Vas Népe, 2021. március (66. évfolyam, 50-75. szám)

2021-03-24 / 69. szám

:021. MÁRCIUS 24., SZERDA MEGYEI FOCI I VAS NÉPE 15 Nem hibázik a Söpte, a Haladás Megyei II. osztály: öt gólt rúgott a Vasszécseny, hatot a Sitke, hetet a Táplán MEGYEI KÖRKÉP A me­gyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság északi cso­portjában a 19., míg a déli csoportban a 16. forduló mérkőzéseit rendezték meg az elmúlt hétvégén. Megyei II. - Észak Kemenesalja-Alsóújlak 2-3 (0-2). Vönöck, vezette: Sály K. Kemenesalja: Bakos - Be­­legraf, Szakál E., Kóbor, Őri, Lőrincz G. (Szakály), Szakál M., Czöndör, Lőrincz M., Öl­bei, Iván (Bodor). Alsóújlak: Gábor-Gampel Do., Kaposi, Varga K., Kántor D. (Hancz), Nagy Z., Varga A., Gampel Do. (Tárkányi), Odor, Kántor­­, Varga R. Gólszerzők: Czöndör, Őri, ill. Varga R., Gampel Dá., Odor. A több játékost is nélkülö­ző házigazda az első félidőben kétgólos hátrányba került - mindkét találat pontrúgás után esett. A második félidőben vi­szont gyorsan egyenlített, sőt volt esélye újabb gólt, gólokat szerezni. A végén már min­denki elkönyvelte a döntetlent, amikor a vendég egy 11-es után kicsikarta a győzelmet. A házigazda felvette az ellenfél provokatív stílusát, önmagát verte meg. Sitke-Ölbő 6-2 (1-1). Sitke, v.: Szejke L. Sitke: Viczmándi (Kele­men D.) - Imre Gy., Gyűrű (Papp B.), Poós, Tóbiás, Imre Ge., Sulyok (Bagoly G.), Ke­lemen B., Németh M., Horváth B. (Hantó), Bagoly A. (Szita). Ölbő: Varga D. - Tóth Al., Tóth At., Tóth G. (Palaczky), Sipos (Vidos), Simon, Vasadi, Bertha, Bárdosi (Papp X), Né­meth Z., Németh E. G., Kelemen B. (2), Poós (2), Szita, Tóbiás, ill. Vasadi (2). Hamar vezetést szerzett a vendég, majd a sitkeieknek volt több gólszerzési lehetőségük, de még büntetőből sem tudtak a kapuba találni. A félidő kö­zepén egy távoli lövéssel aztán csak kiegyenlítettek a hazaiak. Fordulás után is a házigazda irányított, ekkor már értékesí­tette a helyzeteit, megérdemelt győzelmet aratott. Pecöl-Ikervár 2-0 (0-0). Pecöl, v.: Takács R. Pecöl: Kollarics - Pálfi (Németh I.), Kurucz, Kámán, Farkas E., Oszkó, Farkas A., Il­lés, Szemes (Varsányi), Gyűrű (Lakatos), Márok (Németh Á.). Ikervár: Németh Á. - Né­meth D., Németh M., Vincze, Németh P. (Asztalos N.), Na­szádos, Horváth D., Molnár B. (Asztalos R.), Varga M., Schimmer (Baumgartner), Né­meth R. G.: Gyűrű, Illés. Motiváltan kezdte a szom­szédvári rangadót a házigazda - mezőnyfölényt alakított ki -, de a vendég veszélyes kont­rákat vezetett. Fordulás után kezdett fáradni az Ikervár, egyre inkább a Pecöl akarata érvényesült. És egy szép sza­badrúgásgóllal, valamint egy panenkásan elvégzett 11-essel meg is nyerte a meccset. A hazai csapatban mindenki jól teljesített. Concil Mersevát-Söpte 0-2 (ILI). Mersevát, v.: Mol­nár - Mersevát: Patyi - Varga A. , Gönye (Takács), Tanai, Győrvári, Horváth A., Czupor (Pásti), Nagy X (Dénes M.), Sebestyén, Nagy A., Dénes B. Söpte: Márffi - Németh M., Kovács E., Pusker, Léh­­mann (Mester), Marton (Pe­­reszteghy), Pungor (Németh B. ), Molnár B., Vámos, Varga A. (Kertes), Koronczai (Or­bán). G.: Vámos, Marton. Kemény, hajtós játékot ho­zott a mérkőzés - végig nyíltan futballoztak a csapatok. Az első félidő végén büntetőből szerzett vezetést a listavezető. A második félidőben is inkább mezőnyben folyt a játék, kapu­ra ritkán voltak veszélyesek a csapatok - a vendégek szöglet­ből növelték az előnyüket. A hazaiaknak ezen a napon gólra nem futotta. Elektrontól Spari-Gencsapáti 1-2 (0-1). Szom­bathely, v.: Saly K. Spari: Kovács X - Bara­nyai, Dienes, Jónás, Molnár D. (Pados), Németh V, Fritz, Nyári, Tóth A., Schmidt, Né­meth R. Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi (Horváth A.), Janzsó (Szigetvári), Fogl, Dancs, Mol­nár B., Bokor (Varga R.), Mes­ter, Lőrincz, Kovács G., Tar (Egyed). G.: Nyári, ill. Kovács G., Lőrincz. Kiállítva: Nyári (71., Spa­ri). A hazaiakat betegségek, sé­rülések tizedelik, ennek elle­nére nagy igyekezettel vetették bele magukat a mérkőzésbe. Mégis a Gencsapáti szerzett vezetést egy szemfüles gól­lal. A Sparinak sikerült az A Szentpéterfa nyerte a horvát rangadót a Felsőcsatár ellenében egyenlítés, de a nagy akarás az egyik játékosuk kiállításához vezetett - ami végzetesnek bi­zonyult. A hajrában egy szög­letből elért fejes góllal a Genes megnyerte a mérkőzést. Gérce-Vásárosmiske- Uraiújfalu 4-1 (0-0). Gérce, v.: Szabó I. Z. Gérce: Komáromi Z. - Komáromi A., Németh X, Máthé, Major, Pethő (Kovács X), Mórocz, Hompok (Lerik), Nunkovics, Csonka, Kövesdi (Odor). Uraiújfalu: Horváth B. - Szabó M., Tóth D., Pungor, Gallen, Agg (Farkas A.), Né­meth D., Gáspár (Csete), Var­ga Zs., Németh J. (Kollárits), Simon. G.: Mórocz (2), Máthé, Né­meth X, ill. Farkas A. A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a 60. percig csak helyzetekig jutottak a csapa­tok. Ezt követően 11-esből vezetést szereztek a vendégek. A folytatásban a hazai csapat felpörgette az iramot, sorra dolgozta ki a helyzeteit, ame­lyeket maradéktalanul értéke­sített is. Megérdemelt a hazai győzelem. Szeleste-Pósta-Zanat- Haladás VSE 0-3 (0-1). Sze­­leste, v.: Monostori I. Szeleste: Nagy Cs. - Fü­­löp (Horváth E.), Nagy D. (Porpáczy), Riba, Kovács A., Horváth D. (Pomper, Vincze), Szabó B. (Tóth R.), Varga M., Kovács R., Földis, Trittrem­­mel. Zanat-HVSE: Kántor - Varga Cs., Ferencz, Maráczi (Machinek), Perger, Szenczi, Németh G. (Horváth M.), Ne­mes (Szabó B.), Németh E. (Neczpál), Janek, Bódi (Kiss Z.). G.: Szenczi (2), Perger. A vendég kezdett jobban, a vezetést is megszerezte. A meccs középső szakaszában magához tért a Szeleste, de a helyzeteit elpuskázta. A Za­­nat-HVSE a végén bebiztosí­totta megérdemelt győzelmét. Honvéd Sé-Bozsok 2-0 (1-0). Sé, v.: Odor Á. Sé: Földi - Szalay, Varga G. (Vándori), Séfer, Kovács K., Örkényi (Bogyai), Mu­zsái (Vámos), Farkas P. (Far­kas K.), Fichtacher, Nemes (Deutsch-Szalai), Kámán. Bozsok: Miklós - Eigner, Kalmár, Nagy Zs., Dévényi (Pál), Hankó, Tömpék, Könye, Kiss M., Marti (Kovács P.), Kaposi (Németh R.). G.: Kovács K., Muzsái. K.: Nagy Zs. (69., Bozsok). Nyolc játékosát is nélkülöz­te a Sé. A kezdeti ismerkedés után enyhe vendégmezőnyfö­­lény alakult ki, majd kiegyen­lítődtek az erőviszonyok. Helyzetekig elvétve jutottak a csapatok. A félidő utolsó per­cében egy szemfüles góllal megszerezte a vezetést a ven­déglátó. A második félidőben folytatódott a nagy küzdelem, kemény belépőktől sem volt mentes a találkozó. Ahogy tel­tek a percek, a hazaiak egyre magabiztosabbá váltak, már helyzeteket is kialakítottak. A derbi az utolsó percben dőlt el, egy kontrát fejeztek be gól­lal a hazaiak. Jó játékvezetés mellett a séfek megérdemelten nyertek - csúsztak-másztak a sikerért és akaratban is felül­múlták jó erőt képviselő ellen­felüket. A 20. forduló menetrendje, vasárnap 16.00: Uraiújfalu- Szeleste, Gencsapáti-Gérce, Söpte-Spari, Ikervár-Merse­­vát, Ölbő Pecöl, Kemenesal­ja Bozsok, Alsóújlak-Sitke. Megyei II. - Dél_______ Gyöngyöshermán-Szent­­király-Csákánydoroszló 2-1 (0-1). Szombathely, vezette: Sebesi P. Gyöngyöshermán: Geics­­nek — Möslinger (Illés), Hor­váth Á., Bihun, Dalmi, Kis, He­gedűs (Németh R.), Szabó A. (Balázs), Németh Sz., Bazsó, Kopácsi. Csákánydoroszló: Baba (Dévai) - Danyi, Kis-Nemes, Draskovics (Biczó), Dedics, Pesti, Makai, Horváth A., Ta­kács, Albert, Sárközi (Lónai). Gólszerzők: Bazsó, Kopá­csi, ill. Draskovics. Kiállítva: Dalmi (68., Gyöngyöshermán). Az első félidőben nem ta­lálta a formáját a hazai gárda, a vendég meggyőzően játszott. A második félidőben magára talált a házigazda és egy küzdős mérkőzésen otthon tartotta a három pontot­­ sportszerű el­lenfél ellen, jó játékvezetés mellett. Tanakajd-Bajánsenye 4-1 (1-1). Tanakajd, v.: Kondor , Tanakajd: Filakovszky - Sváb, Könczöl Sz. (Kiricsi), Kovács G., Kölkedi, Marcz G., Mészáros (Tóth,,J.), Kalmár, Marcz M., Könczöl B. (Varga M.), Preiczer. Bajánsenye: Kalamár - Ba­­csák, Koltai, Szabó Sz., Mi­hály, Kosár, Bakó, Fábián B., Kovács I. (Luter), Fábián K., Horváth B. G., Könczöl B., Kalmár, Marcz M., Sváb, ill. Mihály. Az első félidőben még szo­ros meccset vívtak a felek. For­dulás után viszont már a Tana­kajd akarata érvényesült, végül biztosan nyert. Tutitextil-Körmend VSE-Rábatótfalu 2-1 (0-1). Körmend-Horvátnádalja, v.: Kedves R. Körmend: Sály - Sipos (Szatmáry), Velekei, Simon (Horváth A.), Horváth D., Pet­­rovics, Sákovits, Horváth A., Vilics, Szabó R, Szakasics. Rábatótfalu: Szukics - Ko­vács G., Szakács, Dómján Do. (Csákvári), Sütő, Laczó, Düh, Sipos (Kocsis), Papfalvi, Csen­­terics (Hegyi), Horváth M. G., Horváth D., Sipos, ill. Csenterics. A hazai csapat megérdemel­ten nyert - de az időjárás meg­nehezítette a dolgát. Viszák-Táplán SE 1-7 (0-3). Viszák, v.: Farkas G. Viszák: Tarafás - Tóth B, Benkő, Novák, Horváth J., Agg A. , Vass, Biczó, Németh A., Dezső, Agg R. (Németh I.). Táplán: Molnár D. - Stie­­ber, Karda, Vidák, Borbás (lan­tos), Balázs (Káldi), Németh B. , Pólyák, Polgár, Horváth A., Vérségi (Rajzinger). G.: Horváth J., ill. Vidák (3), Pólyák, Jantos, Horváth A., Rajzinger. Őriszentpéter-Vasszé­­cseny 0-5 (0-1). Őriszentpéter, v.: Marácz Z. Őriszentpéter: Horváth K. - Gaál (Rozsnyai), Rados, Ozs­­váth, Horváth Cs., Horváth R., Sály, Kulcsár, Tóth Á., Szép, Horváth A. Vasszécseny: Pungor - Joó, Szalai, Kiss K. (Kiss R), Visz­­ked, Kiss B., Sásdi, Gombkötő (Zsolnai), Varga M., Vadász, Németh B. G., Vadász (2), Sásdi, Visz­­ked, Kiss K. A hazai csapat jól kezdett, de kihagyta a helyzeteit. Sőt a ven­dég parádés góllal szerzett ve­zetést a szünet előtt. A második félidőben viszont már nem bírta el a nyomást a fiatal, létszám­gondokkal küzdő házigazda. A Szécseny győzelme megérde­melt, de a különbség túlzott. Szentpéterfa-F­elsőcsatár 4-3 (1-2). Szentpéterfa, v.: Polgár . Szentpéterfa: Páll - Török, Wagner (Udvardi), Horváth V. (Keringer), Garger, Farkas H. (Jurasits A.), Gaál R., Hoós B., Frányi, Hoós Á., Mersits (Skra­­pits D.). Felsőcsatár: Tieber B. - Horváth L., Cobraru, Pehr (Szakály), Krancz K., Krancz Gy., Schmalzl (Czlenner), Tie­ber J., Böhm, Cseri, Varga P. G., Farkas H. (2), Horváth V, Wágner, ill. Cobraru (3). A hazai csapat hozta a köte­lezőt. A mérkőzés tanulsága: a pályán azért nehezebb begyűj­teni a három pontot, mint a tár­gyalóasztalnál! A 17. forduló menetrendje, szombat, 16.00: Bajánsenye- Viszák, Gyöngyöshermán- Körmend. Vasárnap, 16.00: Rábatótfalu-Nádasd, Vasszé­­cseny-Szentpéterfa, Táplán- Őriszentpéter,C­sákánydoroszló- Tanakajd, KA, TG További izgalmas hírekért látogasson el ide: VAOL.hu MEGYEI N­. O. - ÉSZAK 1. Söpte 17131336-16 40 2. Zanat-Haladás 17124 164-16 40 3. Pecöl 17110 650-22 33 4. Gérce-Vásárosm.17101636-25 31 5. Alsóújlak 179 4 440-28 31 6. Bozsok 178 6 326-18 30 7. Kemenesalja 178 5 433-26 29 8. Mersevát 177 4 634-20 25 9. Sé 177 4 638-34 25 10. Szeleste-Pósfa 176 2 918-32 20 11. Uraiújfalu­ 175 4 830-29 19 12. Gencsapáti 175 21033-44 17 13. Sitke 174 31032-48 15 14. Spari 174 21119-36 14 15.Ikervár 173 31131-59 12 16. Ölbő 171 11517-84 4 Varga Roland 88. percben szerzett gólja győzelmet ért az Alsóújlaknak Fotó: Unger Tamás MEGYEI II. O. - DÉL 1. Táplán SE 15120 358-36 36 2. Körmend VSE 15112 266-34 35 3. Nádasd 1411 1249-16 34 4. Tanakajd 15110447-20 33 5. Gy.Kerm.-Szentk.158 2537-33 26 6. Csákánydoroszló 157 2656-38 23 7. Szentpéterfa 147 0734-31 21 8. Vasszécseny 155 3741-38 18 9. Felsőcsatár 155 2834-39 17 10. Rábatótfalu 144 3728-34 15 11. Viszák 153 11124-69 10 12. Bajánsenye 153 01233-63 9 13. Őriszentpéter 151 01416-72 3 A fák visszalépett m­s­napi www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.