Vas Népe, 2020. szeptember (65. évfolyam, 204-229. szám)

2020-09-21 / 221. szám

2020. SZEPTEMBER 21., HÉTFŐ MÜNCHEN Körülbelül 2100 szurkoló szeretné elkísérni a Bayern Mün­chen labdarúgócsapatát Budapestre, a Sevilla elleni csütörtöki Európai Szuper­kupa-mérkőzésre. Az aktuális számról Karl- Heinz Rummenigge, a bajor klub elnöke számolt be vasár­nap a Sky tévécsatornán. „A drukkereknek kötelezően ren­delkezniük kell negatív korona­­vírusteszttel” - hangsúlyozta a Bajnokok Ligája-győztes egye­sület vezetője. A csapat szim­patizánsai hétfőn és kedden el­lenőriztethetik magukat a klub költségén. A Bayern München vezetőedzője, Hansi Flick nem ért egyet a meccs megrendezé­sével, miután a Robert Koch országos közegészségügyi in­tézet járványügyi szempontból rizikós területnek minősítette Magyarországot. Az Európai Szuperkupa­mérkőzés csütörtökön 21 óra­kor kezdődik a Bayern Mün­chen és az Európa-liga-győztes Sevilla FC csapatai között. A koronavírus-járvány kitörése óta ez lesz az első találkozó az UEFA versenyrendszerében, amelyre beengednek nézőket. A Puskás Aréna nézőtéri ka­pacitásának harminc százalé­kában lehetnek szurkolók, ez 20 ezer nézőt jelent. Mindkét csapat részére három-három­ezer jegyet biztosított az UEFA. A Sevilla 2500 jegyet visszamondott, és bejelentette, hogy csak 500 szurkolója kísé­ri el a gárdát Budapestre. M­­TI Nem használják ki a szurkolói kvótákatHa­ladás-tová­bbj­utás Egy vasi csapat maradt állva a labdarúgó Magyar Kupában KÖRKÉP A labdarúgó Ma­gyar Kupa 6. fordulójában a 64 közé jutott a Szom­bathelyi Haladás, míg a Ki­rály SE, a Szarvaskend és a Sárvári Kinizsi kiesett. Szarvaskend SE (megyei I. osztály)-Aqvital Csákvár (NB II.) 1-10 (0-4).­­ Szar­vaskend, 300 néző, vezette: Juhász. Szarvaskend: Gáspár - Nagy Á., Csenterics J., Köp­fer G., Smolczer - Németh T., Tóth G. - Nagy Á. (Somogyi) - Jóna, Görcsi, Velekei. Edző: Vaspöri Zoltán. A három kezdőjátékosát nélkülöző hazai csapat tisztes­ségesen helytállt NB II-es el­lenfelével szemben. Gólszer­zők: Velebei (90.), illetve Vörös 4 (30., 69., 74., 81.), Ma­darász 2 (44. - 11-esből, 63.), Vida (17.), Magyar (19.), Mim (75.), Kurcz (82.). Vaspöri Zoltán: - Nagy élmény volt ilyen csapat ellen játszani, kihoztuk a meccsből a maximumot, örülök, hogy sikerült gólt is lőnünk. Jó meccset vívtunk. Király SE (megyei I.)­­Bicskei TC (NB III.) 2-3 (1-0).­­ Szombathely, Király Sportlétesítmény, 300 néző, vezette: Dombi. Király: Horváth A. - Ta­kács D., Kiss K., Subicz, De­­vecseri (Fülöp) - Kovács Zs. (Kovács B.) - KUDRON, Kal­már, Reseterits (Hertelendi), Fábián - HALMOST Edző: Hegyi László. Az első félidőben nagy­részt a Király térfelén folyt a játék, de Németh ziccerét leszámítva a Bicske nem tu­dott nagyobb helyzetet ki­alakítani. Sőt, a 35. percben Kudron ugratta ki Halmosit, aki a kapus fölött a hálóba lőtt (1-0). Szünet után felpör­gött a meccs, felváltva estek a gólok. A vendégek egyenlítet­tek, majd két perc alatt kétszer is betaláltak. A nagyot küzdő vasiak szépítettek, de többre már nem futotta erejükből. Az első félidő szervezett já­tékát követően a szünet utáni adok-kapokból a Bicske jött ki jobban. Gólszerzők: Halmosi 2 (35., 78 - utóbbit 11-esből), illetve Németh J. (47.) Farkas M. (71., 11-esből), Filipovic (72.). Kiállítva: Minárcsik (Bicske, 90.). Hegyi László: - Méltó el­lenfelei voltunk magasabb osztályú ellenfelünknek, hosszabbítást is kiharcolhat­a­tuk volna. Kulcsmomentum volt, hogy 1-0-s vezetésünknél ziccert hibáztunk, az ellentá­madásból pedig gólt kaptunk. Sárvár FC (megyei I.)­­Kaposvári Rákóczi FC (NB II.) 0-3 (0-1).­­ Sárvár, 250 néző, vezette: Görög. Sárvár: Vigano - Lempeg (Szalai), Horváth A., Fider, Horváth E. - Marsai, Potyi, Vajda (Varga L.) - Csákvári, Kovács B., Czöndör. Edző: Kovács Balázs. Mindkét csapat bátran kezdte a mérkőzést, majd az 5. percben egy jobb oldali beadás után Erdei a jobb sarokba lőtt (0-1). Ezt követően a kaposvá­riak birtokolták többet a lab­dát, de a vasiak szervezetten. Helytállt, de kiesett a Király SE, a Sárvár és a Szarvaskend fegyelmezetten védekeztek és kontrákkal próbálkoztak. Szü­net után egy peches öngóllal kettővel mentek a vendégek. Kiegyenlítetté vált a játék, a vendéglátók is vezettek né­hány szép támadást, de ko­moly helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A 78. percben Szabó végképp eldöntötte a továbbjutást (0-3). A hátra­lévő időben a hazaiak előtt is adódtak helyzetek. A Sárvár becsülettel helytállt, a vasi együttes valamennyi játéko­sa jó teljesítményt nyújtott. Gólszerzők: Erdei (5.), Fider (48., öngól), Szabó B. (78.). Kovács Balázs: - A tavaly még NB I-es Kaposvár ellen megpróbáltunk helytállni - ez sikerült is. Szegedi VSE (NB III.)­­Szombathelyi Haladás (NB II.) 0-3 (0-2). - Mórahalom, 300 néző, vezette: Dob­egó. Haladás: Verpecz (Simon B.) — Tóth D., Kelemen, De­­vecseri, NÉMETH MILÁN - NÉMETH MÁRIÓ, JANCSÓ, RÁCZ, Doktorics (Schuszter) - Tóth B. (Tóth M.), Horváth O. Edző: Mátyus János. A szombathelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, irányították a játékot, a hazai­ak a védekezésre összpontosí­tottak. Negyedórányi játékot követően Rácz 22 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sa­rokba (0-1). A vasiak kézben tartották a meccset, noha a szegediek is próbálkoztak, a vendégek előtt adódtak lehető­ségek. A 34. percben Németh Márió indította a jobb olda­lon Tóth Dávidot, aki beadott, Tóth Barna három méterről a kapu közepébe lőtt (0-2). Egy perc múlva a csatár duplázha­tott volna, de közeli lövését a szegedi kapus hárította. A 45. percben Jancsó 19 méteres lövése a kapufáról vágódott ki, az érkező Tóth Barna a ka­pusba bombázott. Szünet után is a szombathelyiek irányítot­ták a játékot és alakítottak ki helyzeteket. A 82. percben a cselezgető Németh Milán buk­tatásáért megítélt tizenegyest Rácz lőtte a jobb felső sarokba (0-3). A Haladás magabizto­san jutott tovább. Gólszer­zők: Rácz 2 (15., 82. - utóbbit 11-esből), Tóth B. (34.). Mátyus János: - Koncent­ráltan futballoztunk, végig uraltuk a találkozót. Az utóbbi időszak viszonylagos sikerte­lensége után fontos volt a győ­zelem. PA Halmosi Péter öröme jogos, a középpályás két gólt szerzett a Bicske ellen Fotó: Benkő Sándor Egymást múlták felül a répcelaki tekések KÖRKÉP A Répcelaki SE fantasztikus teljesítmén­­nyel nyert Győrben a férfi teke Szuperliga 3. fordu­lójában. Megszerezte első szuperligás győzelmét az újonc Csákánydoroszló. Thermalpark-Szentgotthár­­di VSE-Zalaegerszegi TK 2:6 (3635-3732).­­ Szentgott­­hárd, férfi teke Szuperli­ga-mérkőzés. Szentgotthárd: Cseh B. 649, Cserpnyák M. 646, Wal­­cher 624, Takács 590, Cserp­nyák Á.­Pákai 539, Somodi 587. Edző: Cserpnyák Árpád, Tróbert József. ZTE: Farkas S. 595, Járfás 594, Boanta 645, Kozma 646, Nemes 643, Farkas Á. 609. Az első fordulóban a címvé­dő Szeged dolgát is meg tudta nehezíteni a Szentgotthárd, most egy másik topcsapatot, a három felnőtt csapatvilágbajnokot is soraiban tudó Zalaegerszeget látta vendégül. És az első sor után úgy tűnt, hogy akár hatal­mas meglepetés is lehet a vége. Repülőrajtot vettek ugyanis a gotthárdiak, szó szerint, hiszen Cseh Bence (649) és Cserpnyák Martin (646) is szárnyalt. A saját nevelésű fiatalok megszerezték mindkét csapatpontot, és ketten 106 fát vertek a rutinos zalai kettősre. A második sorban az­tán megkezdték a felzárkózást a vendégek. Walther Románnak 624 fával sem sikerült pontot szereznie Boantával szemben. A Csákány első szuperligás győzelme Egyenlített a mérkőzés ezen szakaszában már remeklő ZTE, de még mindig maradt 29 fányi ferjük a gotthárdiaknak. Ám a zárósor második szettjére az is elillant. Innentől már nem volt veszélyben az esélyesebb za­laiak győzelme. Ifjúsági: 4:0 (1242-1160), Karba N. 607, Karba B. 635, illetve Oswald 594, Muszil 567. Győr-Szol TC-Répcelaki SE 2:6 (3663-3834).­­ Győr, férfi teke Szuperliga-mérkő­zés. Győr: Németh M. 616, Pete N­. L. 589, Bíró E. 614, Lendvai 612, Hungler 621, Koller 611. Répcelak: Tóth Á. 602, Horváth Z. 646, Bíró P. 641, Pintér 644, Molnár 625, Mó­ricz 676. Edző: Kiss Zsolt. A répcelakiak a szintén két győztes bajnokit maguk mögött tudó győriek otthoná­ban valósággal sziporkáztak, egymást múlták felül. Nagyon színvonalas mérkőzést vívott a két csapat, a hazaiak egy kivétellel, a vasiaknál viszont mindenki 600 fa felett teljesí­tett. Többen nem is kevéssel. Móricz Zoltán tett a legtöbbet a közösbe: 676 (!) fát, így neki nagyban köszönhető a répce­lakiak fantasztikus, 3834 fás csapatteljesítménye, ami 639- es (!) átlagot jelent. Ifjúsági: 3:1 (1098-1086), Gelencsér 483, Németh M. 615, illetve Simon 569, Varga B. 517. Investment Közutasok Kaposvári TK-Csákánydo­­roszlói TE 3:5 (3428-3477).­­ Kaposvár, férfi teke Szu­perliga-mérkőzés. Kaposvár: Kiss R. 555, Né­meth T./Kálhy 555, Magyar/ Tóth N. 518, Nagy G. 595, Horváth L. 577, Pintér 628. Csákánydoroszló: Sütő 574, Vilics 549, Horváth R. 634, Schvarcz 527, Márton Sz. 595, Meixner L. 598. Már az első sorban vezetést szerzett az újonc Csákánydo­roszló. Sütő Zsolt nagy küz­delemben kiharcolta a csapat­pontot. Ugyanez a szokottnál halványabban teljesítő Vilics Gábornak nem sikerült (1:1), de 13 fás előnyben voltak a vasiak. A második sorban is osztoztak a pontokon a csapatok (2:2), ám Horváth Roland 634 fás egyéni csúcsa jóvoltából már 61-gyel volt több összfájuk a csákányiaknak. A zárókörben koncentrált játékkal Márton Szabolcs szerzett fontos pontot. A hazaiaknál Pintér kiválóan hajrázott, de Meixner László jól tartotta magát ellene. Meg­érdemelten szerezte meg első győzelmét a Szuperligában a Csákánydoroszló. Ifjúsági: 1:3 (1052-1066), Kincsverő 474, Fájtai 578, illetve Szabó Sz. 540, Márton G. 526. HE Horváth Roland a 634 fás egyéni csúccsal segítette a csákánydo­­roszlóiakat Fotó: SZP SPORT További izgalmas hírekért látogasson el ide: VAOL.hu Gareth Bale visszatért a Tottenhamhez LONDON Gareth Bale hét év után visszatért a Tottenham Hotspur lab­darúgócsapatához a Real Madridtól. A 31 éves szélső egy évre köl­csönbe érkezett vissza korábbi klubjához, amelynek sajtó­­értesülések szerint 20 millió fontjába került a játékos, en­nek az összegnek egy részét a futballista magas fizetésének átvállalása teszi ki. A madridi­ak régóta szabadulni kívántak a walesi játékostól már csak azért is, mert Zinédine Zidane vezetőedző jó ideje nem számít rá, emiatt Bale legutóbb már külön edzett a csapattársaitól. Bale többször is látványosan előtérbe helyezte a walesi vá­logatottban való szereplését madridi klubcsapatával szem­ben. A királyi gárda 2013-ban akkor világcsúcsot jelentő 100,8 millió euróért igazolta le a Tottenhamtől Bale-t, akinek szerződése 2022-ben jár le, mi­közben hetente körülbelül 660 ezer eurót kap. Az észak-lon­doni együttes azonban nem­csak egykori klasszisát sze­rezte meg a Real Madridtól, hanem Sergio Reguilont is. A 23 éves spanyol válogatott fut­ballista, aki az előző szezont kölcsönben az Európa-ligát megnyerő Sevillában töltötte, 30 millió euróért váltott klu­bot, s öt évre kötelezte el magát új együtteséhez. MTI VAS NÉPE 15 uns nfPE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei ü­zletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.