Vas Népe, 2021. október (66. évfolyam, 228-252. szám)

2021-10-20 / 244. szám

2021. OKTÓBER 20., SZERDA VAS NÉPE 15 VAOL.hu MEGYEI FOCI KÖRKÉP A 10. forduló mérkőzéseivel folytatódott a küzdelem a megyei II. osztályú labdarúgó-baj­nokság északi és déli cso­portjában. Meglehetősen gólerősre sikeredett a játéknap. Északi csoport_________ Kemenesalja-Söpte 0-2 (0-1). Vönöck, 100 néző, ve­zette: Kedves R. Kemenesalja: Bakos Ambrus, Belegraf, BERECZ,­­ Őri (Bodor), Dobson, Lőrincz, Vajda, Pethő, Bándori (Németh J.), Varga R. Söpte: Márffi - Mester (Fogl), Römer, Németh Ma., Kovács E., Léhmann, Marton, Horváth B., Hujber, Vámos, Koronczai (Koszokovits). Gólszerzők: Hujber, Hor­váth B. Kiállítva: Bodor (92., Ke­menesalja), Lőrincz (26., Ke­menesalja). Korán előnybe került a jó erőkből álló vendég, majd egy erősen véleményes ki­állítás miatt a hazai csapat megfogyatkozott létszámban. A folytatásban már csak a vé­dekezésre futotta a házigazda erejéből. A második félidő kö­zepén született második söptei gól el is döntötte a mérkőzés sorsát. Megérdemelten nyert a vendég. Concil Mersevát-Újperint 2- 2 (1-0). Mersevát, vezette: Mónos J. Mersevát, Patyi - Varga A. (Pásti), Gönye, Győrvári, Pet­hő (Tanai), Dénes B., Nagy Á., Orbán, Csite, Balogh P, Czu­­por (Dénes M.). Újperint: Szlámer-Kovács Zs., Márk, Iszak, Kovács A. (Nyári), Jagodits, Polhammer, Németh P, Pintér (Egyed), Ha­zafi (Horváth M.), Tóth M. Gólszerzők: Gönye, Csite, ill. Tóth M., Márk. Kiállítva: Polhammer (70., Újperint). Elektromos Spari - Sitke 3- 2 (0-1). Szombathely, 60 néző, vezette: Marácz Z. Spari: Gyetvay - Fülöp, NYÁRI, Tóth Zs., Barbalits (Sipos), Pados, KELEMEN, NÉMETH V, SCHMIDT, VARSÁNYI, Németh R. Sitke: Kelemen - Szakos, Lakatos, Papp B., Tóbiás, Du­nai, Imre Ge., Sulyok, Németh M. (Horváth B.), Bakics (Imre Gá.), Horváth G. Gólszerzők: Nyári (2), La­katos (öngól), ill. Tóbiás, Papp B. Kiállítva: Horváth G. (77., Sitke). A mérkőzés elején a Sitke lépett fel támadólag, a me­zőnyfölénye már a 10. perc­ben góllá érett. A hazaiak is próbálkoztak, de gólhelyze­tig csak elvétve tudtak eljut­ni. A második félidő elején egy sitkei szöglet után Varsá­nyi akrobatikus mozdulattal mentette meg csapatát attól, hogy a vendégek növeljék elő­nyüket. Ez ébresztőt fújt a ha­zaiaknak, és egy jó 15 percet produkálva, három gólt sze­rezve eldöntötték a mérkőzés sorsát. Csepreg-Uraiújfalu 3-0 (3-0). Csepreg, vezette: Rácz P. Csepreg: Farkas B. - Kó­­tai, Steiner M., Kossuth, Nika M. (Baranyai), Simon (Tóth A.), Pócza, Nika B., Nagy D. (Merk), Steiner C. (Kovács B.), Németh O. (Takács). Uraiújfalu: Horváth B. (Niczki) - Szabó M., Varga Zs. (Csete), Gáspár, Németh B., Kollárits (Simon), Tóth D., Fehér, Keszei, Agg (Bujka), Pungor. Gólszerzők: Nika M., Nika B., Nagy D. A szervezetten és lelkesen játszó vendégcsapat védői vé­gig önfeláldozóan védték a kapujukat. Amikor már ők is tehetetlenek voltak az hazaiak gyors és kombinatív játékával szemben, akkor ott volt a bra­vúrokat bemutató, tizenegyest is védő vendégkapus, akit ezen a napon még a kapufák is segí­tettek. De így is biztosan nyert a házigazda. Bozsok-Pecöl 2-2 (0-1). Bozsok, 100 néző, vezette: Szabó I. Z. Bozsok: Farkas G. - Eigner (Dobány Patrick), Kratochwill, Kalmár, Nagy Zs., Pál, Dévé­nyi (Marti), Kovács P. (Szente­­leki B.), Hankó, Tömpék, Kiss M. Pecöl: Takács - Pálfi, Czeg­­lédi (Kámán), Kurucz (Hóbor), Szemes, Gyűrű, Illés, Németh I. (Oszkó), Balázs (Németh Á.), Horváth B. (Farkas E.), Iszak. Gólszerzők: Kratochwill, Hankó, ill. Iszak, Illés. A mérkőzés folyamán a vendégcsapat átadta a kez­deményezés lehetőségét bozsoki gárdának. Az első a félidőben egy védelmi megin­gást kihasználva megszerezte a vezetést a Pecöl. A második játékrészre egy másik felfo­gásban játszó Bozsok lépett pályára. Gyors gólváltások után, másodszor is egyenlített a házigazda. Majd mindent egy lapra feltéve támadott a hazai csapat, így a vendégek előtt is adódtak veszélyes ellentámadások. A hos­­­szabbítás során egy pontrú­gásból a győztes találatot is megszerezte a Bozsok - ezt azonban máshogyan látta az asszisztens, és érvénytelení­tette a találatot. A sportszerű mérkőzésen így a Bozsoknak meg kellett elégednie a dön­tetlennel. Gérce-Vásárosmiske- Gencsapáti 0-1 (0-0). Gérce, vezette: Horváth B. Gérce-Vásárosmiske: Ko­máromi - Kiss T., Németh T., László, Pethő, Lerik, Sáli, Nunkovics, Kovács T. Csonka (Fehér), Kiss L. Gencsapáti: Horváth Gy. - Janzsó, Varga R. (Petrőczi), Mester, Danes, Molnár B. (Szi­getvári), Bokor (Horváth Á.), Baranyai, Egyed, Kovács G., Tar (Tóth B.). Gólszerző: Danes. A Gérce csapata sérülések, betegségek miatt hét megha­tározó játékosát volt kénytelen nélkülözni. Ez meg is látszott a játékán, helyzete alig volt - a bajt csak fokozta, hogy Csonka az első félidő elején fülsérülést szenvedett, kórházba szállí­tották, a helyére a cserekapus állt be mezőnybe. A második félidő elején a hazaiak kihagy­tak egy 11-est, az ellenfél egy kontrából büntetett, betalált. Futott az eredmény után a há­zigazda, de nem tudott gólt szerezni. Alsóújlak-Szeleste-Pósfa 2-0 (1-0). Alsóújlak, 90 néző, vezette: Monostori I. Alsóújlak: GÁBOR -Gam­­pel (ORSZÁG), Kalposi, Pados (Tóth Á.), Varga A., VARGA N„ Káldi M. (VARGA K.), ODOR (Toldi), HANCZ, Nagy Z., Varga R. Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Pethő, Gál (Odor), Kovács R. (Németh B.), Fülöp, Riba, Szele (Horváth L.), Szabó B., Varga M., Földi, Trittremmel. Gólszerzők: Ország, Hancz. Már a találkozó elején ma­gához ragadta a kezdeménye­zést a házigazda, az ellenfél átadta a területet, mélyen, szervezetten védekezett. Egy pontrúgást követően azonban Hancz szépségdíjas fejesé­vel megszerezte a vezetést az Alsóújlak. A második fé­lidőben a cseréknek köszön­hetően frissebb játékot nyúj­próbálkozott becsülettel, de csak kisebb helyzetekig jutott, inkább mezőnyben gyűrték egymást a felek. A 84. perc­ben Ország kért főszerepet, és néhány szép csel után szerzett bombagólt - bebiztosítva ez­zel csapatának a három pon­tot. Megérdemelten nyert az Alsóújlak. A 11. forduló menetrend­je: vasárnap, 14.30: Uraiúj­­falu-Elektromos Spari, Sitke- Concil Mersevát, Újperint-Sé Elvitte a három pontot Gércéről az 1-0-s győzelmet arató Gencsapáti Honvéd, Szeleste-Pósfa-Gér­­ce-Vásárosmiske, Gencsapáti- Kemenesalja, Söpte-Bozsok, Pecöl-Csepreg. Déli csoport fő tevékenysége az eredményt érdemben nem befolyásolta, a jól játszó vendég távozott győ­zelemmel. Vasszécseny-Horváth Ranch Kft. Nádasd 2-5 (1-2). Vasszécseny, 100 néző, vezet­te: Harcsár R. Vasszécseny: Székely - Joó (Zsolnai), Szalai D. (Gombkö­tő), Szalay Cs., Viszked, Kiss B., Orsós, Balikó, Sásdi, Varga M., Márok. Nádasd: Rejtli - Varga K. (Burka), Varga M., Kalamár (Meskó Á.), Meskó M., Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Németh Be. (Pálmai), Meskó E., Csen­­terics (Szabó Z.). Gólszerzők: Zsolnai, Sza­lay Cs., ill. Meskó M. (2), Var­ga M., Tuboly, Németh Be. Sok néző előtt, jó időben mérkőztek meg a csapatok. A második félidő közepéig, 2-2-ig jól tartotta magát a Vas­szécseny. Majd egy vitatható góllal vezetést szerzett a Ná­dasd, ezzel megtörte a hazaiak lelkesedést. A jó erőkből álló vendégek a folytatásban jól használták ki a helyzeteiket, és gyorsan eldöntötték a három pont sorsát. Pinkavölgye-Felsőcsatár- Csákánydoroszló 0-3 (0-0). Felsőcsatár, vezette: Bíró O. Felsőcsatár: Tieber - Cz­­lenner (Krancz), Horváth L., Horváth Sz., Szabó D., Pehr, Kopácsi (Podlaviczki), Sch­­malzl (Pock), Böhm, Cseri (Horváth M.), Orbán (Win­­disch). A Csákánydoraszló: Baba - Danyip Takács,­­Dédics, Urbán (Gérnyi), Makai, Kosa (Dras­kovics), Pandur, Márton, Ko­­losits (Lónai), Sárközi (Dihen). Gólszerző: Urbán (3). Rum-Telekes Medosz 2-3 (1-1). Rum, 50 néző, vezette: Elek T. Rum: Busi - Székely (Mol­nár R.), Papp, Horváth T., Preiczer, Bíró, Szalai (Tárká­­nyi), Koronczai O. (Molnár M.), Leitgeb, Horváth Á., Pásti, Telekes Tóth T. - Pénzes, Németh T., Blaskovics (Szak­­ter), Czövek, Osvald, Kónya, Vincze, Horváth N. (Büki), Osbáth, Görcsi. Gólszerzők: Szalai, Osbáth (öngól), ill. Kónya (2), Vincze. Kiállítva: Leitgeb (77., Rum). A motivált vendégek töb­bet futottak, jobban küzdöt­tek, jobban akarták a győ­zelmet­­ és összességében megérdemelten nyertek. Az utolsó bő negyedórában akadt bőven helyzete a há­zigazdának, de semmi nem akart sikerülni, így nem tu­dott egyenlíteni. Őriszentpéter-Rábatót­­falu 4-1 (0-1). Őriszentpéter, 100 néző, vezette: Sebesi P. Őriszentpéter: Tarafás - Szabó D., Kaszás, Szabó S. (Mihályka), Németh A. (Em­­bersics), Sály, Mihály, Kulcsár, Horváth A., Tamaskó, Szép. Rábatótfalu: Szukics-Ná­­ricza, Gallai, Keresztúri, Sütő, Szakács (Kovács Á.), Falb (Né­meth D.), Düh, Kóczán, Sulics, Kocsis (Horváth M.). Gólszerzők: Kaszás (2), Sály (2), ill. Náricza. Az első félidő a szokásos forgatókönyv szerint alakult: kihagyott hazai helyzeteket láthattak a nézők, amiket góllal büntetett a vendég. A második félidőben aztán feljavult, pon­tosabbá vált a hazaiak játéka, és végül biztosan gyűjtötték be a három pontot. Lorry Gm Kft. Szar­vas­ke­nd-Gyöngyö­she­r­­mán-Szentkirály 2-0 (1-0). Szarvaskend, 100 néző, ve­zette: Farkas G. Szarvaskend: Esztergályos - Velekei, Csillag, Jóna, Né­meth T., Kovács K. (Somogyi), Földes, Nagy Á., Kis-Nemes, Köpfer, Wolf. Gyöngyöshermán-Szent­­király: Geicsnek - Kopácsi, Kis (Szekeres), Németh Sz., Szabó A. (Balázs), Dénes, Bazsó, Horváth Á. (Nagy T.), Bihun, Tima (Hegedűs), Séfer. Gólszerzők: Kis-Nemes, Csillag.­­ A hazaiak támadólag fér­­tek fel már a mérkőzés elején, helyzeteket dolgoztak ki, de azokat ki is hagyták. A félidő vége előtt aztán Csillag révén mégiscsak megszerezték vezetést. A második félidő is a hazai mezőnyfölénnyel telt, de gólt itt is csak a félidő vége előtt szerzett a Szarvaskend, amely összességében megér­demelten tartotta otthon a há­rom pontot a sportszerű, ruti­nos vendégcsapat ellen. A 11. forduló menet­rendje: vasárnap, 14.30: Tutitextil-Körmend VSE­­Pinkavölgy-Felsőcsatár, Csákánydoroszló-Vas­­­szécseny, Horváth Ran­ch Kft. Nádasd-Tanakajd, Gyöngyöshermán-Szentki­­rály-Őriszentpéter, Rábatót­falu- Szentpéterfa, Telekes Medosz-Bajánsenye: Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a gabor.toth@vasnepe.hu e-mail-címre. KA: TG Ötöt rúgott a Nádasd Szécsenyben Megyei II. osztály: ismét nyert, továbbra is hibátlanul menetel az éllovas Csepreg gárdája Bajánsenye-Tutitextil-Kör­­mend VSE 1-8 (0-2). Ba­­jánsenye, 80 néző, vezette: Szendrődi B. Bajánsenye: Kalamár - Ba­­csák, Vörös (Simon), Kucse­­ra, Horváth B., Mihály, Ko­sár, Bakó, Fábián, Kovács I. (Luter), Horváth Z. Körmend: Saly - Velekei, Horváth Á., Popovics, Szaka­­sics, Meixner (Szatmáry), Hor­váth Dávid, Petrovics (Horváth Dániel), Sákovits (Horváth A.), Kazinczki (Simon), Szabó P. (Papp R). Gólszerzők: Horváth B., ill. Velekei (3), Popovics (3), Szatmáry (2). A mérkőzésen a játékve­­zeteste­zetői ténykedés is fokozta az indulatokat. Igaz, a játékvező- Bozsok-Pecöl 2-2 - a házigazdának meg kellett elégednie az egy ponttal Fotó: Unger Tamás / ÉSZAKI CSOPORT tEsmmxn 2. Söpte9 8 0133-924 1. Csákánydoroszló 9 7 1141-15­22 ]. Bozsok9 7 1125-822 2. Nádasd9 6 2134-9­20 4. Alsóújlak 107 0330-1421 3. Szarvaskend9 6 1228-14­19 5. Gencsapáti9 6 0318-1418 4. Szentpéterfa9 6 1221-13­19 6. Gérce-Vásárosm.105 0531-2115 5. Körmend VSE8 5 0331-18 15 7. Kemenesalja 104 3320-2015 6. Rum9 5 0429-27­15 8. Pecöl9 4 2321-2314 7. Vasszécseny9 4 1426-22 13 9. Uraiújfalu9 4 0512-1812 8. Tanakajd9 4 1421-23­13 10. Szeleste-Pósfa9 3 1514-1910 9. Őriszentpéter9 3 1521-34 10 11. Újperint 102 2618-318 10. Felsőcsatár9 3 1512-28 10 12. Mersevát9 2 1613-267 11. Gyöngyösh.-Sztk.8 3 0514-19 9 13. Spari9 2 0712-386 12. Telekes8 3 0518-25 9 14. Sé9 12613-205 13. Rábatótfalu8 0 26 8-28 2 15. Sitke 100 0105-500 14. Bajánsenye9 0 1812-41 1 m­i­nton www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.