Vas Népe, 2019. szeptember (64. évfolyam, 203-227. szám)

2019-09-04 / 205. szám

2019. SZEPTEMBER 4., SZERDA SPORT VAS NÉPE 15 Kilencig jutott a Gyöngyöshermán Nagy csatában verte a Sitke az Ölbőt, hatot rúgott a Sparinak a vendég Szeleste KÖRKÉP A 3. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság. Északi csoport_______ Sitke-Ölbő 5-4 (2-1). Sitke, 100 néző, vezette: Szejke L. Sitke, Viczmándi - Imre Gy., Bagoly G., GYŰRŰ (BA­GOLY A.), Papp B., POÓS, TÓBIÁS (Molnár Á.), Szita (IMRE GE.), Nagy D. (NÉ­METH M.), Sulyok, HOR­VÁTH G. Ölbő: Kiss G. - Szele, Tóth G., Biró, Farkas B. Fehér, Németh Z., Juhász, Marton (Pekker), Tóth A. (Kovács T.), Kalányos. Gólszerzők: Poós, Németh M. , Gyűrű, Papp B., Imre Gá., ill. Fehér, Juhász, Farkas B., Marton. Ritkán látható, izgalmas mérkőzést játszottak a csapa­tok. A hazaiak kétszer is ve­zettek, de a vendégek egyenlí­teni tudtak, majd tíz perccel a vége előtt már ők vezettek 4-3- ra. A sitkei csapat nem adta fel, és a meccs végén két perc alatt megfordította az eredményt. A mutatott játék, és a helyzetek alapján a vendéglátók megér­demelten nyertek. Kemenesalja-Alsóújlak 0-2 (0-1). Vönöck, 120 néző, vezette: Szabó B. Kemenesalja: Patyi - Hor­váth X. (Kaisinger), Bándo­­li, Kóbor (Varga R.), Hajas, Lőrincz G., Szakál, Czöndör (Bodor), Lőrincz M., Szakály, Őri. Alsóújlak: Gábor - Gam­­pel (Takács), Kaposi (Papp A.), Varga R., Pados, Tol­di (Hancz), Varga Á., Varga N. , Odor (Rohonczi), Kántor (Asztalos), Varga R. Gólszerzők: Varga R., Tol­di. Kiállítva: Szakál (Keme­nesalja, 79.). Véleményes 11-es után hát­rányba került a hazai csapat, de nem csak emiatt állt vesztésre: akaratgyengén, indiszponál­­tan, fegyelmezetlenül játszott, kevés helyzetet alakított. Az amúgy sportszerű mérkőzésen megérdemelt vendéggyőzelem született. Bozsok-Mersevát 5-1 (3- 1). Bozsok, 100 néző, vezette: Saly K. Bozsok: Szabó Christop­her - Kratochwill, Németh D. (Könye), Pál (Rapi), Dévényi (Tóth A.), Horváth R, Kovács R, Szalai (Iker), Tömpék, Kiss M., Horváth Á. (Tóth D.). Mersevát: Tóth Á. - Mol­nár G., Tétry (Németh G.), Gönye (Zsoldos), Csite, Or­bán, Dénes, Nagy T. (Takács), Gáncs, Czupor, Nagy Á. Gólszerzők: Horváth R, Kiss M., Pál, Horváth Á., Né­meth D., ill. Csite. Szép számú közönség előtt ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a hazai csa­pat a jól küzdő vendég ellen. Honvéd SE-Zanat 7-0 (2-0). Sé, 100 néző, vezette: Far­kas G. lay Se: Földi (Dávid) - Sza­­(Fichtacher), Haraszti (Elekes), Séfer, Kovács K., Werderits, Muzsái (Bogyai), Romsics (Vámos), Vándori, Kámán, űri. Zanat: Kalmár - Schmidt, Tóth F. (Olasz), Szabó Z., Ba­­kucz, Gyurácz, Szalay, Pörge, Tóth Zs. (Varga N.), Szabó B., Putz. Gólszerzők: Romsics (3), Bogyai (2), Kovács K., Úri. A hazai csapat nagy része csapattársuk lakodalmából érkezett, így az első negyed órában csak a kapuson múlt, hogy nem szerzett vezetést a vendég. Ezután felébredt a hazai alakulat, gyors egymá­sutánban szerzett két góljával megnyugtató előnyt szerzett a szünetre. A második félidő elején lőtt újabb gól pedig el­döntötte a meccset. A hazaiak valóságos erődemonstrációt tartottak, és akár két számje­gyű győzelmet is arathattak volna. A séiek győzelmüket Süle József Richárdnak és Süle Kingának ajánlják. Söpte-Pecöl 1-1 (1-1). Söpte, 100 néző, vezette: Né­meth B. Söpte: Polgár - Varga Cs., Kiss K., Kovács E., Peresz­­teghy, Nagy K., Molnár B. (Szakály), Varga A., Németh M. (Nyúl), Szép, Gombor. Pecöl: Takács - Németh Á. (Lakatos), Szemes, Székely, Varsányi, Farkas A., Horváth B., Oszkó, Hóbor, Pálfi (Né­meth L), Janek. Gólszerzők: Szép, ill. Né­meth Á. Kiállítva: Varga Cs. (Söp­te, 74.). A kapura teljesen veszély­telen hazai csapat ellen a szer­vezetten játszó peceli együt­tes megérdemelten vitte el az egyik pontot a nem túl magas színvonalú mérkőzésen. Gencsapáti-Gérce-Vásá­­rosmiske 0-6 (0-4). Gencs­­apáti, 100 néző, vezette: Sza­bó P. Gencsapáti: Lőrincz - Czi­­ka (Serman), Kovács R, Fogl, Varga R., Borhi, Demján, Mi­kos, Egyed, Tóth B., Molnár B. Gérce: Komáromi - Né­meth T., Máthé, László, Glavá­­novics, Mórocz (Jónás), Hom­­pok (Bognár), Sáli, Nunkovics (Vámper), Péter (Horváth B.), Major. Gólszerzők: Hompok, Jó­nás, Komáromi, Nunkovics, Major, Máthé. A jobb erőkből álló Gérce megérdemelten nyert. A haza­iaknak mindkét félidőben csak 15 percük volt ezen a meccsen. Elektromos Spari-Szeles­­te-Pósfa 3-6 (1-2). Szombat­hely, 70 néző, v.: Samu Cs. Spari: Biró (Gyetvay) - Dienes, Horváth Gy. (Holdo­­si), Barbalits (Sipos), PULAI, GRUBICK (Gyürüsi), Szabó R, Fritz, Kelemen, Németh V, NÉMETH R. Szeleste Kovács M. - Pet­­hő, Pomper (Nagy D.), Fülöp, Földi, Riba, Szabó B., Var­ga M. (Horváth E.), Könczöl (Nagy L), Horváth L., Tritt­­remmel. Gólszerzők: Pulai (2), Gru­­bick, ill. Fülöp (3), Pethő (2), Könczöl. Gólzáporos mérkőzésen a Szeleste megérdemelten nyer­te meg a mérkőzést a tartalé­kos hazaiak ellen. Uraiújfalu-UTE Ikervár 1-1 (0-0). Uraiújfalu, 100 néző, vezette: Horváth A. Uraiújfalu: HARCSÁR - GALLEN L, SZABÓ M., Varga Zs., Keszei T. (Gáspár), GALLEN A., KESZEI R, Né­meth L, Agg, Németh B. (Var­ga R), Pungor (Farkas A.). Ikervár: Rónafalvi - Be­­legraf, Pap, Nagy A. (Kosz­­tolánczi), Dobson, Vincze Z., Németh R, Vincze T., Döbrente (Németh M.), Vass, Varga M. Gólszerzők: Farkas A., ill. Vincze Z. Mindkét oldalon voltak helyzetek, de rendre ki is ma­radtak. A közepes színvonalú játékot produkáló csapatok igazságos döntetlennel zártak. Déli csoport_________ Tápláni KSK-Viszák 4-2 (3- 2). Táplánszentkereszt, 120 néző, vezette: Szabó I. Z. Táplán: Farkas G. - Balázs, Orsós (Németh K.), Borbás (Cserkuti), Mikovics (Singer), Stieber, Ratzinger, Jantos, Var­ga S., Kónya (Gombos), Káldi. Viszák: Szabó Gy. - Agg M., Benkő, Biczó (Németh L), Szabó P. (Novák), Horváth R., Agg A., Vass, Kádár, Sütheő, Agg R. (Tóth R). Gólszerzők: Borbás (2), Jantos, Kónya, ill. Agg A., Szabó P. Az első félidőben jól tar­totta magát a vendég, kétszer is egyenlített. Fordulás után azonban egyértelműen ellen­fele fölé nőtt a házigazda, akár több góllal is győzhetett volna - de sok helyzetet elpuskázott. Bajánsenye-Balogunyom 4-2 (1-1). Bajánsenye, 80 néző, vezette: Horváth P. Bajánsenye: Kalamár - Sáfrányos (Luter), Bacsák, Sza­bó Sz., Mihály, Réczeg, Bakó, Kovács I. (Horváth Z.), Kosár, Horváth B., Albert (Vörös). Balogunyom: Papp K. - Marsai, Papp M., Vilics, Szén (Wanek), Homor M., Nemes, Kalmár, Böle, Homor D., Var­ga Z. Gólszerzők: Horváth B., Bakó, Szabó Sz., Kosár, ill. Marsai, Homor D. Kiállítva: Mihály (86., Ba­jánsenye). A sérültjeiket és eltiltottjai­kat nélkülöző hazaiak szétszórt első félidei játékuk ellenére számos kidolgozott helyzetet puskáztak el, így a vendégek a második félidő elején a veze­tést is megszerezték. Ezt köve­tően kezdett el focizni a hazai csapat, aminek eredménye gó­lokban is jelentkezett. De ös­­­szességében a hazaiak csak a három pontnak örülhetnek. Gyöngyöshermán-Szent­­király-Őriszentpéter 9-2 (2-1). Szombathely, 100 néző, vezette: Marácz Z. Gyöngyöshermán: Gercs­­nek - Szilvágyi, Horváth Á., Kis, Hegedűs, Szabó A. (Ko­vács G.), Németh Sz. (Balázs), Bazsó (Dénes), Kopácsi, Illés, Serbán (Németh R.). Őriszentpéter: Őr - Rozs­­nyai, Kosa, Ponácz, Sály, Ru­­zsits, Gerencsér, Bacsó-Por­koláb, Horváth Cs., Iván, Horváth A. Gólszerzők: Kopácsi (3), Németh Sz. (2), Németh R., Balázs, Hegedűs, Bazsó, ill. Kosa (2). Al1 fővel érkező vendégek a szünetig tartották magukat. A jobb erőkből álló jobb erőn­léttel rendelkező házigazda ilyen arányban is megérdemel­ten nyert. Club Walnut-Nádasd- Csákánydoroszló 1-2 (0-1). Nádasd, 400 néző, vezette: Kedves B. Nádasd: Rejtli - Varga K., Pálmai, Kalamár, Meskó M., Tuboly (Zsoldos), Horváth A. (Aranger), Csenterics, Hor­váth P. (Urbán), Doktor I., Meskó E. Csákánydoroszló: Baba - Sárközi, Danyi, Dedics, Dras­kovics (Horváth D.), Kardos, Makai, Horváth Á. (Horváth M., Szakály), Tóth N., Nagy M., Biczó. Gólszerzők: Urbán, ill. De­dics, Draskovics. Kiállítva: Csenterics (70.), Meskó B. (67.), ill. Biczó (55.). Jó iramú, izgalmas mecs­cset vívtak a csapatok. Az első félidőben egy pontrúgás után a vendégek kerültek előnybe. Fordulás után megfogyatko­zott a Csákány, majd egyenlí­tett a házigazda. Aztán jött két hazai kiállítás - a második pi­ros lap rossz játékvezetői dön­tés volt. Ráadásul a szabadrú­gásból gólt szerzett a vendég. E­ Három kiállítás a 400 néző előtt rendezett Nádasd- Csákány derbin A folytatásban mindkét csapat előtt adódott lehetőség, de az eredmény már nem változott - a hazaiak még egy elmaradt 11-est is számon kérhettek a játékvezetőn. Rábatótfalu-Tanakajd 2-0 (0-0). Szentgotthárd-Rá­­batótfalu, 100 néző, vezette: Bazsó F. Rábatótfalu: Gongola - Keresztúri, Náricza, Szakács, Balázs A., Sütő (Szabó B., Né­meth D.), Balázs L., Molnár A. (Bouti), Demján, Kovács B., Kóczán. Tanakajd: Marcz L. - Könczöl Sz. (Tóth J.), Pintér (Sándor), KÖLKEDI, Marcz G. , Sváb, Németh B., SÜLE, Pál, Filakovszky (Könczöl B.), Preiczer. Gólszerzők: Bouti, Balázs L. A rekkenő hőségben rende­zett mérkőzésen régen látott jó és eredményes játékkal győzte le a hazai gárda a jó erőkből álló vendégcsapatot. Hazai ol­dalon mindenki jól teljesített. Szentpéterfa-Felsőcsatár 2-1 (0-0). Szentpéterfa, 200 néző, vezette: Polgár T. Szentpéterfa: Wágner Sz. - Török (Kovács B.), Wágner R. (Tóth Sz.), Garger, Farkas H. (Keringer), Gaál R., Hoós B., Jurasits, Hoós Á. (Hoós G.), Wágner K., Frányi (Gaál Á.). Felsőcsatár: Tieber B. (Kossuth) - Veres, Czlenner (Cseri), Cobraru, Horváth Sz., Krancz, Schmalzl (Kopácsi), Tieber J., Böhm, Horváth L., Varga P. (Takács). Gólszerzők: Gaál R. (2), ill. Cseri. Kiállítva: Wágner K. (39., Szentpéterfa). A mérkőzés képe, a hely­zetek száma alapján a talál­kozó nagy részében ember­­hátrányban játszó házigazda megérdemelten nyert. Igaz, a stabil védekezésre, kontrákra berendezkedő, pontrúgásokra építő vendég nem adta olcsón a bőrét. A kiállítás nevetséges volt­­ ismét... Vasszécseny-Ják 2-2 (1-1). Vasszécseny, 80 néző, vezet­te: Bíró O. Vasszécseny: Farkas B. — Pongrácz D. (Gombkötő), Hor­váth D., Viszked (Maczek), Pongrácz Zs., Kontics, OR­SÓS I, Varga M., SZAKÁCS, Pető (Bori), Vadász (Orsós G.). Ják: Szalay - Máté, Iszak D., Horváth A. (Dobos), Iszak Á. (Tóta R.), Neubauer, Ko­vács G. (Tóta Á.), Takács, Vizserálek, Farkas G., Kiss R. Gólszerzők: Szakács, Va­dász, ill. Farkas G. (2). Kiállítva: Tóta R. (95., Ják). A hazai csapat álmosan kezdett, már a 3. percben hát­rányba került. Igaz, gyorsan egyenlített. Ezt követően me­zőnyfölényben játszott a ven­déglátó, helyzeteket is alakított ki, de ezeket elpuskázta. A má­sodik félidőben ismét vezetést szerezett a vendég, ám a mér­kőzés hajrájában ismét egalizált a hazai gárda. A Vasszécseny ezen a napon elhullajtott két pontot a mezőnyben jól adoga­tó, harcos Ják ellen. KA­ TG MEGYEI N­ ÉSZAK I. Gérce-Vásárosm.3 3 0 0 10-29 2. Alsóújlak3 2 1 0 6-17 ]. Bozsok3 2 0 1 9-46 4. Szeleste-Pósfa3 2 0 1 11-86 5. Ölbő3 2 0 1 10-86 6. Ikervár3 1 2 0 6-55 7. Uraiújfalu3 1 2 0 4-35 8. Sé3 1 1 1 8-44 9. Söpte3 1 1 1 4-54 10. Sitke3 1 1 1 7-94 11. Kemenesalja3 1 0 2 7-93 12. Zanat3 1 0 2 6 -123 13. Pecöl3 0 1 2 6-81 14. Spari3 0 1 2 7-111 15. Mersevát3 0 1 2 1 -61 16. Gencsapáti3 0 1 2 4 -111 fi Vasszécseny-Ják 2-2. A hazaiak kapitánya, Kontics Zoltán tolja meg a labdát MEGYEI II. - DÉL 1. Gy.herm.-Szentk.3 3 0 0 15-49 2. Csákánydoroszló 3 3 0 0 6-19 3. Vasszécseny3 2 1 0 9-37 4. Tanakajd3 2 0 1 10-46 5. Szentpéterfa3 2 0 1 8-56 6. Bajánsenye3 2 0 1 9-96 7. Ják3 1 1 1 9-84 8. Körmend VSE2 1 1 0 3-24 9. Rábatótfalu3 1 0 2 3-33 10. Balogunyom3 1 0 2 7 -103 11. Tápláni KSK3 1 0 2 5-113 12. Nádasd2 0 1 1 2-31 13. Felsőcsatár3 0 0 3 2-50 14. Őriszentpéter2 0 0 2 5 -130 1I. Viszák3 0 0 3 3 -150 Fotó: Szendi Péter uns nEPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288. 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei ü­zletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 . Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft negyed­évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34450 Ft Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: Observer www.observer.hu IMEDIA