Vas Népe, 2021. szeptember (66. évfolyam, 202-227. szám)

2021-09-22 / 220. szám

2021. SZEPTEMBER 22., SZERDA VAOL.hu MEGYEI FOCI VAS NÉPE 15 Nyolcszor talált kapuba a Csepreg Megyei II.: hét gólt rúgott a Gérce, hatot pedig a remek formában lévő Csákánydoroszló KÖRKÉP A 6. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a küzdelem a megyei II. osz­tályú labdarúgó-bajnokság Északi és Déli csoportjában. Északi csoport__________ Kemenesalja-Újperint 2-2 (1-0). Vönöck, 100 néző, ve­zette: Szejke L. Kemenesalja: Bakos - AMBRUS, Szakál, Beleg­­raf, Őri (Kolompár), Dobson (Veszprémi), NÉMETH (Pethő), Berecz (Nagy R.), PÉ­J­­TER (Lőrincz), Ulbei, Vajda. Újperint: Biró - Kovács Zs., Horváth D., Jagodits, Pol­­hammer, Horváth M., Egyed, Németh P. (Taletovits), Pintér, Hazafi, Tóth M. (Lévai). Gólszerzők: Németh J. (2), ill. Pintér, Horváth M. Az első félidőben csak egy gól esett, a játékrész hajrájában szabadrúgásból talált kapuba a házigazda. A második fél­idő közepén egy egyéni hibát büntetve egyenlített a vendég. Majd egy jogos 11-est értéke­sítve ismét előnybe került a há­zigazda. A csattanó a hosszab­bításra esett: egy szabadrúgást értékesítve ismét egalizált a jól felkészített, harcos Újperint. Az eredmény igazságos. Csepreg-Concil Mersevát 8-0 (3-0). Csepreg, vezette: Kedves R. Csepreg: Jakatics - Kótai, Steiner, Tájmel (Németh O.), Kossuth, Nika (Baranyai), Si­mon (Takács), Pócza, Nagy D., Merk, Lukács (Kovács B.). Mersevát: Patyi - Varga A. (Borbács), Gönye, Dénes M. (Németh G.), Pethő (Takács), Dénes B., Orbán Gy., Orbán B., Gáncs (Zsoldos), Nagy Á., Czupor. Gólszerzők: Pócza (3), Lu­kács (2), Nagy D., Steiner, Né­meth O. Már az első percben meg­szerezte a vezetést a Csepreg, majd Pócza András mester­­hármasával négy gólra növelte előnyét. A folytatásban a végig sportszerűen küzdő vendég a két számjegyű vereség elkerü­lésére törekedett - de a minden csapatrészében jobb hazaiak így is nyolc gólig jutottak. A Csepreg SE vezetői és sportolói ezzel a győzelemmel gratulál­nak Tóth András házasságkö­téséhez. Bozsok-Sé Honvéd 1-0 (1-0). Bozsok, vezette: Papp A. Bozsok: FARKAS G. - Eigner, Kratochwill, Kalmár, Nagy Zs. (Kappel), Pál (Marti), Dévényi, Hankó (Möslinger), Kovács P, TÖMPÉR, Kiss M. (Iker). Sé Honvéd: Földi - Varga G., Séfer, Kovács K., Werde­­rits, Muzsái, Boldizsár, Fichta­­cher, Soós (Nárai), Úri (Rada), Nemes. Gólszerző: Nagy Zs. Az első félidei játéka és helyzetei alapján gólokkal kel­lett volna vezetnie a bozsoki csapatnak. Ám helyzetek so­kaságát puskázta el a hazai együttes. A második játékrész­ben már a séfek irányítottak, és izgalmassá tették a mérkőzést. De a 90 percet tekintve a bo­­zsokiak megérdemelten tartot­ták otthon a három pontot. Gérce-Vásárosmiske-Sit­­ke 7-1 (2-1). Gérce, 120 néző, vezette: Héra Cs. Gérce-Vásárosmiske: Fe­hér.- Németh T., Máthé, Lász­ló, Lerik, Mórocz, Sáli, Nun­kovics, Kovács T. (Kiss L.), Csonka, Kövesdi (Kiss T.). Sitke: Kelemen - Imre Gá. (Bagoly), Gyűrű, Papp B., Hor­váth B., Csonka, Imre Ge., Su­lyok, Németh M., Bakics (Du­nai), Horváth G. Gólszerzők: Lerik (2), Ko­vács T. (2), Nunkovics, Máthé, Mórocz, ill. Gyűrű. A hazai csapat játékban és eredményességben is felül­múlta a sportszerűen küzdő ellenfelét - és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet ara­tott. A hazaiaknál minden já­tékos jó teljesítményt nyújtott. A győzelmet Major Márkus mielőbbi felépülésére ajánlja a házigazda. Alsóújlak-Uraiújfalu 2-3 (2-1). Alsóújlak, 80 néző, ve­zette: Szabó P. Alsóújlak: Gábor - Kapo­si, Varga K. (Papp A.), Pados (Káldi M.), Toldi (Hancz), Var­ga Á., Varga N., Ódor, Ország (Vasas), Nagy Z. (Káldi I.), Varga R. Uraiújfalu: Horváth B. - Szabó M., Szabó B., Pungor N., Kollárits (Simon), Tóth D. (Gallen), Pungor Sz., Fehér, Keszei, Agg (Gáspár), Németh B. (Varga Zs.). Gólszerzők: Varga R. (2), ill. Gáspár, Szabó M., Agg. Kiállítva: Szabó B. (81., Uraiújfalu). Egy védelmi hibát követően a vendégek gyorsan megsze­rezték a vezetést. Azonban a hazaiak két szépségdíjas talá­lattal fordítottak, így előnnyel vonulhattak szünetre. A máso­dik félidőben kicsit álmosab­ban futballozott a házigazda,­ de így is kialakított és elpuská­zott egy 100 százalékos ziccert. Aztán jött a 90. perc, amikor a játékvezető egy olyan 11-est ítélt az Urai csapatának, amin még a vendégek is meglepőd­tek. .. Ezt az igazságtalanságot a hazai alakulat nem bírta fel­dolgozni, így az egy pontot sem tudta megtartani - a vendég a ráadásban is betalált. Győzel­met nem érdemelt az Alsóújlak, de ha a játékvezető nem nyúl bele a meccsbe, akkor most há­rom ponttal gazdagabb lenne. Szeleste-Pósfa-Pecöl 2-3 (0-2). Szeleste, 130 néző, ve­zette: Bódi T. Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Németh B. (HORVÁTH E.), Gál (Horváth L.), Kovács R., FÜLÖP, FÖLDI, RIBA, Tóth R, Pethő, Varga M., TRITT­­REMMEL. Pecöl: Takács - Pálfi, Czeg­­lédi, Kurucz, Szemes, Gyűrű, Illés, Németh Á. (Hóbor), Ba­lázs (Németh I.), Seper (Kolla­­rics), Horváth B. Gólszerzők: Varga M., Riba, ill. Seper, Illés, Gyűrű. A vendég koncentrált job­ban az első félidőben, kétgólos előnyre tett szét. Fordulás után viszont átvette az irányítást a remekül futballozó házigazda, ki is egyenlített. Sőt, a folyta­tásban volt lehetősége, hogy megnyerje a meccset - ám a helyzetek kimaradtak. Amiért járt a büntetés: a vendég egy pontrúgás után fejjel betalált, elvitte a három pontot. A dön­tetlen igazságosabb eredmény lett volna. Gencsapáti-Söpte 0-4 (0-2). Gencsapáti, vezette: Monostori I. Gencsapáti: Szalay -Janzsó (Szigetvári), Varga R. (Tóth B.), Mester (Kovács B), Dancs (Németh T.), Molnár B., Bokor, Baranyai, Egyed, Ko­vács G., Tar. Söpte: Márffi - Mester (Fogl), Römer, Németh Ma., Kovács E., Hujber (Udvardi), Vámos, Varga Á., Koszokovits, Koronczai, Bajnok (Horváth B.). Gólszerzők: Hujber (2), Rö­mer, Vámos. Kiállítva: Varga A. (28., Söpte). A bajnokság egyik esélyese teljesen megérdemelt győzel­­­­met aratott - a hazaiak a sze­zon leggyengébb teljesítményét nyújtották. A 7. forduló menetrend­je, vasárnap 16.00: Uraiúj­­falu-Gérce-Vásárosmiske, Sitke-Kemenesalja, Újperint-Bozsok, Sé Honvéd-Csepreg, Concil Mersevát-Elektromos Spari, Söpte-Szeleste-Pósfa, Pecöl-Alsóújlak. Déli csoport____________ Bajánsenye-Vasszécseny 2-4 (0-2). Bajánsenye, 100 néző, vezette: Busi L. Bajánsenye: Kalamár (Si­mon) - Bacsák, Vörös, Kucse­­ra,H­orváth B., Mihály, Kosár, A Szarvaskend a Körmendet, a Szentpéterfa a Nádasdot verte meg Fábián, Kovács I. (Luter), Ho­­dács, Bakó. Vasszécseny: Székely (Pun­gor) - Joó, Szalay (Maczek), Márok (Zsolnai), Kiss B. (Visz­­ked), Bori, Orsós, Balikó, Sás­­di, Vadász, Fritz (Gombkötő). Gólszerzők: Vörös, Kosár, ill. Joó (2), Szalay, Kiss B. A sérüléssel bajlódó, meg­határozó játékosait nélkülöző hazai csapat bátortalanul kezd­te a mérkőzést, így a vendégek - érdemi játék nélkül - az első félidőben már kétgólos előny­höz jutottak. A második félidő­ben a hazaiak támadólag léptek fel, helyzeteikből kettőt értéke­sítettek, de a vendégek is góllal fejeztek be két kontratámadást - így megnyerték a meccset. Az igazi sportember a nehéz, sikertelen időszakban is helyt­áll - talán a csapat játékosai és vezetői is kitartanak, bízva egy jó tavaszi szereplésben. Rum-Tanakajd 2-3 (0-2). Rum, 200 néző, vezette: Bazsó F. Rum: Busi - Székely, Pupp, Horváth T., Preiczer, Molnár R. (Koronczai), Szalai (Tárkányi), Gyurkó B. (Gyurkó A.), Leit­­geb, Horváth A., Pásti. Tanakajd: Filakovszky - Sváb (Nagy K.), Kovács G., Kölkedi, Marcz G., Marcz D. (Tóth J.), Pál, Kalmár, Marcz M., Könczöl, Varga M. Gólszerzők: Pásti (2), ill. Kalmár, Könczöl, Kölkedi. A hazai csapat rossz felfo­gásban, gyengén futballozott az első félidőben, amit két gól­lal büntetett a Tanakajd. A má­sodik félidőben már a házigaz­da uralta a meccset, de semmi nem akart sikerülni - például négyszer (!) is a kapufa segítet­te ki a vendéget. Végül szoros eredménnyel zárult a meccs, de a vendégek vitték el a három pontot. A Tanakajd nem fut­ballozott jól, de nagyon akarta a győzelmet, ezért meg is érde­melte. Gyöngyöshermán-Szent­­király-Telekes MEDOSZ 4-1 (2-0). Szombathely, vezette: Németh T. Gyöngyöshermán-Szent­­király: Geicsnek - Bihun, Ba­kos (Tima), Hegedűs (Péntek), Szabó A., Németh Sz., Dénes, Bazsó, Kondor (Balázs), Sze­keres, Séfer. Telekes: Osvald N. - Szakos (Szakter), Németh T. (Büki), Németh M., Czövek, Osvald M., Kónya, Vincze, Tóth N. (Blaskovics), Horváth N., Gör­­csi. Gólszerzők: Németh Sz. (2), Balázs, Kondtjff, ill. Hor­­váth N. Rendkívül fegyelmezetten, jó formában futballozott a ha­zai gárda­­ A Gyöngyösher­­mánt nem zavarta meg az sem, hogy a szünet előtt pár perccel súlyos sérülést szenvedett az egyik játékosa. Végül megér­demelt győzelmet aratott a ha­zai együttes a jól küzdő Telekes ellen. Szentpéterfa-Horváth Ranch Kft. Nádasd 2-1 (2-0). Szentpéterfa, 200 néző, vezet­te: Bíró O. Szentpéterfa: Páll - Tö­rök (Wágner Sz.), Wágner K., Horváth V. (Udvardi), Skrapits (Hoós B.), Garger (Gaál), Far­kas H., Wágner R., Jurasits, Frányi, Hoós Á. Nádasd: Rejtli - Varga K. (Horváth A.), Pálmai (Németh Be.), Meskó Á., Kalamár, Mes­­kó M., Tuboly, Németh Bo., Szabó D. (Szabó Z.), Burka, Csenterics (Gerencsér). Gólszerzők: Horváth V, Wágner R., ill. Meskó M. Az első félidőben nagysze­rűen futballozott a házigaz­da, ekkor eldönthette volna a meccset. A Nádasd nem adta fel, agresszív, kemény futballal tért vissza a második félidőre. Rengeteg szabadrúgást harcolt ki, kapu elé beívelt labdákkal próbálkozott, az utolsó pilla­natig nyílttá tette a csatát - de csak szépíteni tudott a jól küz­dő hazai együttes ellen. Érté­kes három pontot gyűjtött be a szervezett, motivált péterfai alakulat. Őriszentpéter-Csákány­­doroszló 0-6 (0-2). Őriszent­péter, 130 néző, vezette: Ár­pád A. Őriszentpéter: Tarafás - Kaszás, Németh A. (Ember­­sics), Sály, Mihály, Mihályka (Őr), Kulcsár, Tamaskó, Szabó S., Szép, Horváth A. Csákánydoroszló: Baba - Takács, Draskovics (Gémyi), Dedics, Makai, Kosa, Pandur (Dihen), Márton, Kolosits (Ló­­nai), Albert, Sárközi. Gólszerzők: Makai (2), Ta­kács, Márton, Kosa, Lónai. Ilyen arányban is megérde­melten nyert a remek napot ki­fogó vendég. Lorry Gm Kft. Szarvas­­kend-Tutitextil-Körmend VSE 4-2 (2-1). Szarvaskend, 200 néző, vezette: Horváth P. Szarvaskend: Esztergá­lyos - Velekei (Elekes), Tóth Á., Csillag, Jóna (Somogyi), Németh T., Földes, Nagy Á., Kis-Nemes, Köpfer, Wolf.­­ Körmend VSE: Saly - Ve­lekei, Horváth Á., Popovics, Törő, Meixner, Horváth Dávid, Sákovits, Kazinczki (Horváth A.), Vilics, Szabó P. Gólszerzők: Velebei (2), Jóna, Csillag, ill. Popovics, Vi­lics. Jól előkészített pályán, sok néző előtt került sor a mérkő­zésre, melynek első félidejében a hazaiak egygólos előnyre tettek szert. A második félidő­ben a Szarvaskend több hely­zetet alakított ki, ezek közül kettőt be is rúgott - egy 11-est viszont kihagyott, így a mér­kőzés összképe alapján a haza­iak győzelme megérdemeltnek mondható. A 7. forduló menetrend­je, szombat 16.00: Tutitex­­til-Körmend VSE-Őriszent­­péter, Tanakajd-Bajánsenye. Vasárnap 16.00: Csákánydo­­roszló-Szentpéterfa, Horváth Ranch Kft. Nádasd-Rum, Vasszécseny-Pinkavölgye-Fel­­sőcsatár, Telekes MEDOSZ­­Lorry GM Kft. Szarvaskend. KA, TG Gencsapáti-Söpte 0-4. Söptei gólöröm: Hujber Bálint pacsizik Vámos Márkkal Fotó: Cseh Gábor ÉSZAKI CSOPORT 1. Csepreg 2. Söpte 3. Gérce-Vásárosm. 4. Alsóújlak 5. Bozsok 6. Gencsapáti 7. Szeleste-Pósfa 8. Pecöl 9. Uraiújfalu 10. Kemenesalja 11. Újperint 12. Spari 13. Sé 14. Mersevát 15. Sitke DELI CSOPORT 1. Csákánydoroszló 5 2. Rum 3. Szentpéterfa 4. Vasszécseny 5. Szarvaskend 6. Nádasd 7. Felsőcsatár 8. Tanakajd TC 9. Körmend VSE 10. Telekes 11. Gyöngyösh.-Szent.6 12. Őriszentpéter 6 13. Rábatótfalu 5 14. Bajánsenye 5 0 0 26-5 15 0 1 17-6 12 0 2 13-8 12 1 2 20-14 10 1 2 15-11 10 2 1 11-4 8 7- 13 11-19 10-11 8- 10 11- 17 12- 24 6- 15 7- 17 UfIS n­PE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46)99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.