Vas Népe, 2021. november (66. évfolyam, 253-277. szám)

2021-11-10 / 260. szám

2021. NOVEMBER 10., SZERDA MEGYEI FOCI Pontot csent a Genes a Csepregtől Megyei II. osztály: gálázott az Újperint, nagyot játszott a Gyöngyöshermán-Szentkirály is KÖRKÉP A 13. forduló mérkőzéseivel folytatódott a küzdelem a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnok­ság északi és déli csoport­jában. Több összecsapáson kiszakadt a gólzsák: 11-szer talált kapuba az Újperint, hétszer a Gyöngyösher­mán. Gencsapátiban bukta el hibátlan mérlegét az éllovas Csepreg. Északi csoport_______ Gencsapáti-Csepreg 1-1 (0-1). Gencsapáti, vezette: Szabó B. Gencsapáti: Horváth Gy. - Janzsó, Petrőczi, Mester, Dancs, Baranyai, Bokor, Egyed (Tóth B.), Lőrincz (Horváth Á.), Kovács G. (Németh T.), Tar. Csepreg: Jakatics - Kótai, Steiner M., Tájmel (Merk), Kossuth, Pócza, Nika B., Nagy D., Lukács (Nika M.), Steiner C. , Németh O. (Simon). Gólszerzők: Lőrincz, ill. Steiner C. Kiállítva: Steiner C. (56., Csepreg). A bajnokságban eddig száz­­százalékos vendégek kicsit ta­lán lenézték a hazaiakat, és azt hitték, hogy az első félidő­ben szerzett góljuk elég lesz a három ponthoz. A hazaiak azonban a második félidőben - igaz, már emberelőnyben - egyenlítettek, nem érdem­telenül. A csepregi együttes a végén mindent megpróbált a győzelem érdekében, de a házigazda szervezett játékkal megőrizte az egy pontot. Uraiújfalu-Sé Honvéd 1-2 (0-2). Uraiújfalu, 50 néző, ve­zette: Molnár T. Uraiújfalu: Horváth B. - Szabó M., Varga Zs. (Kovács G.), Gallen, Szabó B, Tóth D. , Kollárits, Németh B„ Agg (Gáspár), Fehér, Keszei (Si­mon). Sé: Földi - Szalay, Séfer, Kiss B. (Nemes), Kovács K. (Nárai), Werderits (Rada), Boldizsár, Bogyai (Nyári), Fichtacher, Vándori, Úri. Gólszerzők: Varga Zs., ill. Kovács K., Boldizsár. A meddő mezőnyfölényben futballozó, 11-est is elpuskázó hazaiak hibáit a Sé büntette, és elvitte a három pontot. Az Urai­újfalu játékosai talán Mersevá­­ton hagyták a góllövő cipőket... Sitke-Újperint 2-11 (1-3). Sitke, 30 néző, vezette: Szabó I. Z. Sitke: Bertalan - Imre Gá. (Borbély), Lakatos (Horváth G.), Papp B. (Bagoly), Tóbiás, Dunai A., Imre Ge., Savanyó (Horváth B.), Teveli (Sulyok), Németh M., Dunai M. Újperint: Biró (Balaton) - Márk (Fábián), Kovács Zs., Sásdi, Horváth D., Resete­­rits (Németh P.), Horváth M., Egyed, Kovács A. (Polham­­mer), Hazafi, Tóth M. Gólszerzők: Dunai A., Imre Gá., ill. Polhammer (3), Kovács A. (2), Reseterits (2), Egyed (2), Horváth M., Tóth M. Széteső játék, rossz felfogás jellemezte a hazaiakat. A ven­dégek pedig köszönték szépen, és éltek a lehetőséggel. Az új­­perinti csapatban mindenki jó teljesítményt nyújtott. Kemenesalja-Alsóújlak 3-2 (0-2). Vönöck, 100 néző, vezette: Busi L. Kemenesalja: Bakos - Sza­kál, Belegrai, Dobson, Berecz, Czöndör, Bándori (Kóbor), Péter, Őri, Varga R. (Bodor), Ambrus. Alsóújlak: Szőnye - Gam­­pel, Káldi I. (Hancz), Varga K., Varga Á., Varga N. (Rónafal­vi), Káldi M. (Papp A.), Odor, Ország (Toldi), Nagy Z., Varga R. Gólszerzők: Berecz, Péter, Czöndör, ill. Varga R. (2). Egy jól felkészített, kelle­metlen stílusban futballozó ellenfelet fogadott a Keme­nesalja. A hazaiak az első fél­időben gyengén futballoztak, több hibát is elkövettek, ezek közül kettőt góllal büntetett a vendég. A szünetben aztán rendezte sorait a házigazda, a második félidőben már sok­kal jobban játszott, és meg­érdemelten fordított. A hazai csapatban mindenki jó teljesít­ményt nyújtott. Szeles­te-Pósfa-Bozsok 3-4 (1-0). Szeleste, vezette: Kedves R. Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Pethő, Tokaji, Szele, Fü­löp, Riba, Tóth R., Szabó B. (Odor), Varga M., Földi, Hor­váth L. (Gál). ner, Bozsok: Szenteleki - Big- Kratochwill, Kalmár, Nagy Zs. (Szalai), PÁL (Iker), Dévényi (Dohány Patrick), Kovács P, Hankó (Pónácz), Kiss M, MARTI. Gólszerzők: Fülöp (2), To­kaji, ill. Kratochwill, Dohány Patrick, Hankó, Pál. A tartalékos hazai csapat megnehezítette a Bozsok dol­gát. A szelestei gárda helyzetei azonban kimaradtak - a dön­tetlen talán igazságosabb ered­mény lett volna. Söpte-Elektromos Spa­­ri 2-1 (1-0). Söpte, vezette: Boda Gy. Söpte: Márffi - Udvardi, Németh Ma., Kovács E., Rö­mer, Léhmann, Horváth B. (Mester), Koronczai, Vámos, Varga A., Fogl (Koszokovits). Spari: Horváth G. - Var­sányi, Fülöp, Kovács T., Tóth Zs., Pados, Tóth A., Németh V, Schmidt, Németh R., Nyá­ri. Gólszerzők: Németh Ma., Römer, ill. Tóth Zs. A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, azonban a zicce­rek kimaradtak, és egészen a félidő hajrájáig kellett várni a vezetés megszerzésére, ekkor Römer talált közelről a hálóba. A második félidőben a meddő Nyolc sárga, két piros lap, három gól a Csákányi , Nádasd rangadón hazai fölény ellenére a Spa­rs szögletből egyenlített a 75. percben Tóth révén. Az utolsó negyedórában a söptei csapat mindent megtett a három pont megszerzéséért, és Németh Martin fejesével az utolsó perc­ben szögletből sikerült bevenni a vendégek hálóját. A sportsze­rű mérkőzésen a szervezett és lelkes vendégek közel álltak a pontszerzéshez a sok hibával játszó, de küzdeni tudásból je­lesre vizsgázó hazaiak ellen. Pecöl-Concil Mersevát 4-1 (2-1). Pecöl, 100 néző, ve­zette: Rácz P. Pecöl: KOLLARICS - Sze­mes Z., Gyűrű, OSZKÓ, Illés, Hóbor, Németh J. (Németh Á.), Balázs (Pálfi), KÁMÁN, Horváth B., Iszak (Szemes B.). Mersevát: Patyi - Gönye, Pethő (Borbács), Csire, Győr­­vári, Dénes B., Varga A. (Gáncs), Takács (Dénes M.), Pásti, Balogh P., Nagy Á. Gólszerzők: Kámán, Né­meth Á., Oszkó, Illés, ill. Pethő. A hazai csapat ezúttal a meg­szokottnál gyengébben futbal­lozott, de így is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a jól küzdő, sportszerű Mersevát ellen. A csapatok kiváló bírás­kodás mellett futballozhattak. A 14. forduló menetrend­je, szombat, 13.30: Keme­­nesalja-Gérce-Vásárosmiske. Vasárnap, 13.30: Újperint- Ura­iújfalu, Sé Honvéd-Pe­­cöl, Concil Mersevát-Söpte, Elektromos Spari-Gencsapáti, Csepreg-Szeleste-Pósfa, Bo­­zsok-Alsóújlak. Déli csoport_________ Tutitextil-Körmend VSE­­Tanakajd 5-3 (2-2). Kör­­mend-Horvátnádalja, 100 néző, vezette: Monostori I. Körmend VSE: Sály - Velekei, Papp B, Horváth Á., Popovics, Törő, Horváth D., Petrovics, Jóna, Vilics (Szat­­máry), Szakasics. Tanakajd: Marcz L. - Sváb, Kölkedi, Marcz G., Marcz D. (Kovács G.), Neu­bauer, Pál, Kalmár, Filakovsz­­ky (Varga M.), Marcz M., Könczöl (Nagy K.). Gólszerzők: Velekei (2), Horváth Á., Popovics, Vilics, ill. Kalmár, Könczöl, Marcz G. Kiállítva: Horváth D. (56., Körmend VSE). Egy mezőnyben jól fut­ballozó, jól harcoló ellenfelet győzött le megérdemelten a házigazda. Ráadásul úgy ke­rekedett ellenfele fölé, hogy a második félidő nagy részében kénytelen volt emberhátrány­ban játszani. Gyöngyöshermán-Szent­­király-Rum 7-3 (3-0). Szom­bathely, vezette: Rácz P. Gyöngyöshermán-Szent­király: Szabó B. - Horváth Á., Bihun, Kis (Szabó A.), Hegedűs, Németh Sz., Bazsó (Nagy T.), Kopácsi, Séfer, Ba­lázs (Kondor), Tima. Rum: Lepár - Horváth T., Tárkányi, Preiczer, Molnár M., Molnár R., Baranyai, Ko­ronczai, Leitgeb, Horváth Á., Pásti. Gólszerzők: Németh Sz. (2), Bazsó (2), Kondor, Kopá­csi, Balázs, ill. Horváth Á. (3). A tabellán csupán a gól­­különbség választotta el egy­mástól a két csapatot, így izgalmas mérkőzés volt vár­ható. Kiváló formát mutatott a hazai csapat, érezhető volt, hogy nem lehet megállíta­ni. Igazolva ezt, már az első félidőben 3-0-ra vezetett a Gyöngyöshermán. A második félidő kiegyenlítettebb játé­kot hozott, mindkét oldalon potyogtak a gólok. Azonban a hazai együttes ezúttal való­ban verhetetlen volt, nagysze­rű csapatjátékkal, magabizto­san győzött 7-3-ra a jól küzdő Rum ellen. Csákány­doroszló-Hor­­váth Ranch Kft. Nádasd 2-1 (1-0). Csákánydoroszló, 300 néző, vezette: Bódi T. Csákánydoroszló: Baba - Kolosits, Danyi, Draskovics (Lónai), Makai, Pandur, De­­dics, Sárközi (Rosa), Albert, Takács, Urbán (Gérnyi). Nádasd: Rejtli - Pálmai (Szabó Z.), Varga M. (Meskó Á.), Kalamár, Meskó M„ Tu­­boly, Németh Be., Burka (Var­ga K.), Németh Be., Meskó E., Gerencsér (Csenterics). Gólszerzők: Makai, Kolo­sits, ill. Németh Be. Kiállítva: Meskó E. (83., Nádasd), Németh Be. (85., Ná­dasd). A szomszédvári rangadó küzdelmes mérkőzést hozott, végül a szerencsésebb csapat gyűjtötte be a fontos három pontot. Lorry GM Kft Szarvas­­kend-Szentpéterfa 2-0 (1-0). Szarvaskend, 100 néző, ve­zette: Bagoly G. Szarvaskend: Esztergá­lyos - Velekei, Csillag (Do­bos), Jóna, Németh .„ Földes, Nagy Á., Somogyi (Nagy Á.), Kis-Nemes, Köpfer, Wolf. Szentpéterfa: Páll - Török, Horváth V, Skrapits, Garger, Farkas H., Wágner R., Gaál, Jurasits, Frányi (Wágner Sz.), Hoós (Baranyai). Gólszerző: Jóna (2). A hazai csapat jól kezd­te a mérkőzést, a 10. percben már a harmadik helyzetét dol­gozta ki, ezt gólra is váltotta Jóna révén. Ezután jobbára mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszély­ben. A második játékrészben is gyűrték egymást a felek, és tizenegyesből növelte előnyét a Szarvaskend. Összességében a hazaiak győzelme megérde­melt a tartalékos, de jól küzdő, sportszerű Péterfa ellen. Rábatótfalu-Bajánsenye 2-3 (1-3). Szentgotthárd-Rá­­batótfalu, 80 néző, vezette: Elek T. Rábatótfalu: Szukics - Ná­­ricza, Keresztúri (Dómján), Sütő, Szakács, Falb (Horváth M.), Düh, Kovács Á., Kóczán L., Sulics, Kóczán P. (Pukhely). Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Vörös, Kucsera, Hor­váth B., Hodács, Stunya (Si­mon), Bakó, Fábián, Kovács L, Horváth Z. Gólszerzők: Kóczán L., Sütő, ill. Horváth B., Horváth Z., Stunya. A hazaiak gyengén kezdték a mérkőzést, ezt kihasználva a vendégek gyorsan 3-0-s előny­re tettek szert. A folytatásban, főleg a második félidőben a Rábatótfalu már jobban futbal­lozott, jól küzdött, vissza is jött meccsbe, szorossá tette a hajrát, de egyenlíteni már nem tudott. Telekes Medosz-Vasszé­­cseny 2-4 (0-1). Telekes, ve­zette: Farkas G. Telekes, Orvald N. - Né­meth T., Németh M„ Blp Staj­­vics (Görcsi P.), Czövekius­­vald M, Kónya, Vincze, Büki, Osbáth, Görcsi D. Vasszécseny: Joó - Sza­lay Cs., Viszked, Márok, Bori (Szalai D.), Orsós, Balikó, Sásdi, Pungor (Farkas B.), Maczek, Fritz (Gombkötő). Gólszerzők: Görcsi B, Görcsi D., ill. Szalay Cs. (2), Viszked, Márok. Kiállítva: Osvald N. (93., Telekes). A 14. forduló menetrend­je, szombat, 13.30: Bajánse­­nye-Gyöngyöshermán-Szent­­király. Vasárnap, 13.30: Tanakajd-Telekes Medosz, Horváth Ranch Kft. Nádasd- Tutitextil Körmend VSE, Pin­­kavölgye-Felsőcsatár-Rába­­tótfalu, Rum-Lorry GM Kft Szarvaskend, Szentpéterfa- Őriszentpéter. Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a gabor.toth@vasnepe.hu e-mail-címre. KA­ TC A Gencsapáti alaposan meglepte a Csepreget (1 -1) Fotó: Unger Tamás ÉSZAKI CSOPORT 1. Csepreg 121 11058-534 2. Söpte 12100 238-1630 3. Bozsok 129 1235-1428 4. Kemenesalja 136 4328-2522 5. Alsóújlak 127 0533-1921 6. Pecöl 126 2433-2620 7. Gencsapáti 126 1520-2419 8. Gérce-Vásárosm.126 0635-2618 9. Uraiújfalu 126 0623-2018 10. Újperint 124 2$33-3414 11. Szeleste-Pósfa 124 2623-2714 11 Sé 123 2723-2911 13. Mersevát 123 1818-3910 14. Spari 122 01014-506 15. Sitke 130 01312-720 További izgalmas hírekért látogasson el ide: VAOL.hu DÉLI CSOPORT 1. Csákánydoroszló 121 0 1151-2231 2. Szarvaskend 118 1235-16­25 3. Nádasd 117 2­239-1223 4. Szentpéterfa 127 1424-1922 5. Körmend VSE 117 0443-24 21 6. Gyöngyösh.­Sztk. 116 0531-2818 7. Vasszécseny 125 1633-3316 8. Felsőcsatár 115 1516-3016 9. Rum 115 0634-3715 10. Tanakajd 124 1728-3613 11. Telekes 113 1721-3110 12. Őriszentpéter 113 1727-4510 13. Rábatótfalu 111 2813-345 14. Bajánsenye 111 28­16-445 VAS NÉPE 15 IMS nt­t www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböl­ Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. , Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu i Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.