Cup kupasorozat idei első ál­lomásán. A gyönyörű, napsütéses ta­vaszi időben hatvan vasi futó állt rajthoz a CERR-Cup idei első, übersbachi versenyén. (A három országon átnyúló régiós futóverseny idei kupasorozatá­ba hat osztrák, három magyar - Körbe Körmend, szentgott­hárdi Csatafutás és a kőszegi História-futás -, valamint egy szlovén verseny tartozik. Az összesített értékeléshez nyolc viadalon kell részt venni.­ A következő futam április 17-én a szlovéniai Sv. Jurijban lesz. Jobb vasi eredmények. Gyerekfutam (800 m). Fiú, 8-9 évesek: 3. Grüli Gábor (Szombathely). 10-11: 1. Osztrosits Ákos (Szombat­hely). 12-13: 4. Grüli Máté (Szombathely). Lány, 12-13: 2. Csébits Nóra (SZOESE). 2200 m. 14-15, fiú: 1. Németh Kevin (VOSSEN Szentgott­­hárd), 4. Németh Dániel (Kő­szeg). Lány: 1. Csébits Eszter (SZOESE), 2. Baráth Noémi (SZOESE). U18, lányok: 1. Vincze Rebeka (Szombat­hely). Hobbifutás, férfi: 4. Borbély Sándor (Szentgott­­hárd). Női: 1. Borbélyné W. Judit (Szentgotthárd), 2. Oszt­rosits Krisztina (Szombat­hely), 3. Kiss Katalin (Szent­gotthárd). Főfutam (7032 m). 18-19, fiú: 1. Karsai Márton (Szentgotthárd), 4. Németh Kevin (Szentgotthárd). Fel­nőtt, férfi, 30-35: 2. Nagy Gá­bor (Király SZE). 40-45: 1. Garami Árpád (SZ­ESE). 70-75, 4. Maróti István (Szentgotthárd). Női, 20-25: 1. Lóránth Viktória (Szombat­hely). 30-35, 2. Schmid Ad­rienn (Szombathely), 3. László Beáta (Szentgotthárd). RÖVIDEN Szín-Arany tavaszi sportdélután Szombathely (be) - A Weöres Sándor Színház és az Arany­korú SE közös sportdélutánt tart szerdán 17 órától a Sparta­cus Farkas Károly utcai sport­telepén. Három sportágban mérik össze tudásukat a színé­szekből, illetve nyugdíjasok­ból álló csapatok­­ tekében (női és férfi, 60 vegyes gurí­­tás), dartsban (5x3 dobás) és sakkban (30 perces játékidő). Clijsters a top 10-ben, Szávay 35. Budapest (mti)­­ A vasárnap befejeződött miami tornán a 32 között búcsúzó Szávay Ágnes négy helyet rontva pozícióján a 35. a női teniszezők legfris­sebb, hétfőn kiadott világrang­listáján, melyet változatlanul az amerikai Serena Williams ve­zet. A Miamiban diadalmasko­dó,belga Kim Clijsters a 16.-ról a 10. helyre jött fel. Szélig jöhet, Szuper egyelőre marad Budapest (mti)­­ Szélig Viktor szerdán csatlakozhat az április 17-én kezdődő divízió I-es jég­­korong-vb-re készülő magyar kerethez, mivel klubja, a Brian­­con nem jutott be a francia él­vonal döntőjébe. Ugyanakkor Szuper Levente szereplése vál­tozatlanul kérdéses, együttese, a német Hannover ugyanis to­vábbra is versenyben van az elődöntőbe kerülésért. Pont nélkül maradt a Körmend Körmend (pa)­­ A labdarúgó NB III. , 15. fordulójából el­maradt meccsén a Körmend 2:1-re ki­kapott a Csornától. Körmend FC-Boldi­­zsár Trans-Csorna 1:2 (1:1).­­ Körmend, 150 néző, vezette: Molnár A. Körmend: Marton - Guzmics (SERES), Csenterics, Bozóki - Né­meth B., Sárközi, Takács M., Varga G. - Nagy I., Niksz, Kovács Sz. (Ré­­czeg). Edző: ifjabb Mol­nár Károly. Az öngól és egy óriási egyéni hiba megpecsé­telte a hazaiak sorsát. A látottak alapján egyik csapat sem érdemelt győzelmet.­­ Gólszer­zők: Kovács Sz. a 45., il­letve Guzmics (öngól) a 6., Tóth Z. a 84. percben.­­ Ifi: Veszprém-Kör­­mend 6:0. Ifjabb Molnár Ká­roly: - A döntetlen reáli­sabb lett volna. A beka­pott két óvodás góllal sa­ját magunkat vertük meg.