Vas Népe, 2019. november (64. évfolyam, 254-278. szám)

2019-11-06 / 257. szám

2019. NOVEMBER 6., SZERDA MEGYEI FOCI VAS NÉPE 15 Alsóújlakon kapott ki az Ikervár Söptén nyert a Gencsapáti, Vasszécsenyből hozta el a három pontot a Nádasd KÖRKÉP A hétvégén a 12. forduló mérkőzéseivel foly­tatódott a megyei II. osztá­lyú labdarúgó-bajnokság. Északi csoport_________ Ke­menesalja-Elekt­romos Sport 4-4 (1-2). Vönöck, 100 néző, vezette: Kondor T. Kemenesalja: Patyi (Nagy Sz.) - BÁNDOLI, Szakál­y, Kóbor, Lőrincz G., CZÖN­­DÖR, Lőrincz M., Veszprémi, Őri, Szakály (Fülöp), Varga R. (Szakál M.). Spari: BÍRÓ - Szabó P, KOVÁCS T., Barbalits (Pa­dos), PULAI, Virág, DANCS, KELEMEN, Horváth G., NÉ­METH V, Vidos (Sipos). Gólszerzők: Czöndör (2), Veszprémi, Bándori, ill. Pulai (2), Danes (2). Kiállítva: Kelemen (75., Spari). A hazai csapat hatalmas hibákból kapta a gólokat - a vendég mind a négy helyzetét értékesítette. A végén kétgólos hátrányból kellett egyenlítenie a Kemenesaljának. Egy szép és szemfüles, 40 méterről jól elta­lált szabadrúgásból be is állítot­ta az igazságos végeredményt. Söpte-Gencsapáti 1-2 (0-0). Söpte, 80 néző, vezette: Szabó B. Söpte: Gombor - Varga Cs., Pusker, Németh Ma., Pungor, Nagy K., Molnár B., Varga A. (Légler), Szakály (Horváth Patrik Dávid), Németh B., Szép (Prisznyák). Gencsapáti: Lőrincz D. - Fogl, Varga R., Örkényi (Mar­kó), Bokor, Mikos, Egyed, Lőrincz T. (Németh T.), Krancz (Molnár B.), Tar, Tóth B. Gólszerzők: Szakály, ill. Lőrincz T. (2). A vendég lelkesedésben, motiváltságban is felülmúlta a söptei csapatot, megérdemelten vitte el a három pontot. Uraiújfalu-Bozsok 1-2 (0-1). Uraiújfalu, 80 néző, ve­zette: Busi L. Uraiújfalu: Harcsár - Sza­bó M., Gáspár (Kollárits), Gal­len A., Varga Pá., Agg, Keszei R., Farkas A. (Varga Pé.), Gal­len I., GÖNCZÖL, Keszei T. (Pungor). Bozsok: Szabó Christop­her Kratochwill, Pál (Iker), Dévényi (Tóth Á.), Horváth R, Kovács R, Szalai, Rapi (Tóth D.), Könye, Kiss M., Horváth Á. (Pónácz). Gólszerzők: Agg, ill. Pál (2). A 35. percben a szélről tá­mogatott vendégek egy jól el­talált lövéssel szereztek veze­tést, míg a hazaiaknak az üres kaput sem sikerült eltalálniuk. A második játékrész kezdetén növelte előnyét a vendég, az Újfalunak ezt követően már csak szépítésre futotta. Sitke-Szeleste-Pósfa 1-2 (1-0). Sitke, 50 néző, vezette: Mónos J. MEGYEI N­. O. - ÉSZAK Sitke: Viczmándi - Imre Gá., Bagoly G., Török, Bagoly A., Gyűrű (Szita, Rácz), Poós, Tóbiás (Nagy D.), Hantó (Né­meth M.), Horváth G., Imre Ge. Szeleste: Kovács M. - Pet­­hő, Pomper, Fülöp, Földi, Riba, Szabó B., Nagy I., Varga M. (Nagy D.), Könczöl, Trittrem­­mel. Gólszerzők: Bagoly A., ill. Fülöp, Pomper. Az első félidőben a küzde­lem dominált, a hazai csapat szerzett vezetést. Fordulás után a szelesteiek próbáltak egyen­líteni, ennek ellenére a Síiké­nek volt lehetősége eldönteni a mérkőzést, de nem tudott élni a lehetőségeivel. Ezt a vendégek kihasználták, két pontrúgásból is gólt szereztek, így megnyer­ték a találkozót. Ölbő-Mersevát 0-1 (0-0). Ölbő, 50 néző, vezette: Mo­nostori I. Ölbő: Bertalan - Nardai, Kovács T., Szele, Tóth G. (Marton), Farkas B., Biró (Tóth A. ), Németh Z. (Pencz), Fehér (Kalányos), Juhász (Baksay), Weinelt. Mersevát, TÓTH Á. - Né­meth G. (Zsoldos), ORBÁN B. , Gönye B., Csire, Gönye G., Dénes, GÁNCS, CZUPOR (Szabó K.), GYŐRVÁRI G., Takács. Gólszerző: Czupor. Kiállítva: Kovács T. (91., Ölbő), Bertalan (93., Ölbő). Egy gyenge színvonalú mérkőzésen az enerváltan ját­szó hazai csapat saját magát hozta kellemetlen helyzetbe - és emiatt el is úszott a győze­lem lehetősége. Honvéd Se-Gérce-Vásá­­rosmiske 1-2 (0-0). Sé, 100 néző, vezette: Saly K. Sé: Földi - Séfer, Kovács K., Werderits, Farkas P. (Mú­zsás), Bogyai (Elekes), Fichta­­cher, Soós (Szalay), Vándori, Kámán (Deutsch-Szalai), Úri. Gérce: Komáromi Z. - Ko­máromi A., Németh T., László, MEGYEI N­. O. - DÉL Major, Mórocz, Hompok, Sáli, Nunkovics, Bognár, Kövesdi (Horváth B., Glavánovics). Gólszerzők: Kovács K., ill. Major (2). Hazai szempontból a kérdés az volt, hogy megtalálja-e régi önmagát a kél csapat. Gyor­san egymásnak estek a felek és kemény, de sportszerű, he­lyenként színvonalas találkozót vívtak. Gólt az első félidőben a vendégek szereztek, hazai oldalon csak helyzetek voltak. A második félidőben a ven­déglátó ismét tizenegyest hibá­zott, ugyanezen szituációból a Gérce viszont nem hibázott. A hátralévő időben a házigaz­da harcolt, küzdött, de csak a szépítő gól jött össze. Egy A jó formában lévő Körmend 11 gólig jutott a Bajánsenye vendégeként döntetlen színezetű mérkőzé­sen született vendéggyőzelem, ugyanakkor elmondható, hogy az ilyen találkozókat a séfek korábban több góllal megnyer­ték - a sél hullámvölgy még továbbra is tart! Zanat-Pecöl 2-2 (0-0). Szombathely, 50 néző, vezet­te: Pungor Z. Zanat: Szentgyörgyvári - Németh B, Szabó Z., Kiss M. (Bubits), Gyurácz (Baán), Sza­lay, Pörge, Szabó B., Varga N., Bakucz, Putz. Pecöl: Takács - Pálfi, Sze­mes Z., Varsányi, Oszkó, Far­kas A., Hóbor (Mészáros), Janek, Lakatos (Németh Á.), Horváth Ba., Székely (Szemes D.). Gólszerzők: Putz (2), ill. Farkas A. (2). Kiállítva: Bakucz (83., Za­nat). A hazai csapat erősen tar­talékosan lépett pályára, és a sorozatban elszenvedett bal­­szerencsés vereségek sem tet­tek jót az önbizalomnak. Az első félidőben akaratgyengén futballozott a házigazda. A Pe­cöl megnyerhette volna a mér­kőzést ebben a periódusban, azonban a kitünően védő hazai kapuson nem tudott kifogni. A félidőben hatott az edzői fej­mosás, teljesen más felfogás­ban lépett pályára a Zanat, és akár meg is nyerhette volna a mérkőzést. De a vendégek 10-es számú játékosát csak részben sikerült semlegesíteni. A döntetlen igazságos, egyik csapat sem érdemelt győzel­met. Alsóújlak-UTE Ikervár 2-0 (0-0). Alsóújlak, 160 néző, vezette: Farkas G. Alsóújlak: Gábor - Kaposi, Pados (ország), Toldi (Varga Á.), Varga N., Fülöp (Varga K.), Ódor, Rohonczi (Hancz), Kántor, Nagy Z., Varga R. (Asztalos). Ikervár: Hujbert - Németh M., Belegraf, Pap, Nagy A. (Kosztolánczi), Vincze Z., Né­meth P. (Németh D.), Vincze T. (Vass), Döbrente, Varga M., Schimmer (Dohány). Gólszerzők: Varga R. Hancz. Egy zártan, masszívan véde­kező csapattal találták szemben magukat a vendégek amely kontrajátékkal szeretett vol­na gólokat elérni. A második félidőben már látszott, hogy ez a nap nem az Ikervárról szól, az Alsóújlak egyre csak dolgoz­ta ki a helyzeteit. Szerzett egy lesgólt, majd ezt követően két szabályos találatot. Aztán át­adta a területet, de a vendégek csak kisebb helyzetekig jutott. Sportszerű mérkőzésen a szív diadalmaskodott, megérdemel­ten győzött a mérkőzés előtt esélytelenebbnek hitt újonc. Déli csoport___________ Bajánsenye-Tutitextil-Kör­­mend VSE 1-11 (0-5). Baján­senye, 50 néző, vezette: Héra Cs. Bajánsenye: Kalamár Kovács V, Bacsák, Szabó Sz., Mihály, Albert (Fábián B.), Ko­sár, Bakó, Kovács I. (Simon), Fábián K., Horváth B. Körmend: Kecskés (Ber­ke) - Sipos, Velekei, Vajda, Horváth Á., Osvald, Horváth Dávid, Szakasics (Horváth Dá­niel), Horváth A. (Tomasics), Jóna (Sákovits), Kis-Nemes. Gólszerzők: Horváth B., ill. Horváth Á. (4), Vajda (3), Vele­kei (2), Osvald, Sipos. A hazai csapat lélektelen, fe­gyelmezetlen, széteső futballja, valamint a vendégcsapat játé­kosainak bizonyítási vágya, jó teljesítménye ezt az eredményt hozta. Gyöngyöshermán-Szent­­király-Csákánydoroszló 2-2 (0-2). Szombathely, 150 néző, vezette: Szabó P. Gyöngyöshermán: Gercs­­nek - Szilvágyi, Horváth Á., Kovács G., Kis, Hegedűs, Né­meth Sz., Bazsó (Dénes), Ko­pácsi, Borbás, Serbán (Szabó). Csákánydoroszló: Baba - Sárközi, Danyi (Meskó), De­­dics, Horváth D., Makai, Hor­váth Á. (Horváth M.), Tóth N., Nagy M., Biczó, Horváth Z. (Horváth Zs.). Gólszerzők: Németh Sz., Borbás, ill. Makai, Nagy M. Szépszámú közönség előtt színvonalas mérkőzést vívtak a csapatok - remek játékveze­tés mellett. Az első félidőben gyorsan kétgólos előnyre tett szert a bajnokaspiráns, és ezzel kissé talán el is bízta magát. A második félidő ugyanis a haza­iaké volt, gyorsan egyenlítettek - úgy tűnt, hogy a végére elfá­radt a vendég. De az eredmény igazságos. Balogunyom-Viszák 2-0 (0-0). Balogunyom, 40 néző, vezette: Szabó I. Z. Balogunyom: Kozma - Ha­jós, Vilics, Szén P. (Marsai), Németh D., FÁBIÁN (Böle), HOMOR, MOLNÁR T., Far­kas M., Nemes, Kalmár. Viszák: SZABÓ GY. - Tóth P. (Németh L), Agg M., Benkő, Novák, Wolf, HORVÁTH R., AGG A., VASS, Kádár, Agg R. Gólszerzők: Molnár T., Farkas M. Kiállítva: Kádár (84., Vi­szák). Az első félidőben több helyzetet dolgozott ki a Balog­unyom, de ziccert kettőt is a Viszák rontott. A második félidőben már csak a hazaiak­nak volt helyzetük, ezek közül kettőt értékesítettek is. Köze­­­pes színvonalú, de jó iramú mérkőzésen a motiváltan játszó Balogunyom megérdemelten nyert a mezőnyben jól teljesítő vendég ellen. Szentpéterfa-Rábatótfalu 3-0 (2-0). Szentpéterfa, 120 néző, vezette: Bíró O. Szentpéterfa: Páll - Török, Gaál Á., Garger, Farkas H., Gaál R. (Baranyai), Wágner Sz. (Kovács B.), Jurasits, Wág­ner K., Frányi (Keringer), Hoós Á. (Hoós G.). Rábatótfalu: Senkó - Ke­resztúri, Náricza, Anderkó G. (Gongola), Szakács, Balázs A., Balázs L., Dómján Dá., Kó­­czán (Farkas A.), Anderkó M. (Németh D.), Dómján Do. Gólszerzők: Farkas H. (2), Frányi. A hazai csapat ezúttal nem játszott olyan jól, de végig kéz­ben tartotta az irányítást, bizto­san nyert kapura veszélytelen riválisa ellen. Vasszécseny-Club Wal­­nut-Nádasd 2-5 (1-0). Vas­­­szécseny, 100 néző, vezette: Héra Cs. Vasszécseny: Farkas B. - Horváth G. (Pongrácz D.), Horváth D., Maczek (Kiss B.), Pongrácz Zs. (Bori), Szakács, Orsós, Varga M., Pető, Gomb­kötő (Gudics), Vadász. Nádasd: Rejtli - Varga K., Aranger, Pálmai, Urbán (Mar­ton), Kalamár (Horváth A.), Meskó M., Tuboly, Csenterics (Szakály), Gorza (Németh M.), Meskó E. Gólszerzők: Horváth D., Szakács, ill. Németh M. (2), Tuboly (2), Meskó E. Kiállítva: Pető (87., Vasszé­cseny). A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, egy pontrúgás után már a 3. percben vezetést szer­zett. A folytatásban inkább mezőnyben gyűrték egymást a felek. A második félidő gyors gólváltással indult, ami után a Vasszécseny tovább növelhet­te volna előnyét, de a helyze­tei kimaradtak. A mérkőzés utolsó harmadát jobban bírták a vendégek és a maguk javá­ra fordították a meccset­­ ki­használva a vendéglátó hibáit magabiztossá tették a győzel­müket. Őriszentpéter-Tanakajd 2-3 (1-1). Őriszentpéter, 100 néző, vezette: Marácz Z. Őriszentpéter: Szőke Kosa N., Ponácz, Sály, Geren­­­csér, Szájer, Kovács R., Kosa L. , Iván, Mihályka, Horváth A. Tanakajd: Marcz L. -Könczöl Sz., Pintér, Kölkedi, Marcz G., Sváb, Pál, Marcz M. (Filakovszky), Könczöl B., Tóth J., Preiczer (Rozs). Gólszerzők: Sály, Kosa N., ill. Tóth J., Kölkedi, Marcz G. Fordulatokban gazdag, ki­élezett, küzdelmes mérkőzést vívtak a felek. A házigazda nem adta olcsón a bőrét - sőt, a játék képe, a helyzetek száma alapján az Őriszentpéter egy döntetlent megérdemelt volna. Ják-Felsőcsatár 2-1 (1-0). Ják, 150 néző, vezette: Szabó III. Z. Ják: Bihun - Bódi (Vajda), Máté, Horváth A. (Farkas G.), Polgár, Tóta, Kovács G. (Né­meth R.), Takács, Odler, Vizse­­rálek, Kiss R. Felsőcsatár: Tieber B. - Podlaviczki, Horváth L., Cob­­zaru, Horváth Sz. (Windisch), Krancz (Takács, Terentii), Ko­pácsi, Schmalzl (Cseri), Böhm, Varga P. (Czlenner), Tieber J. Gólszerzők: Németh R., Takács, ill. Kopácsi. A küzdelmes, döntetlen színezetű mérkőzésen a házi­gazda az utolsó utáni pillanat­ban csikarta ki a győzelmet - ugyanakkor a jáki alakulat nem érdemtelenül szerezte meg a három pontot. KA, TG 1. Gérce-Vásárosm.128 0 434-1624 2. Ikervár 127 2 334-20­23 3. Söpte 127 2 329-123 4. Bozsok 126 4 2­28-1722 5. Alsóújlak 126 3 3­30-n­21 6. Szeleste-Pósfa 116 2 3­20-1820 7. Uraiújfalu 12S 3 430-118 8. Kemenesalja 125 2 S28-27n 9. Ölbő 115 1 524-2416 10. Sé 124 3 528-2415 11. Gencsapáti 124 2 6 19-3714 12. Zanat 124 17 22-3313 13. Spari 123 4 527-2813 14. Mersevát 122 4 6 9-3310 15. Pecöl 122 3 7 n-289 16. Sitke 122 2 8 19-428 A gyöngyöshermáni Hegedűs Dávid (7) és a csákányi Horváth Patrik párharca. Jobbról Borbás Domonkos figyel Fotó: Unger Tamás 1. Csákánydoroszló 119 2 051-14 29 2. Szentpéterfa 118 1 231-n 25 3. Tanakajd 118 0 332-n 24 4. Körmend VSE 117 1 348-2422 5. Gyöngyösh.­Sz. 116 3 234-22 21 6. Nádasd 106 1 334-20 19 7. Vasszécseny 115 3 335-25 18 8. Rábatótfalu 125 1 622-19 16 9. Bajánsenye 114 2 527-45 14 10.Ják 124 1721-33 13 11. Tápláni KSK 113 1728-26 10 12. Őriszentpéter 113 1722-51 10 13. Felsőcsatár 103 0 714-219 14. Balogunyom 122 1 920-397 15. Viszák 111 0107-533 uns n­PE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-5% Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.:­(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft negyed évre 9 570 Ft fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700. Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti.­­Az MTI HÍtFELHASZNÁLÓ Lapunkat rendszeresen szemlézi: O bserver www.observer.hu IMEDIA