Vas Népe, 2021. szeptember (66. évfolyam, 202-227. szám)

2021-09-01 / 202. szám

2021. SZEPTEMBER 1, SZERDA VAS NÉPE 15 MEGYEI FOCI KÖRKÉP A harmadik for­duló mérkőzéseivel folyta­tódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság. Északi csoport_______ Uraiújfalu-Söpte 1-4 (1-2). Uraiújfalu, 100 néző, vezette: Monostori I. Uraiújfalu: Horváth B. (Niczki) - Varga Zs. (Csete), Gallen, SZABÓ B., Kollárits, Tóth D. (Pungor), KESZEI, Si­mon (Gáspár), Agg, FEHÉR, Németh B. (Kovács G.). Söpte: Márffi - Rómer, Né­meth M., Kovács E. (Horváth B.), Koszokovits (Bajnok), Marton, Hujber, Vámos, Var­ga A. (Léhmann), Koronczai, Fogl (Mester). Gólszerzők: Gáspár, ill. Hujber (2). Bajnok: Kovács E. A tartalékos, fiatal hazai csapat mezőnyben egyenran­gú ellenfele volt a jó erőkből álló vendégeknek. Ám a Söp­te könyörtelenül kihasználta a hazai csapat hibáit­­ és megér­demelten nyert. Sitke-Gencsapáti 0-4 (0-0). Sitke, 50 néző, v.: Imre B. Sitke: Kelemen (Bertalan) - Szakos, Bagoly, Lakatos, Gyűrű (Tóbiás), Papp B., Hor­váth G. (Dunai M.), Kiss D., Sulyok (Horváth B.), Németh M., Dunai A. Gencsapáti: Szalay -Petrőczi, Janzsó, Varga R. (Németh T.), Egyed, Dancs, Molnár B. (Tóth B.), Borbás (Horváth Á.), Lőrincz, Sziget­vári, Tar. Gól: Dancs (2), Egyed, Du­nai M. (öngól). Kiállítva: Tóbiás (92., Sit­ke), Dunai M. (83., Sitke). Amíg a pályán Hall ellen játszott, addig kiegyenlített volt a mérkőzés. De a máso­dik félidőben egy idő múl­tán a vendégeknél már 12-re emelkedett a létszám. Míg a hazaiaknál 9 főre „sikerült” csökkenteni. Ez a hazaiakra demoralizálóan hatott. Végül megérdemelten győztek a ven­dégek, akik jól használták ki az ajándékba kapott lehetősé­geket. A hazai csapat - amely nem kíván foglalkozni a játék­­vezetéssel - kórházba szállított kapusának, Kelemen Dániel­nek mielőbbi felépülést kíván. Újperint-Szeleste-Pósfa 1-4 (1-2). Szeleste, vezette: Farkas G. Újperint: Janzsó - Cser­­csics, Kovács Zs., Iszak, Hor­váth D., Taletovits, Jagodits (Iker), Gombos, Pintér, Ha­zafi, Tóth M. Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Pethő (Németh B.), Fülöp (Horváth L.), Riba, Kovács A. (Vincze), Tóth R. (Szele), Sza­bó B., Varga M. (Horváth E.), Kovács R., Földi, Trittremmel. Gólszerzők: Horváth D., ill. Fülöp, Szabó B., Varga M., Pethő. A felek pályaválasztói jogot cseréltek. Az újonc Újperint az első félidőben meglepte el­lenfelét, a második félidőben azonban a Szeleste biztosan nyerte meg a meccset. Se Honvéd-Alsóújlak 1-2 (0-1). Sé, 100 néző, vezette: Szabó I. Z. Sé: Földi - Séfer, Kovács K., Werderits, Muzsái (Rada), Boldizsár, Fichtacher, Soós (Vándori), Tóth F. (Varga G.), Úri, Nemes. Alsóújlak: Gábor - Kaposi, Varga R. (Rónafalvi), Pados (Papp A.), Varga A., Varga N., Odor, Ország (Toldi), Hancz (Tóth Á.), Nagy Z., Varga R. (Káldi). Gól: Vándori, ill. Varga R., Pados. Kiállítva: Vándori (95., Sé). A hazai csapat rosszul kezd­te a bajnokságot, így a győze­lem reményében lépett pályá­ra. A nagy igyekezet azonban hibák sorozatát eredményezte. A vendégcsapat élt a tálcán kínált lehetőségekkel, és két szép gólt szerezve magabiztos előnyt szerzett a szünetig. A második félidőben már jobban teljesítettek a hazai játéko­sok, de az ígéretesnek induló támadások rendre elhaltak a 16-os környékén. A vendégek viszont önbizalomtól duzza­dó futballt produkáltak, több esetben is csak a hazai kapu­son múlt, hogy nem növelték előnyüket. Aztán egy szöglet után jött a hazai szépítés, ek­kor még húsz perc volt hátra, de a házigazda játéka továbbra is akadozott, így az egyenlítés nem jött össze. A jól teljesítő vendégek győzelme teljesen megérdemelt. Concil Mersevát-Gér­­ce-Vásárosmiske 1-4 (1-1). Mersevát, 100 néző, vezette: Kedves B. Mersevát: Patyi - Márkus (Orbán), Gönye, Győrvári, Csire, Nagy Á. (Takács), Ta­nai, Dénes B., Pásti (Gáncs), Balogh R, Czupor. Gérce-Vásárosmiske: Fe­hér - Németh T., László, Pethő (Sáli), Lerik (Soós), Mórocz, Major, Nunkovics (Kiss L.), Kovács T., Csonka, Kövesdi. Gólszerzők: Győrvári, ill. Mórocz (2), Major, Pethő. A lendületes mérkőzésen 60 percig nyílt sisakos küzdelem folyt a felek között. Majd egy 10 perces merseváti rövidzár­latot könyörtelenül kihasznált a Gérce. És a zsinórban lőtt három gérces gólra már nem érkezett válasz hazai részről. Elektrontól Spari-Keme­nesalja 3-5 (1-4). Szombat­hely, 60 néző, vezette: Papp Á. Spari: Horváth L. - Tóth Zs., Tóth A. (Sipos), Varsányi, Nyári, Pulai, Németh V, Kele­men, Schmidt, Pados, Németh R. Kemenesalja: Bakos - Be­­legraf, Bándori (Veszprémi), Dobson, Lőrincz G., Németh J, Lőrincz M., Péter, Pethő (Őri), Berecz (Bodor), Vajda. Gólszerzők: Nyári, Pados, Pulai, ill. Németh J. (3), Bán­doli, Péter. Az első félidőben a hazaiak 10 perces megingását kegyet­lenül kihasználta a Keme­nesalja. A második játékrész­ben a Spari rendezte a sorait, és visszajött a mérkőzésbe, fel­zárkózott - majd a negyedik gólját les miatt nem adták meg. A kapusok mindkét oldalon ziccereket védtek. Végül egy kemenesaljai 11-es eldöntötte a mérkőzést a vendég javára. Az osztály színvonalát bőven meghaladó, jó mérkőzést ját­szottak a csapatok. Csepreg-Bozsok 4-0 (1-0). Csepreg, v.: Marácz Z. Csepreg: Jakatics - KÓ­­TAI, Steiner M. (Kossuth), Táj­­mel, SIMON, Pócza, Nika B., NAGY D. (Kovács B.), Lukács (Nika M.), Steiner C. (Bara­nyai), NÉMETH O. (Takács). Bozsok: FARKAS G. - Eigner, Kratochwill, Kalmár, Nagy Zs. (Szárnyas), Dévé­nyi (Pónácz), Dohány, Patrick (Pál), Kovács R, Tömpék, Kiss M. (Szenteleki B.), Hankó (Iker). Gólszerzők: Nika M., Kó­­tai, Pócza, Tájmel. Az első félidőben jól tartot­ta magát a sportszerűen küzdő vendég, így a jelentős fölény­ben játszó hazaiak helyzete­ikből csak egyet tudtak érté­kesíteni. A második félidőben aztán gólokban is megmutat­kozott a játékban és erőben is meglévő különbség, ami alap­ján ilyen arányban is megérde­melten nyert a Csepreg. A 4. forduló menetrend­je: szombat, 16.30: Keme­­nesalja-Concil Mersevát, Gencsapáti-Uraiújfalu. Va­sárnap, 16.30: Bozsok- Elektromos Spari, Gérce-Vá­­sárosmiske TS. Honvéd: Alsóújlak-Újperint, Szeles­­te-Pósfa-Sitke, Söpte-Pecöl. Szabadnapos: Csepreg. Déli csoport__________ Tanakajd-Lorry GM Kft. Szarvaskend 1-5 (1-0). Tana­­kajd, vezette: Németh T. Tanakajd: Marcz L. — Sváb, Kovács G., Kölkedi, Marcz G., Neubauer, Pál, Kal­már, Filakovszky, Marcz M., Könczöl. Szarvaskend: Esztergá­lyos - Velebei, Tóth A., Csil­laga Jona (Szakály), Németh T., Kovács K., Nagy A., Kis-Ne­­mes (Dobos), Köpfer, Wolf. Gólszerzők: Kalmár, ill. Jóna, Dobos, Kovács K., Kis-Nemes, Kovács G. (ön­gól). Izgalmasra sikeredett a megyei II. osztály 3. fordulója Hajtós, parázs meccset vívott a két csapat. Az első félidőben a hazaiak akarata érvényesült, a másodikban a vendégeké. Kiemelendő, hogy 1-0-s hazai vezetésnél a Tanakajd 11-est rontott - ami befolyásolta a mérkőzés kime­netelét. A második félidőben a vendégeknek minden sikerült. Az 1-5-ös eredmény nem tük­rözi hűen a mérkőzés képét. Rum-Bajánsenye 6-1 (5-0). Rum, 100 néző, vezet­te: Szabó III. Z. Rum: Busi (Kozma) - Székely, Horváth T., Gyurkó, Preiczer, Molnár R. (Lepár), Szalai, Koronczai O. (Mol­nár M.), Papp (Koronczai R.), Horváth Á., Pásti. Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Kucsera, Koltai, Hor­váth B., Mihály, Kosár, Bakó, Fábián, Kovács I, Vörös (Si­mon). Gólszerzők: Horváth A. (2), Székely (2), Molnár R., Szalai, ill. Kosár. Jól kezdte a mérkőzést a Rum, sorra dolgozta ki a hely­zeteket - de rendre el is pus­kázta. A 15. percben aztán megtört a jég, megszületett az­­ első hazai gól - a szünetben már 5-0-ra vezetett a házi­gazda. Fordulás után vissza­vett a tempóból a Rum, már csak egyszer talált a kapuba, a vendég pedig szépíteni tudott. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy három-négy nagy hely­zete a Bajánsenyének is volt. Csákánydoroszló-Rába­­tótfalu 5-1 (1-0). Csákány­­doroszló, 120 néző, vezette: Harcsár B. Csákánydoroszló: Baba - Takács, Draskovics (Dihen), Dedics, Urbán (Márton), Ma­kai, Kosa (Lónai), Pandur (Gémnyi), Kolosits, Albert (Moór), Sárközi. Rábatótfalu: Szukics - Náricza, Gallai, Keresztúri, Sütő, Szakács, Papfalvi, Düh (Horváth M.), Kovács A. (Falb), Sulics, Könye. Gólszerzők: Draskovics, Lónai, Urbán, Kósa, Takács, ill. Horváth M. Biztosan nyert a házigazda - a hazaiaknál mindenki jó tel­­jesítményt nyújtott. Horváth Ranch Kft. Nádasd-Gyöngyösher­­mán-Szentkirály 4-0 (1-0). Nádasd, 150 néző, vezette: Talabér N. Nádasd: Rejtli - Pálmai, Varga M. (Tompa), Meskó Á., Kalamár, Tuboly, Szabó Z., Németh B. (Meskó M.), Meskó E., Burka (Gerencsér), Csenterics (Varga K.). Gyöngyöshermán-Szent­­király: Gercsnek - Horváth Á., Bihun, Kis (Dénes), He­gedűs (Tima), Németh Sz., Bazsó, Kopácsi, Kondor (Sza­bó A.), Nagy T., Szekeres (Sé­fer). Gólszerzők: Tuboly (3), Németh B. Az első félidőben még tar­totta magát a vendég, a má­sodik félidőben viszont már gólokban is megmutatkozott a hazaiak fölénye. Ilyen arány­ban is megérdemelten nyert a Nádasd. Vasszécseny-Őriszentpé­­ter 4-4 (3-0). Vasszécseny, 100 néző, vezette: Bognár B. Vasszécseny: Székely - Sásdi, Balikó, Joó, Kiss B., Márok (Zsolnai), Bori, Var­ga M., Orsós, Gombkötő (Maczek), Szalay Cs. Őriszentpéter: Tarafás (Horváth K.) - Szabó S., Ka­szás, Horváth Cs. (Szép), Né­meth A. (Őr), Sály, Mihály, Mihályka, Kulcsár, Horváth A., Tamaskó. Gólszerzők: Balikó (2), Zsolnai, Szalay Cs., ill. Kaszás (2), Sály, Németh A. A hazai csapat a második félidő közepén „aludt” 10 per­cet, ezzel értékes két pontot veszített a lelkes őriszentpéteri együttes ellen. Pinkavölgye-Felsőcsatár- Szentpéterfa 0-4 (0-3) - fél­beszakadt. Felsőcsatár, 200 néző, vezette: Bagoly G. Pinkavölgye-Felsőcsatár: Szabó C. (Moór) - Podlavicz­­ki, Horváth L. (Varga R), Hor­váth Sz., Szabó D. (Czlenner), Krancz Gy., Pehr, Schmalzl (Ebergényi), Simon (Krancz K.), Böhm, Cseri. Szentpéterfa: Páll - Török, Wágner K., Horváth V, Farkas H., Wágner R., Gaál, Wágner Sz. (Udvardi), Frányi, Hoós, Mersits. Gólszerzők: Horváth V. (2), Mersits, Farkas H. Kiállítva: Horváth Sz. (33., Pinkavölgye-Felsőcsatár), Cseri (31., Pinkavölgye-Felső­csatár), Krancz Gy. (28., Pin­kavölgye-Felsőcsatár). A mérkőzés füstbombával és péterfai góllal kezdődött. Az első félidőben még két ven­dégtalálatot és három hazai kiállítást láthattak a szurkolók. Fordulás után a Szentpéterfa ismét betalált, majd 11-eshez jutott, amit már nem tudott elvégezni, mert a 60. percben félbeszakadt a mérkőzés - idő­közben ugyanis három csatári játékos is megsérült, így a há­zigazda elfogyott létszámban. De előtte a hazai klub még beszedte a belépőket a vendég szurkolóktól. Minden tekin­tetben „sportszerűen” járt el a több falut is képviselő Pinka­­völgye-Felsőcsatári KSK... A 4. forduló menetrendje: szombat, 16.30: Gyöngyös­­hermán-Szentkirály-Csá­­kánydoroszló. Vasárnap, 16.30: Rum-Pinkavölgye-Fel­­sőcsatár, Szentpéterfa-Vas­­szécseny, Őriszentpéter- Tanakajd, Lorry GM Kft. Szarvaskend-Horváth Ranch Kft. Nádasd, Rábatótfalu-Tu­­titextil-Körmend. Szabadna­pos: Telekes, Bajánsenye. Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a gabor.toth@vasnepe.hu e-mail-címre. KA, TG Gondok adódtak Felsőcsatáron... Hatot rúgott a Rum - Nyolc gól esett a Spari-Kemenesalja- és a Szécseny-Őrs-meccsen A Sé-Alsóújlak-derbit 2-1-re nyerte meg a vendég Fotó: Unger Tamás ÉSZAKI CSOPORT 1. Söpte 330013-29 2. Csepreg 330011-39 7. Gencsapáti 33009-29 4. Szeleste-Pósfa 32­108-47 5. Gérce-Vásárosm.32018-66 6. Alsóújlak 32016-56 7. Pecöl 21015-43 8. Spari3­1028-83 9. Kemenesalja 31027-93 10. Uraiújfalu2­1014 -63 11. Bozsok2­1013-53 12. Sé 30­124-61 13. Mersevát 30032-90 14. Újperint 30033 -110 15. Sitke 3003 1 -120 DÉLI CSÓRÓI';! 1. Csákánydoroszló 220011-36 2. Szarvaskend 320110-36 3. Rum 22007 -16 4. Felsőcsatár 22005-36 5. Nádasd 21105 -14 6. Vasszécseny 311111-94 7. Őriszentpéter 311110-94 8. Telekes 21016-63 9. Szentpéterfa 21012-23 10. Gyöngyösher.­Sz. 31026-123 11. Rábatótfalu 30213-72 12. Tanakajd 30123-111 13. Körmend VSE 10010-40 14. Bajánsenye 30034-120 IMS N­EPE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.