Vas Népe, 2021. október (66. évfolyam, 228-252. szám)

2021-10-27 / 249. szám

2021. OKTÓBER 27, SZERDA Tíz gól a Hermán-Őri meccsen Megyei II.: megizzadt Pécölben, de nyert a Csepreg, győzött Körmenden a Felsőcsatár KÖRKÉP A 11. forduló mérkőzéseivel folytatódott a küzdelem a megyei II. osz­tályú labdarúgó-bajnokság Északi és Déli csoportjában. Északi csoport_________ Uraiújfalu-Elektromos Spari 2-0 (0-0). Uraiújfalu, 50 néző, vezette: Szabó I. Z. Uraiújfalu: Horváth B. - Varga Zs. (Agg), Gáspár (Ko­vács G.), Gallen, Szabó B., Kollárits, Tóth D. (Simon), Pungor, Fehér (Bokor), Keszei, Németh B. Spari: Gyetvay - Dienes, Fülöp (Sipos), Varsányi, Bar­­balits, Pados B., Pados G., Né­meth V, Schmidt, Nyári, Né­meth R. Gól: Németh B., Kovács G. A mezőnyfölényben futbal­lozó hazaiak, ha nehezen is, de megérdemelten győzték le sportszerű ellenfelüket. Sitke-Concil Merseval 1-4 (0-2). Sitke, vezette: Farkas G. Sitke: Kelemen - Szakos, Imre Gá., Lakatos (Horváth B.), Papp B, Dunai A., Imre Ge. (Bagoly), Sulyok, Németh M., Dunai M., Bakics. Mersevát, Patyi - Varga A. (Pásti), Gönye (Dénes M.), Győrvári, Pethő, Dénes B., Or­bán (Takács), Nagy Á., Csire, Balogh R, Czupor (Tanai). Gól: Szakos, ill. Czupor, Pásti, Csire, Győrvári. A felek alacsony színvonalú focival rukkoltak elő. Igaz, a vendégeknek ez is elég volt a három pont megszerzéséhez. Szeleste-Pósfa-Gérce-V­á­­sárosmiske 4-2 (4-2). Szeleste, vezette: Vass I. Szeleste: Kovács M. - Pethő (Horváth E.), Tokaji (Csizma­­zia), Gál, Szele (Gecse), Fülöp (Odor), Tóth R. (Németh B.), Szabó B., Varga M., Földi, Hor­váth L. Gérce: Komáromi - Né­meth T., Máthé, László, Pethő (Kiss L.), Lerik, Mórocz, Sáli (Soós), Nunkovics, Kovács T., Kövesdi (Odor). Gól: Fülöp (4), ill. Lerik, Pethő. Gencsapáti-Kemenesalja 1-3 (0-1). Gencsapáti, v.: Pol­gár T. Gencsapáti: Szalay - Pet­rőczi (Lőrincz),Janzsó (Szi­getvári), Varga R. (Kovács R), Dancs, Molnár B.,Bokor, Baranyai, Egyed (Horváth Á.), Kovács G., Tar. Kemenesalja: Bakos - Bán­­dori (Kolompár), Belegrai, Sza­kál, Őri, Németh J., Czöndör, Vajda, Pethő, Péter, Varga R. Gól: Baranyai, ill. Németh J. (2), Czöndör. A hazai csapat hiába birto­kolta többet a labdát, dolgozott ki több helyzetet - a lehetősé­geit rendre elpuskázta. A ven­dégek viszont jó helyzetkihasz­nálással rukkoltak elő. Söpte-Bozsok 3-0 (1-0). Söpte, vezette: Harcsár B. Söpte: Márffi - Németh M., Kovács E., Römer, Léhmann, Marton (Fogl), Horváth B. Hujber (Udvardi), Koronczai, Vámos, Mester. Bozsok: Farkas G. - Eigner, Nagy Zs. (Iker), Pál (Szenteleki B.), Dévényi, Hankó, Kovács P, Dobány Patrick (Möslinger), Tömpék, Kiss M., Marti. Gól: Németh M., Hujber, Mester. Gyors, a 2. percben született hazai gól adta meg a mérkőzés alaphangját. A folytatásban me­zőnyben gyűrték egymást a fe­lek, a kapuk ritkán forogtak ve­szélyben. A második félidőben már a söptei csapat kontrollálta a meccset, mezőnyfölényben játszott és két védelmi megin­gást is góllal büntetett - meg­érdemelten tartotta otthon a három pontot. A csapatok job­­bulást és mielőbbi visszatérést kívánnak a súlyos térdsérülést szenvedett Marton Zoltánnak. Pecöl-Csepreg 0-1 (0-1). Pecöl, vezette: Kedves R. Pecöl: Takács -Pálfi (Farkas A.), Kurucz (Hóbor), Szemes, Farkas E. (Németh I.), Gyűrű, Oszkó, Illés, Balázs (Kámán), Horváth B., Iszak. Csepreg: Jakatics - Kótai, Steiner M., Kossuth, Simon, Takács (Merk), Pócza, Nika B., Nagy D. (Németh O.), Lukács (Nika M.), Steiner C. Gól: Nagy D. A hazai csapat jól kezdett, egy komoly helyzetet is kidol­gozott, amit elpuskázott. Míg a vendég egy szöglet utáni ka­varodásból megszerezte a ve­zetést. Fordulás után próbált tá­madóbb szellemben fu­tballozni a házigazda, meg is nehezítette ellenfele dolgát - de a vendégek győzelme megérdemelt. Újperint-Sé Honvéd 4-1 (3-0). Szombathely, v: Imre B. Újperint: Biró (Balaton) - Márk (Taletovits), Kovács Zs., Iszak (Horváth D.), Nyári, Hor­váth M., Szmolek, Németh R, Szakály (Sásdi), Egyed, Tóth M. (Pintér). Sé: Földi - Szalay, Séfer, Kovács K., Werderits (Bogyai), Múzsái (Prim), Boldizsár, Fich­­tacher, Tóth F. (Kiss B.), Ká­mán (Rada), Nemes. Gól: Szakály, Németh R, Tóth M., Egyed, ill. Rada. A 12. forduló menetrendje: szombat 15.00: Kemenesal­­ja-Szeleste. Vasárnap 13.30: Sé-Sitke, Mersevát-Uraiújfalu, Spari-Pecöl, Csepreg-Söpte, Bozsok-Gencsapáti, Gérce- Alsóújlak. Déli csoport Tutitextil-Körmend VSE­­Pinkavölgye-Felsőcsatár 2-3 (1-0). Körmend-Horvátnád­­alja, 150 néző, v: Mónos J. Körmend: Sály - Velekei, Horváth A. (Szatmáry), Popo­­vics, Törő, Szakasics, Horváth D., Petrovics, Sákovits, Hor­váth A. (Simon), Szabó P. Felsőcsatár: Tieber -Czlenner, Horváth L., Horváth Sz., Pehr, Kopácsi (Terentii), Schmalzl (Pock), Böhm (Win­­disch), Cseri, Krancz, Orbán (Krajczár). Gól: Popovics, Törő, ill. Schmalzl, Kopácsi, Pehr. A hazai csapat az első félidő­ben eldönthette volna a mec­­csét, de a rengeteg helyzetéből csak egyet váltott gólra. A má­sodik félidő elején egy szög­let után kavarodásból betalált a vendég, majd két kontrát is góllal fejezett be. A Felsőcsa­tár felháborító módon húzta az időt, talán ha húsz perc volt a tiszta játékidő a második félidő­ben - ehhez az antifutballhoz a gyenge játékvezetés asszisztált. A házigazda szépített, majd a végén nem kapott meg egy 11-est, de főleg a gyenge hely­zetkihasználása miatt kapott ki. Csákánydoroszló-Vasszé­­cseny 4-3 (2-2). Csákánydo­­roszló, vezette: Talabér N. Csákánydoroszló: Baba - Kolosits, Danyi, Draskovics (Kosa), Makai, Pandur, Dedics, Sárközi, Márton, Takács, Ur­­bán. Vasszécseny: Székely Szalay, Viszked, Kiss B. (Kon­­­­tics), Bori, Orsós, Balikó, Zsol­nai (Kámán), Sásdi, Márok, Varga M. Gól: Makai (2), Kolosits, Draskovics, ill. Balikó, Szalay, Zsolnai. A Csákány magának tette nehézzé a meccset, rengeteg helyzetet hagyott ki - három kapufát rúgott. De csak begyűj­tötte a megérdemelt győzelmet. Horváth Ranch Kft. Ná­­dasd-Tanakajd 4-1 (2-0). Ná­­dasd, vezette: Németh T. Nádasd: Doktor - Pálmai, Varga M. (Gerencsér), Kala­­már, Meskó M. (Horváth A.), Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Burka (Csenterics), Németh Be. (Szabó Z.), Meskó Á. (Var­ga K.). Tanakajd: Marcz L. - Ko­vács G., Kölkedi, Marcz G., Neubauer (Tóth J.), Pál, Kal­már, Filakovszky, Marcz M., Könczöl, Nagy K. Gól: Szabó D. (2), Meskó M. (2), ill. Marcz G. Az első félidő nem igazán a futball szépségéről szólt, de a hazaiak így is betaláltak kétszer. A második félidő elejét átaludta a hazai csapat, kettő 11-est is összehozott a tanakajdi csapat számára, melyből egyet Doktor hárított. A büntetőre tíz percen belül jött a hazai válasz, majd a mérkőzés végén felkerült az i-re a pont, kialakult a 4-1-es végeredmény. Megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Nádasd. A hazai csapat tagjai külön gratulálnak Szabó Dá­vidnak, aki két góllal ünnepelte meg kisfia születését. Gyöngyöshermán-Szent­­király-Oriszentpéter 6-4 (3-3). Szombathely, vezette: Elek T. Gyöngyöshermán: Geics­­nek - Kopácsi, Kis (Goda), Németh Sz., Szabó A., Dénes, Bazsó, Bihun, Tima (Hegedűs), Szekeres, Séfer. Oriszentpéter: Tarafás - Szabó D., Szabó S. (Horváth Cs.), Kaszás, Németh A., Sály, Mihály, Kulcsár, Horváth A. (Mihályka), Tamaskó, Szép. Gól: Kopácsi (3), Németh Sz. (2), Bazsó, ill. Sály, Németh A., Szabó S., Szép. Fordulatos, jó iramú, sport­szerű mérkőzést láthattak a nézők. A meccset jól kezdte a vendég, a 7. percben már két góllal vezetett. A hazai gárda nem adta fel, a 19. és a 20. perc­ben is betalált, majd a 37. perc­ben a vezetést is megszerezte. Azonban a jól futballozó ven­dég a 43. percben egyenlített. Kopácsi harmadik találatával vezetett újra a Szentkirály, és úgy tűnt, hogy ezzel kialakult a végeredmény. A 80. percben azonban az Őriszentpéter újra egyenlíteni tudott. Egy percet kellett várni csak a hazai vá­laszra, Németh Szabolcs sze­rezte meg a második gólját, majd a 89. percben Bazsó talá­latával alakult ki a 6-4-es vég­eredmény. Rábatótfalu-Szentpéterfa 0-1 (0-1). Szentgotthárd-Rá­­batótfalu, 100 néző, v: Rácz P. Rábatótfalu: Szukics-Ná­­ricza, Keresztúri, Falb (Tamas­kó), Düh, Kovács A., Kóczán L. , Sulics, Könye, Kóczán P. (Klujber), Anderkó (Dómján). Szentpéterfa: Páll - Udvar­di (Hoós B.), Török, Wágner K., Horváth V, Skrapits (Hoós A.), Garger, Farkas H. (Bara­nyai), Wágner R. (Wágner Sz.), Gaál R., Jurasits. Gól: Gaál R. Jó iramú, harcos meccset láthattak a nézők. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna, de a vendég egy góllal jobbnak bizonyult. A mérkőzés összképe bizakodásra adhat okot Rábatótfaluban, a csapat lassan talán kilábal a hullám­völgyből. Telekes Medosz-Bajánse­­nye 1-1 (0-1). Telekes, vezette: Molnár T. , Imm Telekes Medosz: Osváth N. - Pénzes, Németh T, Németh M. , Blaskovics, Czövek (Büki), Osvald M., Kónya, Vincze, Horváth N., Görcsi (Szakter). Bajánsenye: Kalamár - Ba­csók, Vörös (Luter), Kucsera, Horváth B., Kosár, Bakó, Fá­bián, Kovács I., Avas (Simon), Horváth Z. Gól: Kónya, ill., Németh M. (öngól). Kiállítva: Németh M. (89., Telekes). A 12. forduló menetrendje: szombat 13.30: Tanakajd-Csá­­kánydoroszló. Vasárnap 13.30: Vasszécseny-Körmend VSE, Rum-Rábatótfalu, Szentpéter­­fa-Gyöngyöshermán-Szent­­király, Őriszentpéter-Szarvaskend, Felsőcsatár-Tele­­kes, KA, TG ÉSZAKI CSOPORT 1. Csepreg 101000 51-4 30 2. Söpte 109 01 36-9 27 3. Bozsok 107 12 25-1122 4. Alsóújlak 107 03 30-1421 5. Gencsapáti 106 04 19-1718 6. Kemenesalja 115 33 23-21­18 7. Gérce-Vásárosm. 115 06 33-2515 8. Uraiújfalu 105 05 14-1815 9. Pecöl 104 24 21-2414 10. Szeleste-Pósfa 104 15 18-21­13 11. Újperint 113 26 22-3211 12. Mersevát 103 16 17-2710 13. Spari 102 08 12-406 14. Se 101 27 14-245 15. Sitke 110 011 6-540 DÉLI CSOPORT 1. Csákánydoroszló 1081 1 45-18 25 2. Nádasd 1072 1 38-10 23 3. Szentpéterfa 10712 22-13 22 4. Szarvaskend 9612 28-14 19 5. Körmend VSE 950 4 33-21 15 6. Rum 9504 29-27 15 7. Vasszécseny 10415 29-26 13 8. Tanakajd 10415 22-27 13 9. Felsőcsatár 10415 15-30 13 10. Gyöngyösh.-Sztk. 940 5 20-23 12 11. Telekes 9315 19-26 10 12. Őriszentpéter 10316 25-40 10 13. Rábatótfalu 902 7 8-292 14. Bajánsenye 1002 8 13-422 MEGYEI FOCI NAPI REJTVÉNY Kedves Olvasó! A héten közölt rejtvények közül a szombati számban lévő megfejtését kérjük belül A helyes megfejtők között egy értékes ajándékot sorsolunk ki. Előző rejtvényünk megfejtése: Éhes bolha jobban csíp. Közmondás. ak n­em­. 1 Része az életünknek! 7­4­3 5­9 2 ...N­yV y5 8 1­7­9­3 5­7­4­9­3­4­2 6­7­9 6­2 5 4­3­­ N­y­K­K S­v­yv y9 9­4­2­8­5­4­3­2­3­1­8­9 5­7 8­3 8­5­9­7­3­9 6­5­2 7 5 6­1­ vaol.hu VAS NÉPE 15 uns nEPE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454. t