Vas Népe, 2019. november (64. évfolyam, 254-278. szám)

2019-11-19 / 268. szám

2019. NOVEMBER 19., KEDD Rumban nyert a CVSE Legyőzte a Körmend a Rábapatyot, a Vép a Kőszeget KÖRKÉP A megyei I. osz­tályú labdarúgó-bajnok­ság 14. fordulójában hatot kapott hazai pályán a Bük a Királytól, a Lukácsháza meg idegenben a Szarvas­­kendtől. Pontokat rabolt Kőszegről a Vép, Csepreg­­ről a Jánosháza, Rumból a CVSE. Hozta a hazai pályát a Körmend, a Répcelak és a Szentgotthárd. Kőszegi FC-Vép VSE 2-4 (1-0). Kőszeg, 150 néző, ve­zette: Vass I. Kőszeg: Bán - Lintner, Römer (Réti), Fehér A. (Léh­­mann), Gugcsó, Prán D., Csák (Kovács Zs.), Prán A., Riegler (Marti), Fehér D., Szolyák. Edző: Őri Gábor. Vép: Bezdi B. - Wágner, Kovács D., Varga O., Szalai (Horváth B.), Török, Bezdi Sz. (Balikó), Szilvás, Illés (Beke), Varga B. (Auer), Nagy Zs. (Baumgartner). Edző: Török Richárd. Gólszerzők: Szolyák (2), ill. Auer, Horváth B., Illés, Bezdi Sz. * Kiállítva: Prán A. (83., Kő­szeg). Mély talajú, nehéz pályán mérkőztek meg egymással a csapatok. Az első félidőben többnyire a hazaiak akarata érvényesült, többet birtokolták a labdát, kapura is veszélye­sebben játszottak. A vezetést is sikerült megszerezniük a félidő utolsó percében. A szü­net után viszont megváltozott a játék képe. A hazai csapat sok hibával játszott, ezt a ruti­nos vépiek könyörtelenül meg­büntették, és öt perc alatt meg­fordították az eredményt. A Kőszegnek még sikerült az egyenlítés. Kissé erős játékve­zetői ítélet után a megfogyat­kozott hazai csapatot a vendé­gek a hajrában felőrölték. A kinyíló kőszegiekkel szemben sorra vezették a kontra táma­dásokat a vépiek. A kiválóan védő hazai kapusnak köszön­hető, hogy végül nem lett na­gyobb arányú a vereség. Büki TK-Király SE 0-6 (0-2). Bük, 50 néző, vezette: Kondor T. Bük: Babos - Boldizsár, Wágner (Horváth Sz.), Ko­vács Z. (Kocsis), Czirók, Tóth K. (Kovács R.), Czingráber, Csonka (Kossuth), Schimmer, Komjáthy, Taródi (Kiss R.). Edző: Marton Róbert. Király: Veszelinov - Sás­­di, Németh B., Varga G., Beke (Fülöp), Hertelendi (Kalmár), Devecseri, Kondákor (Huj­­ber), Lakosi (Kudron), Subicz, Hegedűs (Polgár). Edző: He­gyi László. Gólszerzők: Polgár (2), Varga G. (2), Kalmár, Beke. A Bük mélyen a tudása alatt teljesített a jó erőkből álló Ki­rály ellen. A vendégek kímé­letlenül kihasználták a bükiek védelmi megingásait és meg­érdemelten nyertek még ilyen arányban is. Egyetlen percig sem forgott veszélyben a ven­dégek győzelme. Körmendi FC-Rábapatyi KSK 2-0 (0-0). Körmend, 100 néző, vezette: Boda Gy. Körmend: Farkas Mi. - Buti, Varga P. (Török), Né­meth M., Sály (Wolf), Takács M. (Major), Majtényi, Kis-Ne­­mes, Sipos, Takács A., Rák­hely. Edző: Somfalvi Péter. Rábapaty: Király - Mercz, Zeke, Balhási, Tóth R., Dugo­­vics, Bajnok, Tóth M., Csupor, Piros, Gyűrű. Edző: Enzsöl Gábor.­­• Gólszerző: Németh M. (2). A Körmend nagy inten­zitással kezdte a mérkőzést, negyedóra alatt gólokkal ve­zethetett volna, de a helyzetek kimaradtak. A vendég Rába­paty kontrákra rendezkedett be, ezek azonban nem jelentet­tek nagy veszélyt. A körmen­diek nyomását a 70. percig bír­ták a vendégek, ekkorra érett góllá a házigazda fölénye. Egy perccel később egy távoli bombával megduplázta elő­nyét a hazai csapat, amely nem túl magas színvonalú mérkő­zésen, megérdemelten nyert. Répcelaki SE-Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 2-1 (1-1). Répcelak, 100 néző, ve­zette: Harcsár B. Répcelak: GYÉCSEK - Tóth Do., Németh G., De Pau­la, Harkai, ODOR, Balikó, Horváth T., Rácz, Prystupa, Szabó B. (Tóth Dá.). Edző: Balassa Péter. Vasvár: Tóth K. - Varga A. (Berta), Horváth A., Vincze, Robán, Kálin, Réfi (Sinkó), Bakos D., Bakos Cs., Horváth A., Horváth P. Edző: Lepár Attila. Gólszerzők: Odor, Hor­váth T., ill. Réfi. Jól kezdett a Répcelak, egyértelműen fölényben ját­szott az első negyedórában. A házigazda dominanciája a 9. percben érett góllá. Ezután nagyot változott a játék képe, átvette az irányítást a Vasvár. Egy kipattanó labdát a bal alsó sarokba helyezett a vendégcsa­pat, egalizált. A második fé­lidőben is a vasváriak akarata érvényesült, hol a kapufa, hol Gyécsek bravúrjai akadályoz­ták meg az újabb gólt. A végjá­tékban egy nagy védelmi hibát kihasználva tudta csak eldön­teni a találkozót a Répcelak. A döntetlenszagú mérkőzésen nehezen bírt el a házigazda a jól játszó, ám kevesebb rutin­nal rendelkező Vasvárral. Szentgotthárdi VSE-Egy­­házasrádóci SE 4-0 (1-0). Szentgotthárd, 100 néző, ve­zette: Papp A. Szentgotthárd: Kapus - Majczán (Muszka), Kovács G., Papp V. (Németh B.), Nagy O., Düh, Dancsecz, Bódi, Su­­lics, Sipos, Korpics (Vadász). Edző: Heller László. Egyházasrádóc: Báli Tóth B., László, Vilics, Molnár­ L. , Molnár I., Máté, Horváth V. (Lukács T.), Kazinczki, Kovács K. (Somlai), Krajczár. Edző: Lukács Ede. Gólszerzők: Sipos (2), Nagy O., Németh B. Kiállítva: Molnár I. (90., Egyházasrádóc). Ezen a hétvégén nem alibi­­zett a szentgotthárdi együttes. Kiegyensúlyozott, jó játékkal megérdemelten nyert a sport­ Hat gólig jutott a Király és a Szarvaskend együttese szerűen küzdő Egyházasrá­­dóccal szemben. Csepregi SE-Jánosháza VSE 0-1 (0-0). Csepreg, 100 néző, vezette: Marácz Z. Csepreg: Taródi - Steiner M. , Maráczi, Reichardt (Hor­váth E.), Takács, Baranyai (Kovács Á.), Lukács, Kovács B., Németh O., Tájmel (Steiner Zs.), Steiner C. Edző: Steiner Zsolt. Jánosháza: Tóth A. - Sza­bó T., Péter, Pintér (Nyőgéri), Vágász, Palkovits, Dénes, Me­­gyesi, Dornai, Horváth A., Ba­lázsi. Edző: Kelemen Kornél Gólszerző: Nyőgéri. Kiállítva: Lukács (93., Csepreg). Az első félidő kiegyenlí­tett játékot hozott, itt is, ott is adódtak lehetőségek, gól nem esett. Fordulás után sem vál­tozott a játék képe. A meccs hajrájában vezetést szerzett a Jánosháza, a Csepregnek már nem maradt ideje válaszolni. A rutinosabb Jánosháza gyűj­tött be három pontot. Rum KSC-CVSE-Vul­­kán Fürdő 0-2 (0-0). Rum, 300 néző, vezette: Horváth P. Rum: Busi - Székely, Sza­bó D. (Klauzer), Szakos, Mar­kó, Pupp (Csonka), Táncsics (Máthé), Kovács B. (Németh L. ), Horváth T., Koronczai (Pásti), Leitgeb. Edző: Kovács Balázs. CVSE: Osvald - Lem­­peg, Marsai (Keszei), Gorácz, Orosz (Szuh), Virág, Kovács Z., Büki (Pázsi), Molnár T., Horváth T. (Németh J.), Piri. Edző: Haraszti Zsolt. Gólszerzők: Molnár T., Németh J. Az első félidőt végigtá­madta a CVSE, a Rom a vé­dekezésre összpontosított. A második félidőben is a Cell dominált. Előbb egy szabad­rúgásgóllal, majd egy távoli lövéssel eldőlt a találkozó sor­sa, a vendég bajnokesélyeshez méltó győzelmet aratott. Lorry GM Kft. Szarvas­­kend-Schott Lukácsháza SE 6-1 (2-1). Szarvaskend, 250 néző, vezette: Bíró O. Szarvaskend: Gáspár - Tóth G. (Németh T.), Tóth A., Csillag (Nagy Á.), Jóna, Csenterics (Vörös), Földes, Smolczer, Balogh B. (Szabó D.), Kunovics, Kopfer. Edző: Tóth Gábor. Lukácsháza: Bolfán Gombás, Lengyel (Horváth­ M. ), Osztrosits, Gugcsó, Bő­sze, Polhammer (Sárdy), Dán, Szentkúti, dr.László (Naisz), Németh G. Edző: Horváth Ti­bor. Gólszerzők: Csenterics (3), Nagy A., Jóna, Smolczer, ill. Dan. Kiállítva: Bősze (55., Lu­kácsháza). A hazai csapat kifogástalan játékvezetés mellett megérde­melt győzelmet aratott a tisz­tességesen küzdő vendégek el­len. A házigazda méltóképpen tisztelgett a szarvaskendi le­genda, Nagy Károly „Indián” 60. születésnapján, Csenterics gólra törő játékával túllépett a lelkesen küzdő Lukácsházán. Kőszegről Őri Gábor, Bükről Marton Róbert, Körmendről Somfalvi Péter, Répcelakról Balassa Péter, Szentgotthárdról Helter Lász­ló, Csepregről Steiner Zsolt, Rumból Kotsits Zoltán, Szar­­vaskendről Tompa Róbert tu­dósított. TJ Piri Balázs (labdával) főszerepet vállalt a celldömölki győzelemben­Fotó: Unger Tamás A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Celldömölk 14103 142-9 33 2. Vép 139 1332-1428 3. Rum 148 3323-1627 4. Répcelak 138 1432-1825 5. Szarvaskend 147 4340-2525 6. Király SE 147 2524-1923 7. Körmend 146 2627-26 20 8. Bük 146 1728-31 19 9. Rábapaty 135 3518-20 18 10. Kőszeg 145 3628-31 18 11. Egyházasrádóc 145 3616-25 18 12. Vasvár 133 5525-26 14 13. Szentgotthárd 143 5621-28 14 14. Csepreg 143 01110-509 15. Lukácsháza 142 3916-309 18.Jánosháza 142 3914-289 SPORT VAS NÉPE 15 U­15-ös diadal az FTC elleni összecsapáson Pályán az Illés Akadémia-Haladás csapatai KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok legutóbbi fordulóiban az Illés Aka­démia-Haladás u1­5-ös csapata legyőzte az FTC-t. U14 Illés-Haladás-FTC 1-2 (0-1).­­ Szombathely, v.: Szabó, Illés-Haladás: Kovács Á. - Koósz, STEFANICH, Karvalics (HORVÁTH A.), BARANYAI, Takács-Földes (Király), Katona, Varga Á. (Sinka), Fischl, HORVÁTH B., Csörnyei (Bonchis). Edző: Tóth Zsolt. A meccs elején egy vé­dekezési hibát kihasználva megszerezte a vezetést az FTC. Néhány perccel később egy formás hazai akció során az egyik vasi játékos gyanús körülmények között tűnt el a tizenhatoson belül, ám a já­tékvezető sípja néma maradt. Támadásban maradt az Illés Akadémia, az FTC szerve­zett védekezéssel és kontrák­kal próbálkozott. A második félidő nagy iramú, lüktető játékot hozott, a szombathe­lyiek kihagyták helyzeteiket, a fővárosiak egy kontrából kettőre növelték előnyüket. A hajrában a hazaiak szépítettek és megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, ám a helyzeteivel jobban sáfárkodó FTC nyert. Gólszerző: Fischl. 14. forduló, péntek, 12.00: Vasas Kubala Akadémia-Il­­lés-Haladás. U15 Illés-Haladás-FTC 3-2 (1-0).­­ Szombathely, vezette: Talabér. Illés-Haladás: Olasz Nagy R., SZVOBODA, BOL­­­­LA, SÁGI (Ligeti), Mozsár, Frák (Kovács B.), PAPP (Stif­ter), Mayer (Szabó L.), Nagy Zs., Udvardi (Mohos). Edző: Horváth András. Az elmúlt hetek jó teljesít­ménye eredménnyel is páro­sult, a hazaiaknál sok jó egyéni teljesítmény akadt, megérde­melten nyert az Illés-Haladás. Gólszerzők: Papp 2, Sági. 14. forduló, péntek, 14.00: Vasas Kubala Akadémia-Il­­lés-Haladás. U16 Honvéd-Illés-Haladás 3-1 (1-0).­­ Budapest, v.: Kósa. Illés-Haladás: SIMON - Vert, Muzsi, Borbács (Pa­takai), Vigh, Tama, IVAN, Kovács A., Lórántfy (Németh Á.), Miszori, Demján (Kovács R). Edző: Sátori Barnabás. Az első félidőben a hazai­ak, a másodikban a vendégek akarata érvényesült. Egy jól eltalált lövés döntött a mér­kőzésen. A döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Gólszerző: Iván. 12. forduló, szombat, 16.00: Illés-Haladás-MTK. U17 Debrecen-Illés-Haladás 1-1 (0-0).­­ Pallag, v.: Kraj­csovicz. Illés-Haladás: Tóth B. - Sulyok D., Dezamits, Szabó B., Baranyai, Kállai, Sipos (Tar­ján), Horváth R. (Molnár G.), Bunevácz, Sulyok M. (Palkó), Markó (Heiter). Edző: Németh Richárd. Álmosan kezdte a mérkő­zést a vasi együttes, majd szép lassan magára talált. Az első félidő végén már több helyze­tet is kidolgoztak a vendégek, és labdabirtoklásban is ellen­felük fölé nőttek. Szünet után megszerezték a vezetést a deb­receniek, ám a szombathelyiek hamarosan egyenlítettek. A hajrában igazi ki-ki meccset vívtak a csapatok, ám több gól nem született. A fegyelme­zetten, csapatként futballozó Illés-Haladás kis szerencsével nyerhetett is volna. Gólszerző: Bunevácz. Kiállítva: Tóth B. 12. forduló, szombat, 14.00: Illés-Haladás-MTK. Az U19-es együttes nem lépett pályára az elmúlt fordu­lóban. 11. forduló, szombat, 12.00: Illés-Haladás-MTK. PA Az U14-esek támadója, Papp Csongor Fotó: Szántai Krisztina IMS n­PE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán a 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.:,(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft negyed­évre 9 570 Ft fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügy­intézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti.