Vas Népe, 2013. szeptember (58. évfolyam, 204-228. szám)

2013-09-23 / 222. szám

A VAS NÉPE TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2013. SZEPTEMBER 23. Megvan az első körmendi siker Balikóék 5-2-re verték az Újbudát Körmend, Szombathely (ügy) - A labdarúgó NB III. 6. fordulójában meg­szerezte első győzelmét a Körmend, döntetlent játszott a Haladás II. Körmend FC-Újbuda 5-2 (1-1).­­ Körmend, 150 néző, vezette: Mód. Körmend: Berke - Bezdi, Varga, Csenterics, Takács M. - CZAFIT (Sipos), BALIKÓ, MAKAI, SZALAI - Németh (Kajtár), TAKÁCS Á. (Bara­nyai). Edző: Ifj. Molnár Ká­roly. Változatos mérkőzésen mindkét csapat győzelemre játszott. Helyzet itt, helyzet ott, a nagy adok-kapokból a hazaiak jöttek ki jobban, és fegyelmezett, csupaszív játék­kal a gólokban gazdag mér­kőzésen teljesen megérdemelt győzelmet arattak. A Rába­­partiak tehát a hatodik fordu­lóban megszerezték első győ­zelmüket. Gólszerzők: Ta­kács Á. a 9., Balikó a 63., Ta­kács M. a 68., Szalai a 79., Sipos a 87., illetve Lettrich a 38., és a 49. percben. Ifj. Molnár Károly: - Igaz, hogy hathetes vajúdás előzte meg, de azért csak megszületett. Reméljük, a kistesójára nem kell ennyit várni. Szombathelyi Haladás II.-Andráshida 0-0.­­Szombathely, Király Sport­­létesítmény, 150 néző, vezet­te: Hofbauer. Haladás II.: Dombó - ANGYAL, Jagodics BO­ZSI­­RAI, Füredi - GYURJÁN, JANCSÓ, Halmai (Vlasics), SZAKÁLY - Medgyes, Rácz Körmendről Szabó Tibor, Szombathelyről Balogh Gyula tudósított. (Grabant). Edző: Tóth László. Nagy iramban kezdtek a csapatok, egyik gárda sem fektetett nagy hangsúlyt a vé­dekezésre. Az első félidőben még csak kóstolgatták egy­mást a felek, kiegyenlített mezőnyjáték folyt, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Szünet után rátettek egy la­páttal a vasiak, rengeteg hely­zetet elhibáztak az ekkor már csak a védekezésre összpon­tosító zalaiak ellen. A rutinos vendégekkel szemben reme­kül helytálltak a szombathelyi fiatalok. Hajtós, kiváló iramú találkozót vívott a két csapat, csupán a gól hiányzott. Bár a találkozó nem volt durva, a játékvezető nyolc sárga la­pot is kiosztott , négyet a szombathelyi, négyet az andráshidai gárdának. Tóth László:­­ Ellentétes stílusú csapatok küzdelméből egyik sem tudott felülkere­kedni. További eredmények: Ba­latonfüred-Csákvár 2-2, Nagyatád-Győri ETO II. 0-0, Mosonmagyaróvár-Dorog 5- 2, Veszprém-Tököl 0-1, Cse­­pel-BKV Előre 0-0, Di­­ósd-Budaörs 0-0. 1 A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1 Pám András sport@vasnepe.hu Szombathely - A labda­rúgó NB I. 8. fordulójá­ban a Haladás, ha nehe­zen is, de Halmosi és Ra­dó góljával 2-1-re legyőz­te a Puskás Akadémiát. 10. perc: Nagy Gábor fu­tott el a jobb oldalon, 13 mé­terről lőtt, a labda éppen a gólvonal előtt - a felcsútiak szerint lesen - álló Halmosit találta meg, aki lekezelte, majd egy méterről a kapu kö­zepébe gurított (1-0). 56. perc: Haraszti jobb ol­dali beadását a középen érke­ző Lencse a tizenegyespont­ról, kapásból a jobb sarokba vágta (1-1). 70. perc: Bosnjak remek indításával Radó lépett ki egyedül a bal oldalon, a kifu­tó Hajdúch a tizenhatoson belül buktatta - tizenegyes! Hajdúch sárga lapot kapott. A büntetőt Radó a jobbra moz­duló kapus mellett a bal sa­rokba lőtte(2-1). Mindkét csapatnál egy-egy játékost kiállított a bíró 79. perc: Margitics rúgta fel a jobb oldalon Radót, sár­ga lap. Miután már volt egy ilyen színű kártyája, Andó- Szabó kiállította a védőt. 83. perc: Egy előreívelés Guzmicstól Lencséhez pat­tant, Fehér - más lehetősége nem lévén - utolsó emberként lerántotta a kiugró csatárt. A játékvezető Fehért is kiállítot­ta. Artner Tamás egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon: Gyurján Bence helyett dru­szája, Iszlai Bence került a kezdőbe. Ami a szurkolókat illeti: örömteli, hogy a belép­tetőrendszer kiválóan üze­melt, így valamennyi drukker a helyéről várta a kezdést. A Haladás kezdte jobban a mér­kőzést és első helyzetét gólra is váltotta. Egy darabig még támadásban maradt a vasi gárda, majd a félidő hajrájá­ban a felcsútiak is vezettek néhány, amúgy teljesen ve­szélytelen támadást. Szünet után egy aktívabb vendégcsapat lépett pályára, és egy tetszetős támadás vé­gén kiegyenlített. Egyik csa­pat sem elégedett meg a dön­tetlennel, de a győzelemért a vasiak tettek többet. Ennek eredményeként Radó büntető­ből megszerezte a vezetést, majd előbb a vendégek, aztán a hazaiak is tíz főre fogyat­koztak. Az utolsó negyedórá­ban a Haladás győzelme már nem forgott veszélyben. Jóindulattal közepes színvonalú, de jó iramú mérkőzésen a zöld-fehérek egygólos sikere megérde­melt. Artner Tamás: - A pálya talaja miatt nem látványos, hanem küzdelmes meccset játszottunk. Az első félidő de­rekán szerkezetet váltottunk, ezért cseréltem le Iszlait. Gyengébb teljesítménnyel nyertünk, nagy dolog, hogy 1-1 után ismét megszereztük a vezetést. Benczés Miklós: - Egy lesgólt és egy jogtalan büntet­­tet ítéltek ellenünk, a hat bíró sem volt elég. Ez a két mo­mentum döntően befolyásolta a végeredményt. további képek, információk HALADÁS: Kiharcolt diadal FOCI A Haladás 2-1 -re verte a felcsútiakat Szombathelyi Haladás-Puskás Akadémia 2-1 (1-0).­­ Szombathely, 2840 néző, NB I-es labdarúgó-mérkő­zés, vezette: Andó-Szabó. Haladás: Rózsa - SCHIMMER, Guzmics, Fehér, DE­­VECSERI - SIMON, Iszlai (Bosnjak, 30.) - NAGY G., Németh M. (Kalász, 55.), HALMOSI (Gyurján, 86.) - RADÓ. Edző: Artner Tamás. Puskás Akadémia: Hajduch - Margitics, Vaszicsku, SZEKERES, Farkas (Baracskai, 17.­) - TÓTH B., Polon­­kai - Gallardo (Haraszti 46.), Czvitkovics (N. Urolics,), LENCSE - Zsolnai. Edző: Benczés Miklós. Gólszerzők: Halmosi a 10. Radó (11-esből) a 71., illetve Lencse az 56. percben. Sárga lap: Guzmics a 20., Simon Á. az 59., Gyurján a 92., illetve Hajdúch és Vaszicsku a 70., Margitics a 75. percben. Kiállítva: Margitics a 77., Fehér a 83. percben. A Haladás II. játékosa, Zsirai Martin (labdával) jól futballozott 1. BKV Előre6 4_2_1­13- 114 2. Budaörs 6_3__2_ 11- 411 3. Csepel6 2_4__ 0_ 9- 410 4. Tököl6 3 2 6- 910 5. Győr II.6 2 X 11- 9_9 6. Nagyatád6 2 31_ 4- 4_9 7. Andráshida 6_22 8- 3_8 8. Diósd 6_2­_2­_2_10- 9_8 9. Haladásit6 22 2 9- 8_8 10. Csákvár6 2 2_2_ 9-11_8 11. Mosonmagy.6 2 1 7-10_7 12. Balatonfüred6 1X 2 11- 9_6 13. Újbuda6J__ 0__4_11-14_6 14. Dorog6X_0__4_8-15_6 15. Veszprém 6_2_jy_4_ 6-14_6 16. Körmend6 1 1 4 9-18. Nagy Gábor (labdával) döntő érdemeket szerzett az első gólban A kötöttfogásúak bronzérmekig jutottak Budapest (be)­­ A kötött­fogásúak zárták a birkózó világbajnokságot. A ma­gyar csapat ebben a fo­gásnemben bronzérme­kig jutott. Az 55 kilós Módos Péter pénteki bronzérme után szombaton a 60 kilós Kozák István, a 84 kilós Lőrincz Vik­tor és a 96 kilós Kiss Balázs lépett szőnyegre a magyarok közül a budapesti vb-n a Papp László Sportarénában. Utóbbi kettő jutott el az éremcsatá­kig. Lőrincz Viktor ugyan a nyolcaddöntőben kikapott, de azeri - később ezüstéremig jutó - legyőzője a vigaszágra segítette. Ott nagyszerű me­netelés után a finn Hietaniemi ellen vívta a bronzmérkőzést - 2-0-ra a 23 éves ceglédi sportoló nyert, ezzel pályafu­tása első vb-medálját szerez­te. A 2009-ben világbajnok Kiss Balázs az elvesztett elő­döntő után birkózhatott a har­madik helyért. Nagyszerű tel­jesítménnyel 8-0-ra verte az iráni Alijah­fejszabadit, így ő is a dobogó harmadik foká­ra állhatott fel. Tegnap, a vb záró napján első meccse után búcsúzott a 74 kg-os Korpási Bálint. Sajnos két győzelem után a negyeddöntőben azeri ellenfelétől kikapott a 66 kg­­os olimpiai ezüstérmes Lő­rincz Tamás is, és már nem folytathatta a küzdelmet. A magyar csapat doyenje, a 38 esztendős Deák Bárdos Mihály viszont - lapzártánk után - a bronzéremért birkóz­hatott Két győzelem után az elődöntőben alulmaradt az észtek világbajnokságal, Hei­­ki Nabival szemben. A bronz­mérkőzést a kazah Tinalijev ellen vívta. Ezt megelőzően a magyar csapat egy aranyérmet (Sasán Marianna, 59 kg) és öt bron­zérmet (ifj. Veréb István, sza­badfogás, 84 kg), Barka Eme­se (55),­­ Módos Péter (55), Lőrincz Viktor (84), Kiss Ba­lázs (96) szerzett. RÖVIDEN Spanyol bronz a kosárlabda Eb-n Ljubljana (de)­­ Spanyolor­szág válogatottja szerezte meg a bronzérmet a férfi ko­sárlabda Európa-bajnoksá­­gon, miután a harmadik he­lyért rendezett mérkőzésen 92-66-os, kiütéses győzelmet aratott Horvátország felett. A Litvánia-Franciaország fi­nálét lapzártánk után játszot­ták. Balázs és Bukta az országos bajnok Budapest (mti)­­ Az első he­lyen kiemelt Balázs Attila, il­letve Bukta Ágnes nyerte meg a teniszezők országos bajnok­ságát, a budapesti Grand Slam Parkban. A férfiaknál a sorozatban hatodik elsősé­gét megszerző Balázs nagy csatában verte a szintén Davis Kupa-kerettag Filipenkó Vik­tort, míg a nőknél Bukta - aki júliusban a budapesti tornán élete első WTA-mérkőzését nyerte - két szettben bizo­nyult jobbnak a kiemelés nél­küli Argyelán Csillánál. Fradi-siker a pesti derbin Körkép (ügy)­­ A labdarú­gó NB I. 8. fordulójában a fővárosi derbin az FTC remek meccsen 3-1-re verte az Újpestet. Némi meglepetésre a gyengélkedő Pápa idegen­ben verte a Pécset, a Kapos­vár pedig az újonc Mezőkö­vesdet. A derbin 22 ezer néző előtt színvonalas, sok helyze­tet hozó meccsen az FTC biz­tosan győzött az Újpest ellen. Pécs-Lombard-Pápa 1-3 (1-2). Gólszerzők: Mohi (43. - 1­1-esből), ill. Orosz (6.), Quintero (39., 65.). Diós­­győr-Budapest Honvéd 2-0 (1-0). Gólszerzők: Nikházi (3.), Bacsa (70.). MTK-Paks 2-0 (0-0). Gólszerzők: Kanta (47.), Pölöskei (88.). Mező­­kövesd-Kaposvár 1-3 (0-2). Gólszerzők: Harsányi (91.), ill. Thian (2.), Markus (4.), Balázs B. (59.) Kiállítva: Ra­­nilovic (Kaposvár, 90.). Vide­­oton-Pécs 1-0 (0-0). Gól­szerző: Zé Luís (79.). FTC-Újpest 3-1 (1-1). Gól­szerzők: Diallo (25.), Juanan (öngól, 47.), Böde (77.), illet­ve Tshibuabua (4.). A Győri ETO-Debrecen mérkőzést lapzártánk után rendezték. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Videoton8 6 18- 5_19 2. FTC8 6j­2 13- 8J8 3. Debrecen7 5J_1_19- 6_16 4. Diósgyőr8 4J_1_11- 815 5. Pápa8 4 1 10- 8J3 6. Haladás8 3 4 11-10_13 7. Paks8 4_1__3_12-12J3 8. Győri ETO7 _4_ 10- 8JO 9. Pécsi MFC8 3_1__4_13-16JO 10. Újpest8 2_3^jy 14-13_9 11. Mezőkövesd8 3 0 5 13-18_9 12. Bp. Honvéd8 2 2_4_10-10_8 13. Kecskemét8 2 _4_11-17_8 14. MTK8 2 1 8-10_7 15. Puskás Ak. 81__1_1­ 6-17_4 16. Kaposvár8 1 1 6 7-204