Vas Népe, 2019. március (64. évfolyam, 51-75. szám)

2019-03-27 / 72. szám

2019. MÁRCIUS 27, SZERDA Gálázott a Körmend, a Bajánsenye Megküzdött a Bozsokkal a Bük - elmaradt a Gyöngyöshermán-Téglagyár meccs KÖRKÉP A megyei II. osz­tályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjában a 18., a déliben pedig a 21. for­dulót rendezték az elmúlt hétvégén. Megyei II. o. - Észak A Gérce-Vásárosmiske ötöt rúgott Pecölben, a Kemenesal­ja hármat a Sparinak. Az éllo­vas Bük nagy csatában verte Bozsokot. Bük-Bozsok 3-2 (2-0). Bük, 50 néző, v.: Molnár T. Bük: Kiss B. - Kovács R. (Petrőczi), Plajszer (Ko­vács D.), Wágner, Kovács Z. (Czingráber), CZIBÓK, Tóth K. (Nagy I.), Csonka, Schim­mer, Taródi (Kiss R.), Babos. Bozsok: Molnár K. - Eig­­ner (Tóth G.), Nemes, Pál, Dévényi, Horváth P. (Szár­nyas), Pongrácz, Tömpék, Könye (Pónácz), Kiss M., Hor­váth Á. (Tóth A.). Gól: Czirók (2), Schimmer, ill. Pál, Horváth P. A vendég Bozsokot dicséret illeti, mert ugyan három gól­lal is vezetett a BTK, de így is végig nyílttá tudták tenni a mérkőzést. A Bük fölényesen vezeti a tabellát, de a játékuk eddig nem igazán közelíti meg az elvárt szintet. Kemenesalja-Elektromos Sport 3-0 (1-0). Vönöck, 100 néző, vezette: Bagoly G. Kemenesalja: NAGY SZ. - BODOR (KÓBOR), MESTER, SZAKÁL E., HAJAS SZ. (SZAKÁL M.), LŐRINCZ, HAJAS M. (SO­MOGYI), CZÖNDÖR (KO­LOMPÁR), ŐRI, VESZPRÉ­MI, ERDÉLYI. Spari: Pungor - Neubauer, Grubick (Sipos), Dienes, Sza­bó P., TÓTH A., Horváth Gy., DANCS, Fritz, Németh V., Né­meth R. Gól: Czöndör (2), Hajas M. Egy sportszerű Sparival találta szembe magát a hazai csapat. Mindkét oldalon adód­tak lehetőségek, ám a Keme­nesalja jobban élt ezekkel, és megérdemelten szerezte meg a három pontot. Gencsapáti-Honvéd Sé 2-4 (1-3). Gencsapáti, 80 néző, vezette: Kedves B. Gencsapáti: Lőrincz D. - DOMJÁN, VARGA A., Hó­bor, Németh G., EGYED (Tóth B.), LŐRINCZ T, Szigetvári, Horváth D. (Czika), Molnár B., Tar. Sé: Földi - Haraszti (De­­utsch-Szalai), Al Hershh (Mú­zsás), Werderits, Fichtacher, Soós (Bakucz), Romsics (Bo­­gyai), Vándori, Kámán, Sü­megi (Farkas R), Úri. Gól: Czika, Lőrincz T, ill. Haraszti, Bogyai, Úri, Werde­rits. A kemény, színvonalas mérkőzésen villámrajtot vett a vendég csapat, és 25 perc után három góllal vezetett. A haza­iak rendezték soraikat, és még a szünet előtt szépítettek. A második félidőben a gencsiek mindent megpróbáltak, és már csak egy gól volt a különbség, amikor a vendégek eldöntötték a meccset. Mersevát-Söpte 0-2 (0-1). Mersevát, 120 néző, vezette: Farkas G. Mersevát: Tóth Á. - Nagy Á., Dénes, Gönye, Csire, Or­bán, Gáncs, Marton, Molnár G., Horváth A., Németh G. Söpte: Káldi - Varga Cs., Pusker (Komjáti), Orbán, Pungor, Nagy K., Molnár B., Szakály (Légler), Varga A., Pe­­reszteghy, Szép (Vörös). Gól: Szép, Orbán (öngól). ígéretes hazai támadások­kal indult a mérkőzés, de For­tuna nem állt a hazaiak oldalán. Annyira nem, hogy a félidő derekán merseváti öngóllal jutott előnyhöz a Söpte. Szik­­rázóan kemény összecsapások tarkították a meccset, melynek végjátékában a vendégek bün­tetőből találtak be ismét. A ha­zaiak sajnos ezen a játéknapon nem tudták góllal kiszolgálni a szépszámú közönségüket. Sitke-Szeleste-Pósfa 2-3 (1-0). Sitke, 50 néző, vezette: Bazsó F. Sitke: Viczmándi­­ IMRE, BAGOLY G., Bagoly A. (Cse­­ledi), Molnár A. (Esztergá­lyos), PAPP B., Poós, Tóbiás, Sulyok, KELEMEN B., Hantó. Szeleste: Kovács M. - Kar­­valits (Könczöl), Fülöp, Riba, Burkon (Földi), Pomper (Ko­vács A.), Enzsöl, Varga M., Horváth L., Vincze, Trittrem­­mel. Gól: Papp B. (2), ill. Enzsöl (2), Kovács A. A hazaiak szereztek veze­tést, majd meg is duplázhatták volna előnyüket, de ziccert hibáztak. Ez később megbos­­­szulta magát, mert a szelesteiek pontrúgásokból megfordítot­ták az eredményt. A Sitke di­cséretet érdemel, egyenrangú ellenfele volt a jóval előkelőbb helyen álló vendég gárdának. A játék képe alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. Pecöl-Gérce-Vásárosmis­­ke 2-5 (2-2). Pecöl, 70 néző, vezette: Saly K. Pecöl: Takács - Pálfi, Bako­nyi, Kurucz (Németh I.), Sze­mes, Varsányi, Oszkó, Farkas A., Janek, Kámán, Both. Három piros és nyolc sárga lap az Őriszentpéter- Péterfa derbin Gérce: Komáromi Z. - KO­MÁROMI A., Odor, Németh T, MÁTHÉ, NUNKOVICS CS. (Németh A.), Glavánovics (Csonka), HOMPOK (Sali G.), Sali Z., Nunkovics R., MA­JOR. Gól: Oszkó, Farkas A., ill. Major (3), Hompok, Máthé. Kiállítva: Bakonyi (50., Pe­cöl). Egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők­­ és két el­lentétes félidőt. Az első játék­részről hazai előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok. A fordulás után hamar emberelőnybe ke­rültek a vendégek, ezt kihasz­nálva megfordították a mérkő­zést. A tíz emberrel lejátszott második félidő sok energiát kivett a peceliekből, és az elkö­vetett hibáikat büntették a ven­dégek a kemény, de sportszerű mérkőzésen. Ölbő-Uraiújfalu 3-2 (3-0). Ölbő, 70 néző, vezette: Benkő B. Ölbő, VARGA D. - Nardai, Tóth A., Péter (Tóth G.), SZE­LE, SIPOS, Baksay (Fehér Z.), Fehér K. (Sági Kiss), Horváth Gy. (Nagy D.), Kovács T. Si­mon. Uraiújfalu: Csontos - Sza­bó Má., Bogyai, Varga Pá., Melcz, Keszei R., Gallen, Gönczöl, Pungor, Varga Pé., Nagyobb (Németh L). Gól: Baksay (2), Szele, ill. Varga Pé., Gönczöl. Kiállítva: Nardai (84.), ill. Varga Pé. (84.). Küzdelmes, hajtós, jó szín­vonalú mérkőzésnek lehettek szemtanúi a nézők. Az első félidőben hamar vezetést szer­zett a vendéglátó, és fenn is tudta tartani dominanciáját a játékrész végéig: 3-0-ás hazai vezetéssel fordultak a felek. A második félidőben a vendégek is belelendültek, jó játékkal, a hazai csapat hibáit kihasználva szépítettek. De az Ölbő egy gólt megőrzött előnyéből. Megyei II. o. - Dél______ A Körmend elgázolta a Csá­­kánydoroszlót, a Bajánsenye a Felsőcsatárt. Parázs mécs­eset hozott az Őriszentpéter- Szentpéterfa derbi - vagy talán kicsúszott a meccs Németh Ba­lázs játékvezető kezéből, aki három piros és a nyolc sárga lapot osztott ki... Bajánsenye-Felsőcsatár 7-0 (4-0). Bajánsenye, 100 néző, vezette: Vass I. Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Szabó Sz., Hodács, Fábián B. (Zsiga), Kovács I. (Sáfrányos), Mihály, Horváth B., Albert, Fábián K. (Kovács V), Bakó (Luter). Felsőcsatár: Szabó C. (Tie­­ber B.) - Veres (Takács), Simon (Kopácsi), Horváth Sz., Virág, Böhm, Schmalzl, Tieber J., Kulics (Windisch), Horváth L., Perlaki. Gól: Horváth B. (4), Luter, Mihály, Szabó Sz. A hazai csapat az első perc­től támadólag lépett fel. Öt­letes, gólra törő játékkal már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát. A második játékrészben is uralta a mecs­csét, számtalan kidolgozott helyzetből még háromszor be­talált. A hazaiak jó játékkal, magabiztosan tartották otthon a három pontot. Tutitextil-Körmend VSE­­Csákánydoroszló 11-0 (5-0). Körmend-Horvátnádalja, néző, 100 néző, v.: Bíró O. Körmend: Kecskés - VE­­LEKEI L., Káptalan, Sárközi, Horváth Á., Heigli, MEIX­­NER, Pesti, Szakasics, Vi­­lics (Horváth A., Petrovics), Kis-Nemes (Horváth D.). Csákánydoroszló: Baba - Horváth A., Horváth Dáni­el, Horváth R., Horváth Zs. (Pintér), Vass, Biczó, Kardos, Horváth M., Tóth N., Horváth Dávid (Farkas N.). Gól: Velekei (5), Pesti (2), Sárközi, Káptalan, Horváth Á., Heigli. Kiállítva: Horváth A. (9., Csákánydoroszló). A több kulcsjátékosát is nél­külöző házigazda közönség­szórakoztató játékkal, simán nyert - a két csapat nagyon nem volt egy súlycsoportban. Tanakajd-Viszák 3-0 (3- 0). Tanakajd, 60 néző, vezet­te: Kondor T. Tanakajd: Marcz L. - Könczöl Sz., Pintér, Rozs, Pál, Kmetyó, Marcz M., Könczöl B., Tóth J., Preiczer, Vámos (Boros). Viszák: Varga - Agg, Mé­száros, Elekes, Pék, Pintér (Jó­nás), Rudolf, Nyári, Udvardi (Németh I.), Tóth B, Örkényi. Gól: Tóth J. (2), Könczöl Sz. Kiállítva: Elekes (21., Vi­szák). Több alapember is hiány­zott a hazaiaktól, ennek ellené­re is biztosan nyertek. Őriszentpéter-Szentpé­­terfa 1-1 (1-0). Őriszentpéter, 150 néző, vezette: Németh B. Őriszentpéter: Szukics - Őr, Horváth Z., Ponácz, Sály, Gerencsér, Embersics (Mi­hályka), Iván, Horváth Cs., Kis-Nemes (Csonka), Horváth A. (Sömenek). Szentpéterfa: Páll B. - Tö­rök, Tóth G. (Jurasits), Kovács B. , Gaál Á., Wágner R., Gar­­ger, Gaál R., Wágner Sz., Frá­­nyi, Hoós Á.. Gól: Gerencsér, ill. Wágner Sz. Kiállítva: Saly (58.), Ge­rencsér (27.), ill. Török (30.). A hazai közönség már az első percben gólt ünnepelhe­tett. A folytatásban szikrázóan kemény - három piros és nyolc sárga lappal tarkított - csata kerekedett a mérkőzésből, a Szentpéterfa pedig egyenlített. Mindkét oldalon akadt helyzet, a döntetlen igazságos. Szarvaskend-Ják 5-0 (1- 0). Szarvaskend, 100 néző, vezette: Szabó P. Szarvaskend: Esztergályos - Nagy Á., Tóth A. CSILLAG (Kunovics), JÓNA, NÉMETH T., Csenterics (Nagy Á.), Sza­bó D. (Németh B.), Földes, Tóth G. (Vilics), Smolczer. Ják: Iszak Á. - Bődi, Máté, Iszak R., Sárközi (Tóta R.), Farkas E., Sváb, Neubauer, Ko­vács G. (Tóta Á.), Szűcs (Varga R), Vizserálek. Edző: Gól: Nagy Á. (2), Csillag (2), Jóna. A hazai csapat már a má­sodik percben megszerezte a vezetést - az eredmény a számtalan szarvaskendi hely­zet ellenére a félidőig nem változott. A második - szép­ségdíjas - hazai góllal el is dőlt a találkozó. A mérkőzést sajnálatos sérülések tarkították mindkét oldalon. Megérdemelt hazai győzelem született a me­zőnyben jól adogató, de a ka­pura veszélytelen Ják ellen. A szarvaskendi csapat játékosai, szurkolói gratulálnak Vörös Zsoltnak, az egyesület elnö­kének, aki a Vas Megyei Köz­gyűléstől kapott kitüntetést. Club Walnut-Nádasd-Rá­­batótfalu 2-1 (0-1). Nádasd, 150 néző, néző, v.: Németh L. Nádasd: Rejtli - Varga K., AZANGER, Pálmai, URBÁN, Marton (Podlaviczki), Meskó E. (Kalamár), Meskó M., Tu­­boly (Szabó L), Szakály, HOR­VÁTH A. Rábatótfalu: Gongola - Keresztúri, Nagy N., Szakács (Náricza), Düh, Sütő, Dómján Dá., Gombás (Hevesi), Szabó B., Németh D., Dómján Do. Gól: Meskó M., Horváth A., ill. Gombás. A házigazda nem futbal­lozott jól, ennek megfelelően az első félidőben a vendégek vezettek. A második játék­részben már jobban játszott a Nádasd, több helyzetet dolgo­zott ki, és jobb erőnlétének is köszönhetően megérdemelten fordított. Katasztrofális „játék­­vezetés” nehezítette a hazaiak dolgát, a bíró három 11-est is elfelejtett befújni... Nárai-Balogunyom 0-3 (0-2). Nárai, 100 néző, vezet­te: Szabó I. Z. Nárai: Tímár - Bárdics, Draskovics, Tóth B., Kertész (Kovács I.), Vajda, Sáfrányos (Dömötör), Králler (Kiss M.), Hompasz, Takács, Németh R. (Horváth A.). Balogunyom: Zámbó Papp M. (Fábián), Szén, Ho­­­­mor M., Németh D., Böle (Var­ga Z.), Homor D., Varga L., Molnár T., Varga M., Kalmár. Gólszerzők: Kalmár (2), Molnár T. Megérdemelten nyert a ha­tékonyabb, kapu előtt ponto­sabb vendég. A hazaiak előtt is adódott néhány helyzet, de azok kimaradtak. A Gyöngyöshermán- Szentkirály-Körmendi Tég­lagyár mérkőzés elmaradt szombaton, ugyanis a vendé­gek létszámproblémákra hivat­kozva lemondták a találkozót. KA: TG Nárai-Balogunyom 0-3. Takács Jácint (balról) és Bőle Péter versenyfutása Fotó: Szendi Péter MEGYEI II. O.-DÉL 1. Szarvaskend 20 190 1 97-14 57 2. Körmend VSE 20 170 3 120-20 51 3. Gyöngyösherm. 19 141 4 54-30 43 4. Nádasd 20 133 4 64-19 42 5. Tanakajd 19 121 6 64-30 37 6. Szentpéterfa 19 114 4 47-22 37 7. Őriszentpéter 20 104 6 52-38 34 8. Balogunyom 208 4 8 50-38 28 9. Tápláni KSK 198 3 8 37-38 27 10. Bajánsenye 208 2 10 55-58 26 11. Rábatótfalu 206 6 8 37-46 24 12. Nárai 196 4 9 35-53 22 13.Iák 204 3 13 24-71 15 14. Felsőcsatár 203 4 13 19-67 13 15. Körmendi Tégla­ 194 0 15 30-74 12 16. Viszák 203 0 17 20-106 9 17. Csákánydoroszló 201 1 18 21-102 4 MEGYEI II. O.­­ ÉSZAK 1. Bük 17 15 1 1 63-­ 46 2. Söpte 17 113 3 39-19 36 3. Gérce-Vásárosm. 17 112 4 64-30 35 4. Szeleste-Pósfa 17 112 4 32-23 35 5. Honvéd SE 169 2 5 45-35 29 6. Ölbő 178 4 5 34-29 28 7. Uraiújfalu 179 0 8 33-33 27 8. Elektromos Spari 178 2 7 28-26 26 9. Kemenesalja 167 0 9 33-28 21 10. Pecöl 175 3 9 30-40 18 11. Mersevát 174 4 9 31-40 16 12. Zanat 165 0 11 16-41 15 13. Bozsok 174 3 10 23-35 15 14. Gencsapáti 174 1 12 20-49 13 15. Sitke 171 1 15 15-61 4 A Püspökmolnári KSK visszalépett a bajnok­ságtól MEGYEI FOCI VAS NÉPE 15 IMS I­IPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tör­böly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9700 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.:­(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán­ u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példány­számunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: Observer www.observer.hu IMEDIA MTI MWTELHASZNALá