Vas Népe, 2013. május (58. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-13 / 110. szám

2013. MÁJUS 13., HÉTFŐ Idegenben nyolc gólt vágott a Viktória FC Sipos Lilla négy találatot ért el a Femina ellen Budapest (pa)­­ A női lab­darúgó NB I. felsőházi ráját­szásának 5. fordulójában a Viktória érvényesítette a papírformát a Femina ven­dégeként. A szombathe­lyiek 8-1-re győztek. Femina FC-Viktória- Trend Optika FC 1-8 (0-5).­­ Budapest, Budai II. László­­stadion, 100 néző, női NB I-es felsőházi labdarúgó-mérkő­zés, vezette: dr. Szanyi. Femina: Mátra - Lengyel, Szeitl, Laky, Kaszás - Balogh H., Tasnádi, Horváth H, Köd­­mön - Csányi, KANTA. Ed­ző: Herczku István. Viktória: Bogdányi (Hor­váth B. 64.)- Tischler, TÓTH A., MARSAI, Vörös - Kre­­nács (Fehér, 69.), Ferencsik - HORVÁTH L„ Nagy D„ SI­POS - Megyeri. Szakmai igazgató: Markó Edina. Az első tíz perc kiegyenlí­tett játékkal telt, kellett egy kis idő, mire a Viktória felvette a ritmust. Horváth Lilla 23 mé­teres átlövésgóljával így is már az 5. percben megszerezte a vezetést a vasi gárda. Ezt kö­vetően a szombathelyiek rö­­vidpasszos játékával már nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, és beindult a gólgyártás. A mélységi passzoknak köszön­hetően Sípos Lilla 14 perc alatt három gólt szerzett, és mivel közben Horváth Lilla ismét betalált, a 38. percre gyakorla­tilag kiütötte ellenfelét a szom­bathelyi gárda. Szünet után az első negyedórában nem sok említésre méltó esemény tör­tént, majd a 61. percben egy 25 méteres szabadrúgásgóllal szépített a Femina. Ettől feléb­redtek a viktóriások, és újabb három góllal szórták meg a meccset egy pillanatra fel nem adó ellenfelüket. A jó iramú, élvezetes mér­kőzésen a szombathelyiek helyzeteik 90 százalékát gó­lokra váltották és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A két csapat nem volt egy súlycsoportban. - Gólszerzők: Kanta a 61., illet­ve Sipos a 24., 33., 38, 83., Horváth L. az 5., 29., 69, Szé­les a 66. percben. - Az elmúlt hetek fáradtsá­gát leküzdötte a csapat, végre frissen futballoztunk, ami a mezőnyben és a befejezések­nél is döntőnek bizonyult - ér­tékelt Markó Edina, a Viktória szakmai igazgatója. További eredmények: MTK-Astra 4-1, Szeged- Hegyvidék 1-2. Bombaformában Sipos Lilla (labdával), négy gólt szerzett A felsőház állása 1.MTK 15 132 0 63- 1141 2. Astra FC 15 102 3 52- 1832 3. Viktoria FC 15 101 4 57- 20 31 4. Hegyvidék 15 4 011 14- 6612 5. Femina 15 3 111 17- 476 6. Szeged 15 1212 7- 485 A Feminától 4 pont levonva Kikapott a Celldömölk Megyei I. osztályú bajnokság, 26. forduló Megyei körkép (pa)- Rá­bapatyi sikerével tovább közelített a bajnoki cím­hez a Kőszeg a megyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokságban. A Bük legyőz­te a Celldömölköt. Haladás VSE-Nádasd 6-1 (2-0).­­ Szombathely, 50 néző, vezette: Kovács B. Is. A kulturáltan futballozó el­lenfél ellen megérdemelt hazai győzelem született. Gólszer­zők: Takács 2, Gyurácz, Kajtár, Csire, Baranyai, illetve Tóth G. Jók: Gyurácz, Rózsa, Baranyai, Kajtár, Takács, illetve Földes. Ifi, 4-1. Bük-Celldömölk 4-2 (2-0).­­ Bük, 100 néző, vezette: Tóth R. A Celldömölk többet birto­kolta a labdát, de a bükiek kont­rái mindig veszélyt jelentettek az ellenfél kapujára. A lendület­ben lévő büki fiatalok megérde­melten győzték le a nagyon jó képességű vendégcsapatot. G.: Hajós A. 3, Márton, ill. Németh J. 2. Jók: Fabsits, Jagodics, Marton, Zugonics, Pólyák, Ha­jós, ill. Németh J. Ifi: 3-6. Szentgotthárd-Rum 4-0 (1-0).­­ Szentgotthárd, 50 né­ző, vezette: Derdák. A hazai mezőnyfölény a má­sodik félidőben már gólokban is megmutatkozott. G.: Kovács G. (11-esből), Bonti, Düh, Sütő. Jók, Düh, Kovács P., Bonti, Horváth D., Balázs L. (mind Szentgotthárd). Ifi: 5-0. Jánosháza-Kemenesmaga­­si 2-3 (1-2).­­ Jánosháza, 40 néző, vezette: Kovács B. A két tartalékosan kiálló ere­­gyüttes közül a jobban küzdő vendégek akarata érvényesült. Az egész kemenesmagasi csapat jó teljesítményt nyújtott. G.: Vágusz, Fenyő, ill. Bodor 2, Dö­mötör. Kiállítva: Fenyő, Szabó (mindkettő Jánosháza). Ifi: 8-3. Vasszécseny-Vasvár 3-2 (2-2).­­ Vasszécseny, 200 néző, vezette: Cosic. Sokkal nagyobb arányú is le­hetett volna a hazaiak győzelme, a vendégek kapusa kiválóan vé­dett. A kihagyott szécsenyi helyzetek miatt végig izgalmas maradt a mérkőzés. G.: Pungor D. 2, Kiss (11-esből), ill. Varga R., Döbör Zs. Jók: Horváth G., Kőműves, Szakács D., Pungor D., Kiss, ill. Smolczer. Ifi, 2-1. Rábapaty-Kőszeg 0-2 (0-1).­­ Rábapaty, 150 néző, vezette: Vass. A mezőnyben egyenrangú hazaiak ellen két jól eltalált lö­vés döntött. További sok sikert a Kőszegnek. G.: Szolyák, Sárdy. Jók: Horváth L, Balhási, Do­­vánszki, ill. Takács, Bezdi, Neisz, Sárdy, Horváth D. Ifi: 2-3. Uraiújfalu-Tanakajd 6-0 (5-0).­­ Uraiújfalu, 100 néző, vezette: Németh T. Egy héten belül 9 bajnoki pontot - immár harmadik győ­zelmét - szerezte az Uraiújfalu. A második félidőben a tanakaj­­diak sportszerűen és lelkesen küzdöttek. G.: Széles 2, Far­­kas, Móricz, Tóth, Lónai. Jók: Varga P., Széles, Gallen A., Gallen I., Pap (mind Uraiújfalu). Ifi: 4-0. Vép-Király SZE 2-3 (1-0).­­ Vép, 150 néző, vezette: Gaál A. Az első félidő után visszae­sett vépi csapat ellen nyert a Ki­rály. G.: Horváth Á., Illés, ill. Sásdi (11-esből), Szép, Simon. Jók: Kiss, Szép, Sásdi, Hujber (mind Király). Ifi: 0-2. Szolyák Tibor (balról) szerezte az éllovas kőszegiek első gólját Rábapatyon. Mögötte a hazai Tőke Péter, jobbról Gugcsó Ákos Szombathelyről Takács Gábor, Bükről Stieber József, Szentgotthárdról Támis János, Jánoshá­­záról Csirkovics Dávid, Vasszécsenyből Ko­vácsáé Pungor Zsuzsan­na, Rábapatyról Dani Lajos, Uraiújfaluból Gombos Béla, Vépről Kövér János tudósított. SPORT . A bajnokság állása 1. Kőszeg 26 194 3 63- 2161 2. Haladás VSE 26 149 3 56- 2251 3.Jánosháza 26 146 6 51- 26­48 4. Kemenesma­ 26 136 7 47- 29­45 5. Vép 26 12 212 35- 3438 6. Celldömölk 26 11 510 53- 4638 7. Király SZE 26 11 510 44- 4538 8. Rábapaty 26 11 510 39- 4038 9. Szentgotth. 26 11 411 42- 3837 10. Uraiújfalu 26 107 9 42- 3537 11. Nádasd 26 9 107 41- 3937 12. Vasvár 2611 312 47- 39­36 13. Bük 26 9 710 47- 6234 14. Vasszécseny 26 3 1013 27- 5419 15. Rum 26 3 419 30- 5913 16. Tanakajd 26 2 321 19- 949 VAS NÉPE» 11 Diadalmas Körmend FUTBALL Sárváron nyert megyei rangadót a Rába-parti gárda Körkép (tg)­­ Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Ba­­kony-csoportjának 23. fordulójában magabizto­san nyert megyei ranga­dót a Sárvár vendégeként a Körmend. A Répcelak ki­kapott. Sárvár FC-Körmendi SE 0-3 (0-1).­­ Sárvár, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, 100 né­ző, vezette: Bálintfi. Sárvár: Osvald - Varga, Horváth, Fülöp (Likai), Amb­rus - Táncsics, Csákvári, Kocsis, Csernák - Sinka, Máthé (Tóbiás). Edző: Né­meth József. A sereghajtó otthonában bukott el a Répcelak Körmend: Hajgató - Nagy K., Csenterics, KOSIK, Bezdi - Németh, BALIKÓ, MAKAI, SZAL­AI (Sipos) - Horváth Á. (Varga), M­KSZ (Tóth). Edző: Ifj. Molnár Károly. Álmosan kezdtek a hazaiak, amit góllal büntetett a Kör­mend. A szervezett vendégek stabilan védekeztek, kontrák­ra rendezkedtek be. A hazaiak próbálkoztak ugyan, de igazán komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. A Sárvár sorsát a második félidő közepén tör­tént kiállítás pecsételte meg végképp. Az emberelőnyt re­mekül használta ki a villám­gyors ellenfél, két újabb gólt rúgott. Gólszerzők: Niksz Sárvárról Csempész Gábor, Komáromból Balassa Péter tudósított. (17.), Szalai 2 (70., 79.). Kiál­lítva: Táncsics (58.), Németh József: - A profibb gondolkodású, stílusosan fut­ballozó Körmend ilyen arány­ban is megérdemelten győzte le amatőr csapatomat. Molnár Károly: - Meg­fogyva bár, de törve nem. Raci­onális játékkal teljesítettük a tervet. Komárom VSE-Répcela­­ki SE 5-3 (2-2).­­ Komárom, 100 néző, vezette: Görög. Répcelak: Horváth - Bara­nyai (Orbán), Koncz, Balassa, Pados - NYÍRŐ (Imre), CSORDÁS - Simon, Tamási (Molnár), Beke - Dancsecs. Játékos-edző: Balassa Péter. Jól kezdett a Répcelak, de a házigazda két talált góllal át­vette a vezetést. Felforrósodott a hangulat, aminek Simon esett áldozatául, kiállították. Mégis egyenlített a Répcelak. Fordu­lás után is az emberhátrányban lévő vendégek diktálták a tem­pót, ám egy véleményes góllal ismét a Komárom jutott veze­téshez. A vendégek ismét egyenlítettek. A hosszabbítás­ban a hazai pálya minden elő­nyét élvező Komárom kicsi­karta a győzelmet. G.: Kaposi (15.), Tőcsér (19.), Simigla (65.), Nagy (90.), Bakura (93.), ill. Beke (11.), Csordás 2 (45., 88.). K.: Simon (42.), Balassa Péter. - A futball­­nak már sok Mohácsa volt, ne­künk Komáromnak hívják. Alázat nélkül csak gyalázat le­het a vége. További eredmények: Nagykanizsa-Újbuda 0-2, Mosonmagyaróvár-Dorog 1- 2, Csoma-Andráshida 0-1, Balatonfüred-Mór 2-2, Pápa II.-Hévíz 1­. A­ba­ l remeklő körmendi Makai István (középen) a sárvári védők gyűrűjében. Hátul Csernák, háttal Varga 1. Dorog 23 147 2 43-19 49 2. Andráshida 23 161 6 39-23 49 3. Mosonmagy. 22 144 4 40-16 46 4. Balatonfüred 23 143 6 47-21 45 5. Ujbuda 22 143 5 49-27 45 6. Körmend 23 125 6 52-34 41 7. Sárvár 23 9 410 32-38 31 8. Répcelak 23 8 411 34-39 28 9. Héviz 23 8 411 32-40 28 10. Csorna 23 8 213 34-35 26 11. Nagykanizsa 23 8 114 29-42 25 12. Pápa II. 23 5 315 20-35 18 13. Mór 23 3 614 24-51 15 14. Komárom 23 3 119 20-75 10 további képek, információk vaoló Vas Népe Online Megyei sulipóló az uszodában Szombathely (he) - Ma 9.30- tól rendezik meg a fedett uszo­dában a sulipóló megyei ver­senyét. Három korosztályban a Bolyai, a Brenner, a Gothard és a körmendi Kölcsey iskola csa­patai szállnak vízbe. Az uszoda emiatt csak 15 órakor nyit. Amatőrök a teniszpályán Szombathely (tg) - Közepes ér­deklődés mellett rendezte meg a Szombathelyi Szabadidősport Szövetség tenisz szakága a Má­jus Kupa amatőr idénynyitó te­niszversenyt. A Sportliget jól előkészített pályáin színvonalas meccseket láthattak az érdeklő­dők. Férfi egyes, -45: 1. Pálóczi László (Savaria Uniker), 2. Csonka Attila (Imre-Hús), 3. Szentgyörgyi Zoltán (Vulkán). Férfi egyes, +45:1. Jóna László (Ritmo), 2. Nagy Pál (Röpte), 3. Tüskés György (Senior Vasvár). Férfi páros: 1. Csonka Atti­la—Pálóczi László, 2. Jóna Lász­­ló-Nagy Pál, 3. Gál Zol­­tán-Szentgyörgyi Zoltán. Férfi páros, +140: 1. Koczor Lász­­ló-Szabó Ferenc, 2. Laki Lász­­ló-Horváth Tihamér. Férfi pá­ros, +170: 1. dr. Szipőcs Je­­nő-Minner Tibor, 2. Péntek Ti­­bor-Pék Miklós. Vegyes páros: 1. Horász Ágnes-Pálóczi Lász­ló, 2. Várkonyi Mariann-dr. De Jonge Tamás. Tavaszi Csótó-futás Szombathely (tg)­ A Szom­bathelyi Egyetemi Sport­egyesület, a Szombathelyi Szabadidősport Szövetség, a Szombathelyi Atlétikai Utánpótláscentrum és a ma­jor's papír május 15-én, szerdán rendezi a 25. ma­jor's papír Tavaszi Csótó Csúcsfutást a Csónakázótó murvás sétányán. A program 14 órakor kezdődik, a szer­vezők több távon és több korcsoportban írták ki a ver­senyt. A férfi főfutam 16.20- kor, a női főfutam pedig 16.30-kor rajtol. Nevezni a helyszínen is lehet, a ver­senyközpont a Tóvendéglő előtti füves területen lesz.