Vas Népe, 2019. szeptember (64. évfolyam, 203-227. szám)

2019-09-03 / 204. szám

2019. SZEPTEMBER 3., KEDD Legyőzte a Cellt a Bükkét vasi diadal Nyolc gól esett a Kőszeg-Vasvár derbin - Ikszeltek a felek KÖRKÉP A 3. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság. Király SE-Rábapatyi KSK 1-1 (1-0). Szombathely, 150 néző vezette: Papp A. Király, Mester - Sásdi, Németh B., Varga G. (Pol­gár), Kalmár (Takács), Biácsy, Beke, Vámos, Devecseri, Kon­­dákor, Lakosi. Edző: Hegyi László. Rábapaty: Király T. - Hor­váth K., Tóth R., Mercz, Bal­­hási, Piros (Rövid), Dugovics, Szabó A., Csupor, Nagy D., Király L. (Zeke). Edző: En­­zsöl Gábor. Gólszerzők: Biácsy, ill. Horváth K. A mérkőzés első felében a Király kezdeményezett, ennek a félidő hajrájában lett meg az eredménye, Biácsy szerzett gólt. A második játékrészben határozottabban lépett fel a Rábapaty, de nem tudott ka­puba találni. Ezután megint visszajött a meccsbe a hazai együttes, több olyan nagy helyzetet puskázott el, amivel eldönthette volna a mérkőzést. Ehelyett a vendégek jutottak büntetőhöz, amivel egálra hoz­ták az eredményt. Kőszeg FC-Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 4-4 (2-1). Kőszeg, 150 néző, ve­zette: Kondor T. Kőszeg: Bán - Major, Fehér A., RÓMER, Gugcsó, Csák (Réti), Kovács Zs., Léhmann, Riegler (Marti), FEHÉR D., Szolyák. Edző: Őri Gábor. Vasvár: Tóth K. - Horváth A., Robán, Kránicz (Berta), Dávid (Vincze), Réfi, Sinkó (Hajas), Bakos, HORVÁTH Á., Horváth P, Schermann. Edző: Lepár Attila. Gólszerzők: Fehér D., Szo­lyák, Kovács Zs., Rómer, ill. Horváth Á. (2), Robán, Fehér A. (öngól). Kiállítva: Hajas (71.), To­­manóczy (90.) - mindkettő Vasvár. Álmosan kezdtek a csapa­tok. A hazaiak kezdeményez­tek többet, a Vasvár átengedte a területet. Meddő mezőnyfö­lényben játszottak a hazaiak, míg a Vasvár szinte az első kapura lövéséből betalált. A hazai csapatnak még az első félidőben sikerült fordítani. Előbb Kovács Zsolt egy kipat­tanó labdát lőtt a kapuba, majd Rómer volt eredményes sza­badrúgásból. A gyenge szín­vonalú első félidőt sok hibával és indulatokkal tarkított má­sodik követte. Hazai részről Fehér Dániel, a vendégektől Horváth Ádám mutatott nagy­szerű egyéni akciót, mindket­tőből gól született. A kősze­giek a második félidő derekán lezárhatták volna a mérkőzést, de nem tették, és ez végül megbosszulta magát. A vendé­geknek kétszer is sikerült vis­­szajönni a mérkőzésbe, így a húsz percig emberhátrányban játszó Vasvár megérdemelten rabolt pontot Kőszegről. Büki TK-Celldömöl­­ki VSE-Vulkán Fürdő 3-1 (2-0). Bük, 150 néző, vezette: Polgár T. Bük: Kamondi - Kovács R., Boldizsár (Czingráber), Wágner, Kovács Z. (Horváth Sz.), Czirók (Kiss R.), Tóth K. (Babos), Csonka, Kovács D., Taródi (Komjáthy), Németh T. Edző: Marton Róbert. CVSE: Osvald - Lem­­peg, Horváth D. (Horváth T.), Szuh, Marsai, Orosz (Gorácz), Németh J. (Pázsi), Virág, Ko­vács Z., Molnár T. (Büki), Piri. Edző: Haraszti Zsolt. Gólszerzők: Czirók, Ko­vács Z., Tóth K., ill. Piri. A Bük nagyszerűen kihasz­nálta a vendég nagy hibáit­­ és fegyelmezetlen védekezését. A DVSE sok hibát vétett, a Bük pedig jól küzdött, szerve­zetten futballozott és értékes három pontot szerzett. Körmendi FC-Schott Lu­kácsháza SE 1-1 (1-1). Kör­mend, 170 néző, v.: Vass I. Körmend: Farkas Ma. - Dévai (Török), Buti, Varga R, Németh M., Saly (Majtényi), Marton, Takács M., Czimber (Jordán), Kis-Nemes, Takács Á. Edző: Somfalvi Péter. Lukácsháza: Horváth K. - Bolfán, Vörös, Gombás, Odor (Polhammer), Lengyel, Sár­­dy (Schwarcz), Németh Cs., Osztrosits, Gugcsó, Kovács D. Edző: Bezdi István. Gólszerzők: Czimber, ill. Németh Cs. Kiállítva: Kovács D. (54., Lukácsháza). A hazai csapat gyorsan el­dönthette volna a mérkőzést, de a kihagyhatatlan helyze­teket is elpuskázta. Ez meg­bosszulta magát, mert a Kör­mend egyetlen góljára még az első félidőben érkezett válasz a Lukácsházától. A második félidőben sem változott a játék képe, amelyet a körmendiek kárára súlyos és téves játékve­zetői ítéletek is színeztek. Egy esetben egyértelműen szándé­kos, durva szabálytalanságnál maradt el a piros lap, emellett egy lukácsházi játékosnak si­került két sárga lappal végig­játszania a mérkőzést. Répcelaki SE-Lorry GM Kft. Szarvaskend 3-2 (2-1). Répcelak, 150 néző, vezette: Harcsár B. Répcelak: Gyécsek - Rácz, Tóth Do., Németh G., Harkai, Tóth Dá., Odor B., Alex, Bali­­kó (Odor G. helyett), Horváth T., Varga T. Edző: Balassa Péter. Szarvaskend: Gáspár - Velekei, Tóth A., Csillag, Jóna (Csenterics), Németh T. (Szabó D.), Földes, Tóth G., Balogh B. (Herczeg), Kunovics (Nagy Á.), Kopfer. Edző: Tóth Gá­bor. Gólszerzők: Tóth Do., Odor B., Alex, ill. Velekei (2). Korán vezetést szerezhe­tett volna a hazai együttes, de elrontotta a helyzetét. Aztán egy répcelaki kapushiba után a Szarvaskend jutott előny­höz. Ez némileg felpörgette a hazai együttest, és még az első félidőben megfordította az állást. A második etapban Körmenden furcsa bírói ítéletek borzolták a kedélyeket igen sok tiszta helyzetet hi­bázott a Répcelak, a Szarvas­kend viszont egy átlövés után szépített. Hiába próbáltak meg mindent a vendégek az egyenlítésért, a hazai együt­tes aratott - a többgólos diadal helyett - vékonyka győzelmet. Csepregi SE-Egyházas­­rádóci SE 0-3 (0-0). Csepreg, 120 néző, v.: Szabó III. Z. Csepreg: Taródi - Steiner M., Tájmel, Steiner Zs. (Ko­vács B.), Maráczi, Reichardt, Takács (Kovács Á.), Baranyai (Péntek), Lukács (Horváth É.), Steiner C, Németh O. Edző: Steiner Zsolt. Egyházasrádóc: Báli László, Vilics, Molnár L.,­­ Tóth B., Molnár I. (Horváth V), Mersits, Máté (Somlai), Mészáros (Kertes), Kazinczki, Krajczár. Edző: Lukács Ede. Gólszerzők: Molnár I., Mészáros, Mersits. Az első játékrészben inkább mezőnyben folyt a játék, a csa­patok nem bírtak egymással. A második félidőben aztán magasabb fokozatra kapcsolt az Egyházasrádóc és három egymás után szerzett, gyors góllal eldöntötte a találkozót. Megérdemelt vendéggyőzelem született. Rum Szentgotthárd KSC-Kiswire- VSE 0-0. Rum, 100 néző, vezette: Sza­bó I. Z. Rum: Busi - Csonka, Szé­kely, Klauzer, Kontics, Gyur­­kó (Máthé), Szabó D., Szakos (Németh L.), Pupp, Kovács B. (Horváth T.), Koronczai. Edző: Kovács Balázs. Szentgotthárd: Kapus - Polly, Kovács G., Korpics, Majczán, Düh, Németh Bo. (László), Németh Be. (Papp V), Sulics, Sipos, Takács. Edző: Heller László. A mérkőzésen végéig me­zőnyjáték dominált, egyik csa­pat sem veszélyeztette igazán az ellenfél kapuját. A második játékrészben talán közelebb állt a győzelemhez a házigazda Rum, de gólt nem tudott össze­hozni, így maradt az igazságos pontosztozkodás. Vép VSE-Jánosháza VSE 1-0 (0-0). Vép, 250 néző, ve­zette: Marácz Z. Vép: Bezdi B. - Wágner, Danes, Kovács D., Hankó (Varga B.), Illés, Baumgartner (BEKE), Horváth B. (Bezdi Sz.), Auer, Nagy Zs. (Németh M.), Dala (Varga O.). Edző: Török Richárd. Jánosháza: Tóth A. (Ko­vács K., Dukai) - Marsai, Péter, Burai (Vágász), Laczi (Ambrus), Dornai, Megyesi, Dénes, Horváth A. (Szabó T.), Balázsi, Palkovits. Edző: Ke­lemen Kornél. Gólszerző: Beke. A vépi csapatból igen so­kat kivett a szerdai kupa­meccs, így a találkozó elején a Jánosháza tudott helyze­teket kialakítani. A vendég jutott tizenegyeshez is, de ki­hagyta. A második félidő ele­jén a Jánosháza kapuscserére kényszerült sérülés miatt. Ezután a Vép hibázott el egy büntetőt. Majd újabb fordulat jött: a 75. percben egy szeren­csétlen esés után a vendégek cserekapusa is kivált a játék­ból. A meccs a hajrában dőlt el a csereként beálló Beke gól­jával. Újperintről Hegyi László, Körmendről Somfalvi Péter, Répcelakról Balassa Péter, Rumból Kotsits Zoltán, Kő­szegről Őri Gábor, Vépről Pajor Tamás tudósított. TJ Rum-Gotthárd 0-0. A hazaiak rutinos csatára, Koronczai Roland (labdával) sem talált kapuba Fotó: SZP A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Vép 3 2. Egyházasrádóc 3 3. Rábapaty 3 4. CVSE 3 5. Rum 3 6. Bük 3 7. Kőszeg 3 8. Szarvaskend 3 9. Répcelak 3 10. Király SE 3 11. Csepreg 3 12. Vasvár 3 13. Lukácsháza 3 14. Szentgotthárd 3 15. Körmend 3 16.Jánosháza 3 3 0 09-29 3 00 7-29 2 10­5-37 2 0 117-30 2 03-15 1 17-64 117-74 1­1­5-5* 1 15-54 1 13-44 0 22-153 0 2 18-92 0 2 12-42 0 12 3-71 0 12 2-81 0 0 3­1-50 SPORT VAS NÉPE 15 Pályán az Illés Akadémia együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás-labdarúgó­­bajnokságok hétvégi já­téknapján az Illés-Haladás U15-ös és U19-es együtte­se is győzött. 1­14 Illés-Haladás-Újpesti TE 3-5 (1-2). Illés Akadémia, ve­zette: Tóth Cs. Illés-Haladás: Huszár (Kovács Á.) - KOÓSZ, Kar­­valics, TAKÁCS-FÖLDES, Katona, Laczó (Horváth M.), VARGA Á., Király (Sinka), László (Tóth Z.), Horváth A., Balikó. Edző: Tóth Zsolt. Nagy elánnal kezdtek a hazaiak, ám kihagyták hely­zeteiket, míg az újpestiek be­találtak. Fokozták a nyomást a vasiak, egyenlítettek, ám a­­ szünetre ismét egygólos ven­dégelőnnyel vonultak pihenőre­­ a felek. A második félidő ha­­s­zai ziccerrel kezdődött, ami kimaradt, a vendégek két gólt­­ szereztek (1-4). A vasiak min­dent egy lapra feltéve támadva egy gólra felzárkóztak, ám a találkozó végén egy jól eltalált lövéssel az Újpest beállította a végeredményt (3-5). Az Il­lés Akadémia minimum egy pontot megérdemelt volna. Gólszerzők: Varga Á., Ta­kács-Földes, Katona. 3. forduló, szombat, 13.00: Mól Fehérvár-Illés-Haladás. U15 Illés Akadémia-Haladás- Újpesti TE 2-1 (1-0). Illés Akadémia, v.: Gyöngyössy, Illés-Haladás: Olasz Nagy R. (Szemes), Szvoboda,­­ Bolla, Sági, Mozsár (Bony­­hárd), Kovács B., Papp Cs. (Varga D.), Mohos, Udvardi, Varga O. (Frák). Edző: Hor­váth András. Az első félidőben jól futbal­loztak a hazaiak, több góllal is vezethettek volna. A második játékrészben egy szöglet után egyenlítettek a vendégek, ám a vasiak erre rövidesen góllal feleltek. Szvoboda kiállítása után sem forgott veszélyben a szombathelyiek győzelme. Az Illés Akadémia valamen­­­nyi játékosa jó teljesítményt nyújtott. G.: Szvoboda, Sági. Kiállítva: Szvoboda (56., II­­l­lés-Haladás). 3. forduló, szombat, 13.00: Mól Fehérvár-Illés-Haladás. U16 Illés-Haladás-Honvéd Magyar Futball Akadémia 0-0. Illés Akadémia, vezette: Tóth A. Illés-Haladás: SIMON Vert (Demján), Muzsi, Hor­váth I, Borbács (Kovács P), Vigh (TÓTH K.), Tama, Iván, Németh Á., Pataki (Papp Cs.), Miszori (Lórántfy). Edző: Sá­tori Barnabás. A hazaiak nem tudták a múlt heti támadójátékukat megismételni, viszont kapott gól nélkül lehozták a meccset a bajnokaspiráns ellen. Érté­kes pontot szereztek a vasiak. 3. forduló, szombat, 11.00: Puskás Akadémia-Illés Hala­dás. Illés­ Haladás-Hon­­véd-Magyar Futball Akadé­mia 0-1 (0-0). Illés Akadé­mia, vezette: Tál. Illés­ Haladás: Tóth B. - Bényei, Dezamits (Baranyai), Szabó B. Kállai (Helter), Hor­váth R. (Reseterits), Antal, Sulyok D., Tarján, Bunevácz, Sulyok M. (Palkó). Edző: Né­meth Richárd. A bajnoki címvédő ellen az első félidőben agresszívan, taktikusan futballozott a vasi csapat és akadtak is lehető­ségei. A második félidőben már egy-két hibát elkövettek a szombathelyiek, melyek közül egyet kihasználtak a fővárosi­ak. Az Illés-Haladás játékosai remekül helytálltak, a döntet­len igazságosabb lett volna. 3. forduló, szombat, 11.00: Puskás Akadémia-Illés Hala­dás, U19 3. forduló: MTK-Illés-Ha­­ladás 4-4. G.: Tóth M. 3, Sza­­lay. 4. forduló: Illés-Haladás- Puskás Akadémia 5-2 (2-1). Illés Akadémia, v.: Kubicsek. Illés-Haladás: Schuld - Bognár (Woth), Bokor, Deb­receni, Szalay (Csomós), Ja­kab (Szecsődi), Illés, Balogh B, Szekér, Schuszter (Kállai), Tóth M. (Volter). Edző: Oross Márton. A hazaiak különösen a második félidőben múlták fe­lül ellenfelüket, koncentráltan játszottak, megérdemelten nyertek. Az Illés Akadémia valamennyi játékosa jó telje­sítményt nyújtott. Figyelemre méltó, hogy a vasiak utolsó két bajnoki meccsükön kilenc gólt szereztek. Gólszerzők: Illés 2, Csomós, Szalay, Tóth M. 5. forduló, szombat, 10.00: Illés Akadémia-DVSC. PA Látogasson el weboldalunkra!­­/A ^1 a Vas megyei VMV19 L. hírportál U17 m­s­napi www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböl­ Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Köm­end, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt-nél a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34450 Ft. Előfizetéssel terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti.