Vas Népe, 2019. március (64. évfolyam, 51-75. szám)

2019-03-13 / 61. szám

2019. MÁRCIUS 13., SZERDA Tizenöt gólt rúgott a Körmend VSE Öt vendéggyőzelem született délen - Az északi csoportban nem történt meglepetés KÖRKÉP A megyei II. osz­tály északi csoportjában is elkezdődtek a küzdelmek: a 16. fordulóval vette kezde­tét a tavaszi szezon. A déli csoportban már a 19. for­duló mérkőzéseit játszották le a csapatok. Gólgazdag mérkőzéseket rendeztek, sok idegenbeli győzelem született. MEGYEI II. - ÉSZAK Kemenesalja-Bük 2-3 (0-1). Vönöck, 100 néző, ve­zette: Bagoly G. Kemenesalja: Nagy Sz. - Bodor, SZAKÁL E., HAJAS SZ., Czöndör (Somogyi), Ha­jas M. (Kóbor), Németh R, Őri (Smidéliusz), Bándoli (Szakál M.), ERDÉLYI, Mester. Bük: Kiss B. - Kovács Ri., Plajszer (Puskás), CZING­­RABER, Kovács Z. (Nagy L), CZIRÓK, TÓTH K., Csonka (Wágner), SCHIMMER, Taró­­di (Kovács Ro.), Babos (Kovács D.). Gól: Somogyi, Erdélyi, ill. Czirók, Tóth K., Kovács Z. Megilletődötten kezdett a hazai csapat, majd egy bünte­tőből előnyhöz jutott a Bük. Ezt követően is többet birtokolta a labdát a vendég, ám kapura nem voltak veszélyesek. Egy pontrúgásból egyenlített a Ke­menesalja, majd egy szabá­lyosnak vélt góltól esett el a 70. percben. Sőt, két góllal meglé­pett a BTK. A sportszerű mér­kőzés végén mindent egy lapra feltéve támadott a hazai gárda, de csak a szépítésre futotta. Gencsapáti-Szeleste-Pósfa 1-4 (0-2). Gencsapáti, 60 néző, vezette: Benkő B. Gencsapáti: Lőrincz D. - Szakács (EGYED), Danka (Tóth B.), Demján, VARGA A., NÉMETH G, Lőrincz T, Szi­getvári, HORVÁTH D., Molnár B., Tar (Németh T). Szeleste: Kovács M. - Kar­­valits (Csizmazia), Szele, Fülöp, Földi (Kovács A.), Riba, Pom­­per (Könczöl), Enzsöl, Varga M., Horváth L., Trittremmel. Gól: Horváth D., ill. Varga M. (2), Fülöp, Horváth L. Mezőnyben egyenrangú fe­lek találkoztak egymással. A különbség: a hazai oldalon a labda kifelé pattant, az utolsó passzok nem sikerültek. A má­sik oldalon volt egy 11-es, egy szabadrúgás és két ajándék lab­da, amit ki is használtak a ven­dégek. A különbség túlzott. Mersevát-Gérce-Vásáros­­miske 2-1 (2-0). Mersevát, 110 néző, vezette: Busi L. Merseváti: Tóth Á. - Nagy Á., Dénes, Tétry (Németh G.), Gönye (Fűzfa), Csire, Orbán, Gáncs, Marton, MOLNÁR G., HORVÁTH A. Gérce: Komáromi Z. (Mórocz) - Komáromi A., Odor, Németh T. Major, Sáli G. (Németh M.), Glavánovics, Hompok, Sali Z., Németh A. (Csonka), Horváth B. Gól: Horváth A., Gönye, ill. Horváth B. Rögtön az első percben egy felívelt labdára indulva a vendé­gek kapusa és védője ütközött, a hálóőr megsérült, nem tudta folytatni a játékot - csak me­zőnyjátékossal tudta őt pótolni a Gérce. Majd 10 percen belül kétgólos előnyre tett szert a Mersevál. Ezt követően is akad­tak a hazaiaknak lehetőségei, de nem koncentráltak eléggé a befejezéseknél. A Gérce a 90. percben szépített. Fontos, érté­kes hazai győzelem született. Sitke-Uraiújfalu 0-2 (0-1). Sitke, 50 néző, vezette: Ked­ves B. Sitke: VICZMÁNDI - Ba­goly G. (Bagoly A.), Imre, Papp B. POOL, Tóbiás, FARKAS D., Sulyok, Kelemen B., Rácz (Török), Esztergályos. Uraiújfalu: Csontos - Szabó Má., Varga Zs. (Varga Pé.), Gal­len A., Varga Pá. (Nagyobb), Melcz, Keszei, Farkas A., Gallen I., Bogyai (Németh I.), Gönczöl. Gól: Farkas A., Mercz. Az első félidő küzdelmes, jó játékot hozott. A hazai védelem jól állta a sarat, sőt, egy-két tá­madásra is futotta az erőből. Már mindenki azt hitte, nem születik gól az első félidőben, amikor egy szöglet után lecsor­­góból megszerezte a vezetést az Újfalu. A második játékrész meddő mezőnyjátékkal telt, a vendégek újabb gólt szereztek, megérdemelten nyertek. Pecöl-Bozsok 1-0 (1-0). Pe­­cöl, 50 néző, v.: Németh B. Pecöl: TAKÁCS - PÁLFI, KURUCZ, SZEMES, VARSÁ­NYI, FARKAS A. (KISS G.), JANEK, HORVÁTH B., OSZ­­KÓ, BOTH, NÉMETHI. Bozsok: Ragasits - Nemes, Iker (Tóth Á.), Pál, Dévényi, Horváth P, Kovács P, Pong­rácz, Rapi, Kiss M., Pónácz (Könye). Gólszerző: Farkas A. Korrekt játékvezetés mel­lett a sportszerű Bozsok ellen megérdemelt hazai győzelem született egy olyan mérkőzésen, amelyen még lehetett érezni, hogy most kezdődött a tavaszi szezon. Mindkét térfélen ve­szélyben forogtak a kapuk. Ölbő-Elektromos Sport 1-2 (1-2). Ölbő, 50 néző, vezet­te: Marácz Z. Ölbő: Varga D. - Nardai, Tóth A., Péter, Szele, Sipos, Biró (Kocsis), Baksay (Fehér Z.), Fehér K. (Tóth G.), Weinelt (Sági Kiss), Kovács T. (Nagy D.). Spari: PUNGOR - Neu­bauer, Grubick, DIENES, SZABÓ P, Horváth Gy., Pulai, DANCS (Halász), Fritz, Né­meth V, NÉMETH R. Nem botlott a két éllovas: a Szarvaskend és a Bük is győzött Gól: Baksay, ill. Neubauer, Dienes. A hazai csapat idény eleji formáját a vendég megfelelően kezelte. Kevés lehetőség adó­dott, viszont a szerencsésebb gárda győzött. Zanat-Söpte 1-2 (1-1). Szombathely, 50 néző, vezet­te: Bíró O. Zanat: Szabolics SCHMIDT, NÉMETH B, Fa­­lussy (Kovács G.), Szabó Z., GUTTMANN, SZABÓ B, Pörge, Tóth Zs., Zséder (Molnár A ) Putt­Söpte: Káldi - VARGA CS., Orbán, Udvardi (Légler), Pungor (Németh G.), PERESZ­­TEGHY, NAGY K, Varga A., Szakály, Szép, MOLNÁR B. Gól: Zséder, ill. Szép, Pe­­reszteghy. Végig egyenrangú ellenfe­le volt a Zanat a söptei alaku­latnak. Az első félidőben egy pontrúgást követően szerzett vezetést a vendég - egy parádés ollózással egyenlítettek a ha­zaiak. A második játékrészben mindkét fél nyíltan futballozott, egy hazai védelmi megingást követően dőlt el a meccs. Férfi­as küzdelemben a döntetlen re­álisabb eredmény lett volna. A 17. forduló menet­rendje, vasárnap, 15.00: Elektromos Spari-Bük, Sze­­leste-Pósfa-Mersevát, Urai­­újfalu-Pecöl, Gérce-Vásáros­­miske-Sitke, Bozsok-Ölbő, Gencsapáti-Söpte, Honvéd Sé-Zanat. Szabadnapos: Sitke. Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el az attila.kelemen@vasnepe.hu e-mail-címre. MEGYEI N­. O. - DÉL Bajánsenye-Ják 4-0 (1-0). Bajánsenye, 100 néző, vezette: Bazsó F. Bajánsenye: Kalamár -Sáfrányos (Kovács L), Bacsák, Fábián K., Mihály (Luter), Sza­bó Sz., Hodács, Réczeg, Bakó, Fábián B., Horváth B. Ják: Iszak Á. - Bődi (Tóta Á.), Iszak B., Iszak R., Sárközi, Farkas E., Tóta R., Neubauer, Oláh, Vizserálek, Varga P. Gól: Szabó Sz. (2), Luter, Horváth B. Az első félidőben jó teljesít­ményt nyújtott a Ják, második félidei játékával viszont megér­demelten nyert a házigazda. Gyöngyöshermán-Szent­­király-Rábatótfalu 2-0 (1-0). Szombathely, 60 néző, vezet­te: Papp Á. Gyöngyöshermán: Dara­bont - Szilvágyi, Horváth Á., Kovács G. (Sebestyén), Kis (Bazsó), Hegedűs (Goda), Sza­bó A., Németh Sz. (Dalmi), Ko­pácsi, Simon, Szekeres (Dénes). Rábatótfalu: Gongola - Ke­resztúri, Szakács, Balázs, Sütő, Düh, Dómján Dá. (Kovács Á.), Gombás, Anderkó (Nagy N.), Dómján Do., Kovács B. Gól: Bazsó, Kovács G. Küzdelmes mérkőzésen gyűjtötte be - megérdemelten - a három pontot a szervezett, motivált házigazda. Tutitextil-Körmend VSE-Viszák 15-1 (5-0). Kör­­mend-Horvátnádalja, 100 néző, vezette: Vass I. Körmend: Kecskés - Ve­­lekei L., Velekei B., Káptalan (Sákovits), Sárközi, Horváth Á., Meixner, Pesti (Heigli), Petro­­vics, Vilics, Kis-Nemes. Viszák: Mihályka - Agg, Mészáros, Biczó, Horváth R. (Orbán), Pintér (Jónás), Elekes, Pék, Tóth P, Udvardi, Rudolf. Gól: Velekei L. (5), Sárközi (3), Pesti (2), Horváth Á. (2), Kis-Nemes, Velekei B., Meix­ner, ill. Elekes. A két csapat ezen a napon nagyon nem volt egy súlycso­portban - pedig a több hiány­zóját is nélkülözni kényszerülő házigazda 11-est, valamint ren­geteg komoly ziccert is hibá­zott. A körmendi együttesben mindenki jó teljesítménnyel rukkolt elő. Tápláni KSK-Felsőcsatár 3-0 (1-0). Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Bódi T. Táplán, Balázs - SINGER, Borbás (Németh M.), Orsós, Káldi M., RAJZINGER, Jan­­tos, Varga S., Goda (Kádár), Káldi I., Farkas G. Felsőcsatár: Szabó Chris­topher - Csoknyai, Horváth L. (Takács), Simon, Kiss M., Hor­váth Sz. (Veres), Krancz, Sch­­malzl (Kopácsi), Tieber, Böhm, Virág. Gól: Borbás, Orsós, Jantos. A házigazda rögtön magá­hoz ragadta a kezdeményezést, a vendég védekezésre, kontrák­ra rendezkedett be. A hazaiak könnyen eljutottak ellenfelük 16-osáig, az utolsó passzokat azonban elrontották, így csak jó fél óra után kerültek előnybe. A második félidőben kicsit elfá­radtak a csapatok, de ekkor is a Táplán uralta a meccset, és két újabb gólt szerezve eldöntötte a találkozó sorsát. A házigazda biztos, megérdemelt győzelmet aratott. Őriszentpéter-Körmendi Téglagyár 3-1 (0-1). Őriszent­péter, 100 néző, v.: Szabó I. Z. Őriszentpéter: SZUKICS - Őr, Horváth Z., Ponácz, Sály, Baján, Gerencsér (Mihályka), Bacsó-Porkoláb, Embersics, Horváth Cs. (Rozsnyai), Hor­váth A. Téglagyár: Szőke-Horváth L, Horváth D., Joó, Horváth D., Gelányi, Horváth Á., Sárközi R., Vajda (Sárközi Z.), Horváth Dániel, Szekeres. Edző: Gól: Gerencsér (2), Baján, ill. Vajda. Küzdelmes mérkőzésen, ha nehezen is, de második félidei jó teljesítményének köszönhe­tően hozta a kötelezőt a hazai gárda. A meccs fordulópontja­ként 0-1-es vendégvezetésnél az őriszentpéteri kapus 11-est védett, ezzel nagymértékben hozzájárult a hazai diadalhoz. Szarvaskend-Csákánydo­­roszlói 3-1 (0-1). Szarvaskend, 80 néző, vezette: Németh L. Szarvaskend: Esztergályos - Nagy Á., Nagy Á., Tóth A., Csillag (Vilics), Jóna, Németh T, Csenterics, Földes, Tóth G., Kopfer (Smolczer). Csákánydoroszló: Baba Horváth Á., Horváth Dániel (Doktor), Horváth R., Szakály, Horváth Zs., Vass, Molnár Á. (Pintér), Tóth N., Horváth M. (Simon), Horváth Dávid. Gól: Kunovics, Tóth G., Jóna, ill. Molnár A. A viharos szélben lejátszott mérkőzésen a vendégek az első félidőben a széltől támo­gatva megszerezték a vezetést. A második játékrész elején a hazaiak gyorsan fordítottak, majd a harmadik góllal végleg eldöntötték a találkozó sorsát. Irreális időjárási körülmények között játszottak a csapatok, de a Szarvaskend győzelme tel­jesen megérdemelt a jól küzdő vendégek ellen. Club Walnut-Nádasd-Ba­­logunyom 0-0. Nádasd, 130 néző, vezette: Monostori I. Nádasd: Rejtli - Varga K., Aranger, Pálmai, Urbán, Mes­­kó E., Meskó M. (Szabó I.), Tuboly, Szakály, Kalamár, Hor­váth Á. (Marton). Balogunyom: Zámbó Szén P., Homor M., Németh D.,­­ Fábián, Böle (Szép M.), Homor D., Varga L., Molnár T, Farkas M., Nemes. Viharos szélben rendezték a mérkőzést - ami nem segítette a hazai gárda játékát. A Nádasd az első félidőben három komoly helyzetet hagyott ki, a máso­dik félidőben pedig rúgott egy kapufát. De a szervezetten fut­ballozó, jól védekező vendégek összességében rászolgáltak az egy pontra. Nárai-Tanakajd 1-3 (1-2). Nárai, 100 néző, vezette: Ba­goly G. Nárai: Tímár - Bárdics, Tóth B., Horváth A. (Kiss M.), Kertész (Králler), Vajda Ba., Sáfrányos (Dömötör), Vajda Bá., Hompasz, Takács, Németh R. Tanakajd: Marcz - Tóth J. (Kmetyó), Könczöl Sz., Pin­tér,­­Kölkedi, Orsós, Rozs, Pál, Könczöl B. (Filakovszky), Preiczer, Vámos. Gól: Bárdics, ill. Kölkedi, Tóth J., Orsós. A hazai csapat szerzett ve­zetést, de a meglepetés elma­radt, mert a rutinos, szervezett vendég érvényesítette a papír­formát. A Tanakajd elsősorban kapu előtti határozottabb játé­kának köszönheti a győzelmet. A 20. forduló menet­rendje, vasárnap, 15.00: Viszák-Nárai, Balogunyom- Tutitextil-Körmend VSE, Csá­­kánydoroszló-Club Walnut Nádasd, Rábatótfalu-Szarvas­­kend, Ják-Gyöngyöshermán, Körmendi Téglagyár-Bajánse­­nye, Felsőcsatár-Őriszentpéter, Szentpéterfa-Táplán. Szabad­napos: Tanakajd. Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a gabor.toth@vasnepe.hu e-ma­­il-címre. KA, TG Zanat-Söpte 1-2. A zanati Varga Csaba (balról) és a söptei Putz Balázs párharca Fotó: Szendi Péter MEGYEI II. O.-DÉL I. Szarvaskend 18 170 1 89-14 51 2. Körmend VSE 18 150 3 106-19 45 3. Gy.Kerm.-Sztk. 18 140 4 52-28 42 4. Nádasd 18 113 4 60-18 36 5. Tanakajd 18 111 6 61 -30 34 6. Szentpéterfa 17 103 4 42-20 33 7. Őriszentpéter 18 102 6 49-35 32 8. Tápláni KSK 18 8 3 7 36-34 27 9. Balogunyom 187 4 7 46-35 25 10. Rábatótfalu 186 6 6 36-41 24 11. Bajánsenye 186 2 10 42-58 20 12. Nárai 175 4 8 31-47 19 13.Zák 184 2 12 22-64 14 14. Körmendi Tégla­ 184 0 14 30 -68 12 15. Felsőcsatár 183 3 12 17-58 12 16. Viszák 183 0 15 17-99 9 17. Csákánydoroszló 181 1 16 21-89 4 MEGYEI II. O.­­ ÉSZAK 1. Bük 15 131 1 58-15 40 2. Szeleste-Pósfa 15 10 1 4 28-20 31 3. Söpte 159 3 3 34-18 30 4. Gérce-Vásár­ 159 2 4 51-27 29 5. Uraiújfalu 159 0 6 30-26 27 6. Spari 158 2 5 28-21 26 7. Honvéd SE 147 2 5 39-32 23 8. Ölbő 156 4 5 29-27 22 9. Kemenesalja 156 0 9 30-28 18 10. Zanat 155 0 10 15-39 15 11. Mersevát 154 3 8 30-37 15 12. Bozsok 154 3 8 21-30 15 13. Pecöl 154 3 8 24-34 15 14. Gencsapáti 154 1 10 17-42 13 15. Sitke 151 1 13 12-504 II. Püspökmolnári (Kizárva) MEGYEI FOCI VAS NÉPE 15 IMS ntPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40, Levélcím: 9700 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.:­(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei ü­zletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: Observer www.observer.hu IMEDIA