Vas Népe, 2011. október (56. évfolyam, 230-255. szám)

2011-10-17 / 243. szám

2011. OKTÓBER 17. HÉTFŐ Berki, a címvédő Tokió (vas)­­ Berki Krisz­tián megvédte világbaj­noki címét lólengésben a Japánban lebonyolított olimpiai kvalifikációs tor­na vb-n. Hídvégi Vid ugyanezen a szeren ne­gyedik helyen végzett. A vb-n egyedüli magyar­ként érmet szerző Berki Krisz­tián a döntőben 15,833 pontot kapott gyakorlatára, Hídvégi Vid 15,000-val zárt. A máso­dik a francia Tommasone, a harmadik a brit Smith lett. A magyar csapat számítása sze­rint az immár kétszeres világ­bajnok, 26 éves Berki ezzel indulási jogot szerzett a jövő évi londoni olimpiára. Ehhez a lovon dobogósnak kellett lennie, s a másik két szeren - esetében nyújtón és gyűrűn - az összes versenyző által elért pontszám átlagának a 85 szá­zalékát kellett teljesítenie. A kvótákkal kapcsolatban a Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) még nem adott ki hiva­talos tájékoztatást. Hídvégi­nek ugyancsak kínálkozott esélye a kvótaszerzésre, eh­hez érmet kellett volna sze­reznie lólengésben. Berki Krisztián világbajnok lett Körmendi győzelem KOSÁR Nem volt könnyű a Nyíregyháza ellen Bodnár Tibor sport@vasnepe.hu Nyíregyháza - A MJUS­­Fortress Körmend kosár­labdacsapatát a Nyíregy­háza nagy küzdelemre késztette, de a második bajnokiját is megnyerte. A nem túl vérmes nyíregy­házi esélyeket tovább csök­kentette az idény első hazai mérkőzése előtt, hogy a csa­patkapitány, Sitku Ernő a csü­törtök esti edzésen részleges izomszakadást szenvedett a vádlijában, így legkevesebb négy hétre kidőlt a sorból. Az előjelekhez mérten a kezdés hazai részről álomsze­rű volt: húsz másodperc alatt 5-0-ra, két perc alatt 7-0-ra vezetett az NYKK- időkérés­re kényszerítve a látogatókat. Arra sem számítottunk, hogy a negyedik percben már tízet lehet számolni a Körmendre (13-3). A Körmend ugyan vil­lámgyorsan átvette a vezetést, azonban a ponterős, ezúttal a büntetővonalról is betaláló Ivan Miskovics révén tapadt ellenfelére a házigazda. Mi több, az előzmények miatt a kezdőcsapatban helyet kapó Pólyák László triplájá­val a második negyedben újra az NYKK-nál volt az előny. Később kiderült, a meccsen A három amerikai húzta a Rába-parti csapat „szekerét" utoljára. A felvonásban végig tartotta magát a hazai fél, és egy vitatott ítélet miatti zavar is kellett ahhoz, hogy a Kör­mend némileg meglépjen a nagyszünetre. A második félidőben is a három amerikai húzta a Kör­mend szekerét, és bár folya­matosan nőtt a vendégelőny, azért a nyíregyháziak is meg­tették, ami az erejükből tellett. Ez most a tisztes helytállás­hoz és néhány bravúrkosár­hoz volt elegendő, közben pe­dig a piros-feketék egy-egy kulcsembere rendre megrázta magát, amikor tíz pont köze­lébe, esetleg azon belülre ke­rült a házigazda. Az utolsó ro­hamot két perccel a vége előtt verte vissza a Sabáli-alakulat. Akkor nyolc pontos differen­ciánál labdát szereztek a haza­iak, de elrontották a lero­­hanást. Nem volt könnyű mérkő­zés, de a körmendi csapat második mérkőzését is megnyerte. Ám a nyírségiek is dicséretet érdemelnek, mert nagy küzdelemre kész­tették a bajnokesélyesnek tartott riválisukat. Ferenczi Tamás: - Na­gyon jól kezdtünk, ez megad­ta az alapját annak, hogy az esélyesebb Körmenddel na­gyon jó meccset tudtunk vív­ni. A kritikus pillanatokban mindig volt egy játékos, aki átsegítette az ellenfelet a ne­hézségeken. Sabáli Balázs: - Kellett egy kis idő, amíg elértük az üzemi hőfokot a hideg csar­nokban, de ez nem mentség arra, hogy ilyen nehezen tud­tunk nyerni. Hozzáteszem, a Nyíregyháza sok csapatnak fog még kellemetlenséget okozni. Eredmények: Kaposvár-Jászberény 72-91, PVSK­­Kecskemét 61-72, Sopron- Atomerőmű 88-94, Sze­­ged-Albacomp 62-72. A bajnokság állása további képek, információk vasnépe . Az amerikai erőcsatár, Rashad Bell (labdával) kiváló játékkal segítette győzelemhez a piros-feketéket­ ­.Albacomp2 2 0 181- 1271.000 2. Körmend2 2 0 189- 1441.000 3. Kecskemét2 2 0 160- 1161.000 4. Falco2 2 0 149- 1281.000 5. Jászberény1 1 0 91- 721.000 6. Atomerőmű2 2 0 187- 1681.000 7. Sopron2 1 1 164-159 .750 8. ZTE2 0 2 129- 148 .500 9. Szeged2 0 2 142- 165 .500 10. PVSK2 0 2 125- 149 .500 11. Nyíregyháza2 0 2 131- 174 .500 12.Debrecen1 0 1 65- 109 .500 13. Kaposvár2 0 2 140- 194 .500 14. Szolnok0 0 0 0- 0 0 Marso-Vagép Nyíregyháza KK-MJUS-Fortress Körmend 76-86 (20-24, 14-17, 21-25, 21-21).­­ Nyí­regyháza, 700 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda­mérkőzés, vezette: Ádám, Király, Pozsonyi. Nyíregyháza: FEKETE 20/12, Pólyák 3/3, Mohácsi 15/9, Djogo 6/6, MILKOVICS 32. Csere: Siska­, Nagy K. -, Jakab P. -. Edző: Ferenczi Tamás. Körmend: Ruják-, Németh 8/3, POWELL 17/3, BELL 25/6, Townes 14. Csere: Mladenovic 7/6, Dávid 5, Fe­­rencz 4, CSEH 6/6. Edző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása. 2. perc: 7-0. 4. perc: 13-3. 7. perc: 13-16. 9. perc: 18-18. 12. perc: 25-24. 18. perc: 29-38.24. perc: 42-54.26. perc: 49-54.29. perc: 55-64. 34. perc: 60-77. 39. perc: 74-83. SPORT Sok gól és pontosztozkodás az uraiújfalui meccsen A megyei l-es labdarúgó-bajnokságban hazai pályán csak a Szentgotthárd járt sikerrel - négy mérkőzés döntetlen lett Körkép (vas)­­ A megyei l-es labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában hazai pá­lyán csak a Szentgotthárd nyert. A Celldömölki VSE, a Rábatótfalu és a János­­háza idegenben szerzett három pontot, míg négy mérkőzés döntetlennel ért véget. Szentgotthárd-Nádasd 2-0 (2-0).­­ Szentgotthárd, 100 néző, vezette: Papp Á. Szentgotthárd: Tóth A. - BALÁZS, TAMIS, Horváth Gy., Somogyi (Demján) - Cser, KOVÁCS G. KOVÁCS T. LÁSZLÓ (Sző­ke) - Horváth R. (Tóth Z.), Düh (Muszka). Edző: Heller László. Nádasd: Esztergályos - Kozmics, Csillag (Podlavicz­­ki), Földes, Móricz - Horváth G., Károly, Szabó, Kunovics (Kovács) - Zsoldos Attila (Zsoldos András), Csenterics (Jáger). Edző: Nagy Krisz­tián. Szombathelyről Hor­váth Levente, Szentgott­­hárdról Támis János, Bükről Desits Szilárd, Uraiújfaluból Gombás Béla, Kemenesmagasi­­ból Kovács Károly, Pé­­cölből Czibók Lajos, Rumból Németh Géza, Vépről Dancs László tu­dósított. Az első félidőben a hazai csapat eldöntötte a mérkőzést, a második játékrész viszont kiegyenlített küzdelmet ho­zott.­­ Gólszerző: Kovács G., László. - Ifi, 6-2. Király SZE-Rábatótfalu 0-1 (0-1). - Szombathely, 50 néző, vezette: Szvorda. Király: Nagy G. - Kovács (Pörge), Ács, Sásdi, Németh (Soós) - T­opor (Harkai), Kiss G., Tóth M., Bolfán (Fazekas) - Hujber, Simon (Pucz). Ed­ző: Horváth Levente. Rábatótfalu: Bódi - Mi­kos, Düh, Meskó, KÓCZÁN L. - Huszár, NAGY ZSI­PONÁCZ, Bonti (Kovács Á.) - Anderkó (Ács), Dancsecs (Merkli). Edző: Ráncsik Róbert. Megérdemelt vendégsiker született.­­ Gólszerző: Dan­csecs.­­ Kiállítva: Kiss G. (Király). - Ifi, 3-2. Büki TK-Jánosháza 2-3 (1-3).- Bük, 150 néző, vezet­te: Kovács G. Bük: Artner - Kántor (Molnár), Bellovics, Nyíró, Petrovics - Szuh, Kocsis, Marton (NÉMETH P.), Szalai (Horváth M.) - Polgár (Vin­­kovics), SAVANYO. Edző: Komán Vladimir. Jánosháza: TÓTH A. - MANGANELLI, Tóth L. Szabó, Lendvai - PINTÉR, VAD, Rúzsa (Szakály), BALHÁSI SZ. (Varga) - BALHÁSI Á„­VÁGYSZ (Dankó). Edző: Szentgyörgyi József. Elaludt a hazai csapat, és 0-3 után hiába kapaszkodott, nem tudott egyenlíteni a jól játszó Jánosháza ellen.­­ Gól­szerző: Savanyó, Németh P., ill. Vágusz 2, Vad. - Ifi, 9-0. Vép-Celldömölki VSE 0-1 (0-1). - Vép, 150 néző, vezette: Papp Sz. Vép: Derdák - Vágner, TAKÁCS, Varga M., Németh (Vermes)- Joó B. (Varga E.), MOLNÁR (Budai), Liszka, Kányási (Beke) - Illés, HORVÁTH Á. Edző: Marton Róbert. Celldömölk: Szalay - GYŐRVÁRI, AMBRUSZ (Enyingi), Szilágyi (Németh II. J.), SEBESTYÉN - Ván­kos (Velenczei T.), Mészáros (Mayer), Györkös, HEGYI -Kocsis, Németh I. J. (Kazári). Edző: Kelemen Kornél. A nagyobb játékerőt kép­viselő CVSE pontrúgás utáni góllal nyerte meg a mérkő­zést.­­ Gólszerző: Győrvári. - Ifi, 1-2. Rum-Kőszeg 1-1 (1-0). - Rum, 110 néző, vezette: Qo­raj (osztrák). Rum: Horváth K. - KON­TICS, FÜLÖP R., Leitgeb, Horváth Z. (Kraft) - SZA­LAI, Molnár (Horváth G.), Marcz G„ SMIDÉLIUSZ - Fülöp M. SOMOGYI. Edző: Simon Miklós. Kőszeg: Nemesi - Keresz­tes, ŐRY, Tömpék, Wek­ler (Poór) - Kiss, Lintner, Neisz, Molnár - Karda, Hajós (Tán­csics). Edző: Neudl Gábor. A küzdelmes, jó iramú ta­lálkozón a sok gólhelyzetet elhibázó hazaiaknak meg kel­lett elégediük az egy ponttal.­­ Gólszerző: Fülöp M., ill. Karda. - Ifi, 1-5. Uraiújfalu-Rábapaty 3-3 (1-2).­­ Uraiújfalu, 300 néző, vezette: Szabó N­. Z. Uraiújfalu: NÉMETH M. - VARGA P. Sándor, Illés, Móricz (Pungor) - Gallen I., Gallen A., NAGY (Németh I.), Varga G. - Lónai (Rácz), BALHASI. Edző: Csákvári Zsolt. Rábapaty: Derdák - Sza­bó (Dovánszki), Csupor, Bí­ró, Kasza - VAJDA, DR. TAR, Szele, TOLDI - KIRÁLY (Enzsöl), VADÁSZ T. Edző: Haraszti Zsolt. Ragyogó időben, jól előké­szített pályán játszott sport­szerű meccsen a házigazda 0-1-ről, valamint 1-3-ról is felállt, és a második félidőben több helyzetet kidolgozva közelebb állt a győzelemhez.­­ G.: Varga G. (11-esből), Nagy, Gallen A., ill. Király 2, Vadász T. - Ifi, 0-1. Kemenesmagasi-T­ana­­kajd 0-0.­­ Kemenesmagasi, 100 néző, vezette: Boda. Kemenesmagasi: Bíró - Kovács, BODOR, SOMO­GYI, Szalay - Piri (Molnár), Márkus, DÖBRÖNTE, Sza­­káli — Kaisinger, Nyári (Ber­ta). Edző: Szép Tamás. Tanakajd: KUTASI - KISS, Sebestyén, Zubrits, SCHMIDT - NÉMETH, Hal­mosi, Azoitei, MOLNÁR - Görög (Iszak), HORVÁTH. Edző: Elekes Zoltán. Alacsony színvonalú, de sportszerű mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. - Ifi, 15-0. Pecöl-Kemenesalja 0-0. - Pecöl, 150 néző, vezette: Molnár. Pecöl: HEGEDŰS - Szép, Séfer, HORVÁTH BALÁZS, TÓTH - Pálfi (Horváth Béla), BARKOVICS, Kovács, Czi­bók R. - Bankits, Szemes. Edző: Pártli János. Kemenesalja: LAMPERT - Gábor, Dobány, Belegrai, Princzes - Németh, Nagy T., Dénes, Kóbor (Sebestyén), Iker (Németh P.), Nagy Sz. Játékos-edző: Dobány Gábor. A hazaiak a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták, így a vendégeknek ajándékoztak egy pontot. - Ifi: 2-3. Vettelé a Dél-koreai Nagydíj is Jeongam (vas) - A For­ma-1-es autós gyorsasá­gi világbajnokság 16. fu­tamát, a Dél-koreai Nagy­díjat a második vb-címét az előző, a Japán GP-n megszerző Sebastian Vettel (Red Bull) nyerte. A McLaren pilótája, Lewis Hamilton a szombati időmé­rőn végre megtörte a Red Bull csapatának egyeduralmát , idén eddig csak az osztrák is­tálló versenyzői indulhattak a pole pozícióból de a vasár­napi futamon Sebastian Vettel tarthatatlannak bizonyult. Az 1. körben átvette a vezetést, és magabiztos teljesítménnyel gyűjtötte be idei tizedik, pá­lyafutása 20. futamgyőzel­mét. A második Hamilton, a harmadik Vettel csapattársa, Mark Webber lett. A Red Bull három futammal a zárás előtt megvédte a csapat világbajno­ki címét is. A pontversenyek állása. Pilóták: 1. Vettel 349 pont, 2. Jenson Button (McLaren) 222,3. Fernando Alonso (Fer­rari) 212, 4. Webber 209, 5. Hamilton 196. Csapat: 1. Red Bull 558, 2. McLaren 418, 3. Ferrari 310. Következik: In­diai Nagy­díj, október 30. A nádasdi csapatot legyőző szentgotthárdiak első gólját László Dávid (labdával) lőtte. A támadó mellett Zsoldos Attila (16) A bajnokság állása 1. Celldömölk 9 7 1 1 15-622 2. Kőszeg 9 5 3 1 13-11 18 3. Rábapaty9 5 2 2 19-11 17 4. Rábatótfalu9 5 1 3 16-17 16 5. Uraiújfalu9 4 3 2 14-12 15 6. Szentgotth.9 4 2 3 15-10 14 7.Jánosháza9 4 1 4 12-15 13 8. Bük9 3 2 4 18-15 11 9. Kemenesma.9 3 2 4 10-12 11 10. Rum9 2 4 3 13-13 10 11. Király SZE9 2 3 4 10-119 12. Vép9 2 3 4 10-119 13. Nádasd9 2 2 5 15-178 14. Tanakajd*9 2 4 3 10-138 15. Péceli 2 2 5 9-218 16. Kemenesalja 9 0 5 4 9-135 *Két büntetőpont levonva Sebastian Vettel újabb sikere VAS NÉPE »11 Érkeznek a kézisek Szombathely (vas)­­ A ma­gyar női kézilabda-válogatott szerdán 18 órakor az Arena Savariában kezdi meg a sze­replését az Európa-bajnoki selejtezőben, az ellenfél Azerbajdzsán lesz. A nemzeti együttes tagjai ma délelőtt ér­keznek Szombathelyre, és 17 órától edzenek a sportcsar­nokban. Az azeriek hétfő este foglalják el szálláshelyüket, s a tervek szerint csak kedd dé­lelőtt tréningeznek a találkozó helyszínén. A 18 fős magyar keret. Kapusok: Herr Orsolya (Sió­fok), Kiss Éva (Veszprém). Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Siófok), Kovacsicz Mónika (FTC). Jobbátlövők: Hor­­nyák Ágnes (Győri ETO), Kovács Anna (Érd), Rédei- Soós Viktória (Hypo). Irány­ítók: Görbicz Anita (Győri ETO), Hornyák Dóra (DVSC), Szucsánszki Zita (FTC). Beállósok: Cifra Ani­ta (FTC), Szabó Valéria (Zvezda Zvenyigorod), Sza­­moránsky Piroska (FTC). Ba­látlövők: Bulath Anita (Veszprém), Szekeres Klára (Érd), Tömöri Zsuzsanna (FTC). Balszélsők: Vérten Orsolya (Győri ETO), Vincze Melinda (Érd).