Vas Népe, 2014. április (59. évfolyam, 76-100. szám)

2014-04-15 / 88. szám

2014. ÁPRILIS 15., KEDD SPORT VAS NÉPE *11 Pályán a szombathelyi, körmendi gárdák MEGYEI II: Rangadót nyert a vendég Vasszécseny ellen a Lukácsháza, váratlanul bukott nagyot hazai pályán a Szakonyfalu Körkép (tg)­­ A 22. fordu­lót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó-baj­nokság Szombathelyi­, Körmendi-csoportjában. SZOMBATHELY A Lukácsháza magabizto­san nyert rangadót az edzővál­táson átesett Vasszécseny el­len. Az éllovas Csepreg nem hibázott. Alaposan kitömte a Tápláni KSK a tavaszra kiful­ladó Szentpéterfát. Értékes skalpot gyűjtött be a kiesés elől egyre eredményesebben menekülő Kőszeg. Gyöngyöshermán-Szent­­király-Ják 3-0 (0-0). Gyön­gyöshermán, 100 néző, vezet­te: Kovács Zs. Gól: Németh Sz. (67.), He­gedűs (80.), Kondor (86.). Gyöngyöshermán: Biró - Szabó, Horváth B., Horváth T., Szemes - HEGEDŰS, Marton (Szárnyas), Dénes (Goda), KONDOR - Kis, Nagy (NÉ­METH). Ják: Matyi - Bődi, Czeg­­lédy, Máté D. (Iszak Á.), Máté Cs- Iszak R., Varga (Dobos), Zab, Sváb - Giczi (Török), Németh. A jó formában lévő hazai csapat is a győzelem reményé­ben lépett pályára. Húsz perc eltelte után kezdett mindkét csapat ébredezni, helyzetek maradtak ki mindkét oldalon. A második félidő elején beálló Németh Szabolcs gólja felpör­gette a hazai csapatot, és az utolsó 10 percben még két góllal növelték az eredményt. Szép ajándékot kapott a hazai edző a születésnapjára, ráadá­sul a két csapat helyet cserélt a tabellán. Kőszeg-Torony 2-0 (0-0).­­ Kőszeg, 150 néző, vezette: Bereczky. Gól: Kelemen (52.), Slan­­kovits (87.). Kiállítva: Farkas (74., To­rony). Kőszeg: Neczpál - Gőcze, KELEMEN HORVÁTH P„ Táncsics - Mihácsi, Slanko­­vits, Kovács, HORVÁTH N. - NÉMETH, Oláh (Debreceni). Torony: NÉMETH B. - Szarka, Németh M., Karcsics, Kovács - Rácz (Bódi), Albert (Horváth), Farkas, Szakály - Kovács (Dali), Seidl. A biztos védelmek előtt ke­mény adok-kapok alakult ki a mezőnyben, helyzetek nélkül. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsoltak hazaiak, és megérdemelten győzték le a passzív vendégeket. A hazai csapat minden sérültnek job­­bulást kíván! Lukácsháza-Vasszécseny 4-0 (1-0).­­ Lukácsháza, 120 néző, vezette: Elek. Gól: Németh R. (32.), Már­ton (53.), Al Hershh (77.), Kiss (84.). Kiállítva: Szakács Dániel (82.). SZOMBATHELY Lukácsháza: Mihácsi - Szentkúti (Sántha), Kovács, Szalai M., Horváth B. - Szalai Sz., Komárovics, Németh R. (Kiss), Al Hersh - Németh Cs. (Bárdics), Márton (Varga). Vasszécseny: Kovács - Bo­ri (Gombkötő), Kontics, Hor­váth G., Kovács - Szakács, Boda (Viszked), Papp, Pető (Kőműves) - Balázs, Horváth D. A forduló rangadóján óva­tosan kezdtek a csapatok. A félidő fele után néhány perccel egy szép bal oldali hazai táma­dást követően Németh R. lőtt „okos”gólt. Az első félidőben már nem módosult az ered­mény, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A második félidő­re megélénkült a játék, a haza­iak egy mintaszerű akció vé­gén növelték előnyüket, majd egy védelmi megingást köve­tően el is döntötték a mérkő­zést. A nap jelenete azonban még hátra volt: a néhány perc­cel korábban beállt 17 éves Kiss M. egy a vendégek által kifejelt labdát 35 méterről ka­pásból zúdított a vasszécsenyi kapu jobb felső sarkába. Telje­sen megérdemelten nyert a na­gyon összeszedett, megalku­vást nem ismerő hazai csapat! A hazaiaknál mindenki jó tel­jesítményt nyújtott! Tápláni KSK-Szentpéter­­fa 8-0 (3-0).­­ Táplánszent­­kereszt, 40 néző, vezette: Kiss. Gól: Hajmási 3 (20., 55., 58.), Schimmer 2 (29., 70.), Rajzinger 2 (33., 77 .), Jobbá­gyi János (75.). Táplán: Somogyi - Hujber, Badics, Balázs, Schimmer - Muzsái (Borbás), Hajmási, Szabó (Cserkuti), Jobbágyi - Rajzinger, Zséder. Szentpéterfa: Lugosi - Le­­idli, Varga, Kovács, Kántor - Kurcz, Máté, Wágner M. (Tóth G.), Gaál R. - Wágner Sz., Ra­­pi. Ilyen arányban is megérde­melten győzte le a gyorsabb, motiváltabb hazai csapat az el­lenfelét. A hazaiknál mindeki jól teljesített. Söpte-Táplánszentkeresz­­ti FC 2-3 (1-0).­­ Söp­­te, 100 néző, vezette: Mónos. Gól: Varga Cs. (19.), Kovács E. (88.), ill. Gergácz 2 (53., 61.), Kölkedi (77.). Söpte: Németh Nyúl, Varga A., Udvar­­di, Molnár - Varga Cs., Ko­vács E., Dejcsics (Kovács I.), Komjáti (Palkovics) - Peresz­­teghy, Kiss. Táplánszentkereszt: Ba­kucz - Pék (Varga), Vertetics, Máté, Lődör - Horváth L. (HEGYALJAI), KÖLKEDI, PREICZER, GERGÁCZ Maczek (SZŰCS),Tamás (Né­­­meth). KÖRMEND 1. Körm. Téglagy.22­16­_567-46_49 2. Rábatótfalu 2214_5_363-37_47 3. Szakonyfalu 2215 669-34_46 Hajtós, jó iramú, az utolsó pillanatokig kiélezett mérkő­zésen a kapu előtt határozot­tabb vendég együttes megér­demelten vitte el a három pon­tot. Honvéd Se-Felsőcsatár 4-0 (0-0).­­ Sé, 80 néző, ve­zette: Gergye. Gól: Tóth 2 (47., 75.), Parti (52.), Farkas (70.). Sé: Pajor - Séfer, Kovács Zs., Szerdahelyi, Parti (Fichta­­cher) - Soós, Űri, Farkas, Tóth (Németh) - Sümegi, Czlenner (Kovács K.). Felsőcsatár: Gerencsér - Csoknyai, Horváth, Tóth, KRANCZ - Sásdi, Schmalzl, Tieber, Kiss (Udvardi) - Neu­bauer, OSZTROSITS. A kéi csapat hosszú idő után újra megízlelhette a győ­zelem ízét. Az első félidő kie­gyenlített küzdelmet hozott. A második játékrészben a hazai­ak fokozatosan átvették a játék irányítását és szép gólokat sze­rezve megérdemelt győzelmet Zsinórban már a 12. mérkőzését nyerte meg a Rábatótfalu együttese arattak. Csepreg-Balogunyom 2-1 (1-0).­­ Csepreg, 100, vezet­te: Süle. Gól: Ravadich (5.), Hor­váth (48.), ill. Dankovics (53.). Kiállítva: Teklits (60., Ba­­logunyom). Csepreg: Pikács - Molnár, Pócza, Oláh (Szabó), Kis-Ne­­mes M. - Ravadich, Büki (Né­meth), Sass G., Illés - Varga, Horváth (Piros). Balogunyom: Káldi - Völ­gyi, Németh (Doktorics), Ha­jós, Mészáros - Dávid, Szél, Szép, Teklits - Dankovics, Szalay. Mindkét félidő elejét góllal nyitotta a Csepreg, a hazaiak az 5., és a 48. percben is beta­láltak. De a balogunyomi gár­da nem adta fel a küzdelmet, az 53. percben szépített. Ezu­tán mindkét oldalon adódtak még lehetőségek, de gól már nem született. Megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Csepreg. Újperint-Elektromos- Spari 0-1 (0-1).­­ Újperint, 50 néző, vezette: Horváth F. Gól: Szíjártó (10.). Újperint: Janzsó - Varga (Tóth B.), Wágner, Török, Nar­­dai - Vas (Tóth A.), Mészáros, Polhammer Windisch (Szabó) - Nagy (Laki), Büki. Spari: Pungor - Varga, Tóth, Kelemen, Molnár R. - Varsányi, Dienes, Bodorkós (Németh), Szíjártó (Farkas) - Molnár A., Weinelt (Vertetics). A vendégcsapat korán ki­használta az újperinti gárda védelmi megingását. Ezt köve­tően mezőny­fölény­ben játszott a hazai együttes, azonban nem tudta gólra váltani a lehetősé­geit. KÖRMEND A Körmend VSE vendége­ként folytatta remek szereplé­sét a tabella második helyére fellépő Rábatótfalu. A Sza­konyfalu nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki a Csá­kánytól, le is csúszott a dobo­gó harmadik fokára. A Tégla­gyár hozta a kötelezőt­­ és vezeti a tabellát. Tóti Textil Kör­mend VSE-Rábatót­­falu 1-3 (1-1).­­ Hor­­vátnádalja, 120 néző, vezette: Gergye. Gól: Horváth D. (10.), ill. Dancsecs (23.), Erős (57.), Huszár (73.). Körmend: Bohus - Jankó, Lukács, KÁPTALAN, Meix­­ner (Molnár) - HORVÁTH D„ Winkelbauer, Nagy (Bálla), Esztergályos - Horváth A., Jó­­na. Rábatótfalu: SENKÓ Mikos, Ráncsik Kóczán P. - Kóczán L. - Kovács (Düh), Dómján (Robán), DAN­CSECS (Pukhely), Anderkó (Hodács) - Siklér, Erős (Hu­szár). Kitűnő játékvezetés mellett a helyzeteivel jobban sáfárko­dó Rábatótfalu megérdemelten nyert. Vasalja-Rábahídvég 2-2 (1-1).­­ Vasalja, 650 néző, vezette: Darvas. Gól: Péter (21.), Páll (56.), ill. Vass P. (39.), Vass J. (62.). Kiállítva: Horváth F. (61., Vasalja.). Vasalja: Juranovits - Vise­­rálek, HORVÁTH A. (Kozma), Péter, PÁLL (Tomasics) - HETS, Grosz (Esztergályos B. ), Farsang, Almási (Horváth F. ) - Esztergályos R., NAGY. Rábahídvég: Góger - Pap (Horváth), Nagy, Varga, Vass P. - Smolczer, Vass J., Siklósi, Boda - Sinkó (Borsos), Svaj­­da. Igazságos a döntetlen, vendégeknél mindeki jól telje­­­sített. Körmendi Tégla­gyár-Csörötnek 6-1 (3-0).­­ Körmend, 80 néző, vezette: Elek. Gól: Horváth D. (2.), Hor­váth S. 2 (19., 72.), Horváth R. 2 (26., 87.), Horváth Z. (80.), ill. Horváth A. (67.). Téglagyár: Horváth K. (Németh J.) - Horváth S., Sár­közi, Horváth D. (Doktor 1.), Horváth J. - Horváth D., Hor­váth D. (Doktor I.), Horváth Á., Gerencsér (Horváth Z.) - Horváth R. Bedics. Megérdemelt hazai siker született. Csörötnek: Bagdi - Pó­­czak, Horváth M., Horváth D., Soós - Horváth M., Németh L. Kakas, Horváth Zs. (Hor­váth A.) - Horváth Sz., Hor­váth A. Nádasd-Szarvaskend 1-1 (1-0).­­ Nádasd, 150 néző, vezette: Rohács. Gól: Zsoldos A (34.), ill. Jóna (79.). Nádasd: Zsiga - Csente­­rics, Földes, Aranger (Hor­váth), Szakály Gy. - Szakály Á., Károly, Mesterházi, Zsol­dos A. - Zsoldos A., Pesti. Szarvaskend: Farkas - Nagy, Dévai (Vilics), TÓTH A., Tompa (Németh) - JÓNA, Csillag, Kunovics, Horváth - Tóth G., Jáger (Vörös). Színvonalas mérkőzésen a hazai csapat az első félidőben eldönthette volna a három pont sorsát, de kimaradtak a helyzetek. A második félidő­ben viszont egalizáltak a ven­dégek, a döntetlen igazságos­nak mondható. A Nádasdban mindenki jó teljesítményt nyújtott. Viszák-Bajánsenye 1-4 (0-0).­­ Viszák, 100 néző, ve­zette: Máhr. Gól: Pethő (71.), ill. Vörös 2 (51., 53.), Kovács (76.), Ba­kó (77.). Viszák: Szabó - Kránicz, Könye (Seres), Toplak (Iván), Varga - Agg, Császár, Török (Herman), Tóth - Horváth, Pethő, Bajánsenye: Kalamár Kovács, Vörös, Györke P, Lu­­­ter - Fábián, Bakó (Györke R.), Póczak, Horváth (Bognár) -Avas (Bagó), Sáfrányos. pat A jobban küzdő vendég cs a­megérdemelt győzelmet aratott, ám a gólkülönbség nem tükrözi a két csapat közti különbséget. ma: Őriszentpéter-Rábagyár 0-3 (0-1). Őriszentpéter, 50 néző, ve­zette: Fülöp. Gól: Esztergályos B. (36.), Dancsecs 2 (83., 90.). Őriszentpéter: Szabó - Pa­­csai, Embersics (Papp), Má­­csek, Kiss - Horváth.­ Sály, Baján, Iván - Cservék, Dr. Rábagyarmat: Falb - Né­meth D., Esztergályos R., Var­ga, Farkas - Németh L., Dan­csecs, Nyári, Esztergályos P - Horváth, Varga. A vendégcsapat megérde­melten győzött. Egyházasrádóc-Őrima­­gyarósd 2-1 (2-1)­­ Egyhá­­zasrádóc, 80 néző, vezette: Makai. Gól: Loibenbeck R. 2 (11., 19.), ill. Erdei (7.). Egyházasrádóc: Balogh Á. - Takács D., Vilics Á. Takács, Budai - Vilics B. (Papp), Ka­­zinczki, Loibenbeck R., Ba­logh T. (Pénzes) - Kertes (We­­inert, Loibenbeck A. Orimagyarósd: Biczó Hercegh, Legárt, Marton, Pin­­­tér - Kovács, Gémyi, Erhardt (Erdős), Schmidt - Czetin, Er­dei (Csillag). Alacsony színvonalú mér­kőzés, megérdemelt hazai si­ker. Szakonyfalu-Csákánydo­­roszló 2-3 (1-1).­­ Szakony­falu, 150 néző, v.: Vámos. Gól: Gáspár (23.), Dömö­tör (86.), ill. Biczó (44.), Hor­váth (47.), Dancs (58.). Szakonyfalu: Sömenek - Szájer D., Bartakovics, Don­­csecz (Szájer N.), Nemes - Sa­lamon (Wächter), Vajda, Her­­czeg, Gáspár - Dömötör, Né­meth (Meskó). Csákánydoroszló: Eszter­gályos - Horváth R., Petro­­vics, Balla, Moór - Gersli, Gémnyi (Németh), Horváth (Görbei), Leibinger - Biczó, Danes (Tóth). A küzdelmes meccsen egy góllal jobbnak bizonyult a lel­kes vendégcsapat. A Csákány­ban mindenki jól teljesített, további képek, információk vad­Q* Vas Népe Online 1. Csepreg 22154337-13_49 2. Lukácsháza 2212 _4_53-25_42 3. Táplán 2212 _4_48-30_42 4. Vasszécseny2212_5__5^40-23_41 5. Táplánszent­ 2211_6^_5^46-37_39 6. Torony 2212 1L39-32_36 7. Balogunyom22104_8_39-34_34 8. Spari 22 94937-31 31 9. Újperint 22 8_5^_9_30-31_29 10. Szentpéterfa22 8_5 28-42_29 11. Honvéd-Sé 22 73^1236-52_24 12. Gyöngyösh. 22 561134-39 21 13. Ják 22 31L_9_28-441? 14. Söpte 2242L1129-4819 15. Kőszeg 22­381126-5117 16. Felsőcsatár 22­43 1530-48 15 4. Szarvaskend 22132763-45_41 5. Nádasd 22121__7_46-22_39 6. Viszák 2212 49-4319 7. Rábagyarmat 2210_4__S_31 -30_33 8. Körmend VSE 229 854-36_32 9. Egy.rádóc 2210 1L46-43_32 10. Bajánsenye 229 1257-6928 11. Őriszentp. 226 927-31_24 12. Vasalja 22 6_4_J2^31-51 22 13. Csákánydor. 226 1332-4911 14. Rábahídvég 226 1331 -6011 15. Csörötnek 22 4_3_1540-72 14 16. Őrimagyar. 22 331635-73 12 A Rábagyarmattól, az Őriszentpétertől és a Csörötnektől 1 pont levonva Küzdelmes meccset, egy vendéggólt hozott az Újperint-Spari. A perinti Nagy Gábor (9) próbálja átgyötörni a labdát a Spari védőfalán