Vas Népe, 2019. november (64. évfolyam, 254-278. szám)

2019-11-13 / 263. szám

2019. NOVEMBER 13., SZERDA VAS NÉPE 15 MEGYEI FOCI KÖRKÉP A hétvégén a 13. forduló mérkőzéseivel foly­tatódott a megyei II. osztá­lyú labdarúgó-bajnokság. Északi csoport_________ ÚTE Ikervár-Zanat 0-4 (0-0). Ikervár, 60 néző, vezet­te: Papp Á. Ikervár: Hujbert - Németh M, Belegraf, Pap, Nagy A., Vincze, Németh R, Döbren­­te, Vass, Varga M., Schimmer (Dohány). Zanat: SZENTGYÖRGY­­VÁRI - NÉMETH P, SCHMIDT, GUTTMANN, SZABÓ Z., GYURÁCZ (BAÁN K.), SZALAY, PÖR­­GE, SZABÓ B., VARGA N. (BAÁN M.), PUTZ. Gólszerzők: Szalay (3), Putz. Az első félidőben három ka­pufáig, több kihagyott helyze­tig jutott az Ikervár. Ennek el­lenére a második játékrészben mutatott teljesítmény alapján megérdemelten nyert a három gólt szerző Szalay és a bravúrt bravúrra halmozó kapusa által vezérelt Zanat. Gencsapáti-Alsóújlak 3-2 (1-1). Gencsapáti, 60 néző, ve­zette: Samu Cs. Gencsapáti, LŐRINCZ D. - KOVÁCS A, FOGL (NÉMETH T.), VARGA R., BOKOR, MIKOS, EGYED, LŐRINCZ T. (CZIKA), TÓTH, MOLNÁR, TAR (DOMJÁN). Alsóújlak: Gábor - Var­ga R., Pados (Asztalos), Toldi (Gampel), Varga Á., Varga N. (Papp A.), Odor (Takács), Kán­tor, Hancz, Nagy Z. (Ország), Varga R. Gólszerzők: LőRincz T. (2), Mikos, ill. Pados, Varga R. (ön­gól). A taktikusan, fegyelmezet­ten játszó gencsiek megérde­melten nyertek. Bozsok-Söpte 1-1 (1-0). Bozsok, 100 néző, vezette: Bíró O. Bozsok: Szabó C. - KRA­­TOCHWILL, Németh D. Pál, Dévényi, Horváth R, KOVÁCS P, Szalai, KÖNYE, Kiss M., HORVÁTH Á. (Iker). Söpte: Nagy B. - Nyúl (Ta­kács), Varga Cs., Pusker, Né­meth M., Pungor, Pereszteghy, Molnár B., Szakály, Németh B. (Németh G.), Szép. Gólszerzők: Pál, ill. Né­meth M. Küzdelmes mérkőzésen az első játékrészben a hazai­ak akarata érvényesült, egy szép átlövésgóllal a vezetést is megszerezték. A második fél­idő a Söptéé volt, egy 11-est értékesítve egyenlített. Két jól felkészített csapat találkozóján igazságos eredmény született. Mersevát-Sitke 0-4 (0-2). Mersevát, 40 néző, vezette: Horváth Á. Mersevát, TÓTH Á. - TÉT­­RY (KOVÁCS B.), ORBÁN B. (NÉMETH G.), GÖNYE B., CSITE, ORBÁN GY, GÖNYE G., DÉNES (SZABÓ K.), GÁNCS, NAGY A, TA­KÁCS (NAGY T). Sitke: Viczmándi - Imre Gy., Bagoly G., Bagoly A. (Cseledi), Poós, Tóbiás (Nagy), Hantó, Sulyok, Németh (Mol­nár Á.), Horváth G., Imre Ge. Gólszerzők: Tóbiás, Hantó, Imre Ge., Sulyok. A felázott talajon nem volt folyamatos a játék. A labda­birtoklás egálban volt az első félidőben, a vendégek azon­ban jobb helyzetkihasználással kétgólos előnybe kerültek. A második­ félidőben is gyűrték egymást a felek. Majd egy meg nem adott hazai büntetőt köve­tően kontrából talált be ismét a Sitke - eldöntve ezzel a talál­kozó sorsát. Gérce-Vásárosmiske-Ke­­menesalja 6-1 (3-1). Gérce, 150 néző, vezette: Pungor Z. Gérce: Komáromi Z. - KO­MÁROMI A., Németh T., Pet­­hő, László, MAJOR, Bognár (Hompok), MÓROCZ, Sáli, NUNKOVICS, KÖVESDI. Kemenesalja: Nagy Sz. - Mester, Bándoli (Kolompár), Bodor (Smidéliusz), Szakál É. (Szakál M.), Fülöp (Szakály), Lőrincz G., Czöndör, Lőrincz M., Varga R., Farkas P. (Őri). Gólszerzők: Major (2), Mórocz (2), Pethő, Bognár, ill. Czöndör. Az örök riválisok mérkő­zésén látszott, hogy mindkét csapat a győzelemre játszik. A hazai gárda könyörtelenül használta ki ellenfele védelmé­nek hibáit, azokat gólokra is váltotta, és magabiztosan sze­rezte meg a három pontot. Honvéd Sé-Szeleste-Pósfa 2-2 (1-1). Sé, 100 néző, vezet­te: Monostori I. Sé: Földi - Séfer, Kovács K., Werderits, Múzsás (Elekes), Farkas P. (Haraszti), Bogyai, Fichtacher, Vándori, Kámán, Sümegi. Szeleste: Kovács M. - Pet­hő, Pomper, Fülöp, Földi, Riba, Szabó B. (Vincze), Nagy I. (Nagy D.), Varga M., Könczöl, Trittremmel. Gólszerzők: Sümegi, Fich­tacher, ill. Riba, Fülöp. Kiállítva: Sümegi (65., Sé). A presztízsmérkőzésen mindkét csapat győzelemre ját­szott. A vendégek egy lesgya­nús góllal szereztek vezetést, amit a hazaiak egy lecsúszott beadásból született gyönyörű góllal egyenlítettek ki. A má­sodik félidőben sem volt meg­állás: a hazaiak egy egyéni ala­kítás után vezetést szereztek, majd akár emberhátrányból is Nem bírt egymással a Bozsok és a Söpte - 1-1 lett a rangadó eldönthették volna a meccset. Az ellenfél öt perccel a vége előtt egy fejes góllal büntetett, sőt az utolsó percben büntetőt is rúghatott, amit a hazai ka­pus bravúrral védett, így egy végig színvonalas meccsen, in­diszponált játékvezetés mellett, maradt az igazságos döntetlen. Pecöl-Ölbő 2-6 (2-2). Pe­­cöl, 50 néző, vezette: Farkas G. Pecöl: Takács - Kiss T. (Németh I.), Pálfi, Szemes Z., Szemes D., Oszkó, Farkas A., Szemes B., Németh Á., Varsá­nyi, Lakatos. Ölbő: Varga D. - Nardai, Szele, Tóth G. (Tóth R.), Biró (Tóth A.), Németh Z., Farkas B., Fehér, Kalányos, Weinelt, Marton (Simon). Gólszerzők: Farkas A. (2), ill. Farkas B. (2), Németh Z., Kalányos, Marton, Weinelt. Az első félidőben hazai ve­zetésnél ziccert hagytak ki a peceliek, a félidő végén viszont már egál volt az eredményjel­zőn. Majd 3-2-es vendégveze­tésnél tizenegyest is hibázott a pályaválasztó. Az ölbői csapat megérdemelten vitte el a há­rom pontot. Elektrontól Spari-Uraiúj­­falu 1-2 (0-1). Szombathely, 70 néző, vezette: Saly K. Spari: BÍRÓ - Dienes, Tóth A., KOVÁCS T, Barbalits (Si­pos), Pulai, Fritz, Horváth Gy., NÉMETH V, Grubick, Né­meth R. Uraiújfalu: Harcsár - Sza­bó M., Varga Zs., Gáspár, Gal­len A., Varga P. (Kollárits), Agg (Farkas A.), Keszei R., Gallen I., Pungor (Gönczöl), Keszei T. Gólszerzők: Fritz, ill. Sza­bó M., Pungor. Ugyan a mezőnyben helyt­állt a hazai csapat, ám végül a kapura veszélyesebb, jobb helyzetkihasználással játszó vendégek diadalmaskodtak. Déli csoport___________ Tanakajd-Gyöngyösher­­mán-Szentkirály 1-4 (0-0). Tanakajd, 100 néző, vezette: Polgár T. Tanakajd: Marcz L. - Rozs (Vámos), Könczöl Sz., Pintér, Kölkedi, Marcz G., Sváb, Pál (Kmetyó), Könczöl B. (Fila­­kovszky), Tóth J., Preiczer (Né­meth B.). Gyöngyöshermán: Geics­­nek - Szilvágyi, Horváth Á., Kovács G., Kis, Szabó A. (Goda), Németh Sz. (Németh R.), Bazsó (Dénes), Kovácsi, Borbás, Balázs (Hegedűs). Gólszerzők: Marcz G., ill. Németh Sz. (3), Kovács G. Az első félidőben sok hely­zetet dolgozott ki a házigazda, de nem tudott kapuba találni. A második félidőben Hegedűs beállásával feljavult a vendé­gek játéka, ami hermáni gólo­kat eredményezett - így elvitte a három pontot a vendég. A Tanakajd mielőbbi gyógyulást kíván az ifjúsági mérkőzésen megsérült Kiricsi Martinnak. Tutitextil-Körmend VSE­­Vasszécseny 2-5 (0-3). Kör­­mend-Horvátnádalja, 50 né­ző, vezette: Talabér N. Körmend: Kecskés - Ve­­lekei, Káptalan, Vajda (Sipos), Horváth Á., Osvald, Pesti, Törő, Horváth D., Szakasics, Horváth A. Vasszécseny: Farkas B. - Horváth G., Horváth D. (Gu­­dics), Pongrácz Zs., Orsós, Var­ga M., Szakács, Pongrácz D., Gombkötő (Baranyai), Vadász, Zsolnai (Kiss B.). Gólszerzők: Pesti, Sipos, ill. Horváth D. (3), Vadász, Orsós. A remekül kontrázó, szinte tökéletes helyzetkihasználással előrukkoló vendég megérde­melten nyert. Club Walnut-Nádasd- Szentpéterfa 2-4 (1-1). Ná­­dasd, 150 néző, vezette: Boda Gy. Nádasd: Rejtli - Varga K., Aranger, Pálmai, Urbán, Zsoldos (Marton), Meskó M., Tuboly, Meskó E., Csenterics, Németh M. (Gorza). Szentpéterfa: Páll - Török, Wágner K. (Tóth Sz.), Gaál Á., Garger, Farkas H. (Hoós G.), Gaál R. (Keringer), Wágner Sz. (Kovács B.), Jurasits, Hoós B., Frányi. Gólszerzők: Meskó E., Ur­bán, ill. Frányi (2), Farkas H. (2). Az első húsz perc a hazaia­ké volt, aztán rendezte sorait a vendég, kiegyenlített a félidő után, döntetlennel vonultak pihenőre a felek. Gyors gólvál­tással kezdődött a második já­tékrész. A 2-2 után befújt és a péterfaiak által értékesített 11- es viszont megfogta a vendég­látót. Több hibát is elkövetett, amit újabb góllal büntetett a vendég. Második félidei játéka alapján megérdemelten nyert a Szentpéterfa. Rábatótfalu-Tápláni KSK 2-1 (0-0). Szentgotthárd-Rá­­batótfalu, 80 néző, vezette: Bazsó F. Rábatótfalu: Tóth A. (Gon­gok) - Keresztúri, Szakács, Balázs A., SÜTŐ, Balázs L. (Németh D.), Bouti (Jéger), KOVÁCS B., Dómján Dá., Kó­­czán (Farkas A.), Dómján Do. Táplán: Farkas G. - Stieber, Orsós, Borbás, KÁLDI M., RAJZINGER, Jantos (Gom­bos), Németh B., Varga S., Kó­nya, Káldi I. Gólszerzők: Sütő (2), ill. Ratzinger. Kiállítva: Németh B. (74., Táplán), Orsós (27., Táplán). Mindkét oldalon kiváló ka­pusteljesítményt, mezőnyfö­lényben játszó vendégcsapatot és okos gólokat látott a publi­kum. A hazaiak szürke emi­nenciása, Sütő István elegánsan futballozva vezette győzelemre alakulatát. Felsőcsatár-Balogunyom 1-0 (0-0). Felsőcsatár, vezette: Kedves R. Felsőcsatár: Tieber B. - Czlenner, Sipos, Horváth L., Cobzaru, Horváth Sz., Krancz, Kopácsi, Böhm, Cseri (Veres), Varga P. Balogunyom: Papp K. - Marsai, Hajós, Szén, Homor M. (Hidi), Molnár T., Fábián, Homor D., Vilics, Farkas M. (Böle), Nemes. Gólszerző: Cseri. Viszák-Őriszentpéter 2-2 (1-1). Viszák, vezette: Busi L. Viszák: Szabó Gy. - Né­meth I., Tóth R, Agg M., Benkő, Novák, Kozics, Hor­váth R., Agg A., Vass, Agg R. Őriszentpéter: Szőke Kosa N., Ponácz, Sály, Ba­­­csó-Porkoláb, Gerencsér, Szájer, Kovács R., Kosa L., Mi­hályka (Rozsnyai), Horváth A. Gólszerzők: Horváth R. (2), ill. Kosa N. (2). Csákány­doroszló-Baján­­senye 1-2 (0-1). Csákánydo­­roszló, néző, v.: Kondor T. Csákánydoroszló: BABA­­Danyi (Szakály), Sárközi, Hor­váth Z. (Németh G.), Horváth D., Makai, Horváth A., Tóth N. (DUDÁS), Nagy M., Dedics, Biczó. Bajánsenye: Kalamár - Ba­­csák, Koltai (Kovács V), Sza­bó Sz. (Simon), Réczeg, Bakó, Kovács I. (Mihály), Fábián K., Horváth B. (Fábián B.), Kosár, Albert (Luter). Gólszerzők: Nagy M., ill. Kosár, Horváth B. Abban reménykedik a csá­kányi klubvezetés, szurkoló­­tábor, hogy a pillanatnyi ki­hagyást a hátralévő két őszi meccsen orvosolja a csapat. És jár a gratuláció a nagyot küzdő Bajánsenyének. KA, TG Bajánsenyei bravúr Csákányban Ikervárról hozta el a három pontot a Zanat, nyert a Gyöngyöshermán Tanakajdon MEGYEI II. O.­ÉSZAKI 1. Gérce-Vásárosm.1390440-127 1 Söpte 1373330-18 24 3. Ikervár 1372434-24 23 4. Bozsok 1365229-18 23 $. Uraiújfalu 1363432-18 21 6. Alsóújlak 1363432-2021 7. Szeleste-Pósfa 1263322-20­21 8. Ölbő 1261530-2619 9. Kemenesalja 1352629-3317 10. Gencsapáti 1352622-3917 11. Zanati 1351726-3316 11 Ló 1344530-2616 13. Spari 1334628-3013 14. Sitke 1332823-4211 15. Mersevát 132479 -3710 16. Pecöl 1323819-349 Viszák-Őriszentpéter 2-2 - a hazaiak rutinos támadója, Horváth Roland István (középen) magára vállalta mindkét gólt Fotó: Szendi Péter MEGYEI N­. O.-DÉL 1. Csákánydoroszló 1292152-16 29 2. Szentpéterfa 1291235-19 28 3. Tanakajd 1280453-21 24 4. Gyöngyh.-Szentk. 1273258-23 24 5. Körmend VSE 1271450-29 22 6. Vasszécseny 1263340-27 21 7. Nádasd 1161456-24 19 9. Rábatótfalu 1561624-20 19 9. Bajánsenye 1252529-46 17 10. Zák 1241721-53 13 11. Felsőcsatár 1140715-21 12 12. Tápláni KSK 1231829-28 10 13. Őriszentpéter 1232724-53 11 14. Balogunyom 15211020-40 7 15. Viszák 1211109-55 4 UflS MPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy­ Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.:­(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi a 3. Tel.: (94) 380-849 E-m­ail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft negyed évre 9 570 Ft fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft egy évre 10%-os kedvezménnyel 34450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: MTI mI^wi uá_jf­ j^ó Observer www.observer.hu IMEDIA