Vas Népe, 2021. szeptember (66. évfolyam, 202-227. szám)

2021-09-08 / 208. szám

2021. SZEPTEMBER 8., SZERDA További izgalmas hírekért látogasson el ide: VAOL.hu MEGYEI FOCI VAS NÉPE 15 Hetet rúgott a Sparinak a Bozsok Megyei II.: hét találatig jutott a Körmend VSE, ötig a Gérce-Vásárosmiske, valamint a Rum KÖRKÉP A megyei II. osz­tályú labdarúgó-bajnokság 4. fordulóját rendezték meg a hétvégén az Északi és a Déli csoportban. Északi csoport___________ Kemenesalja-Concil Merse­­vát 3-2 (2-1). Vönöck, 200 né­zőm vezette: Molnár T. Kemenesalja: Bakos - Sza­kál, Belegraf, Kóbor (Ambrus), Dobson (Varga R.), Lőrincz G. (Pethő), Németh J. (Veszpré­mi), Lőrincz M., Péter, Nagy R. (Czöndör), Őri. Concil Mersevát: Patyi - Márkus (Dénes), Berki, Győr­­vári, Takács A., Tanai (Orbán), Pásti, Nagy Á., Gáncs (Nagy T.), Csite (Varga A.), Balogh P. Gólszerzők: Németh J. (2), Belegraf, ill. Takács Á., Csite. Kiállítva: Dénes (94., Co­ncil Mersevát). Jó időben, sok néző előtt, kiváló hangulatban kezdődött a szomszédvári rangadó. Az első félidőben a hazaiak fut­balloztak jobban, vezetéssel vonulhattak szünetre. Majd fordulás után rögtön egy ko­moly helyzetet hagytak ki. A Mersevát viszont egyenlített. A házigazda egy szöglet utáni kavarodásból szerzett góllal került ismét előnybe. A foly­tatásban a vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak - de volt veszély a hazai kontrákban is. Talán a kicsit szerencsésebb csapat nyerte meg a közönség­szórakoztató mérkőzést. Gencsapáti-Uraiújfalu 2-0 (1-0). Gencsapáti, 120 néző, vezette: Horváth B. Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi (Molnár B.), Janzsó, Varga R. (Németh T.), Mester, Bokor (Horváth Á.), Baranyai, Egyed, Lőrincz (Szigetvári), Kovács G., Tar (Tóth B.). Uraiújfalu: Horváth B. - Gallen (Kovács G.), Szabó B., Kollárits, Tóth D. (Pungor N.), Németh B. (Simon), Agg, Gás­pár, Pungor Sz., Fehér, Keszei (Varga Zs.). Gólszerzők: Szigetvári, Varga R. Kiállítva: Molnár B. (95.), ill. Varga Zs. (95.). Kellemes időben, „falunapi betétprogramként” csapott ös­­­sze a két jól felkészített csapat. A hazaiak egy gyors támadás végén szereztek vezetést az első félidőben, majd a második játékrész közepén egy pazar szabadrúgásgóllal növelték az előnyüket - és megérdemelten tartották otthon a három pon­tot. A játékvezető a kétpercesre tervezett hosszabbítás 5. percé­ben (!) kiosztott még két piros lapot - amivel ismét belopta magát a csapatok szívébe... Bozsok-Elektromos Spari 7-1 (2-1). Bozsok, 100 néző, vezette: Kedves R. Bozsok: Farkas G. - Eig­­ner (Iker), Kratochwill, KAL­MÁR, NAGY ZS. (Möslinger), PÁL (Radics), Dévényi (Szár­nyas), HANKO, Kovács R, Do­hány P. (Németh R.), Kiss M. Elektromos Spari: Horváth L. - Barbalits (Bolján), Tóth Zs., Varsányi, Nyári, Pulai, Németh V. (Sipos), Kovács T., Schmidt, Pados, Németh R. Gólszerzők: Nagy Zs. (3), Pál (2), Radics, Dobány Pat­rick, ill. Nyári. A mérkőzés 15. másodper­cében már vezetést szerzett a hazai csapat. Ezt követően két ziccert is elhibáztak a bozsoki támadók. Az eltékozolt lehető­ségek megbosszulták magukat, egyenlíteni tudott a vendég. Néhány perccel később viszont egy formás támadásból újra megszerezte a vezetést a Bo­zsok. A második félidőt hason­lóan kezdték a hazaiak, mint az elsőt, rögtön növelték az elő­nyüket. A mérkőzés hátralévő részében folyamatos nyomás nehezedett a vendégek kapujá­ra, ami gólokban is megmutat­kozott. Gérce-Vásárosmiske-Sé Honvéd 5-1 (2-1). Gérce, 110 néző, vezette: Szabó III. Z. Gérce-Vásárosmiske: FEHÉR - Németh T., Lerik, MÓROCZ, MAJOR, Sáli, NUNKOVICS, KOVÁCS T. (Kiss T.), Csonka, Kövesdi (László), Kiss L. (Pethő). Sé Honvéd: Földi - Szalay, Bonchis (Rada), Séfer (Kiss B.), Nemes, Kovács K., Werde­­rits, Múzsái (Nyári), Boldizsár, Fichtacher, Soós. Gólszerzők: Mórocz (2), Major, Kovács T., Nunkovics, ill. Nemes. Kiállítva: Kiss B. (91., Sé Honvéd). Minden csapatrészében jobb volt a hazai együttes, amely a mérkőzés első percétől támadó szellemben játszott, jól hasz­nálta ki a vendégvédelem hibá­it, és megérdemelt győzelmet aratott a sportszerűen küzdő Sé ellen. Alsóújlak-Újperint 4-0 (2-0). Alsóújlak, 90 néző, ve­zette: Szabó B. Alsóújlak: GÁBOR - KA­POSI, Varga R. (KÁLDI I.), PADOS (Papp A.), Varga Á., Varga N„ KÁLDI M. (Toldi), Rónafalvi (Tóth Á.), ODOR, Ország (Hancz), VARGA R. Újperint: Balaton - Kovács Zs., Márk, Horváth D. (Iszak), Nyári, Jagodits, Polhammer, Horváth M., Németh R, Pintér, Hazafi (Csercsics). Gólszerzők: Toldi, Hancz, Kaposi, Varga R. Tökéletes időjárás, szép számú közönség, színvonalas játékvezetők, jó képességű el­lenfél - minden adott volt egy jó mérkőzéshez. A 4-0-s ered­mény nem tükrözi a két csapat közti különbséget. Az újonc az eredménytől függetlenül sport­szerűen futballozott, helyen­ként szép támadásokat vezetett. Igaz, az Alsóújlak a fél óra alatt lőtt két gól tudatában kicsit visszavett a tempóból, és átadta a területet ellenfelének. Majd a második félidőben, a frissí­tések után ismét gólra törőbb futballt produkált, és betalált kétszer. A rutinosabb csapat magabiztosan, megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Szeleste-Pósfa-Sitke 3-1 (2-0). Szeleste, vezette: Szabó I. Z. Szeleste-Pósfa: Kovács M. - PETHŐ (Horváth E.), Né­meth B., Szele (Nagy Á.), Fü­­löp, RIBA, Tóth R. (Horváth L.), Szabó B. (Odor), VARGA M„ KOVÁCS R., TRITTREM­­MEL. Sitke: Bertalan - Bagoly G. (Imre), Lakatos, Gyűrű, Papp B., Horváth B., Kiss D., Dunai, Sulyok, Bakics, Németh M. Gólszerzők: Varga M. (2), Kovács R., ill. Papp B. Magabiztosan győzött a ha­zai csapat. Söp­te-Pecöl 4-2 (2-1). Söp­­te, vezette: Szabó P. Söpte: Márffi - Rómer (Horváth B.), Németh M., Kovács B. (Koszokovits K.), Koronczai, Marton, Hujber (Koszokovits R.), Vámos, Var­ga A., Fogl (Mester), Bajnok (Léhmann). Pecöl: Takács - Pálfi (Ba­lázs), Czeglédi, Kurucz, Sze­mes, Gyűrű, Oszkó, Farkas A., Illés, Németh Á., Horváth B. (Németh I.). Gólszerzők: Kovács E., Ró­mer, Hujber, Bajnok, ill. Illés, Horváth B. Kiállítva: Marton (83., Söp­te). Az első félóra komoly hazai fölényt hozott, sok helyzetet sikerült kidolgoznia a házigaz­dának, melyekből kettőt Hujber és Bajnok révén gólra is váltott. A félidő hátralévő részében magára talált a peceli gárda, és Horváth góljával szépített. A második játékrészben a hazaiak fokozták a nyomást, Kovács és Rómer góljaival ko­moly előnyre tettek szert, majd a vendégek részéről a hajrában Illés szabadrúgásból kozmeti­kázta az eredményt. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a söp­­tei csapat megérdemelten győ­zött a sportszerű, kulturált focit játszó pecöli gárda ellen. 350 szurkoló előtt lett döntetlen a Szarvaskend- Nádasd-rangadó Az 5. forduló menet­rendje, vasárnap 16.30: Uraiújfalu-Szeleste-Pósfa, Sitke-Alsóújlak, Újperint- Gérce-Vásárosmiske, Sé Hon­­véd-Kemenesalja, Concil Mersevát-Bozsok, Elektromos Spari-Csepreg, Pecöl-Gencs­­apáti. Déli csoport Gyöngyöshermán-Szentki­­rály-Csákánydoroszló 1-3 (1-0). Szombathely, vezette: Boda Gy. Gyöngyöshermán-Szent­­király: Geicsnek - Horváth Á. (Dénes), Bihun, Kis (Tima), Hegedűs (Dalmi), Németh Sz. (Szabó A.), Bazsó, Kopácsi, Nagy T, Séfer, Szekeres. Csákánydoroszló: Baba - Takács (Márton), Draskovics, Dedics, Urbán, Makai, Kosa (Lónai), Pandur, Kolosits, Al­bert, Sárközi. Gólszerzők: Séfer, ill. Ur­bán, Makai, Kosa. Rendkívül ingadozó for­mát mutat az elmúlt hetekben a hazai csapat - amely ezúttal is hektikusan futballozott. A vezetést ugyan megszerezte, mégsem tudta otthon tartani a három pontot. Rum-Pinkavölgye-Fel­­sőcsatár 5-1 (2-1). Rum, 120 néző, vezette: Boda Gy. Rum: Busi - Székely, Hor­váth T, Tárkányi, Preiczer, Papp, Horváth Á., Szalai, Mol­nár R., Leitgeb, Pásti. Pinkavölgye-Felsőcsatár: Szabó Christopher - Podlavicz­­ki, Horváth L., Windisch, Var­ga R, Pehr, Schmalzl, Böhm, Krancz, Simon, Szabó D. Gólszerzők: Horváth Á. (5), ill. Tárkányi (öngól). Kellemes időben, sok néző előtt, jó játékvezetés mellett futballoztak a csapatok. A hazai együttes minden csapatrészé­ben jobb volt, az első perctől az utolsóig uralta a meccset, kön­­­nyedén gyűjtötte be a három pontot. Szentpéterfa-Vasszécseny 0- 4 (0-2). Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Marácz Z. Szentpéterfa: Sákovits - Török (Udvardi), Wágner K. (Wágner Sz.), Horváth V, Skrapits, Farkas H., Wágner R., Gaál, Tóth G. (Hoós B.), Frá­­nyi, Hoós Á. Vasszécseny: Pungor - Joó, Szalay (Maczek), Márok (Fritz), Kiss B. (Gombkötő), Bori (Viszked), Orsós, Balikó, Sásdi (Zsolnai), Varga M., Va­dász. Gólszerzők: Szalay (2), Fritz, Vadász. A több kulcsemberét nélkü­löző hazai csapat nem futbal­lozott jól - inkább küszködött, erőlködött. A remek helyzetki­használással előrukkoló ruti­nos, szervezett vendég biztosan, ilyen arányban is megérdemel­ten nyerte a jó játékvezetés mel­lett lezajló mérkőzést. Őriszentpéter-Tanakajd 1- 4 (0-2). Őriszentpéter, 100 néző, vezette: Németh L. Őriszentpéter: Tarafás - Szabó S. (Embersics), Kaszás, Németh A., Sály, Mihály, Mi­hályka (Őr), Kulcsár, Horváth A., Tamaskó, Szép. Tanakajd: Marcz L. - Ko­vács G., Kölkedi, Marcz G., Marcz D. (Varga M.), Neu­bauer (Tóth J.), Pál, Kalmár, Filakovszky, Marcz M. (Nagy K.), Könczöl. Gólszerzők: Sály, ill. Kal­már, Tóth J., Marcz M., Fila­kovszky. A vendég megérdemelten nyert - de az eredmény csalóka, a hazai csapat ugyanis rengeteg helyzetet puskázott el. Lorry GM Kft. Szarvas­­kend-Horváth Ranch Kft. Nádasd 0-0. Szarvaskend, 350 néző, vezette: Harcsár B. Lorry GM Kft. Szarvas­kend: Esztergályos - Velekei, Tóth A., Csillag, Jóna, Németh T., Kovács K. (Dobos), Nagy Á., Kis-Nemes (Somogyi), Köpfer, Wolf. Horváth Ranch Kft. Ná­dasd: Rejtli - Pálmai, Varga M. (Gerencsér), Kalamár, Meskó M., Tuboly, Burka (Németh B.), Meskó Á., Meskó E., Sza­bó Z., Csenterics (Tompa). Kitünően előkészített pá­lyán, remek időben, szép szá­mú nézősereg előtt kezdődött a rangadó. A vendég kezdte jobban a mérkőzést, majd a ha­zaiak is felvették a ritmust - de az első félidőben a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A második félidőre aztán a Szar­vaskend felállást váltott, és jöt­tek is a helyzetek hazai részről, köztük kapura is - igaz, a ven­dégeknek is voltak lehetősége­ik. A küzdelmes, nagyon sport­szerű mérkőzésen - amihez hozzájárult a kifogástalan já­tékvezetés is - igazságos ered­mény született. A Szarvaskend SE gratulál Balogh Bencének, a vendégek edzőjének házasság­­kötése alkalmából. Rábatótfalu-Tutitextil- Körmend 3-7 (1-2). Szent­­gotthárd-Rábatótfalu, vezet­te: Horváth P. Rábatótfalu: Szukics - Ná­­ricza, Gallai, Keresztúri, Sütő, Papfalvi, Düh, Anderkó (Hor­váth M.), Kovács Á. (Sulics), Könye, Kóczán (Falb). Tutitextil-Körmend: Sály - Velekei, Popovics (Szatmáry), Törő, Meixner (Szabó R), Hor­váth Dávid, Petrovics (Horváth Dániel), Kazinczki (Papp R), Horváth A. (Sákovits), Vilics, Szakasics. Gólszerzők: Papfalvi, Ná­­ricza, Kóczán, ill. Popovics (4), Velekei (2), Petrovics. Az 5. forduló menet­rendje: szombat 16.30: Tutitextil-Körmend-Gyön­­gyöshermán-Szentkirály, Tana­­kajd-Szentpéterfa. Vasárnap 16.30: Csákánydoroszló-Lorry GM Kft. Szarvaskend, Flor­­váth Ranch Kft. Nádasd Őri­szentpéter, Vasszécseny-Rum, Pinkavölgye-Felsőcsatár Ba­­jánsenye, Telekes MEDOSZ­­Rábatótfalu. Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a gabor.toth@vasnepe.hu e-mail-címre. KA: TG Gyöngyöshermán-Csákánydoroszló - a vendégek nyertek 3-1-re Fotó: Unger Tamás ÉSZAKI CSOPORT 1. Söpte 440017-412 2. Gencsapáti 440011-212 3. Szeleste-Pósfa 431011-510 4. Csepreg 330011-39 5. Gérce-Vásárosm.430113-79 6. Alsóújlak 430110-59 7. Bozsok 320110-66 8. Kemenesalja 420210-116 9. Pecöl 31027-83 10. Uraiújfalu 3­1024-83 11. Spari4 1039 -153 12. Sé 40135 -111 13. Mersevát 40044 -120 14. Újperint 40043 -150 1I. Sitke 40042 -150 DÉLI CSOPORT 1. Csákánydoroszló 330014-49 2. Rum 330012-29 3. Szarvaskend 42 1110-37 4. Vasszécseny 42 1115-97 5. Szentpéterfa 42026-66 6. Felsőcsatár 42026-126 7. Nádasd 31205 -15 8. Őriszentpéter4 11211-134 9. Tanakajd 41127 -124 10. Körmend VSE2 1017-73 11. Telekes2 1016-63 12. Gyhermán-Szentk. 41037-153 13. Rábatótfalu 40226-142 14. Bajánsenye 30034-120 UflS REPE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46)99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.