Vas Népe, 2019. június (64. évfolyam, 126-149. szám)

2019-06-04 / 128. szám

2019. JÚNIUS 4., KEDD MEGYEI I. O. I. Celldömölk 30236 176-1175 2. Körmend 30176773-3757 3. Király SZE 30176764-3857 4. Szentgotthárd 30174947-3155 5. Lukácsháza 301541166-5549 6. Vép 3014S1053-3248 7. Vasvár 301341361-6643 8. Répcelak 301161337-4639 9. Csepreg 301091137-4839 10. Egyházasrádóc 301081242-3738 11. Rábapaty 301081238-5438 12. Kőszeg 308 71546-7131 13. Rum 307 91452-6130 14. Jánosháza 30S 81S49-7926 15. Vasszécseny 306 51937-7723 II.Ikervár 303 101733-6818 Ikervártól 1 pont levonva MEGYEI FOCI VAS NÉPE 15 Véget ért a megyei I. py­­sz_p yasi A Körmendé lett az ezüst-, a Királyé pedig a bronzérem ^1303 3 V6 £ 6fG tatu inni! 1 sport@vasnepe.hu KÖRKÉP Vasárnap véget ért a 2018/2019-es me­gyei I. osztályú labdarúgó bajnokság. Az már koráb­ban kiderült, hogy a Cell­­dömölk lett a bajnok, az ezüstérmet a Körmend szerezte meg, a harmadik helyen a Király végzett. A bajnokság záró, 30. fordu­lója gólgazdag meccseket hozott. Répcelaki SE-Petőfi SE Vasszécseny 6-0 (1-0).­­ Répcelak, 200 néző, vezette: Kondor T. Répcelak: Gyécsek - Rácz (Kossuth), Tóth Do. (Kónya helyett), Németh G., De Pau­la, Harkai, Odor, Horváth Sz., Balikó, Horváth T. (Balogh B.), Catomio (Molnár Cs.). Edző: Balassa Péter. Vasszécseny: Kollarics - Horváth G. (Viszked), Kiss K., Farkas H., Varga R. (Szilvás), Kiss B., Orsós, Gyűrű, Pun­­gor, Devecseri, Maczek (Hor­váth D.). Edző: Varga Roland. Gól: Lónai (2), Horváth Sz. (2), Molnár Cs., Odor. Kiállítva: Kiss B. (33., Vasszécseny). A hazai csapat rögtön tá­madólag lépett fel. A Vasszé­­csenynél reklamálás miatt kiállították az egyik védőt, ez megpecsételte a vendégek sor­sát. A folytatásban egyoldalú mérkőzést játszottak a felek, a Répcelak emberelőnyben és mezőnyfölényben is volt - sor­ra alakította ki helyzeteit. A győzelem nem, csupán mér­téke volt kérdéses, végül a há­zigazdák nagyarányú diadalt arattak - ami méltó zárása volt nagy tavaszi menetelésének. Celldömölki VSE-Vul­­kán Fürdő-Király SZE 5-0 (2-0).­­ Celldömölk, 200 néző, vezette: Héra Cs. CVSE: Bíró - Lempeg, Enyingi (Szép), Varga J., Szuh (Piri), Győrvári (Gorácz), Né­meth J. (Büki), Virág, Kovács Z., Péter (Huszár), Molnár T. Edző: Kovács Balázs. Király: Veszelinov - Sás­­di, Marton (Kalmár), Varga G., Fülöp (Szabó Z.), Hujber, Kudron (Szenczi), Németh D., Beke (Németh B.), Vámos, Hajmási. Edző: Hegyi László. Gól: Németh J. (2), Piri, Vi­rág, Sásdi (öngól). A Répcelak az első perctől kezdeményezőbb volt, igaz, az első nagy helyzet a Király előtt adódott, de ez kimaradt. Ezután beszorította ellenfelét a CVSE és jó játékkal, gólgaz­dag meccsel, bajnokhoz méltó módon fejezte be a szezont. Vép VSE-Jánosháza VSE 4-0 (2-0). Vép, 120 néző, ve­zette: Talabér N. Vép: Bezdi B. (Pajor) - Wágner, Danes, Kovács D., Varga O. (Pócza), Hankó, Markó, Auer, Varga B., Beke (Bezdi Sz., Baumgartner), Dala (Koszokovits). Edző: Tö­rök Richárd. Jánosháza: Kovács K. - Marsai, Horváth A., Vágász (Fenyő), Palkovits, Dákai, Me­­gyesi, Bugyi, Dénes (Szabó T.), Balázsi (Zsoldos), Dobson (Simon). Edző: Kelemen Kor­nél. Gól: Dala (2), Berdi Sz., Markó. A hazai csapat egy tizen­egyes után szerzett vezetést és ezután is támadásban ma­radt, a Jánosháza erejéből csak néhány kontrára futotta. A második félidőben könnyen bebiztosították győzelmüket a vépiek, akár nagyobb arányú győzelmet is megérdemeltek volna. A hazai csapatban min­denki jól teljesített. Körmendi FC-Schott Lu­kácsháza SE 2-4 (1-2).­­ Kör­mend, 150 néző, v.: Papp A. Körmend: Farkas M. - Var­ga P. (Majtényi), Németh M., Takács M., Kósik, Niksz, Ba­lázs, Sipos, Saly (Tompa), Ta­kács Á. (Balogh A.), Kurucz. Edző: ifj. Molnár Károly. Lukácsháza: Horváth K. - Bősze, Vörös, Lengyel (Bol­­ján), Sárdy (Gombás), Németh Cs. (Hajszán), Osztrosits, Gugcsó, Kovács D., Németh R., dr. László. Edző: Bezdi István. Gól: Sipos (2), ill. Sárdy, Lengyel, Németh Cs., Kovács D. Kiállítva: Balázs (62.), ill. Gugcsó (65.), Horváth K. (70.). A meleg ellenére nagy elán­nal estek egymásnak a csapa­tok. Az első találat büntetőből esett, a Körmend jutott előny­höz. Ezután a házigazdánál rövidzárlat állt be, két gyors góllal fordítottak a vendégek. A második játékrészben is folytatta a gólgyártást a Lu­kácsháza, kétszer talált a kapu­ba, a házigazda csak szépíteni tudott egy újabb tizenegyessel. Megérdemelten nyert a Lu­kácsháza, de a Körmend így is ezüstéremmel búcsúztathatta tizenegy év után leköszönő edzőjét, ifj. Molnár Károlyt. ÚTE Ikervár FC-Rába­­patyi KSK 2-2 (0-2).­­ Iker­vár, 150 néző, v.: Szabó III. Z. Ikervár: Schener- Németh M., Belegraf, Pap, Csenterics, Vincze, Döbrente, Naszádos, Kosztolánczi Á. (Kosztolánczi R.), Kovács K., Pásti. Edző: Dobány Gábor. Rábapaty: Király - Va­dász, Tóth R. (Vámper), Fehér, Balhási, Dugovics, Dovánsz­­ki, Szabó A., Csupor, Kovács T., Yarish (Gosztolya). Edző: Pungor István. Gól: Belegraf, Kovács K., ill. Dovánszki, Vadász. Kiállítva: Naszádos (92.), ill. Kovács T. (86.). Ellentétes félidőket produ­káltak a csapatok. Korán, már a 3. percben vezetést szerzett a Rábapaty. Ezután még egy­szer, az első félidő hajrájában is betalált a vendég. A második félidőben nagyobb lendülettel futballozott a hazai csapat, de erejéből csak az egyenlítésre futotta, megérdemelten szer­zett pontot a Rábapaty. Hét piros lappal búcsúztak a játékvezetők a csapatoktól Kőszegi FC-Vasvár VSE 4-1 (2-0).­­ Kőszeg, 150 néző, vezette: Derdák M. Kőszeg: Bán - Kovács Zs. (Marti), Major, Gugcsó, Prán (Gőcze), Rákhely, Römer (Szűcs), Őri (Dán), Bujtás, Fehér, Csák (Réti). Edző: Őri Gábor. Vasvár: Tóth K. - Horváth A., Berta, Vincze K., Robán, Hajas, Dávid, Pálló (Kránicz), Horváth Á., Vincze B. (To­­manóczy), Schermann. Edző: Lepár Attila. Gól: Csák (2), Prán, Bujtás, ill. Horváth Á. Kiállítva: Berta (69., Vas­vár). A Kőszeg csak győzelem­mel tudta bebiztosítani helyét a megyei I. osztályban. En­nek megfelelően nagy elánnal kezdett, a vendég védekezésre rendezkedett be, kontrákra ját­szott. A házigazda az első fél­időben végig egykapuzott, így megérdemelten jutott kétgólos előnyhöz. A második félidőben indított néhány rohamot a Vas­vár, de a hazaiak harmadik és negyedik gólja megtörte a len­dületét. A hazai csapatban min­denki jó teljesítményt nyújtott. A Kőszeg U19-es csapata az idén is dobogóra került, Csák Dominik pedig gólkirály lett. Kiswire-Szentgotthárd VSE-Csepregi SE 2-0 (0-0).­­ Szentgotthárd, 150 néző, vezette: Marácz Z. Szentgotthárd: Soós - Ko­vács G. (Kostyál), Vass, Ko­vács T. (Muszka), Düh, Nagy O., Bódi, Latyák, Sulics, Sipos (Sütő), Takács. Edző: Heller László. Csepreg: Farkas B. - Táj­­mel (Tóth A.), Steiner M., Kó­­tai, Reichardt, Takács (Németh B. ), Pócza, Péntek (Németh D. ), Maráczi, Lukács, Steiner C. Edző: Steiner Zsolt. Gól: Nagy O., Sütő. Tétje már nem volt a talál­kozónak, mert a Szentgotthárd nagy tavaszi menetelése elle­nére sem tudott felérni a dobo­góra. A Csepreg egy elhalasz­tott mérkőzést is játszott múlt csütörtökön, így fásultabb volt a találkozón. A hazaiak győze­lemmel koronázták meg pará­dés tavaszi teljesítményüket. Egyházasrádóci SE-Rum KSC 2-2 (2-0).­­ Egyházasrá­­dóc, 150 néző, vezette: Szabó J. Z. Egyházasrádóc: Báli -Kertes, Németh M., László, Vilics, Molnár L., Báger (Hor­váth V.), Mészáros, Kazinczki, Krajczár (Kalmár), Molnár I. Edző: Lukács Ede. Rum: Velladics - Csonka, Székely, Ivic, Kontics (Busi), Gyurkó, Szabó D., Szakos, Nagy A., Táncsics, Farkas B. (Sipos). Edző: Papp András, Somogyi Gábor. Gól: Mészáros, Kazinczki, ill. Busi, Nagy A. A mérkőzés előtt örömteli eseményben volt részük a rá­­dóciaknak, U14-es csapatuk harmadik lett a bajnokságban. A bronzérmek átadása után a mérkőzésen a hazaiak vették a kezükbe az irányítást, az első játékrészben két gólt rúgtak. A második félidőben változott a játék képe, erőre kapott a Rum és kiharcolta az egyenlítést. El­lentétes félidők után igazságos a pontosztozkodás. Tudósítók Répcelak: Balassa Péter. Celldömölk: Gasztonyi Csa­ba. Kőszeg: Molnár Zoltán. Körmend: Király György. Vép: Pajor Tamás. Szentgott­hárd: Heller László. Egyhá­zasrádóc: Báli László. Ikervár: Bíró Barnabás. __ _ . Pályán az Illés Akadémia együttesei Körmend-Lukácsháza 2-4. A körmendi csatár, Sipos Bálint vezeti a labdát Horváth Kristófra Fotó: SZP KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok utolsó fordulójá­ban az Illés Akadémia-Ha­ladás U­15-ös, U17-es és U1­9-es csapata is győzött. Az U14-es és U­16-os gárda döntetlent játszott. U14 Diósgyőri VTK-Illés-Ha­­ladás 3-3 (0-0).­­ Miskolc, vezette: Fülöp. Illés-Haladás: Olasz Stifter (Varga D.), Nagy R.­­ (Kovács B.), Szvoboda, Papp Cs., Frák, Mozsár, Bonyhárd (Mohos), Fábiánkovits, Som­falvi, Udvardi (Varga O.). Megbízott edző: Nagy József. Gólgazdag meccsen reális eredmény született. Gólszer­zők: Fábiánkovits 2, Papp Cs. Végeredmény: 1. Honvéd 71 pont, 2. Puskás Akadémia 68, 3. Vasas 63, ...8. Illés-Ha­ladás 39. U15 Diósgyőri VTK-Illés Akadémia-Haladás 1-4 (0- 2).­­ Miskolc, vezette: Tóth T. Illés-Haladás: Simon - SZABÓ B, KÁLLAI, TAMA, Iván, Kovács R, MUZSI, Né­meth Á„ HORVÁTH J., Krizs (Miszorc), Bátori-Tóth (Pata­ki). Edző: Sátori Barnabás. A végig koncentráltan ját­szó és helyzeteiket jól kihasz­náló szombathelyiek megér­demelten nyertek a jó erőkből álló hazaiak ellen. Gólszer­zők: Tama 2, Kállai, Horváth J. Végeredmény: 1. Puskás Akadémia 76, 2. Honvéd 69, 3. MTK 56,...9. Illés-Haladás. U16 Illés-Haladás-Puskás Aka­démia 2-2 (2-0).­­ Illés Aka­démia, vezette: Horváth K. Illés-Haladás: MOLNÁR G. - BESETERITS, SIMON, Baranyai, Palkó (Sipos), Don­­csecz, ANTAL, Markó, Tar­ján, Dezamits, Heiter (Horváth R.). Edző: Németh Richárd. A szombathelyiek remekül kezdték a mérkőzést, kétgólos előnyre tettek szert. A máso­dik féliődben azonban fölény­be került a Puskás Akadémia, s mivel a vasiaknak csak két cseréjük volt, nem tudtak iga­zán belenyúlni a találkozóba, nem tudtak frissíteni a csapa­ton. A hajrában a felcsútiak két pontrúgásból egyenlítettek. Összességében reális ered­mény született, ugyanakkor mivel a 89. percben még a szombathelyiek 2-0-ra ve­zettek, fájó a pontvesztésük. Gólszerző: Antal 2. Végeredmény: 1. Honvéd 69, 2. MTK 53, 3. Puskás Akadémia 48,.. .6. Illés-Ha­ladás 29. U17 Illés-Haladás-Puskás Akadémia 2-0 (1-0).­­ Illés Akadémia, vezette: Herrn. Illés-Haladás: Schüld - Auer, Debreceni, Woth, Sza­­lay, Jakab (Bunevácz), Basics (Csomós), Kállai (Fazik), Szecsődi (Vajda), Schuszter, Tóth M. Edző: Oross Márton. A vasiak végig nagyon koncentráltan futballoztak, egy pillanatra sem forgott veszélyben a győzelmük, megérdemelten­­ nyertek. Az Illés-Haladás valamennyi játé­kosa jó teljesítményt nyújtott. Gólszerző: Szalay 2. Végeredmény: 1. Honvéd 28, 2. Puskás Akadémia 44, 3. MTK 42, ...6. Illés-Haladás 35. U19 Diósgyőri VTK-Illés-Ha­­ladás 1-2 (1-1).­­ Miskolc, ve­zette: Szabó P. Illés-Haladás: Csutorka - Bognár, NYÍRI, Nyári P. (Molnár T.), Halmai, DOKTO­­RICS, Illés, TÓTH-GÁBOR (Bokor), Füleki (Balogh F.), Bolla, Szekér. Edző: Németh Szabolcs. A vasiak egy peches szi­tuációt követően a mérkőzés elején hátrányba kerültek: a diósgyőriek egy kezezés után megítélt büntetőből megsze­rezték a vezetést. Ám ez nem törte meg az Illés Akadémiát, a szervezetten védekező Di­ósgyőr ellen a félidő lefújá­sa előtt kiegyenlített. Szünet után tovább növelte a nyomást a vasi csapat és a 90. percben megszerezte a győztes talá­latot. Egy nehéz ellenféllel szemben aratott szép győzel­met a vasi együttes. Gólszer­zők: Molnár T., Tóth­ Gábor. Kiállítva: Tőzsér (92.), illetve Szekér (92.). Végeredmény: 1. MTK 62, 2. Honvéd 58, 3. Debrecen 44, ...5. Illés-Haladás 38. PA­XLátogasson el weboldalunkra! /A-^l­a Vas megyei V­MW 1— hírportál IMS n­PE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböl­ Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős Vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt -nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft negyed­évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34450 Ft. Előfizetéssel terjesztéssel kapcsolatos ügy­intézés: 9700. Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: Observer www.observer.hu IMEDIA