Vas Népe, 2019. május (64. évfolyam, 100-125. szám)

2019-05-28 / 122. szám

2019. MÁJUS 28., KEDD MEGYEI FOCI Kié lesz az ezüstérem? Megyei I.: Csepregen ikszelt a Kőszeg, kikapott a Szécseny sport@vasnepe.hu KÖRKÉP Az utolsó előtti, 29. fordulóval folytatódott a megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság - meg­lehetősen gólerősre sike­redett a játéknap. Tovább tart a Körmend és a Király versenyfutása az ezüst­éremért. Schott Lukácsháza SE-Vép VSE 2-2 (0-1).­­ Lukácsháza, 250 néző, vezette: Tóth B. Lukácsháza: Horváth K. - Bolfán, Bősze, Vörös, Odor (Gombás), Lengyel (Sárdy), Németh Cs., Kovács D., Ko­­márovics, Németh R., dr. Lász­ló. Edző: Bezdi István. Vép: Bezdi B. - Wágner, Kovács D., Varga O. (Beke), Bezdi Sz., Hankó (Koszoko­­vits), Markó (Mester), Illés (Németh M.), Baumgartner (Pócza), Auer, Dala. Edző: Papp András, Somogyi Gábor. Gólszerzők: László, Né­meth Cs., ill. Németh M., Ko­vács D. A vendégek jól kezdték a mérkőzést, de több nagy hely­zetet is kihagytak. A Vép fö­lénye a félidő hajrájában egy szabadrúgás után érett góllá. A második játékrészben vál­tozott a játék képe, a Lukács­háza egyenlített a továbbra is jó iramú mérkőzésen. A végén még gyors gólváltás történt, így igazságos döntetlennel zá­rult a találkozó. Jánosháza VSE-Celldö­­mölki VSE-Vulkán Fürdő 1-3 (0-1).­­ Jánosháza, 200 néző, vezette: Horváth P. Jánosháza: Kovács K. - Marsai, Szabó T. (Simon), Horváth A. (Zsoldos), Vágász, Palkovits, Bugyi, Dákai (Fe­nyő), Megyesi, Dénes, Balázsi. Edző: Kelemen Kornél. CVSE: Bíró - Lempeg, Enyingi, Szuh (Németh I), Győrvári (Varga L), Orosz, Kovács Z., Büki (Virág), Mol­nár T., Huszár, Piri (Szép). Edző: Kovács Balázs. Gólszerzők: Bugyi, ill. Vi­rág, Enyingi, Molnár T. A mezőnyfölényben játszó CVSE sokáig nem tudta fel­törni a Jánosháza védekezését, csak szabadrúgásokból jelen­tett veszélyt a kapura. Az első félidő hajrájában mégis szer­zett vezetést a Cell. A szünet után rákapcsolt a Jánosháza, de ziccere kimaradt. A vendé­gek büntettek, újabb góllal nö­velték előnyüket. A házigazda átlövésből szépített, próbált többet támadni. Egy hiba után azonban a Cell még egyszer betalált, és megérdemelten nyert. Király SZE-Egyházas­­rádóci SE 1-0 (0-0).­­ Szom­bathely, 90 néző, vezette: Marácz Z. Király: Veszelinov - Né­meth B., Hujber, Kudron (Bokor), Németh D., Biácsy (Takács), Vámos, Lakosi, Kondákor, Szenczi (Szabó Z.), Hajmási (Kalmár). Edző: Hegyi László. Egyházasrádóc: Báli Kertes, Németh M., László­­ (Kazinczki B.), Vilics, Molnár L., Báger (Filipovits), Mészá­ros, Kazinczki G., Krajczár, Molnár I. (Horváth V). Edző: Lukács Ede. Gólszerző: Szabó Z. A hazai csapat nagy elán­nal kezdte a mérkőzést. Nagy taktikai csata folyt a pályán - a Rádóc ugyanis felkészülten érkezett. Végül egy egyéni akció döntötte el a találkozót és a három pont sorsát. A má­sodik félidő derekán a hazaiak közül Szabó talált be a rádóci kapuba. Rum KSC-Répcelaki SE 1- 2 (0-2).­­ Rum, 100 néző, vezette: Harcsár R. Rum: Busi - Csonka, Szé­kely, Ivic, Kontics, Gyurkó, Szabó D., Szakos, Kovács B., Nagy A. (Velladics), Farkas B. (Sipos). Edző: Joó András. Répcelak: Gyécsek - Tóth Do., Rácz, Németh G., Harkai, Odor, De Paula A., Horváth Sz. (Lónai), Balikó, Horváth T. (Tóth Dá.), Catomio (Kónya helyett). Edző: Balassa Péter. Gólszerzők: Szabó D., ill. Horváth T., De Paula A. Az első félidőben a Rép­celak akarata érvényesült, ez az eredményen is megmutat­kozott, a vendégek a szünetig két gólt szereztek. A Rum több helyzetet hibázott, de egy talá­latot azért összehozott a má­sodik játékrészben. Szépíteni igen, egyenlíteni viszont már nem tudott a házigazda, így a Répcelak megérdemelten vitte el a három pontot. Petőfi SE Vasszécseny- Kiswire-Szentgotthárd VSE 2- 3 (1-2).­­ Vasszécseny, 100 néző, vezette: Szabó III. Z. Vasszécseny: Kollarics - Szilvás, Horváth G., Gyűrű, Horváth D., Kiss K., Devecse­­ri, Varga R., Maczek (Borbás), Orsós, Viszked. Edző: Varga Roland. Szentgotthárd: Soós Kovács G., Vass (Sipos), Düh­­ (Muszka), Nagy O., Dancsecz, Bódi, Kovács T., Sulics, Ta­kács (Kostyál), Latyák. Edző: Heller László. Gólszerzők: Horváth D., Maczek, ill. Kovács T. (2), Latyák. A tartalékosan felálló ha­zai csapat egy darabig tartotta magát a Szentgotthárd ellen. A vendégeké volt ez első gól, amire hamar jött a válasz a Vasszécseny­től. A szünetig azonban még egyszer betalált a Szentgotthárd. Sérülés mi­att cserére kényszerült a hazai együttes, ami okozott némi zavart - ezt kihasználva ismét betalált a vendég. Hiába küz­dött jól, a végén csak szépíteni tudott a Vasszécseny. Megér­demelten nyert a Gotthárd, de volt tartása a házigazdának is. Csepregi SE-Kőszegi FC 2-2 (0-1).­­ Csepreg, 250 néző, vezette: Bódi T. A Vasvár nagy csatában,1 -3-ról fordítva nyert 4-3-ra a vendég Ikervár ellen Csepreg: Farkas B. - Tá­­jmel (Takács), Steiner M., Kótai, Steiner Zs., Reichardt (Péntek), Baranyai (Németh O.), Pócza, Steiner C. (Németh B. ), Tóth A. (Maráczi), Lu­kács. Edző: Steiner Zsolt. Kőszeg: Bán - Lintner, Major, Gugcsó, Prán, Rákhely, Rómer, Csák (Marti), Buj­tás (Dán), Fehér, Kovács Zs. (Réti). Edző: Őri Gábor. Gólszerzők: Pócza, Steiner C. , ill. Fehér, Lintner. Kiállítva: Lintner (90., Kő­szeg). Két ellentétes félidővel hoz­ták le a mérkőzést a felek. Az első játékrészben a Kőszeg volt kezdeményezőbb, így a nagy iramú mérkőzésen két­gólos vezetéshez jutott. A má­sodik félidőben erőre kapott a Csepreg - a Kőszeg talán elfáradt egy kicsit. Egalizált is a házigazda, de arra már nem maradt ideje, hogy a győzel­met jelentő harmadik gólt is megszerezze. Igazságos pont­­osztozkodás lett a vége. Vasvár VSE-UTE Iker­vár FC 4-3 (1-3).­­ Vasvár, 200 néző, vezette: Héra Cs. Vasvár: Tóth K. - Varga A. (Lepár), Horváth A., Berta (Vincze B.), Vincze K., Hajas, Dávid, Pállá (Kránicz), Ba­kos, Horváth A., Schermann. Edző: Lepár Attila. Ikervár: Schener - Beleg­­raf, Pap, Csenterics, Németh R., Vincze, Döbrente, Naszá­dos, Kosztolánczi Á. (Kosz­­tolánczi R.), Odor (Dobány), Pásti. Edző: Dobány Gábor. Gólszerzők: Schermann (2), Horváth Á. (2), ill. Pásti (2), Kosztolánczi A. Kiállítva: Németh R. (60., Ikervár). Nagyon gyorsan, már a második percben vezetést szerzett a Vasvár. Aztán jött a hideg zuhany, az Ikervár for­dított, három gólt rúgott még az első félidőben. A hazai csa­pat az enervált első félidő után komolyabb tempóra váltott, ennek meg is lett az eredmé­nye. Ugyanis nagy küzdelem­ben három találatot szerezve megfordította a mérkőzést és otthon tartotta a három bajno­ki pontot. Rábapatyi KSK-Kör­­mendi FC 2-6 (1-3).­­ Rá­­bapaty, 100 néző, vezette: Mórocz Gy. Rábapaty: Király T. - Tóth R., Király L., Horváth K., László (Yarish), Fehér, Piros, Dugovics, Devánszki, Csu­por, Kovács T. Edző: Pungor István. Körmend: Farkas M. - Majtényi (Varga P.), Németh M., Takács M., Kósik, Niksz (Balogh A.), Balázs, Sipos (Tompa), Czimber, Sály, Ta­kács A. Edző: ifj. Molnár Ká­roly. Gólszerzők: Csupor, Piros, ill. Sipos (2), Takács M. (2), Niksz, Sály. Korán előnyhöz jutott a Körmend, de szinte rögtön egyenlített a Rábapaty. Ezután azonban a vendégek akarata érvényesült, a szünetig kétszer találtak a kapuba. A második félidőben sem változott igazán a játék képe, pontosabban, job­ban futballozott a vendégcsa­pat. A Rábapaty pedig 2-4-es állásnál büntetőt hibázott, ez döntőnek bizonyult. A kont­rákra berendezkedő vendé­gek biztosan, megérdemelten nyertek idegenben - még ilyen arányban is. Tudósítók Lukácsháza: Bezdi István. Jánosháza: Kelemen Kornél. Király: Hegyi László. Rum: Kotsits Zoltán. Vasszécseny: Varga Roland. Csepreg: Steiner Zsolt. Vasvár: Lepár Attila. Rábapaty: Pungor Ist­ván. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Celldömölk 29226 171-1172 2. Körmend 29176 6­71-3357 3. Király SZE 29176 664-3357 4. Szentgotthárd 29164 945-3152 5. Lukácsháza­­ 291441162-5346 6. Vép 28136 948-3045 7. Vasvár 291341260-6243 8. Egyházasrádóc 291071240-3537 9. Rábapaty 291071236-5237 10. Répcelak 291061331-4636 11. Csepreg­­ 289 91035-4536 12. Rum 297 81450-5929 13. Kőszeg 297 71542-7028 14. Jánosháza 296 81549-7526 15. Vasszécseny 296 51837-7123 16.Ikervár 293 91731-6618 VAS NÉPE 15 Tizenegy gólt szerzett az U15-ös együttes KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás-labdarúgó-baj­­nokságok legutóbbi fordu­lójában az Illés­ Akadémia Haladás U15-ös csapata kiütéses győzelmet aratott. 1­14 Illés-Haladás-Békéscsa­­ba 1-1 (0-0).­­ Illés Akadé­mia, vezette: Zsolnai. Illés-Haladás: Pataki Nagy R., Szvoboda, Bolla,­­ Papp Cs. (Varga D.), Frák, Mozsár, Bonyhárd, Somfal­vi (Kovács B.), Mohos (Stif­ter), Varga O. (Fábiánkovits). Edző: Noé Dávid. Tovább tart a szombathe­lyiek rossz formája, dekon­­centráltan és fásultan futbal­loztak. Gólszerző: Bolla. A bajnokság állása: 1. Honvéd 68 pont, 2. Puskás Akadémia 67, 3. Vasas 63, ...8. Illés-Haladás 38. 30. forduló, szombat, 11.00: DVTK-Illés-Haladás. U15 Illés-Haladás-Békéscsa­­ba 11-0 (6-0).­­ Illés Akadé­mia, vezette: Pintér. Illés-Haladás: Simon - Szabó B., Kállai, Tama, Iván, Kovács R, Németh Á., Miszori (Muzsi), Horváth J. (Krizs), Horváth K., Bátori-Tóth. Edző: Sátori Barnabás. A végig nagy kedvvel ját­szó hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Az Illés-Haladás valamennyi játé­kosa jó teljesítményt nyújtott. Gólszerzők: Kállai 4, Tama 2, Krizs, Kovács R, Szabó B., Horváth K., Iván. A bajnokság állása: Puskás Akadémia 76, 2. Hon­­­­véd 68, 3. MTK 53, ...9. Il­lés-Haladás 37. 30. forduló, szombat, 11.00: DVTK-Illés-Haladás. U16 DVTK-Illés-Haladás 2-2 (1-2).­­ Miskolc, vezette: Ba­kos. Illés-Haladás: MOLNÁR G. - Simon, Fekete, Baranyai, Doncsecz (Horváth R.), Antal (Heiter), Markó (Palkó), TAR­JÁN, Rosner, BUNEVÁCZ, Dezamits. Edző: Németh Ri­­chárd. Az első húsz percben a hazaiak domináltak, letámad­ták ellenfelüket, a vendégek nem találták a játék ritmusát. Egy kontrából mégis a vasiak szereztek vezetést, ám a diós­győriek egy perc múlva egyen­lítettek. A félidő lefújása előtt egy újabb kontra végén ismét a vendégek jutottak előnyhöz. Szünet után stabilan védekez­tek a vasiak, ám a kiállítás után a hajrában a diósgyőriek kiegyenlítettek. A helyzetek alapján a szombathelyiek nyer­hettek volna, de a játék képét tekintve igazságos a döntetlen. G.: Bunevácz, Antal. Kiállít­va: Bunevácz (80.). A bajnokság állása: Honvéd 66, 2. MTK 49, 3. 1. Puskás Akadémia 47, .. .6. Il­lés-Haladás 28. 28. forduló, szombat, 11.00: Illés-Haladás-Puskás Akadémia, U17 DVTK-Illés-Haladás 4-1 (2-1).­­ Miskolc, vezette: Strehó. Illés-Haladás: Schüld - Auer, Debreceni, Woth, Tóth M. (Fűzik), Valter, Vajda (För­­dős), Kállai, Szecsődi (Ba­sics), Schuszter, Szalay. Edző: Oross Márton. A vasiak jól kezdtek, meg­szerezték a vezetést, ám két pontrúgásból megfordították a találkozót a hazaiak. Szünet után a szombathelyiek elkezd­tek ívelgetni, a diósgyőriek pedig lekontrázták ellenfelü­ket. Reális eredmény született. Gólszerző: Szalay. A bajnokság állása: Honvéd 61, 2. Puskás Akadé­­­­mia 44, 3. MTK 41, ...6. Il­lés-Haladás 32. 28. forduló, szombat, 11.00: Illés-Haladás-Puskás Akadémia, U19 Illés-Halad­ás-Puskás Akadémia 0-1 (0-0).­­ Bük, vezette: Takács. Illés-Haladás: Kiss Á. - Bognár, Nyíri, Nyári, Halmai, Doktorics (Tóth-Gábor), Illés (Bokor), Füleki, Balogh B, Bolla, Szekér. Edző: Németh Szabolcs. A vasiak rengeteg helyze­tet elhibáztak, a felcsúti kapus bravúrt bravúrra halmozott. A vendégek két helyzetükből egyet belőttek, három ponttal gazdagodtak. A bajnokság állása: 1. MTK 59, 2. Honvéd 55, 3. Debrecen 44, ...5. Illés-Hala­dás 35. 28. forduló, szombat, 11.00: DVTK-Illés-Haladás. PA Látogasson el weboldalunkra!­­/A AI a Vas megyei VMvL hírportál IMS nIPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböl­ Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: a TJ hÜi felhasznalóOBSERVER­­ MEDIA www.observer.hu