Vas Népe, 2019. május (64. évfolyam, 100-125. szám)

2019-05-07 / 104. szám

2019. MÁJUS 7, KEDD MEGYEI FOCI Bajnok a Celldömölk Hét gólig jutott a Körmend a vendég Vasszécseny ellen TÓTH JUDIT________________ sport@vasnepe.hu KÖRKÉP A 26. fordulót rendezték a megyei I. osz­tályú labdarúgó-bajnok­ságban. Az időjárás ezút­tal nem volt hegyes, szél, eső nehezítette a játékot. Az első hely sorsa eldőlt, bajnok lett a Celldömölk, a Vép-Csepreg-találkozó el­maradt, később pótolják. A Körmend remek napot fogott ki, hét gólt rúgott a vendég Vasszécsenynek. A Celldömölk „csak” háromig jutott a Vasvár ellen, de ez is elég volt a bajnoki címhez. Idegenben gyűjtötte be a há­rom pontot a Szentgotthárd, a Répcelak és a Rábapaty. A Király-Lukácsháza- és a Já­­nosháza-Rum-összecsapáson nem bírtak egymással a felek. Boda György szigorú játékve­zetőnek bizonyult, csak három piros és hat sárga lappal tudta levezényelni a Kőszeg-Szent­­gotthárd-derbit. Körmendi FC-Petőfi SE Vasszécseny 7-1 (6-0).­­ Kör­mend, 100 néző, vezette: Szvorda M. Körmend: Farkas M. - Majtényi, Takács M., Kósik, Niksz (Balogh Á.), Balázs, Sipos, Czimber (Varga P.), Saly, Takács Á. (Németh M.), Kurucz (Tompa). Edző: Ifj. Molnár Károly. Vasszécseny: Kollarics - Horváth D., Kiss K., Viszked, Farkas H., Varga R. (Horváth G.), Orsós, Kiss B., Szilvás, Devecseri. Gyűrű. Edző: Var­ga Roland. Gólszerzők: Sipos (4), Ba­lázs, Niksz, Takács M., ill. Farkas H. A Körmend gyakorlatilag már az első negyedórában el­döntötte a mérkőzés sorsát, ugyanis a 15. percben már 3-0-ra vezetett. Végül a haza­iak meg sem álltak hat gólig az első félidőben - így magabiz­tos előnnyel vonulhattak szü­netre. A második játékrészben is rengeteg helyzet adódott, de a vendégcsapat kapusa több esetben bravúrral védett. Ilyen arányban is megérdemelt kör­mendi győzelem született a több sebből vérző Vasszécseny ellen. Kőszegi FC-Kiswi­­re-Szentgotthárd VSE 0-2 (0-1).­­ Kőszeg, 50 néző, ve­zette: Boda Gy. Kőszeg: Bán - Lintner, Major, Gugcsó, Prán, Gőcze, Réti, Rákhely (Cserkuti), Rö­mer, Marti (Tóth D.), Bujtás. Edző: Őri Gábor. Szentgotthárd: Soós Dancsecz, Kovács G., Ko­­­vács T., Düh (Kostyál), Nagy O. (Majczán), Bódi, Bugán (Sütő), Sipos, Takács, Latyák. Edző: Heller László. Gólszerzők: Nagy O., Ko­vács T. Kiállítva: Bujtás (67.), Réti (24.), ill. Sipos (24.). A hazai csapat ragadta ma­gához a kezdeményezést, szél­ről beívelt labdákkal próbál­kozott, komolyabb helyzetet azonban nem tudott kialakíta­ni. A 13. percben a vendégcsa­pat egy szabadrúgást követően a kipattanó labdát a hálóba lőtte és megszerezte a veze­tést. Ezután több lehetősége is akadt a Szentgotthárdnak, de a hazai kapus mindig a helyén volt. A folytatásban többnyire mezőnyben folyt a játék, a két csapat egyenrangú ellenfélnek mutatkozott. A játékvezető nem fukarkodott a lapokkal, három pirosat is kiosztott - eb­ből kettőt a hazai együttesnek. Emberhátrányban a Kőszeg­nek már nem maradt ereje a szépítésre, kinyíló védelmén Nagy Ottó talált rést, és ezzel eldöntötte a találkozót a Szent­gotthárd javára. Király SZE-Schott Lu­kácsháza SE 2-2 (2-1).­­ Szombathely, 50 néző, vezet­te: Héra Cs. Király: Veszelinov - Sásdi, Németh B., Varga G. (Hajmá­­si), Mester, Hujber (Takács), Németh D. (Szabó Z.), Vámos, Biácsy (Beke), Kondákor, Pol­gár (Szenczi). Edző: Hegyi László. Lukácsháza: Horváth K. - Bősze, Vörös, Odor (Schwarcz), Lengyel, Zer­­gi (Németh R.), Németh Cs., Osztrosits, Kovács D., Ko­­márovics, Szentkúti. Edző: Bezdi István. Gólszerzők: Polgár, Mes­ter, ill. Osztrosits, Németh Cs. Jó iramú, változatos mér­kőzést játszott a két csapat. Mindkét fél támadó szellem­ben futballozott, ennek meg­felelően sok gól esett. A ha­zai csapatnak több helyzete adódott, de a végén ki kellett egyeznie a döntetlennel és az egy ponttal. Celldömölki VSE Vul­kán Fürdő-Vasvár VSE 3-0 (1-0).­­ Celldömölk, 100 néző, vezette: Marácz Z. CVSE: Osvald - Lempeg, Enyingi, Győrvári, Gorácz (Orosz), Németh J. (Szuh), Vi­rág, Kovács Z., Péter (Büki), Molnár T., Piri (Varga J.). Edző: Kovács Balázs. Vasvár: Tóth K. - Varga A. (Berta), Vincze, Robán, Hajas, Dávid, Pállá, Bakos D, Bakos Cs., Horváth Á., Schermann (Szegleti). Edző: Lepár Attila. Gólszerző: Németh J. (3). Németh József mester­­hármasával megérdemelten nyert az igen jó formában lévő CVSE. A celldömölki alakulat ezzel a magabiztos győzelem­mel bajnok lett­­ és megko­ronázta egész éves nagyszerű teljesítményét. Jánosháza VSE-Rum KSC 1-1 (0-1).­­ Jánosháza, 100 néző, vezette: Kondor T. Jánosháza: Marsai - Var­ga P. (Pintér), Vágász (Fenyő), Palkovits, Dákai, Zsoldos, Dénes (Nyőgéri), Balázsi, Dobson, Szabó T., Kovács K. Edző: Kelemen Kornél. Rum: Velladics - Székely, Ivic (Sipos), Kontics (Papp B.), Gyurkó B., Szabó D., Tóth M., Elmaradt a Vép-Csepreg­­mérkőzés, később pótolják Kovács B., Nagy A. (Farkas B.), Táncsics, Csonka. Edző: Papp András, Somogyi Gábor. Gólszerzők: Marsai, ill. Nagy A. Jobban kezdte a találkozót a vendégegyüttes, helyzete is adódott, de nem tudta gólra váltani. Ezt követően kiegyen­lített volt a játék, aztán a Rum jutott vezetéshez a félidő haj­rájában. A második játékrész elején is kezdeményezőbb volt a rumi csapat, de feleszmélt a Jánosháza is, és egy kontrá­ból kiegyenlített. Ha jobban koncentrálnak a hazaiak, akár a győzelmet is kicsikarhat­ták volna, de végül maradt az igazságos döntetlen. ÚTE Ikervár FC-Répce­­laki SE 2-3 (1-1).­­ Ikervár, 100 néző, vezette: Talabér N. Ikervár: Schener- Németh M., Belegraf, Pap, Csenterics, Németh R., Vincze Z., Vincze T., Döbrente, Odor, Koszto­­lánczi R. (Kosztolánczi Á.). Edző: Dobány Gábor. Répcelak: Gyécsek - Tóth Do., Németh G., Harkai, Rácz, Odor, Horváth Sz. (Kónya), Balikó (Horváth B.), Horváth T., Molnár Cs. (Tóth Dá.), Ló­­nai (De Paula). Edző: Balassa Péter. Gólszerzők: Németh R., Kosztolánczi R., ill. De Paula Alex Jose, Lónai, Vincze Z. (öngól). Kiállítva: Gyécsek (39., Répcelak). Korán, az első félidő 11. percében előnyhöz jutott az Ikervár. A folytatásban egyen­lő erők küzdöttek a pályán, de még az első félidőben egy ikervári védelmi hiba után egyenlített a Répcelak. Az első játékrész végén aztán kapusa kiállítása miatt tíz em­berre fogyott a vendégcsapat. Amit nem tudott kihasználni a házigazda, sőt a hajrában egy öngóllal tette nehezebbé saját helyzetét - de aztán gyorsan kiegyenlített. Ám a Répcelak­nak még volt ereje, és az utol­só percben, a 92. minutumban a maga javára billentette az eredményt a csereproblémák­kal küzdő Ikervár ellen. Egyházasrádóci SE-Rá­­bapatyi KSK 1-3 (1-1).­­ Egyházasrádóc, 50 néző, ve­zette: Szabó I. Z. Egyházasrádóc: Báli Kertes (Móricz), Németh M.,­­ Vilics, Molnár L., Molnár I., Báger (Filipovits), Mészá­ros, Kazinczki, Balogh A., Krajczár. Edző: Lukács Ede. Rábapaty: Király T. - Tóth R., Fehér, Balhási, Piros, De­­vánszki, László, Kovács T., Király L., Horváth K., Yarish. Edző: Pungor István. Gólszerzők: Báger, ill. Pi­ros (2), Kovács T. Igen rossz időjárási körül­mények között játszották le a csapatok a mérkőzést. A há­zigazda ezúttal is szűk keret­tel vágott neki a találkozónak - komoly sérülések tizedelik a rádóci játékosállományt. A küzdelmes találkozón összes­ségében megérdemelt rába­­patyi győzelem született ide­genben. A Vép-Csepreg-találkozó az időjárási viszonyok és a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt, a mérkőzést május 30-án, csütörtökön 17.30-tól pótolják Vépen. TUDÓSÍTÓK Körmendről ifj. Molnár Károly, Kőszegről Őri Gá­bor, Celldömölkről Kovács Balázs, Jánosházáról Kele­men Kornél, Ikervárról Do­bány Gábor, Egyházasrádóc­­ról Báli László, Vépről Pajor Tamás tudósított. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Celldömölk 26205 165-9­65 2. Körmend 26155 6 61-3050 ]. Király SZE 26146 6 59-3348 4. Lukácsháza 26142 1059-4844 5. Szentgotthárd 26134 9 40-2943 6. Vasvár 26124 1055-5440 7. Vép 25115»42-2738 8. Rábapaty 261061033-4336 9. Egyházasrádóc 261051137-3135 10. Csepreg 259 1 1031-4133 11. Répcelak 269 61129-4333 12. Rum 267 81149-5429 13.Jánosháza 266 7­1346-6825 14. Kőszeg 265 61537-6721 15. Vasszécseny 265 51631 -6520 16.Ikervár 263 81526-5817 Rádóc-Rábapaty 1-3. A két gólig jutó Piros Dominik (10) támadja Molnár LászlótFotó: Unger Tamás VAS NÉPE 19 U14-es, U15-ös döntetlenek Pályán az Illés Akadémia együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás-labdarúgó­­bajnokságok legutóbbi fordulóiban az Illés Aka­démia-Haladás U14-es és U15-ös együttese is dön­tetlent játszott. U14_________________ Kaposvári Rákóczi-Illés- Haladás 2-2 (0-1).­­ Kapos­vár, vezette: Erdelecz. Illés-Haladás: Olasz Stifter (Kovács B.), Nagy R.,­­ Szvoboda, Bolla, Papp Cs. (Varga D.), Frák, Bonyhárd (Mohos), Fábiánkovits, Som­falvi, Udvardi (Varga O.). Edző: Noé Dávid. A rendkívül motiváltan pályára lépő vasiak az első félidőben góljuk mellett négy százszázalékos helyzetet is elhibáztak, esélyt sem adtak ellenfelüknek. Szünet után is a vasiak domináltak, de hibáikat könyörtelenül kihasználták a kaposváriak, így biztos győze­lem helyett döntetlennel kellett hazatérniük. Gólszerzők: Fá­biánkovits, Somfalvi. 27. forduló, szombat, 14.00: Illés-Haladás-Kecske­­mét, U15 Kaposvári Rákóczi-Illés- Haladás 1-1 (0-1).­­ Kapos­vár, vezette: Cservölgyi. Illés-Haladás: Simon - Bogdányi, Szabó B., Tama (Várnai), Iván, Kovács P. (Vigh), Pataki (Németh Á.), Miszori, Horváth J., Horváth K. (Krizs), Kállai. Edző: Si­pos Norbert. Küzdelmes, változatos mérkőzésen született meg a döntetlen. Gólszerző: Horváth K. Kiállítva: Iván (78.). 27. forduló, szombat, 14.00: Illés-Haladás-Kecske­­mét. Az U16-os és U17-es baj­nokságokban az elmúlt hétvé­gén nem rendeztek fordulót. U19 Illés-Haladás-Ferencvá­­rosi TC 1-4 (0-1).­­ Illés Aka­démia, vezette: Erdélyi. Illés-Haladás: Kiss Á. - Bognár, Nyíri, Nyári, Halmai, Doktorics (Balogh F.), Illés (Molnár T.), Tóth-Gábor, Fü­­leki, Bolla (Telinger), Szekér. Edző: Németh Szabolcs. A szombathelyiek rossz na­pot fogtak ki, nem azt a játékot nyújtották, mint amire valójá­ban képesek , és a kapu előtt sem sikerült semmi. A ferenc­városiak viszont könyörtelenül kihasználták a hazaiak hibáit. A győzelmet jobban aka­ró csapaté lett a három pont. Gólszerző: Tóth­ Gábor. 25. forduló, szombat, 11.00: Honvéd-Magyar Fut­ball Akadémia-Illés-Haladás. PA Látogasson el weboldalunkra!­­/A I a Vas megyei V­L. hírportál Tóth-Gábor Kristóf szerezte az U19-esek gólját Fotó: Unger Tamás URS nIPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböl­ Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.­9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. TeL: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3190 Ft, negyed évre 9­570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti.