Vas Népe, 2020. szeptember (65. évfolyam, 204-229. szám)

2020-09-15 / 216. szám

2020. SZEPTEMBER 15., KEDD I MEGYEI FOCI Nem tud hibázni a Vép Szentgotthárdon jutott el öt gólig a szarvaskendi gárda KÖRKÉP Az 5. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság - csak hét találkozót rendeztek, mert a Kőszeg-Sárvár rangadó elmaradt. Tovább mene­tel, újabb magabiztos győ­zelmet aratott a listaveze­tő Vép. A Szarvaskend kijött a hul­lámvölgyből, Szentgotthár­don rúgott egy ötöst. A lista­vezető Vépnek nem okozott gondot a vendég Répcelak. A Rum Csepregen, a Lukácshá­za Celldömölkön csikarta ki a győzelmet. A Körmend a haj­rában szerzett gólokkal bizo­nyult jobbnak a Büknél. Nem bírt egymással a Rádóc és a Király. A Rábapaty a Vasvárt küldte haza vereséggel. Szentgotthárdi VSE-Lor­­ry GM Kft. Szarvaskend 0-5 (0-1).­­ Szentgotthárd, 50 néző, vezette: Marácz Z. Szentgotthárd: Kapus - Támis, Balázs, Papp V., Düh, Dancsecz T., Majczán, Dan­­csecs A. (Polly), Sulics, Nagy O., Tulok (Vadász). Edző: Papp Zoltán. Szarvaskend: Esztergá­lyos - VELEKEI, Nagy Á. (Görcsi), Tóth G., Csillag, JÓNA, Németh T. (Gáspár), Csenterics (Vaspöri), Somo­gyi (Vörös), Smolczer, Kopfer. Edző: Vaspöri Zoltán. Gólszerzők: Velekei (2), Jóna (2), Görcsi. A Szentgotthárd jó ven­déglátóhoz méltóan előzékeny volt és engedélyezte a Szar­­vaskendnek a győzelmet. A házigazda hibáit a vendégek könyörtelenül kihasználták, megérdemelt szarvaskendi siker született­­ még ilyen arányban is. Körmendi FC-Büki TK 2-0 (0-0).­­ Körmend, 350 néző, vezette: Sebesi P. Körmend: Balogh - Ta­kács, Péter, BUTI, Majtényi, Horváth N. (SALY), SIPOS, TÖRÖK, KÖKÉNY (Horváth R), Papp Z. (Szabó R), Tompa (Simon). Edző: Kurucz Ádám. Bük: Kamondi - Kovács Rt., Németh T., Wágner (Kos­suth), Kovács Z. (Plenár), Orbán (Kovács Ro.), Tóth K. (Komjáthy), Csonka, Schim­mer, Taródi, Tar. Edző: Mar­ton Róbert. Gólszerzők: Sipos, Saly. Az első félidőben a nagy fölényben futballozó hazai csapat öt százszázalékos hely­zetet hagyott ki, így döntetlen­nel vonultak pihenőre a felek. Ezután belelendült a vendég­csapat is, helyzeteket dolgo­zott ki, de gólt nem rúgott. A motiváltan játszó Körmend viszont a 78. percben meg­szerezte a vezetést, majd a 91. percben rúgott újabb góllal le is zárta a kiélezett mérkőzést. A szimpatikusan futballozó büki csapat ellen teljesen meg­érdemelt győzelmet aratott a hazai együttes. Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő-Schott Lukácsháza SE 0-1 (0-1).­­ Celldömölk, 300 néző, vezette: Németh T. CVSE: Hujbert - Enyingi, Göntér, SZUH (Szabó K.), Go­­rácz, Schimmer, Keszei Ta., Lőrincz (Pázsi), Gábor, Keszei R. (Döbrente), Horváth D. (Keszei Ti.). Edző: Kelemen Kornél. Lukácsháza: KISS D. - Vörös, Gombás, VARGA A. (Keresztényi), Lengyel, SZA­LAI, Németh Cs. (Lévai), Gugcsó, Bősze, Komárovics, Dán (Horváth M.). Edző: Sántha Szilárd. Gólszerző: Varga A. A mérkőzés folyamán a ka­puk nem igazán forogtak ve­szélyben, alig volt helyzet, in­kább mezőnyben folyt a játék. A lukácsházi csapat egy celli védelmi hibát kihasználva szerzett vezetést az első félidő hajrájában. Az előnyt a vendég a meccs végéig megtartotta, így pontokat tudott rabolni Celldömölkről. Egyházasrádóci SE-Ki­­rály SE 1-1 (0-0).­­ Egyhá­­zasrádóc, 200 néző, vezette: Kondor T. Egyházasrádóc: Báli - BAKOS D., László, Vi­­lics, MOLNÁR L., Molnár I. (Péter), Kardos (Bakos Cs.), Mészáros (Máté), Kazinczki (LUKÁCS), Krajczár, Kovács K. (Paksi). Edző: Lukács Ede. Király: Tóth Á. - Sás­­di, Takács, Kalmár, Kudron (Hertelendi), Reseterits, Kiss K., Kovács Zs., Kondákor (Fü­­löp), Halmosi, Subicz. Edző: Hegyi László. Gólszerzők: Bakos D., ill. Halmosi. A hazaiak jól kezdték a mérkőzést, több helyzetük adódott. Egy átlövés után elta­lálták a kapufát, majd két óriá­si ziccert hibáztak. Az első já­tékrészben az Egyházasrádóc uralta a mérkőzést - gól nél­kül. A második felvonásban a Király is megvillant, egy-egy nagy lehetősége volt mindkét csapatnak. A találkozó hajrá­jában előbb Halmosi talált be, de a rendes játékidőn túl, a 93. percben egy tizenegyessel egalizált a házigazda, így egy pontot megmentett magának. Vép VSE-Répcelaki SE 3-0 (2-0).­­ Vép, 200 néző, vezette: Papp Á. Vép: BEZDI B. - DANCS, Kovács D., Varga O. (Auer), Szalai (Wágner), Bezdi Sz., BALIKO D„ Illés A(Takács M.), Varga B. (Szilvás), Takács Á., Balikó M. Edző: Török Ri­­chárd. Répcelak: NÉMETH M. - Tóth Do., De Paula, Tóth Dá., Tamási (Németh B.), Tokaji, Sipos, Horváth T., Rácz, Ha­vasi, Prystupa. Edző: Balassa Péter. Gólszerzők: Balikó D., Szalai, Rácz (öngól). Kiállítva: Tóth Do. (4L, Répcelak). Csepregen nyert a Rum, Celldömölkön a Lukácsháza Az első félidő közepéig uralta a mérkőzést a Vép, és megérdemelten szerzett ve­zetést. Előnyét aztán a szünet előtt egy sikeres büntetővel meg is duplázta. A mérkőzés további részében a két kapus kapott főszerepet, mindkét hálóőr remek teljesítménnyel rukkolt elő. A bajnokságban eddig hibátlan teljesítményt nyújtó vépi együttes megérde­melten tartotta otthon a három pontot. Rábapatyi KSK-Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 2-1 (1-0).­­ Rábapaty, 130 néző vezette: Szabó III. Z. Rábapaty: Király -Könczöl, Németh G. (Kovács Ti.), Fehér E., PIROS R, Du­­govics (Szabó A.), Nardai, Ko­vács Ta., FEHÉR K. (Vadász), Piros D. (Gosztolya), Farkas B. (Varga D.). Edző: Enzsöl Gábor. Vasvár: Tóth K. - Bíró, Varga A. (Elekes), Horváth A., Berta, Vincze, Réfi, Sin­­kó (Tomanóczy), Kálin, Frigy (Robán), Schermann. Edző: ifj. Sziffer István. Gólszerzők: Fehér B., Far­kas B., ill. Schermann. Az első félidőben a Rába­paty volt kezdeményezőbb, és egy szép támadás után a 10. percben megszerezte a veze­tést. Ezután inkább mezőny­ben gyűrték egymást a felek, helyzet nem igazán adódott egyik oldalon sem. A szünet után egy sokkal támadóbb szellemben futballozó Vas­vár jött ki az öltözőből, akadt dolga a hazaiak kapusának is. Fehér újabb találatával már biztosabbnak látszott a há­zigazda győzelme, a vendég csak szépíteni tudott a mér­kőzés hajrájában. A Rábapaty ezúton is köszöni, hogy kéré­sére a vasváriak támogatták és elfogadták a pályacserét. Csepregi SE-Rum KSC 0-1 (0-0).­­ Csepreg, 150 néző, vezette: Bagoly G. Csepreg: Taródi - Kótai, STEINER M., Tájmel, Bán­­hidi (Pócza), BARANYAI (Steiner Zs.), Kovács B., Nika (Büki), LUKÁCS, Steiner C. (Horváth E.), Németh O. (Merk). Edző: Steiner Zsolt. Rum: Busi - Csonka, Szé­kely, Papp (Németh M.), Mar­kó, Baumgartner, Koszokovits (Máthé), Horváth T., Leitgeb, Tar (Klauzer), Pásti (Egervöl­­gyi). Edző: Horváth Tibor. Gólszerző: Markó. A mérkőzés első félidejé­ben a Csepreg volt meggyő­zőbb, támadásokat vezetett, de a gól nem jött össze. A rumiak is próbálkoztak, de a házigaz­da mindig idejében elfojtotta a vendégek kísérleteit. Ezután mezőnyjáték zajlott a pályán, a hazai együttes egy kapufáig jutott. A második félidőben is a Csepregnek voltak inkább helyzetei, de mind kihaszná­latlan maradt, a Rum viszont betalált az utolsó percben, így szerencsés vendégsikerrel zá­rult a találkozó. A Kőszegi Lóránt FC­­Sárvár FC mérkőzés elmaradt - ugyanis a kőszegi játékosok karanténba kerültek a múlt hé­ten. Szentgotthárdról Papp Zoltán, Körmendről Kurucz Ádám, Celldömölkről Kele­men Kornél, Vépről Pajor Tamás, Egyházasrádócról Báli László, Rábapatyról Dé­nes István, Csepregről Stei­ner Zsolt tudósított. TJ A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA : 1. Vép5 5 0 0 15-2 15 2. Kőszeg4 3 0 1 15-59 3. Sárvár4 3 0 1 11-39 4. Rábapaty4 3 0 1 9-59 5. Lukácsháza5 3 0 2 9-69 6. Jánosháza4 2 1 1 8-67 7. Király SE5 2 12 8-67 8. Egyházasrádóc5 2 12 10-127 9. Szarvaskend5 2 12 12-167 10. Körmend5 2 0 3 9-106 11. Bük4 2 0 2 4-66 12. Rum5 2 0 3 4-96 13. Szentgotthárd4 1 2 1 6-105 14. Celldömölk5 1 13 6-84 15. Répcelak5 1 0 4 8 -153 16. Vasvári 1 0 4 4 -153 17. Csepreg4 0 13 2-61 A szarvaskendi Velekei László nagyon élt Szentgotthárdon, két gólt is rúgott Fotó: Szendi Péter l VAS NÉPE 15 Három gólt rúgott simán nyert az U19 Pályán az Illés­ Akadémia Haladás együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú után­pótlás labdarúgó-bajnoksá­gok 2. fordulójában az Illés Akadémia-Haladás U14-es, U­15-ös és U19-es csapata lépett pályára. U14 Illés-Halad­ás-Debreceni VSC 0-2 (0-0).­­ Szombat­hely, vezette: Király. Illés-Haladás: Tama Szalay, Tóth B., Blum (Rózsa),­­ Szabó B. - Palkó (Vér), Lász­ló, Németh R. - Őri (Bécsy, 66.), Mayer (Csonka), Vert (Jancsics). Edző: Tóth Zsolt. Agresszív felfogásban ját­szott az Illés Akadémia, ami meg is lepte a vendégeket. A zöld-fehérek előtt adódott több lehetőség, de a harmadik meccsen sem sikerült (szabá­lyos) gólt elérniük. A hajrában a vendégek két gólt is találtak, így rászolgáltak a három baj­noki pontra. U15 Illés-Haladás-Debreceni VSC 3-4 (1-3).­­ Szombat­hely, vezette: Milavecz. Illés-Haladás: Mol­nár-Végh - Bodrogi (Csör­­nyei), Stefanich, Bolla, Koósz - Balikó, Kopácsi Á., Szentki­rályi - Baranyai (Horváth A.), Katona, Takács-Földes (Wolf). Edző: Németh Richárd. Gólszerzők: Katona 2„ Wolf. Kiállítva: Bolla. A vasiak előtt adódott az első nagy lehetőség, ami ki­maradt, és szinte az ellentá­madásból vezetést szerzett a DVSC. A vendégek térfelén pattogott a labda, de a gólokat a piros mezesek lőtték, a 26. percben már 3-0-ra vezettek. Németh Richárd csapata nem adta fel, volt meg nem adott gólja a zöld-fehéreknek, majd a szünet után sikerült egy telje­sen szabályosat is szerezniük. Szünet után megalkuvást nem tűrő játékkal Balikóéknak si­került egyenlíteniük. Annak ellenére, hogy bő tíz perccel a vége előtt tíz főre fogyatkozott az Illés Akadémia, támadott a győzelemért. Mindeközben egy szabálytalanságot követő­en labdát szereztek a vendé­gek, és átlövésből elérték ne­gyedik találatukat is. A játék képe alapján a hazaiak mini­mum a döntetlenre rászolgál­tak volna. U19 Debreceni VSC-Illés-Ha­­ladás 0-3 (0-1).­­ Debrecen, vezette: Szabó J. Illés-Haladás­: Gróz - Auer, Vajda, Roth, Tarján - Schuszter, Markó (Rosner), Valter (Bunevácz) - Horváth R. (Kállai), Szalay Sz., Tóth M. (Antal). Edző: Horváth Rudolf. Gólszerzők: Tóth M., Kál­lai, Szalay. Remekül kezdtek a hajdúsá­gi fővárosban Horváth Rudolf tanítványai, sok helyzetet ala­kítottak ki az első félidőben. Ezek közül Tóth Milán ki is használt egyet a 31. percben. A második játékrészben a haza­iak is magasabb sebességi fo­kozatba kapcsoltak, és sikerült egy 11-est kiharcolniuk, ám ezt Grúz hárította. A meccs hajrájában a vasiak szabályo­san szétzilálták a hajdúságiak védelmét, két újabb találatot szereztek, és fölényessé tették győzelmüket. Az U16-OS és U17-es csapat debreceni bajnokija elmaradt. PA Et 4,4 4 áé 4 4 44444, imwwini Szalay Szabolcs lőne az U19-esek harmadik góljátFotó: UT uns m­PE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft negyedévre 10 470 Ft fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46)99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt, 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált ISSN 0133-0454.