Vas Népe, 2020. november (65. évfolyam, 256-280. szám)

2020-11-04 / 258. szám

2020. NOVEMBER 4., SZERDA MEGYEI FOCI ~ VAS NÉPE 15 Lelépte a Nádasd a Tanakajdot Megyei II.: gól nélküli döntetlent játszott egymással a Söpte és a Zanat-Haladás VSE KÖRKÉP A 12. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokság. Olyan rangadókat rendeztek, mint a Söpte-Zanat-HVSE, a Táplán-Csákánydoroszló vagy a Nádasd-Tanakajd összecsapás. Északi csoport_______ Gérce-Vásárosmiske-Sitke 4-1 (1-1). Gérce, vezette: Sza­bó III. Z. Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. - Komáromi A. , NÉMETH T., MÁTHÉ, László (KOVÁCS T.), Major, PETHŐ, MÓROCZ, Hompok (Lerik), Nunkovics, Csonka. Sitke: Viczmándi (Berta­lan) - Horváth G., Bagoly G., Imre, Gyűrű (Németh M.), Papp B. (Tóbiás), Poós, Kele­men, Horváth B., Bagoly A., Németh K. (Török). Gólszerzők: Pethő (2), Mórocz (2), ill. Gyűrű. Az első félidőben jobbá­ra a két 16-os között folyt a küzdelem, a kapuk nem fo­rogtak veszélyben. Egy gyors támadásvezetést követően a hazaiak szerezték meg a ve­zetést, ám egy egyéni hibát büntetve a vendégek egyen­lítettek. A szünetben sikerült rendet tenni a hazai fejekben, és fordulás után egy más fel­fogásban játszó gércei csapat lépett pályára. Második fél­idei teljesítményével megér­demelten tartotta otthon a há­rom pontot a vendéglátó. Elektromos Spari-Sze­­leste-Pósfa 2-0 (1-0). Szom­bathely, 80 néző, vezette: Bazsó F. Spari: Biró - Kovács T., Vidos (Barbalits), Szabó R, Pulai (Sipos), Pados, Németh V., Schmidt, Jónás, Baranyai, Németh R. Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Tóth R., Pomper, Fülöp, Földi, Riba, Kovács A., Gecse (Nagy Á.), Horváth D., Szabó B. , Varga M. (Horváth E.). Gólszerzők: Pulai, Pados. A mély pályán színvonalas játék nem alakulhatott ki, a mérkőzésen a küzdelem do­minált. A körülményekhez a Spari alkalmazkodott jobban, az első félidőben több helyze­tet is kialakított, ezek közül egyet gólra váltott. A máso­dik félidőben a jól felkészített Szeleste megpróbált mindent, de a Spari egy szép kontra végén újabb gólt szerezve el­döntötte a mérkőzést­­ és zsi­nórban negyedik győzelmét aratta. A hazaiaknál minden­ki jó teljesítményt nyújtott. Concil Mersevát-Honvéd Sé 1-1 (1-1). Mersevát, 60 néző, vezette: Molnár T. Mersevát: Patyi - Molnár G., Gönye, Győrvári, Horváth A., Nyári (Takács M.), Orbán, Gáncs (Nagy T.), Nagy Á. (Dénes), Takács B., Czupor. Sé: Földi - Szalay, Kovács K., Werderits, Muzsái, Farkas P. (Deutsch-Szalai), Fichta­­cher, Soós (Molnár B.), Ván­­dori, Kámán, Sümegi (Vá­mos). Gólszerzők: Nyári, ill. Kámán. Nehéz, inkább küzdelmes, mint jó mérkőzést játszott egymással a két csapat. Hely­zetek mindkét oldalon adód­tak, de ezekből csak egyet­­egyet tudtak gólra váltani a felek, így maradt a pontosz­tozkodás a végére. Hazai pá­lyán továbbra is hadilábon áll a pontgyűjtéssel a merseváti gárda. Pecöl-Kemenesalja 2-1 (1-1). Pecöl, 80 néző, vezette: Talabér N. Pecöl: Takács - Kurucz Ki., Szemes Z., Szemes D. (KURUCZ KE.), Oszkó (La­katos), Farkas A., Németh Á. (Németh L), Farkas E., Márok (Varsányi), Illés, Hóbor (Hor­váth B.). Kemenesalja: Bakos - Bándoli (Bodor), Belegraf (Iván), Szakál E., Őri (Pethő), Dobson (Varga R.), Lőrincz, Szakál M., Czöndör, Erdélyi, Ölbei. Gólszerzők: Kurucz Ke., Farkas A., ill. Czöndör. Mély talajú pályán csaptak össze a felek. Az első félidő­ben sok helyzetet alakítottak ki a hazaiak, de csak egy gólt szereztek. Sőt, a játékrész haj­rájában a vendég egyenlített - a meccs képe alapján talán váratlanul. Fordulás után is a hazaiak támadtak többet, végül a debütáló Kurucz Ke­vin góljával kicsikarták az összességében megérdemelt győzelmet. Ölbő-Alsóújlak 0-5 (0-2). Ölbő, 50 néző, vezette: Busi L. Ölbő: Varga D. - Tóth A., Szele, Borsos (Gecse), Simon, Sági Kiss (Ádám), Csizma­­zia, Palaczky (Fülöp), Vasadi, Bozi, Németh E. Alsóújlak: Gábor (Szőnye) - Gampel Do., Takács (Tár­­kányi), Pados, Nagy Z., Var­ga N., Gampel Dá., Farkas M. (Csizmazia), Odor, Hancz (Ország), Varga R. Gólszerzők: Varga R. (2), Pados, Farkas M., Tárkányi. Az ölbői csapat nem tudott mit kezdeni a vendégek ag­resszív letámadásával. Mind védekezésben, mind táma­dásban gyengén teljesített a házigazda. Gencsapáti-Uraiújfalu 3-0 (2-0). Gencsapáti, 80 néző, vezette: Sály K. Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi, Egyed, Janzsó, Kovács R, Fogl (Tóth B.), Mester (Horváth Á.), Bokor, Molnár B., Lőrincz (Szigetvá­ri), Tar (Csonka). Uraiújfalu: Szabó Ma. - Szabó Má., Varga Zs., Pungor, Gallen, Agg (Vajnai), Simon, Kollárits (Tóth D.), Gáspár, Németh I., Koronczai. Gólszerzők: Fogl (2), Lőrincz. A hazai csapat teljesen más arcát mutatta, mint az elmúlt mérkőzéseken, a 20. és a 43. percben szerzett bombagó­lokkal már az első félidőben megnyugtató előnyre tett szert. Fordulás után a vendég becsülettel ment előre, de a Genes irányítása alatt tartotta a találkozót - ha pedig kellett, a hazai kapus védett. Aztán a 83. percben egy távoli lövés­sel végleg lezárta a mérkő­zést. Megérdemelt hazai győ­zelem született. Ikervár-Bozsok 1-3 (0-2). Ikervár, 50 néző, ve­zette: Monostori I. Ikervár: Németh Á. - Né­meth D., Németh M., HULL­­MANN, Dobson, Asztalos R., Vincze, KOSI, Asztalos N., Varga M., Beszély (Horváth D.). Táplánban bukott rangadót a Csákány - nagy csatát nyert a Pecöl Bozsok: Miklós - Eigner, Kratochwill (Marti), Kalmár, Nagy Zs. (Szárnyas), Jagodics (Pónácz), Dévényi (Németh R.), Hankó, Szalai, Kiss M., Kaposi (Kovács R­. Gólszerzők: Kosi, ill. Hankó, Nagy Zs., Kaposi. Ismét jelentősen megfiata­lított kerettel állt fel a hazai csapat­­ és az első félidőben megilletődötten játszott. Me­zőnyben gyűrte egymást a két csapat. A küzdelemből a ven­dégek jöttek ki jobban: egy szabadrúgás-variációból szer­zett és egy szintén pontrúgás­ból elért fejes góllal kerültek előnybe. A második félidőt jól kezdte a hazai csapat, kapuba is talált. Majd jött a szokásos ikervári hiba, ami el is döntöt­te a találkozó sorsát. A haza­iak még próbálkoztak becsü­lettel, de a szerencse ezúttal sem állt melléjük. Sportszerű mérkőzésen a rutinosabb ven­dégek kihasználták szinte az összes lehetőségüket, így há­rom ponttal gyarapodtak. Söpte-Zanat-Haladás VSE 0-0. Söpte, vezette: Farkas G. Söpte: Szalay - Horváth R, Németh Ma., Pusker, Pungor, Orbán (Németh G.), Molnár B., Vámos, Varga A., Kálmán (Németh B.), Kovács E. Zanat-HVSE: Kántor - Maráczi (Kossuth), Neczpál, Varga Cs., Szenczi, Németh G. (Machinek), Németh E., Janek, Perger, Bódi, Tamás (Edelényi). A forduló rangadóján na­gyot küzdöttek a felek a mély talajú, sáros pályán. A hajráig a hazai csapat előtt adódtak komoly lehetőségek, azonban ezek kimaradtak. Az utolsó negyedórában viszont a ven­dégek hibáztak ziccereket, így maradt az igazságosnak mondható pontosztozkodás. Déli csoport__________ Bajánsenye-Rábatótfalu 0-8 (0-4). Bajánsenye, 50 néző, vezette: Szabó I. Z. Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Vörös (Horváth T.), Horváth B., Luter, Fábián B., Kovács L, Horváth Z., Fábián K., Albert (Simon), Bakó. Rábatótfalu: Gongola - Náricza, Kovács G., Szakács, Dómján, Jéger, Kóczán, Ta­kács, Papfalvi, Sipos (Sütő), Horváth M. (Bonti). Gólszerzők: Takács (3), Jéger (2), Kovács G. (2), Hor­váth M. A hazaiak nem tudták pótolni különböző okok miatt hiányzó meghatározó játékosaikat. A motiváltan, jól futballozó, százszázalékosan a helyzeteit kihaszná­ló vendégek megérdemelten győztek. Táplán SE-Csákány­­doroszló 3-2 (2-1). Táplán­­szentkereszt, 150 néző, ve­zette: Szejke L. Táplán: Molnár D. - Stie­­ber, Pásztor (Káldi M.), Bor­­bás (Jantos), Jáger, Szükösdi, Németh B., Ratzinger, Polgár (Káldi L), Seper (Balázs), Horváth R. Csákánydoroszló: Szőke - Danyi (Biczó), Kis-Nemes, Dedics, Pesti, Makai, Horváth Á., Urbán, Horváth R, Pan­dur, Sárközi (Draskovics). Gólszerzők: Jáger, Pász­tor, Németh B., ill. Urbán, Horváth Á. Kiállítva: Jáger (70., Táp­­lán). Egy sérülés miatt gyorsan elvesztette egyik kulcsjáté­kosát a hazai csapat, de így is megszerezte a vezetést. Nem sokáig örülhettek azon­ban a táplánnak, mert gyorsan egyenlített a Csákány. Pásztor szemfülességének köszönhe­tően azonban a szünet előtt ismét előnybe került a házi­gazda és a második félidő ele­jén kétgólosra növelte előnyét. A vendégek nem adták fel, nagy rohamokba kezdtek. Sőt, Jáger kiállítása után fo­kozódott a csákányi nyomás - Molnár kapus büntetőt is hárított. Aztán a második 11-esüket már gólra váltották a vendégek - de a 93. perc­ben. A hazai csapat nagyot küzdött, értékes győzelmet aratott a jól játszó és a végén több nagy helyzetet kihagyó Csákánydoroszló ellen. Vasszécseny-Tutitex­­til-Körmend VSE 5-4 (2-1). Vasszécseny, vezette: Bódi T. Vasszécseny: Pungor - Horváth D., Viszked, Vi­­lics, Nemes, Kiss B., Balikó, Varga M., Zsolnai (Kiss B), Pongrácz (Szalai), Vadász. Körmend VSE: Sály - Sipos, Velekei, Káptalan (Horváth A.), Horváth Á. (Körmendi), Papp R, Törő, Petrovics, Horváth A., Jóna, Vilics. Gólszerzők: Horváth D. (4), Vilics, ill. Petrovics (3), Velekei. Kiállítva: Nemes (62.), ill. Törő (60.). A mérkőzés eleje körmendi mezőnyfölényt hozott, majd a hazai csapat fokozatosan ma­gára talált, 2-1-es vezetéssel mehetett szünetre. A máso­dik félidőben az újabb hazai találatokkal eldőlni látszott a mérkőzés, de a Körmend nem adta fel, gólokat szerzett, egy találatra felzárkózott, ez­zel izgalmassá, nyílttá tette a mérkőzés hajráját. Felsőcsatár-Gyöngyös­­hermán-Szentkirály 1-1 (0-1). Felsőcsatár, vezette: Kondor T. Felsőcsatár: Tieber B. - Horváth L., Varga R, Krancz Gy., Kopácsi (Takács), Sch­­malzl, Tieber J., Böhm, Cseri (Virág), Szakály (Czlenner), Krancz K. Gyöngyöshermán-Szent­­király: Gercsnek - Borbás (Orbán), Horváth Á., Kis, He­gedűs (Goda), Szabó A., Dé­nes, Bazsó, Kopácsi, Kondor (Németh R.), Balázs (Péntek). Gólszerzők: Kopácsi, ill. Kondor. Club Walnut Nádasd-Ta­nakajd 5-1 (2-0). Nádasd, 200 néző, vezette: Németh T. Nádasd: Rejtli - Varga K., Pálmai, Meskó M. (Szabó Z.), Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Kádár, Németh Be. (Csen­­terics), Meskó E., Gerencsér (Zsoldos). ’ Tanakajd: Marcz L. - Könczöl Sz. (Könczöl B.), Kovács G. (Varga M.), Kölke­­di, Marcz G., Mészáros, Pál, Filakovszky (Fábián), Marcz M., Tóth J. (Kalmár), Preiczer. Gólszerzők: Tuboly (3), Meskó M., Németh Be., ill. Kalmár. A forduló rangadóján a ha­zai csapat magabiztosan tar­totta otthon a három bajnoki pontot. A nádasdi csapatban mindenki jó teljesítményt nyújtott. Ják-Viszák 1-7 (1-3). Ják, vezette: Varga S. Ják, Grabarics - Udvardy, Horváth M., Neubauer, Tóta R., Bihun, Rigler, Varga M., Tóta Á., Vizserálek, Berkes. Viszák: Tarafás - Tóth R, Novák, Németh L, Seres, Agg A., Biczó (Horváth J.), Németh A., Lukácsi, Dezső, Agg R. Gólszerzők: Bihun, ill. Németh A. (3), Németh I. (2), Tóth R, Novák. A Szentpéterfa-Őri­­szentpéter találkozó elma­radt. A vendégek arra hivat­kozva nem léptek pályára, hogy Szentpéterfán sok koronavírus-fertőzött. A mér­­­kőzést egyébként Szombathe­lyen, műfüves pályán rendez­ték volna meg. Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a gabor.toth@vasnepe.hu e-mail-címre. TG­ KA MEGYEI II. OSZTÁLY- ÉSZAK 1. Pecöl 129 0 3 43-16 27 2. Gérce-Vásárosm. 129 0 3 30-16 27 3. Söpte 128 1 3 27-16 25 4. Zanat-Haladás 127 4 1 34-13 25 5. Bozsok 127 4 1 20-11 25 6. Mersevát 115 3 3 29-13 18 7. Kemenesalja 124 5 3 25-22 17 8. Alsóújlak 124 4 4 26-24 16 9. Honvéd SE 124 4 4 29-28 16 10. Spari 124 2 6 17-24 14 11. Szeleste-Pósfa 124 0 8 13-27 12 12. Uraiújfalu 123 3 6 16-23 12 13. Ikervár 123 2 7 26-41 11 14. Sitke 123 2 7 23-39 11 15. Gencsapáti 113 1 7 25-31 10 16.Ölbő 120 1 11 13-52 1 MEGYEI II. OSZTÁLY­DÉL 1. Nádasd 12 101 í 42-12 31 2. Tápián SE 119 0 2 50-28 27 3. Tanakajd 118 0 3 44-16 24 4. Csákánydoroszló 127 2 3 50-29 23 5. Körmend VSE 117 2 2 47-26 23 6. Gy.Kermán-Sztkk­. 116 2 3 31-27 20 7. Vasszécseny 124 3 5 36-29 15 8. Rábatótfalu 124 3 5 33-26 15 9. Felsőcsatár 104 2 4 21-24 14 10. Szentpéterfa 104 0 6 24-24 12 11. Bajánsenye 124 0 8 33-41 12 12. Viszák 113 1 7 25-46 10 13. Őriszentpéter 111 0 10 14-48 3 14.Zák 120 0 12 6-80 0 Ják—Viszák 1-7. A három gólig jutó viszáki Németh András (balról) lába lendül lövésre Fotó: SZP uns MPE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-1058313549020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.