Vas Népe, 2019. április (64. évfolyam, 76-99. szám)

2019-04-02 / 77. szám

2019. ÁPRILIS 2., KEDD MEGYEI FOCI Körmendi iksz Vépen Otthon szenvedett vereséget a Szentgotthárdi és a Király TÓTH JUDIT________________ sport@vasnepe.hu KÖRKÉP A 20. fordulót rendezték az elmúlt hét­végén a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Schott Lukácsháza SE-Pe­­tőfi SE Vasszécseny 4-0 (1-0). Lukácsháza, 200 néző, vezet­te: Talabér N. Lukácsháza: Horváth K. - Bősze, Vörös, Gombás, Len­gyel, Németh Cs. (Odor), Gug­­csó, Osztrosits, Komárovics (Németh R.), Szentkúti, Lász­ló. Edző: Bezdi István. Vasszécseny: Kollarics (Farkas B.) - Szilvás, Kiss K., Viszked (Horváth D.), Farkas H., Varga R., Orsós, Kiss B., Pungor (Balázs), Devecseri, Gyűrű. Edző: Varga Roland Gól: László (2), Németh R., Osztrosits. A Lukácsháza próbálta fe­ledtetni múlt heti répcelaki fiaskóját, nagy iramot diktált. A Vasszécseny szervezetten játszott, jobbára védekezés­re állt be. A hazaiaknak az első félidő hajrájában sikerült egálról elmozdítaniuk az eredményt. A második já­tékrész is lendületes játékot hozott, a hazaiak még három­szor találtak a kapuba, hiába küzdött lelkiismeretesen a Vasszécseny. A lukácsháziak örömét megkoronázta, hogy egyik játékosuknak, László Leventének kislánya szü­letett, így a győzelem a kis Emíliának is szólt. Jánosháza VSE-Répce­­laki SE 0-0. Jánosháza, 150 néző, vezette: Marácz Z. Jánosháza: Kovács K. - Marsai, Horváth A. (Dénes), Vágász, Palkovits, Dákai, Ambrus, Megyesi, Balázsi (Si­mon), Dobson, Szabó T. Edző: Kelemen Kornél Répcelak: Németh G. - Kossuth (Lónai helyett), Tóth Do., De Paula, Harkai, Tóth Dá., Rácz, Odor, Horváth Sz., Balikó, Kónya (Catomio). Edző: Balassa Péter. A hazaiak kezdték nagyobb támadókedvvel a jó iramú ta­lálkozót, de gólt nem tudtak összehozni. A Répcelak a má­sodik félidőben próbált táma­dóbban futballozni, de lehető­sége csak pontrúgásból akadt. A hazaiak pedig a kontrákat az utolsó passznál rendre elron­tották. Lendületes és izgalmas mérkőzés után maradt az igaz­ságos döntetlen. Király SZE-Kiswire- Szentgotthárd VSE 0-1 (0-1). Szombathely, 60 néző, vezet­te: Szabó I. Z. Király: Mester - Marton, Németh B. (Takács), Varga G. (Kalmár), Mester, Hujber, Kudron (Bokor), Németh D., Vámos, Kondákor, Szenczi (Szabó). Edző: Hegyi László. Szentgotthárd: Soós - Vass, Düh (Papp V, Musz­ka), Nagy O., Dancsecz, Bódi, Latyák, Bugán (Sütő), Sulics, Sipos (Kostyál), Takács (Ko­vács T.). Edző: Heller László. Gól: Nagy O. Egy rendkívül felkészült szentgotthárdi csapat érkezett a Királyhoz. A vendégek igye­keztek lassítani a házigazda já­tékát, ami javarészt sikerült is. Megérdemelt gotthárdi győze­lem született, mert a Király­nak egész meccsen egy kapura lövése sem volt. Celldömölk-Vulkán Für­­dő-UTE Ikervár FC 2-0 (0-0). Celldömölk, 150 néző, vezette: Kondor T. CVSE: Bíró - ENYIN­GI, Varga J. (Lempeg), Szuh (Győrvári), Orosz (Gorácz), Németh J. (Klauzer), Virág, KOVÁCS Z., Péter, MOLNÁR T., Piri (Szép). Edző: Kovács Balázs Ikervár: Schener - Né­meth M., Csenterics, Németh R., Vincze Z., Bogdán (Pásti), Vincze T., Döbrente, Naszá­dos, Odor, Varga M. Edző: Dohány Gábor. Gól: Varga J., Molnár T. Kiállítva: Németh R. (20., Ikervár), Biró (40., Ikervár). Ahogy az várható volt, a hazai együttes lépett fel táma­dólag, de a masszív Ikervár és a pálya megnehezítette a dolgát. A 20. percben a sokat reklamáló vendégjátékos ki­állítása után egyoldalú lett a játék, de a hazai helyzetek kimaradtak (a második iker­vári piros lapot kispadon ülő futballista kapta). A második félidőben már egykapuzott a Celldömölk, és kétszer fel is tudta törni a nagy akarat­tal játszó vendégek védelmét­­ és megérdemelt győzelmet aratott. Egyházasrádóci SE-Kő­­szegi FC 3-1 (3-0). Egyhá­­zasrádóc, 120 néző, vezette: Mórocz Gy. Egyházasrádóc: Báli -Kertes, László, Balogh A. (Horváth V), Móricz (Filipo­­vits), NÉMETH M., Báger, MÉSZÁROS, Kazinczki, Krajczár, Molnár I. Edző: Lu­kács Ede. Kőszeg: Bán - Lintner, Gugcsó, Prán (Tompa), Fe­hér, Dán (Kovács Zs.), Réti, Rákhely, Rómer, Bujtás, Toldi (Major). Edző: Őri Gábor. Gól: Molnár L, Németh M., Mészáros, ill. Réti. Esélyeshez méltóan jól és nagy lendülettel kezdett a Rá­­dóc, ez látszott az eredményes­ségen is: a 20. percben már 3-0-ra vezetett a házigazda. A folytatásban is akadt helyzet a hazaiak előtt, de kimaradtak a lehetőségek. A Kőszeg a má­sodik félidőben pontrúgásból szépített. Ezután némileg vál­tozott a játék képe, a vendégek nyomás alá helyezték a rádó­­ciakat, de az eredmény nem változott, megérdemelt hazai siker született. Vép VSE-Körmendi FC 2-2 (1-0). Vép, 200 néző, ve­zette: Harcsár B. Vép: Bezdi B. - Wágner, Kovács D., Varga O., TÖ­RÖK (Németh M.), Bezdi Sz. (Beke), Hankó (Markó), IL­LÉS, AUER, Varga B. (Baum­gartner), Dala (Mester). Edző: Török Richárd. Körmend: Farkas M. - Né­meth M. (Kurucz), Takács M., Kósik, Niksz (Balogh Á.), Ba-Négyet rúgott a Lukácsháza, hármat az Egyházasrádóc­sázs, Sipos (Varga R), Czim­­ber, Sály, Tompa, Takács Á. Edző: ifj. Molnár Károly. Gól: Török, Auer, ill. Niksz, Kurucz. Rögtön a mérkőzés elején a Vép ragadta magához a kez­deményezést, több tetszetős támadást vezetett, ennek ered­ményeként született az első gól a 32. percben Török jóvoltából. A második félidő eleje egyér­telműen a Körmendé volt, a Vép az öltözőben maradt. A vendégek rákapcsoltak, Niksz és Kurucz révén fordítottak. A végjátékban aztán egyen­lített a házigazda - de az egy ponttól egyik csapat sem volt boldog igazán. Rábapatyi KSK-Csep­­regi SE 1-2 (0-0). Rábapaty, 200 néző, vezette: Bódi T. Rábapaty: Király T. - Va­dász (László), Fehér, Balhási (Pendli), Piros, Vámper (Tóth R.), Szabó A. (Gyűrű), Csupor, Kovács T., Király L., Horváth K. Edző: Pungor István. Csepreg: Farkas B. - Táj­­mel, Steiner M., Kótai, Steiner Zs. (Németh O.), Reichardt, Baranyai, Pócza, Varga B. (Ta­kács), Lukács (Péntek), Steiner C. (Németh B.). Edző: Steiner Zsolt Gól: Steiner M. (öngól), ill. Pócza, Varga B. A mérkőzés elején a Rá­bapaty játszott kezdeménye­zőbben, volt két százszázalé­kos ziccere is, de mindkettő kimaradt. A második félidő elején a Csepreg pontrúgásból szerzett vezetést, a hazaiak­nak négy-öt nagy helyzetük is akadt, de egyet sem tudtak gólra váltani. Sőt, egy kont­rából tovább növelte előnyét a Csepreg. A Rábapaty az utolsó percben egy öngóllal kozmeti­kázott az eredményen - kima­radt egy hazai 11-es is. Joggal lett a szervezett vendégeké a három pont. Vasvár VSE-Rum KSC 2-0 (1-0). Vasvár, 200 néző, vezette: Szabó III. Z. Vasvár: Tóth K. - BÍRÓ, Varga A., Horváth A., Ber­ta (PÁLLÁ), ROBÁN, Dávid (Vincze B.), Bakos D., Bakos Cs., Horváth Á., Schermann (Vincze K.). Edző: Lepár Attila. Rum: Velladics - CSON­KA, Székely, Ivic (Busi), Kon­­tics (Sipos), Szabó D., Szakos (Gyurkó B.), Gyurkó A. (Nagy A.), Tóth M., KOVÁCS B., Farkas B. (Leitgeb). Edző: Joó András Gól: Horváth Á., Robán. Küzdelmes, kínkeserves mérkőzésen szerzett három pontot a hazai alakulat. Mind­két csapat sok hibával játszott, a nagy helyzetek mindkét ol­dalon kimaradtak. A 17. perc­ben Robán villant, előnyhöz jutott a Vasvár. Pár perc múlva a vendégeknél kimaradt egy jogosan megítélt büntetőrúgás. A második félidőben mindkét csapatnak több helyzete adó­dott, a hazaiaknál Pállá ön­zetlen gólpassza után Horváth talált a kapuba. Összességében megérdemelten nyert a vasvári együttes. TUDÓSÍTÓK LUKÁCSHÁZA: Bezdi István. JÁNOSHÁZA: Kele­men Kornél. KIRÁLY: Hegyi László. CELLDÖMÖLK: Kovács Balázs. EGYHÁ­ZASRÁDÓC: Báli László. VÉP: Pajor Tamás. RÁBA­PATY: Pungor István. VAS­VÁR: Lepár Attila. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Celldömölk 20163 153-7­51 2. Király SZE 20124 450-27 40 3. Körmend 20123 545-25 39 4. Lukácsháza 20121 744-31 37 5. Egyházasrádóc 20104 632-19 34 6. Vép 209 4 736-23 31 7. Szentgotthárd 209 3 831-25 30 8. Vasvár 209 3 836-41 30 9. Rábapaty 206 6 823-32 24 10. Csepreg 206 6 824-36 24 11. Jánosháza 205 6 930-45 21 12. Répcelak 205 4 1­20-38 19 13. Kőszeg 205 3 12 32-55 18 14. Rum 204 6 10 35-46 18 15.Ikervár 203 7 10 17-38 16 16. Vasszécseny 203 5 12 24-44 14 Vasvár-Rum 2-0. A gólt is szerző Horváth Ádám szlalomozik a rumi védők között Fotó: Szendi Péter VAS NÉPE 15 Ötöt vágott az U19-es csapat Pályán az Illés-Haladás együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok legutóbbi fordulójában csak az Illés Akadémia-Haladás U­16-os és U19-es csapata lépett pályára. Németh Szabolcs együttese bra­vúros teljesítménnyel a listavezetőt verte. U14 Az U14-eseknél nem rendez­tek fordulót. A bajnokság állása: 1. Honvéd 47 pont, 2. Vasas 45, 3. Puskás Akadémia 40, ... 8. Illés-Haladás 33. 22. forduló, szombat, 15.00: Vasas Kubala Akadé­­mia-Illés-Haladás. U15 Az U15-ösöknél nem ren­deztek fordulót. A bajnokság állása: Puskás Akadémia 54, 2. Hon­­­­véd-Magyar Futball Akadé­mia 44, 3. Mol Vidi 39, ... 11. Illés-Haladás 24. 22. forduló, szombat, 10.00: Vasas Kubala Akadé­­mia-Illés-Haladás. 1­1. Illés-Haladás-Győri ETO 1-0 (0-0).­­ Illés Akadémia, vezette: Kozenkai. Illés-Haladás: SIMON - Bényei (Baranyai), RESETE­­RITS, FEKETE, Doncsecz (Sipos), ANTAL Rosner, Bu­­nevácz, Szabó B., Dezamits, Heiter (TÓTH Á.). Edző: Né­meth Richárd. Küzdelmes mérkőzést ví­vott a két csapat, noha a győri­ek birtokolták többet a labdát, helyzetet nem tudtak kialakíta­ni. A vasiak voltak a kapura ve­szélyesebbek. A második fél­idő derekán kiállítás miatt tíz főre fogyatkoztak a hazaiak, ám ez nem zavarta meg őket, sőt, még egységesebben, szer­vezettebben futballoztak. A 90. percben pedig megszerez­ték a győztes gólt. Az Illés-Ha­ladás megérdemelten nyert. Gólszerző: Antal. Kiállítva: Szabó B. (Illés-Haladás). A bajnokság állása: Honvéd 42 pont, 2. MTK 39, 1. 3. Puskás Akadémia 33, ... 6. Illés-Haladás 23. 20. forduló, szombat, 10.00: Illés-Haladás-DVTK. Az U17-eseknél nem ren­deztek fordulót. 20. forduló, szombat, 10.00: Illés-Haladás-DVTK, U19 MTK-Illés-Haladás 1-5 (0-1).­­ Budapest, vezette: Hegyi. Illés-Haladás: Viganó - Bognár, Nyíri (Molnár T.), Nyári, Halmai, Doktorics (Bo­kor), Tóth M. (Illés), Tóth-Gá­­bor, Füleki (Balogh F.), Bolla, Szekér. Edző: Németh Sza­bolcs. Bravúros, teljesen meg­érdemelt győzelmet aratott az éllovas otthonában az Il­lés-Haladás. A roppant moti­vált vasi együttes valamen­­­nyi játékosa jó teljesítményt nyújtott. Gólszerzők: Illés 2, Tóth­ Gábor 2, Nyári. A bajnokság állása: MTK 40, 2. Debrecen 36, 3. 1. Honvéd-Magyar Futball Aka­démia 31,4. Illés-Haladás 25. 20. forduló, szombat, 11.00: Puskás Akadémia-Il­­lés-Haladás. PA­­ Látogasson el weboldalunkra! AA/^I a Vas megyei V Mw La hírportál U17 Tóth-Gábor Kristóf két gólt szerzett Fotó: Unger Tamás UHS n­PE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 . Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei tévesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) min­den hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: [CnObserver imedia www.observer.hu