Vas Népe, 2020. szeptember (65. évfolyam, 204-229. szám)

2020-09-29 / 228. szám

­020. SZEPTEMBER 29., KEDD MEGYEI FOCI Kikapott a listavezető Megyei I.: remekül szerepeltek az idegenben játszók (ÖRKÉP A 7. forduló mér­­kőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság. Elúszott a Vép veretlensége, saját otthonában kapott ki a Királytól. Egyedül az Egyhá­zasrádóc tudta otthon tartani a három pontot, a Szentgotthárd, a Vasvár, a Jánosháza, a Kő­szeg, a Vép és a Csepreg hazai pályán botlott, a CVSE ikszelt a Rábapartyal. Szentgotthárdi VSE-Rép­­celaki SE 1-2 (0-1).­­ Szent­gotthárd, 50 néző, vezette: Polgár T. Szentgotthárd: Kapus - Kovács T., OSZVALD, Düh, TÁMIS (Korpics), DAN­­CSECS T., MAJCZÁN, Dan­­csecs A., Sulics, Balázs, Tulok (Gécsek). Edző: Papp Zoltán. Répcelak: Tóth J. - Tóth Do., De Paula, Tóth Dá., Odor (Németh B.), Tokaji, Sipos, Horváth T., Rácz, Havasi, Pry­­stupa. Edző: Balassa Péter. Gólszerzők: Gécsek, ill. Tokaji, Odor. Kiállítva: Balázs (55., Szentgotthárd). A támadó szellemben fut­ballozó Gotthárd ellen kont­rákra játszott a Répcelak. A vendégek jobb helyzetkihasz­nálással pontokat raboltak, a játék teljes képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE-Körmendi Football Club 1-3 (0-1).­­ Vasvár, 100 néző, vezette: Boda Gy. Vasvár: Tóth K. - Hor­váth A., Berta, Vincze, Robán (Bíró), Tomaknóczy (Rosa), Réfi, Sinkó, Kálin, Márton, Schermann. Edző: ifj. Sziffer István. Körmend: Balogh A. - Ta­kács, Nyári, Péter, Buti, Saly (Simon), MAJTÉNYI, Hor­váth P. (Horváth N., Szabó R), Török, KÖKÉNY, Papp Z. Edző: Kurucz Ádám. Gólszerzők: Schermann, ill. Kökény (2), Majtényi. A mérkőzés elején egy szép szabadrúgásgóllal szerzett ve­zetést a körmendi együttes. A félidő közepén egy erősen tizenegyesgyanús esetben maradt néma a játékvezető sípja. A folytatásban több nagy helyzete volt a jól felkészített vendégeknek, de csak a mér­kőzés végén tudták bebiztosí­tani győzelmüket, ami teljesen megérdemelt volt. A vasvári csapatot komoly sérüléshul­lám hátráltatja, több játékosra is műtét vár a közeljövőben. Jánosháza VSE-Lorry Gm Kft. Szarvaskend 1-3 (1-0).­­ Jánosháza, 120 néző, vezette: Horváth P. Jánosháza: Tóth A. - Sza­bó L., Závecz, Huszár (Amb­rus), Virág, Németh J., Niksz, Büki, Szép, Nagy B., BA­LÁZSI. Edző: ifj. Molnár Ká­roly. Szarvaskend: Gáspár VELEKEI, Tóth G., Tóth A., Csillag, JONA, Németh T., Földes (Nagy Á.), Smolczer, Görcsi (Csenterics), Kopfer. Edző: Vaspöri Zoltán. Gólszerzők: Szép, ill. Jóna (3). Kiállítva: Niksz (68., Já­nosháza). Mindkét csapat nagy elán­nal kezdte a mérkőzést. A foly­tatásban a hazai csapat irányí­totta a meccset, sok lehetősége adódott, de csak egyet tudott gólra váltani. Ez a továbbiak­ban megbosszulta magát, a vendég Szarvaskend ugyanis kíméletlenül kihasználta a Já­nosháza hibáit és kevés hely­zetéből hármat értékesített, így idegenben szerzett három ponttal térhetett haza. Kőszegi Lóránt FC­­Schott Lukácsháza SE 1-3 (1-1).­­ Kőszeg, 250 néző, v.: Papp Á. Kőszeg: Bán - Lintner, Bo­­zóki, Gugcsó, Prán D., PAÁN A., Réti Mi. (Réti Ma.), Toldi (Szűcs), Őri (Csák), Fehér, Szolyák. Edző: Őri Gábor. Lukácsháza: Horváth K. - Szentkúti (Lengyel), Vörös, Gombás, Varga A. (Bolján), Szalai (Osztrosits), Gugcsó, Bősze, Komárovics (Keresz­tényi), Dán, dr. László. Edző: Sántha Szilárd. Gólszerzők: Szolyák, ill. Keresztényi, Varga A., Dán. A Kőszeg az első perctől támadólag lépett fel, de me­zőnyfölénye meddőnek bizo­nyult. A Lukácsháza kontrák­ra rendezkedett be. A Kőszeg 11-esből szerzett vezetést, de hamar jött a válasz, a vendé­gek egy szélről középre adott labdából egyenlítettek. A má­sodik félidőben is többet birto­kolta a labdát a házigazda, de a támadások befejezésébe sorra hiba csúszott. A vendégek vi­szont kihasználták a kőszegi hibákat, és egy elfutásból, va­lamint egy szabadrúgást köve­tően szerzett góllal megnyer­ték a mérkőzést. Az eredmény nem tükrözi hűen a meccs képét. A jobban összpontosító vendégek nyertek. Vép VSE-Király SE 0-2 (0-1).­­ Vép, 200 néző, v: Se­­besi P. Vép: Pajor - Kovács D., Varga O. (Cseresznyák), Visz­ket (Wágner), Török (Szíjártó), Szilvás, Illés (Berta), Varga B., Takács Á., Takács M. (Po­gácsás), Balikó. Edző: Török Richárd. Király: Tóth Á. (Bencze) - Takács, Kalmár, Kudron (Nyári), Hertelendi (Lakosi), Kiss K., Fábián (Kondákor), Devecseri, Halmosi, Subicz, Kovács B. (Sásdi). Edző: He­gyi László. Gólszerzők: Subicz, Kudron. Kiállítva: Kondákor (93., Király). Az ezer sebből vérző vépi együttes méltó ellenfele volt a Királynak, mezőnyben a szé­pen futballozó vendégcsapat fölé nőtt. Két elkerülhető gól után azonban nem tudott újí­tani, és ezzel a vendég elvitte a három pontot a listavezető Vép otthonából. A hazai gár­da több játékosát nélkülözni kényszerült sérülések, eltiltás és karantén miatt. Kőszegen nyert szomszédvári rangadót a Lukácsháza Egyházasrádóci SE-Büki TK 3-1 (0-1).­­ Egyházasrá­­dóc, 150 néző, v.: Talabér N. Egyházasrádóc: Bük­ - PÉTER, LÁSZLÓ, Vilics, Molnár L., LUKÁCS (Báger), Molnár I. (KARDOS), Mészá­ros (Máté), Horváth V. (Ba­kos Cs.), Bakos D., Krajczár. Edző: Lukács Ede. Bük: Kamondi - Kovács Ri., Czingráber (Kónya), Ko­vács Ro., Wágner, Kovács Z., Orbán, Tóth K., SCHIMMER, Taródi, Tar (Komjáthy). Edző: Marton Róbert. Gólszerzők: Kardos (2), Lukács, ill. Wágner. A rádóci együttes az első negyedórában ellenfele fölé nőtt. Bár volt két óriási zicce­re, nem tudott előnyhöz jutni. A bükiek viszont vezetést sze­reztek a félidő hajrájában, és a szünetig hátralévő időben a vendégek akarata érvényesült. A második játékrészben táma­dóbb felfogásban játszott a há­zigazda, ennek meg is lett az eredménye. Lukács Tihamér vezényletével a rádóciak meg­fordították a meccset és otthon tartották a három pontot. Csepregi SE-Sárvár FC 0- 4 (0-1).­­ Csepreg, 150 néző, v.: Szvorda M. Csepreg: Taródi - Kótai, Steiner M., Tájmel, Büki (Ko­vács B.), Baranyai (Horváth B.), Pócza (Nika), Merk, Lu­kács (Horváth E.), Steiner C. (Bánhidi), Németh O. Edző: Steiner Zsolt. Sárvár: Viganó - Péter (Tóth M.), Horváth K. (Szabó R.), Nagy D., Potyi, Czöndör (Kovács B.), Fider, Horváth Á., Vajda (Csákvári), Lempey, Marsai (Varga L.). Edző: Ko­vács Balázs. Gólszerzők: Szabó R. (2), Horváth A., Nagy D. Az első félidőben tartotta magát a Csepreg, egyenran­gú ellenfele volt a Sárvárnak. A vendégek a félidő közepén egy pontrúgás után vezetést szereztek. A második felvo­násban már egyértelműen a Sárvár uralta a találkozót, a hazaiak egyéni hibáit kihasz­nálva megérdemelten nyert. Celldömölki VSE-Vul­­kán Fürdő-Rábapatyi KSK 1- 1 (0-1).­­ Celldömölk, 150 néző, v.: Vass I. CVSE: Osvald - Galo­­vich (Gorácz), ENYINGI, Göntér, Szuh (Gábor, Keszei Ti.), Schimmer, Keszei Ta., Lőrincz, DÖBRENTE (Bin­der), Szabó K. (Pázsi), Horváth D. Edző: Kelemen Kornél. Rábapaty: Király - Né­meth G., Könczöl, Piros R, Piros D., Csupor, Kovács Ta. (Kovács Ti.), Balhási (Farkas B.), Fehér K. (Szabó Á.), Fe­hér E., Nardai. Edző: Enzsöl Gábor. Gólszerzők: Pázsi, ill. Fe­hér K. A DVSE győzelmet akart szerezni, ennek megfelelően állt a játékhoz. Ennek elle­nére egy hazai védelmi hibát követően a Rábapaty szerzett vezetést. A második félidőben is támadólag lépett fel a há­zigazda, de ez mindössze az egyenlítésre volt elég, pedig helyzetei alapján akár meg is nyerhette volna a találkozót. Szentgotthárdról Papp Zoltán, Vasvárról ifj. Sziffer István, Jánosházáról Szűcs Dávid, Kőszegről Őri Gá­bor, Celldömölkről Kelemen Kornél, Vépről Pajor Tamás, Egyházasrádócról Báli Lász­ló, Csepregről Steiner Zsolt tudósított. TG A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Vép 760116-418 2. Rábapaty 641114-713 3. Sárvár 540115-312 4. Lukácsháza 740312-812 S. Király SE 631210-610 6. Jánosháza 631212-910 7. Szarvaskend 731317-2010 8. Egyházasrádóc 731314-1710 9. Kőszeg 630316-119 10. Körmend 630312-119 11. Répcelak 730413-169 17 Bük 63037 -109 13. Rum 62044 -126 14. Celldömölk 61237-95 15. Szentgotthárd 51227 -125 16. Csepreg 61145 -124 17. Vasvár 71066-203 Vasvár-Körmend 1-3 - a körmendiek ifjú játékosa, Péter Ábrahám lódul meg Fotó: Unger Tamás VAS NÉPE 15 Felcsúton nyert az U19-es gárda Pályán az Illés Akadémia együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó­bajnokságok hétvégi fordulójában az Illés Aka­démia-Haladás csapatai közül csak az U17-es és az U19-es lépett pályára. Az U14-es, U15-ös és U16-os gárda meccse elmaradt. U17: KIEMELT Vasas Kubala Akadémia- Illés-Haladás 2-2 (1-0).­­ Bu­dapest, vezette: Álló. Illés-Haladás: Szekeres - Kovács A. (Németh Á.), Tóth K., Kozári, Horváth H. - Ko­vács P. (Lórántfy), Vigh, Kál­lai Z. (Vert T­­) - Horváth B., Tama, Iván. Edző: Sátori Bar­nabás. Valamivel többet birtokolta a labdát a hazai csapat és az első félidő közepén egy átlö­­vésből meg is szerezte a ve­zetést. Fordulás után aktívabb lett a zöld-fehér együttes, és Kállai Zalán szép egyéni ak­ciója után kiegyenlített. Nem sokáig örülhettek a vendégek, mert öt perc múlva egy bün­tetőből megint a Vasasnál volt az előny. Azonban a szombat­­helyiek nem adták fel, egy ol­dalról belőtt szabadrúgást kö­vetően Kozári Norbert ismét döntetlenre alakította az ered­ményt - ami a lefújásig nem is változott. Gólszerzők: Kállai, Kozári. 6. forduló, szombat, 12.00: Diósgyőri VTK-Illés-Hala­dás, U19, KIEMELT Puskás Akadémia-Il­­lés-Haladás 2-4 (1-1).­­ Fel­csút, vezette: Sveda. Illés-Haladás: Grúz (Hor­váth L.) - Auer, Vajda, Tarján, Dezamits - Markó, Rosner (Palkó), Valter - Tóth M. (An­tal), Szalay, Bunevácz. Edző: Horváth Rudolf. A találkozó elején hamar megszerezte a vezetést a ha­zai együttes, ám az Illés Aka­démia egyre inkább átvette az irányítást - igaz, csak az első félidő legvégén sikerült egyenlíteni. Akkor egy Tóth- Szalay-Markó háromszögelés után Tóth Milán kapta vissza a labdát, remekül készítette elő Szalaynak, aki a visszagurí­­tást gólra is váltotta. Fordulás után szűk negyedóra elteltével már a zöld-fehéreknél volt az előny, majd egy büntetőből már kettő volt közte, sőt, Sza­lay megszerezte saját maga és csapata negyedik találatát is, végleg eldöntve ezzel a három pont sorsát. Gólszerző: Szalay 4 (egyet 11-esből). A 2. fordulóból elmaradt mérkőzés, szombat, 12.00: MTK-Illés-Haladás. Az U14-es és az U15-ös csapat a 6. fordulóban szom­baton egyaránt 11 órakor a Mól Fehérvár korosztályos együtteseit látja vendégül. Az U16-osok szintén szombaton, 12 órakor idegenben, a Diós­győri VTK otthonában lépnek pályára. PA Szalay Szabolcs négy gólt szerzett Fotó: Unger Tamás Dorogi akadémisták SZOMBATHELY Több, az Illés Akadémián nevelkedett futbal­lista is pályára lépett az ellenfél csapatában a vasárnapi Szom­bathelyi Haladás-Dorog (1-2) NB II-es mérkőzésen. A dorogi kapuban Mursits Roland állt, a jobb oldali védő Nyíri Vince volt, míg csereként pályára lé­pett a közelmúltban kölcsöna­dott Illés Bence is. A kispadon pedig a korábban az U19-es csa­pattal bajnokságot nyert Németh Szabolcs ült. PA IMS MPE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.