Vas Népe, 2021. május (66. évfolyam, 100-123. szám)

2021-05-19 / 114. szám

2021. MÁJUS 19., SZERDA -------------------------------- VAS NÉPE 15 MEGYEI FOCI KÖRKÉP A megyei II. osz­tályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjában a 27. forduló mérkőzéseit ren­dezték meg, míg a déli csoportban a 24. játéknap meccseit. Megyei II. - észak______ Kemenesalja-Pecöl 2-3 (1-0). Vönöck, vezette: Farkas G. Kemenesalja: Bakos - Be­­legraf, Őri, Dobson (Berecz), Lörincz G. (Bodor), Szakál, Czöndör (Smidéliusz), Lörincz M., Pethő, Ölbei, Varga R. Pecöl: Kollarics - Czeglé­­di, Kurucz Ki., Szemes, Far­kas E., Oszkó, Farkas A., Illés, Németh A. (Pálfi), Varsányi (Fülöp), Gyűrű (Kurucz Ke.). Gólszerzők: Czöndör (2), ill. Farkas A. (2), Gyűrű. Jól kezdett a házigazda, de három zicceréből csak egyet váltott gólra. Aztán a vihar miatt félbeszakadt a meccs, ami megtörte a Kemenesalja lendületét. Fordulás után nyolc perc alatt fordított a vendég.­A folytatásban rendezte sorait a házigazda, kihagyott egy bün­tetőt, majd egyenlített. Aztán a 88. percben megnyerte a ki­egyenlített meccset a Pécel. Zanat-Haladás VSE-Söp­­te 1-1 (1-0). Szombathely, ve­zette: Bódi T. Zanat-HVSE: Kántor - Szőts, Varga Cs., Ferencz, Perger, Szenczi B., Németh G., Nemes (Bódi), Németh E. (Kiss Z.), Maráczi (Edelényi), Berta. Söpte: Márffi - Horváth P. (Mester), Németh M., Kovács E., Pusker, Léhmann, Marton, Pungor (Sulyok), Vámos, Var­ga A., Koronczai. Gólszerzők: Szenczi, ill. Sulyok. Kiállítva: Szenczi I. (89., Zanat-HVSE) Edelényi (93., Zanat-FIVSE), Neczpál (95., Zanat-HVSE). Sitke-Gérce-Vásárosmis­­ke 2-6 (1-4). Sitke, vezette: Bódi T.­ Sitke: Kelemen D. (Vicz­­mándi) - Imre Gá., Poós, Tó­biás (Gyűrű), Szita, Imre Ge. (Szakos), Kelemen B., Horváth G. (Papp B.), Németh M. (Ba­konyi), Horváth B., Bagoly. Gérce: Komáromi Z. (Fe­hér) - Németh T., Máthé, Ma­jor, Lerik (Pethő), Mórocz, Hompok (Komáromi A.), Nunkovics, Kovács T. (Sáli), Csonka, Kövesdi (László). Gólszerzők: Kelemen B., Poós, ill. Major (3), Mórocz, Csonka, Máthé. Szinte még el sem kezdő­dött a mérkőzés, máris a ha­zaiak vezettek egy büntetőből szerzett góllal. A folytatásban már a gérceiek akarata érvé­nyesült, gyorsan fordítottak, és magabiztos előnyre tettek szert. A vendégek győzelme megérdemelt, de a sitkei csa­patot is dicséret illeti. Szeleste-Pósta-Elektro­­mos Spori 6-1 (4-1). Szeleste, vezette: Talabér N. Szeleste: Kovács M. (Nagy Cs.) - Tóth R. (Vincze), Szele (Horváth L.), Fülöp (Csizma­­zia), Riba, Kovács A., Szabó B., Varga M. (Németh B.), Ko­vács R., Földi, Trittremmel. Spari: Gyetvay - Dienes (Sipos), Schmidt, Molnár D. (Tóth A.), Pulai (Barbalits), Németh V. Jónás (Pados), Fritz, Kovács T., Baranyai, Németh R. Gólszerzők: Varga M. (3), Csizmazia, Szabó B., Németh V. (öngól), ill. Kovács T. A játék minden elemében jobb hazai csapat ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. Az összes hazai játékos jól tel­jesített. Honvéd Sé-Concil Mer­­sevát 1-3 (1-1). Sé, vezette: Szabó B. Sé: Földi - Varga G., Séfer, Bonchis, Kovács K., Werde­­rits, Farkas K., Soós, Horváth Sz., Kámán, Sümegi (Kiss B.). Mersevát: Patyi - Gönye, Dénes M. (Pásti), Győrvári, Horváth A., Sebestyén, Orbán, Dénes B., Gáncs, Nagy Á., Czupor (Takács). Gólszerzők: Horváth Sz., ill. Sebestyén (2), Horváth A. Kiállítva: Soós (44., Sé), Földi (89., Sé). A meccs nagy iramban kez­dődött. Inkább a sok játékosát nélkülöző hazai csapat domi­nált, de csak az egyik helyze­tét váltotta gólra. A vendégek szórványos ellentámadások­kal próbálkoztak. A félidő vége előtt büntetőhöz jutott a vendég, a hazaiak pedig em­berhátrányba kerültek. A K­­est a hazai kapus bravúrral hárította. Mégis döntetlennel zárult a félidő, mert a Merse­vát rögtön a következő táma­dását góllal fejezte be. A má­sodik félidőben a tíz emberrel Az egy pont mellé három piros lapot is kapott a Zanat- Haladás játszó séfek támadtak, nagyot küzdöttek, de a jobbnál jobb lehetőségeket is elpuskázták. Aztán jött a második hazai ki­állítás, tíz perccel a vége előtt a kapus kapott piros lapot - ta­lán túl szigorúan­ így a talál­kozó eldőlt, az emberhátrányt már nem bírta el a házigazda, a vendégek a meccs végén lehetőségeik közül kettőt is kihasználtak. A döntetlen szí­nezetű mérkőzést a hazaiak is megnyerhették volna, ha egy kicsit koncentráltabbak. A ha­zai gondok a két kiállítással tovább szaporodtak. A Merse­­vátban mindenki jól teljesített. Alsóújlak-Ölbő 4-1 (1-1). Alsóújlak, vezette: Horváth P. Alsóújlak: Gábor (Szőnye) - Gampel Do. (Gampel Dá.), Kaposi, Takács (Tárkányi), Varga K., Pados, Varga A., Odor (Hancz), Kántor (Papp A.), Nagy Z., Varga R. Ölbő: Varga D. — Tóth Al., Tóth At., Tóth T. (Ádám), Dancs, Tóth G., Sági Kiss, Papp T, Vasadi, Bertha, Pa­­laczky. Gólszerzők: Varga Á. (2), Varga R., Pados, ill. Tóth Al. Már az elején kapuja elé szegezte ellenfelét a házigaz­da. Rögtön az első percben két ziccert is rontott. A 30 percben megtört a jég, gólra váltotta fölényét az Alsóújlak. Ám az Ölbő nem adta fel, egy szép­ségdíjas szabadrúgásgóllal egyenlített. A második félidő­re rendezte sorait, és magabiz­tos játékkal nyert az Alsóújlak. Az Ölbő 70 percig jól tartotta az eredményt, de a végére ki­jött a két csapat közti erőnléti különbség. Bozsok-Ikervár 5-2 (3-0). Bozsok, vezette: Saly K. Bozsok: Miklós (Szente­led) - KRATOCHWILL, KALMÁR, Nagy Zs. (Marti), Jagodics (Nemes), Pál (Han­­kó), Dobány, KOVÁCS P, SZALAI, Tömpék (Kaposi), Kiss M. Ikervár: Takács - Németh D., Németh M., Asztalos R., Vincze, Horváth D., Molnár B., Asztalos N., Varga M., Őri, Schimmer. Gólszerzők: Kratochwill (2), Marti, Kiss M., Szalai, ill. Varga M., Schimmer. Kiállítva: Asztalos N. (15., Ikervár). Kitűnő játékvezetés mellett magabiztos hazai siker szüle­tett a jól küzdő Ikervár ellen. Uraiújfalu-Gencsapáti 1-3 (0-1). Uraiújfalu, vezette: Szabó III. Z. Uraiújfalu: HORVÁTH B. - Szabó M., Varga Zs., Csete (Gáspár), Pungor N. (Vajnai), Pungor Sz., Tóth D., Gallen, Agg, Németh I., Kollárits. Gencsapáti: Horváth Gy. - Horváth Á. (Egyed), Janzsó, Varga R. (Fogl), Mester, Dancs, Molnár B. (Petrőczi), Bokor (Németh T.), Tóth B. (Tar), Lörincz, Kovács G. Gólszerzők: Pungor N., ill. Lörincz, Bokor, Molnár B. Kitűnően előkészített pá­lyán, remek játékvezetés mel­let futballoztak a csapatok. Hazai oldalon több gyengébb teljesítmény is akadt - a ven­dégek győzelme megérdemelt. A 28. forduló menetrend­je, vasárnap, 17.30: Elekt­­romos Spori-Honvéd SE, Gérce-Vásárosmiske-Szeles­­te-Pósfa, Söpte-Uraiújfalu, Ikervár-Zanat-Haladás VSE, Ölbő-Bozsok, Pecöl-Alsóúj­­lak, Concil Mersevát-Keme­­nesalja, Gencsapáti-Sitke. Megyei II. - dél________ Csákánydoroszló-Vasszé­­cseny 4-1 (1-0). Csákánydo­­roszló, vezette: Kondor T. Csákánydoroszló: Baba (Dévai) - Danyi (Pesti), Kis-Nemes, Dedics, Makai, Horváth Á. (Biczó), Urbán, Takács, Lónai (Draskovics), Albert, Sárközi. Vasszécseny: Farkas B. - Horváth D. (Szalai), Kiss K., Viszked, Kiss B., Németh B., Orsós, Balikó, Sásdi, Varga M., Vadász (Vilics). Gólszerzők: Draskovics (2) , Urbán, Kis-Nemes, ill. Viszked. Táplán SE-Bajánsenye 7-1 (4-0). Táplánszentke­reszt, vezette: Rácz P. Táplán, Molnár D. - Stie­­ber, Karda, Vidák (Fürdős), Pásztor (Balázs), Németh B., Ratzinger, Káldi I., Farkas G., Polgár, Vérségi (Káldi M.). Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Kucsera, Koltai, Mi­hály (Simon), Kosár, Bakó, Kovács I., Fábián, Horváth Z., Vörös. Gólszerzők: Németh B. (3), Vérségi, Polgár, Vidák, Pász­tor, ill. Kosár. Kiállítva: Farkas G. (83., Táplán SE). Hosszú idő után végre szur­kolói előtt léphetett pályára a hazai csapat. Amely a rengeteg hiányzója ellenére is magabiz­tos győzelmet aratott - jelezve ezzel erejét, egységét. Szentpéterfa-Viszák 9-1 (8-0). Szentpéterfa, vezette: Bíró O. Szentpéterfa: Páll - Török (Kajáry), Wágner K., Horváth V., Skrapits (Baranyai), Gar­­ger, Farkas H., Wágner R., Wágner Sz. (Udvardi), Frányi, Mersits (Keringer). Viszák: Tarafás - Tóth B, Benkő, Novák, Horváth J., Németh I., Agg, Dezső, Seres, Sütő (Pomper), Wolf. Gólszerzők: Horváth V. (3) , Skraputs (2), Frányi, Farkas H., Wágner R., Agg (öngól), ill. Horváth J. Kiállítva: Wolf (56., Vi­szák). A két tartalékos csapat mér­kőzését már az első félidőben megnyerte a roppant gólerősen futballozó házigazda. Club Walnut Nádasd- Gyöngyöshermán-Szentki­­rály 5:0 (0-0). Nádasd, ve­zette: Árpád A. Nádasd: Rejtli - Varga K. (Gerencsér), Pálmai (Szabó Z.), Kalamár, Meskó M. (Ba­logh B.), Németh Bo., Szabó D., Németh Be. (Kádár), Mes­kó E., Burka, Csenterics (Tu­­boly). Gyöngyöshermán: Gercs­­nek - Horváth Á., Bihun, Dalmi (Hegedűs), Kis, Szabó A. (Möslinger), Németh Sz., Dénes (Goda), Orbán (Péntek), Kopácsi (Kondor), Illés. Gólszerzők: Meskó M. (2), Tuboly (2), Szabó D. Az első félidőben javarészt mezőnyben őrölték egymást az ellenfelek, a vendégek tisz­tességgel küzdöttek. A máso­dik félidőre azonban a hazaiak tempót váltottak, és végül ma­gabiztosan nyertek Felsőcsatár-Tutitextil- Körmend VSE 1-2 (1-0). Fel­sőcsatár, vezette: Gróf M. Felsőcsatár: Tieber - Cz­­lenner (Lakics), Simon, Cob­­raru, Pehr, Krancz, Schmalzl, Böhm, Cseri (Sipos), Horváth L. , Varga P. (Virág). Körmend: Saly - Sipos, Velekei, Szakonyi (Papp R), Törő, Szatmáry, Horváth D., Petrovics, Vilics, Szabó R, Szakasics. Gólszerzők: Cobraru, ill. Velekei, Pehr (öngól). Őriszentpéter-Rábatót­­falu 2-9 (1-3). Őriszentpéter, vezette: Németh T. Őriszentpéter: Horváth K. - Őr, Talabér, Horváth Cs., Tóth Á., Sály, Mihály, Mihály­ka (Gaál), Kulcsár (Ember­­sics), Szép, Horváth A. Rábatótfalu: Szukics (Bér­­di) - Keresztúri, Náricza, Ko­vács G. (Dómján), Szakács, Sütő, Düh, Papfalvi (Bonti), Anderkó (Lovenyák), Horváth M. , Csenterics. Gólszerzők: Tóth Á., Szép, ill. Csenterics (4), Düh, Ná­ricza, Sütő, Szakács, Ember­­sics (öngól). A vendégek győzelme meg­érdemelt, de ekkora különbség nem volt a csapatok között. A 25. forduló menetrend­je, szombat, 17.30: Gyön­­gyöshermán-Szentkirály-Fel­­sőcsatár. Vasárnap, 17.30: Rábatótfalu-Bajánsenye, Csákánydoroszló-Táplán SE, Tutitextil-Körmend VSE­­Vasszécseny, Tanakajd-Club Walnut Nádasd, Őriszentpé­­ter-Szentpéterfa, KA, TG Iksz a Zanat-HVSE-Söpte rangadón Megyei II. osztály: kilenc gólt rúgott a Szentpéterfa és a Rábatótfalu, hetet a Táplán MEGYEI II. 0. - ÉSZAK 1. Zanat-Haladás 25185295-2259 2. Pecöl 25181680-2755 3. Söpte 25156447-2551 4. Gérce-Vásárosm.25152869-3847 5. Alsóújlak 25136656-3945 6. Bozsok 25128543-3144 7. Kemenesalja 25115951-4138 8. Sé 25115955-5138 9. Mersevát 25106952-3736 10. Gencsapáti 251031251-5633 11. Szeleste-Pósfa 241031135-4433 12. Uraiújfalu 24651338-5023 13. Spari 25641532-5422 14. Sitke 25631645-8421 15.Ikervár 25351743-9014 16. Ölbő 25112322-125 4 Nem bírt egymással a Zanat-HVSE és a Söpte (1-1) Fotó: Unger Tamás MEGYEI II. 0. - DÉL 1. Táplán SE 22190398-43 57 2. Nádasd 22172385-28 53 3. Körmend VSE 22155287-45 50 4. Tanakajd 22152558-27 47 5. Csákánydoroszló 22123794-49 39 6. Szentpéterfa 221011151-46 31 7. Gy.Kerm.-Szentk. 22931051-51 30 8. Rábatótfalu 22831152-55 27 9. Vasszécseny 22741153-57 25 10. Felsőcsatár 22621442-64 20 11. Viszák 236­11641-97 19 12. Bajánsenye 22601650-85 18 13. Őriszentpéter 23102224-139 3 A fák visszalépett További izgalmas hírekért látogasson el ide: VAOL.hu UAS MPE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454. '