Vas Népe, 2019. április (64. évfolyam, 76-99. szám)

2019-04-09 / 83. szám

2019. ÁPRILIS 9., KEDD MEGYEI FOCI Fontos gotthárdi diadal Hét gól a Vasvár-Rábapaty, a Szécsény-Jánosháza derbin TÓTH JUDIT_________ sport@vasnepe.hu KÖRKÉP Az elmúlt hétvé­gén a 21. fordulót rendezték a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban. „Színesre" sikeredett a játéknap, ötször villant a piros lap. Kőszegi FC-Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő 0-2 (0-1).­­ Kőszeg, 150 néző, vezette: Marácz Z. Kőszeg: Bán - Lintner, Major, Gugcsó, Prán, Fehér, Réti (Csák), Römer (Marti), Bujtás, Toldi (Gőcze), Kovács Zs. Edző: Őri Gábor. CVSE: Osvald - Enyingi (Szép), Varga I, Szuh (Gorácz), Orosz (Győrvári), Németh J. (Lempeg), Virág, Kovács Z., Péter (Piri), Molnár T., Klau­­zer. Edző: Kovács Balázs. Gól: Virág, Klauzer. A mérkőzés első félidejében a celliek mutattak nagyobb intenzitást támadásban. Egy hosszú indítás után - a kőszegi védők asszisztálása mellett - a 17. percben megszerezték a ve­zetést is. Ezután kijött a szorí­tásból a Kőszeg, megélénkült a játék. A házigazda a félidő hajrájában tizenegyest hibá­zott. Fordulás után kiütközött a celliek rutinja, uralták a já­tékot és egy szöglet után ismét a kapuba találtak. Becsülettel küzdött a Kőszeg, de a kapura nem volt veszélyes. Kiswire-Szentgotthárd VSE-Egyházasrádóci SE 2-1 (2-0).­­ Szentgotthárd, 150 néző, vezette: Bíró O. Szentgotthárd: Soós - Vass, Kovács T., Düh (Majczán), Nagy O., Dancsecz, Latyák, Bugán (Muszka), Su­­lics, Sipos (Sütő), Takács (Ko­vács G.). Edző: Heller László. Egyházasrádóc: Báli-Né­meth Martin, László, Vilics, Molnár L., Balogh A. (Molnár L), Németh Marcell, Mészá­ros, Kalmár, Kazinczki (Ker­tes), Krajczár (Báger). Edző: Lukács Ede. Gól: Nagy O., Sipos, ill. Németh Marcell. Kiállítva: Vilics (63., Egy­házasrádóc). A forduló rangadójának kikiáltott találkozó kemény, férfias játékot hozott. Eleinte még mindkét fél óvatos meg­oldásokra törekedett, de egy védelmi hibát kihasználva gólt szerzett a Szentgotthárd, ezzel felpörgött a mérkőzés. Jogosan megítélt büntetőből szerezte második gólját a hazai csapat. Ezután inkább mezőnyben folyt a játék, a Gotthárd birto­kolta többet a labdát, a vendég kontrákból próbált veszélyez­tetni. Ezek közül egyet be is rúgott, ezzel szépített. De a több helyzetet kidolgozó házi­gazda megérdemelten nyert. Répcelaki SE-Király SZE 1-1 (1-1).­­ Répcelak, 150 néző, vezette: Vass I. Répcelak: Gyécsek - Kos­suth, Tóth Do., Harkai, Tóth Dá., Rácz, Horváth Sz., Ba­logh B., Horváth T., Lónai, Kónya. Edző: Balassa Péter Király: Mester B. - Sás­­di, Marton, Németh B., Mes­ter B., Németh D., Vámos, Kondákor, Polgár (Kalmár), Szenczi (Kiss Á.), Szabó Z. (Beke). Edző: Hegyi László. Gól: Lónai, ill. Szenczi. A Répcelak rögtön a mér­kőzés elején elcsípett egy labdát középen és kontrából megszerezte a vezetést. A Király ezután jó negyedórá­ig nem tért magához, de az­tán átvette az irányítást és mezőnyfölényben játszott. Egy répcelaki védelmi hiba után kiegyenlítettek a ven­dégek. A házigazda helyzetét nehezítette, hogy tizenegy játékossal volt kénytelen végigjátszani a találkozót, mert cseréje nem volt. A második félidőben mind­két fél többet kockáztatott, nyílt volt a találkozó. A Ki­rály kapusa, Mester kétszer is mentett a gólvonalról, a végén maradt a pontosztoz­kodás. Rum KSC-Körmendi FC 0-0.­­ Rum, 150 néző, vezet­te: Horváth P. Rum: Velladics - Székely, Csonka, Ivic, Szakos, Papp B. (Gyurkó B.), Tóth M., Ko­vács B., Nagy A. (Gyurkó A.), Táncsics, Szabó D. Edző: Joó András. Körmend: Balogh Á. - Ta­kács M., Kósik, Niksz (Majté­­nyi), Balázs, Sipos (Varga R), Czimber, Saly, Tompa (Né­meth M.), Takács Á., Kurucz. Edző: Ifj. Molnár Károly. Élvezetes, ám gól nélküli mérkőzést játszott egymással a Rum és a Körmend. A hazai együttes nagy akarással ját­szott, sorra dolgozta ki a hely­zeteit, de betalálni nem tudott. A Rum birtokolta többet a lab­dát, több támadást is vezetett, de mindhiába. A Körmend enerváltan focizott, nem volt veszélyes a kapura. ÖTE Ikervár FC-Vép VSE 1-2 (1-0).­­ Ikervár, 100 néző, vezette: Bódi T. Ikervár: Schener - Beleg­­raf, Pap, Csenterics, Kovács K., Vincze Z., Vincze T., Né­meth M. (Kosztolánczi Á.), Döbrente, Odor, Varga M. (Pásti). Edző: Dobány Gábor. Vép: Bezdi B. - Wágner, Danes (Török), Kovács D., Varga O., Illés, Auer, Varga B. (Baumgartner), Pócza (Mar­kó), Beke (Bezdi Sz.), Dala (Németh M.). Edző: Török Richárd. Gól: Vincze Z., ill. Illés, Török. Az Ikervár szerzett veze­tést a 12. percben és ezután is sokáig tartotta magát. A má­sodik félidő hajrájában a Vép két egymás után szerzett góllal megfordította a meccset. A ha­zai együttes elfáradt a végére, ezt tudta kíméletlenül kihasz­nálni a Vép. Petőfi SE Vasszécseny- Jánosháza VSE 4-3 (2-2).­­ Vasszécseny, 150 néző, vezet­te: Papp A. Csepregen három piros és hat sárga lap volt a „termés" Vasszécseny: Kollarics - Kontics, Kiss K. (Horváth D.), Farkas H., Varga R., Gyű­rű, Orsós, Kiss B., Pungor (Gombkötő), Devecseri (Hor­váth G.), Szilvás. Edző: Varga Roland. Jánosháza: Kovács K. - Marsai, Szabó T., Horváth A. (Dénes), Vágász, Palkovits, Dobson, Simon, Ambrus, Me­­gyesi, Dornai. Edző: Kelemen Kornél. Gól: Gyűrű (2), Farkas H., Kiss K., ill. Dobson (3). Korán vezetést szerzett a Já­nosháza, de volt válasza a hazai csapatnak. Aztán megint a ven­dégegyüttes javára billent az eredmény, ám a félidő hajrájá­ban egyenlítettek a hazaiak. A második játékrészben Dobson megszerezte harmadik talála­tát a Jánosházánál, de ezt sem hagyta szó nélkül a Vasszé­cseny. Előbb egyenlített, majd megfordította a mérkőzést, így otthon tartotta a három pontot­­ megérdemelten. Csepregi SS-Schott Lu­kácsháza SE 1-2 (1-0).­­ Csepreg, 200 néző, vezette: Szabó III. Csepreg: Farkas B. - Táj­­mel, Steiner M., Kótai, Steiner Zs., Reichardt, Takács (Pén­tek), Baranyai, Lukács (Tóth A.), Steiner C., Németh O. (Németh B.). Edző: Steiner Zsolt. Lukácsháza: Horváth K. - Bősze, Vörös (Németh R.), Gombás, Lengyel, Németh Cs. (Kovács D.), Gugcsó, Osztro­­sits, Komálovics, Szentkúti, László. Edző: Bezdi István. Gól: Lukács, ill. László, Komálovics. Kiállítva: Steiner C. (92.), Péntek (72.), ill. Gugcsó (55.). A parázs hangulatú találko­zón a Csepreg jutott előnyhöz a 25. percben. A mérkőzésen sok volt a szabálytalanság. A második játékrész elején kiál­lítottak egy játékost a Lukács­házából, de ez inkább a Csep­­reget zavarta meg, a vendég egyenlíteni tudott. A második félidő végén aztán két csepregi futballista kapott piros lapot. Ez is a lukácsháziaknak ked­vezett: pár perccel a meccs vége előtt egy fejes góllal bil­lentették a maguk javára a mérkőzést. Vasvár VSE-Rábapatyi KSK 6-1 (3-1).­­ Vasvár, 200 néző, vezette: Harcsár R. Vasvár: Tóth K. (Tomanó­­czy) - Bíró, Horváth A., Ro­­bán (Vincze K.), Hajas, Dávid, Pállá, Bakos D. (Varga A.), Bakos Cs. (Berta), Horváth Á., Schermann (Vincze B.). Edző: Lepár Attila. Rábapaty: Király T. - Tóth R., Király L., Piros, Fehér (Gyűrű), Balhási, Vámper (Yarish), Horváth K., Szabó A., Csupor, Kovács T. (Pend­­li). Edző: Pungor István Gól: Horváth Á. (3), Pállá (2), Vincze K., ill. Szabó A. Kiállítva: Piros (70., Rába­­paty). Már az első percben vezetést szerzett a Vasvár Pállá jóvoltá­ból. A gól megadta az alap­hangot, a hazai együttes sorra alakította ki helyzeteit és az első játékrészben még­­ kétszer talált a kapuba. A becsülettel küzdő Rábapaty a félidő haj­rájában szépített. A hazai csa­pat kiemelkedő teljesítményt nyújtott a második félidőben is, uralta a találkozót, ennek újabb három gól lett az eredménye. Még ilyen arányban is megér­demelten nyert a Vasvár. Tudósítók KŐSZEG: Őri Gábor. SZENTGOTTHÁRD: Hel­ler László. RÉPCELAK: Ba­lassa Péter. RUM: Kotsits Zol­tán. IKERVÁR: Komáromi Szabolcs. VASSZÉCSENY: Varga Roland. CSEPREG: Steiner Zsolt. VASVÁR: Lepár Attila. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. CVSE 21173­155-7 54 2. Király SZE 21125451-28 41 3. Lukácsháza 21131746-32 40 4. Körmend 21124545-25 40 5. Vép 21104738-24 34 6. Egyházasrádóc 21104733-21 34 7. Szentgotthárd 21103833-26 33 8. Vasvár 21103842-42 33 9. Csepreg 216 6925-38 24 10. Rábapaty 216 6924-38 24 11. Jánosháza 215 61033-49 21 12. Répcelak 215 51121 -39 20 13. Rum 214 71035-46 19 14. Kőszeg 215 31332-57 18 15. Vasszécseny 214 51228-47 17 16. Ikervár 213 71118-40 16 Vasszécseny-Jánosháza 4-3. Farkas Henrik (labdával) a 80. percben döntött Fotó: Szendi Péter VAS NÉPE 15 Pályán az Illés Akadémia-Haladás csapatai KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok legutóbbi fordulójában az Illés Aka­démia-Haladás U­16-os és U17-es csapata is győzött. U14 Vasas Kubala Akadémia- Illés-Haladás 6-0 (4-0).­­ Bu­dapest, vezette: Katz. Illés-Haladás: Pataki NAGY R, Varga D. (Stifter),­­ Bolla (Mohos), Papp Cs., MOZSÁR, Frák, Bonyhárd, Fábiánkovits, SOMFALVI (Varga O.), Udvardi. Edző: Noé Dávid. A bajnokság legerősebb csapata ellen csak rövid ideig tartotta magát a vasi együttes. Az első bekapott gól után nem koncentráltak eléggé a szom­bathelyiek, könnyű találatokat ajándékoztak ellenfelüknek. Kiállítva: Mohos (53.). A bajnokság állása: Hon­véd 50 pont, 2. Vasas 48, 3. Puskás Akadémia 43, ... 8. Illés-Haladás 33. 21. forduló, szerda, 13.00: Illés-Haladás-Puskás Aka­démia, 23. forduló, szombat, 13.00: Illés-Haladás-Pécs. UTE Vasas Kubala Akadémia- Illés-Haladás 3-1 (2-1).­­ Bu­dapest, vezette: Hollósi. Illés-Haladás: Olasz Bogdányi, Szvoboda, Szabó­­ B., Vigh, Tama, Kovács P. , Horváth K. (Krizs), Németh­­ Á., Miszori (Horváth I), Báto­­ri-Tóth. Edző: Sipos Norbert. Két, teljesen eltérő félidőt játszottak a csapatok. Az el­sőben a vasiak lefutballozták a Vasast, de a partjelzők nagy­ban megnehezítették a dol­gukat: két olyan gólt kaptak, amely el sem ment a hálóig. Ez alaposan megfogta a vasi csapatot. A második félidőben fizikai fölényüknek köszön­hetően bebiztosították győ­zelmüket az angyalföldiek. Gólszerző: Szabó B. 23. forduló, szombat, 13.00: Illés-Haladás-Pécs. A bajnokság állása: Puskás Akadémia 57, 2. Hon­­­­véd 47, 3. Mol Vidi 41, ... 12. Illés-Haladás 24. 016 Illés-Haladás-DVTK 5-1 (3-0).­­ Illés Akadémia, ve­zette: Pákh. Illés-Haladás: Simon B. - Reseterits, Simon K, Feke­te, Baranyai, Kállai (Tóth Á.), Antal (Heiter), Markó, Rosner (Sipos), Bunevácz (Palkó), Dezamits. Edző: Németh Ri­chárd. A szemre is tetszetősen fut­ballozó vasiak rengeteg akciót vezettek, a játék minden ele­mében felülmúlták riválisukat. Az Illés-Haladás valamennyi játékosa jó teljesítményt nyúj­tott. Gólszerzők: Antal (2), Bunevácz (2), Sipos. A bajnokság állása: Honvéd 48, 2. MTK 42, 3. 1. Puskás Akadémia 33,... 6. Il­lés-Haladás 26. 21. forduló, szombat, 11.00: Puskás Akadémia-Il­­lés-Haladás. Illés-Haladás-DVTK 4-2 (0-1).­­ Szombathely, Hala­dás Stadion, vezette: Bódi. Illés-Haladás: Schuld - Auer, Debreceni, Woth, Szalay, Valter (Jakab), Tóth M., Basics, Kállai (Fördős), Schuszter, Csomós. Edző: Oross Márton. A vasiak jól futballoztak és szünet után a maguk javára fordították a találkozó állását. Gólszerzők: Csomós (2), Sza­lay, Kállai. A bajnokság állása: 1. Honvéd 43, 2. Puskás Aka­démia 33, 3. MTK 32, 4. Il­lés-Haladás 27. 21. forduló, szombat, 13.00: Puskás Akadémia-Il­­lés-Haladás 11.00. U19 Puskás Akadémia-Illés- Haladás 1-1 (0-0).­­ Felcsút, vezette: Kiss G. Illés-Haladás: Csutorka - Bognár, NYÍRI (Bokor), Nyá­ri, HALMAI, Doktorics, Illés (Oláh, Molnár T.), Tóth-Gábor, Füleki, Bolla, Szekér. Edző: Németh Szabolcs. Hiányzott a dinamika a vasiak játékából, ám az aka­rással nem volt probléma. A vendégek szereztek vezetést és növelhették volna előnyü­ket, ám az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A Puskás Akadémia pedig kiegyenlített. Gólszerző: Halmai. A bajnokság állása: MTK 41, 2. Debrecen 37, 3. 1. Honvéd 34, 4. Illés-Haladás 26. 21. forduló, szombat: Rép­celak, 11.00: Illés-Haladás- Diósgyőri VTK, PA U17 Látogasson el weboldalunkra!­­ # A I a Vas megyei V­MJ Lm hírportál uns n­PE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó , Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád a 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi a 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasrtepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a valütu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. X­ N. Lapunkat rendszeresen szemlézi: (OT OBSERVER imedia www.observer.hu