Napló, 1967. július (Veszprém, 23. évfolyam, 153-178. szám)

1967-07-04 / 155. szám

KaM,­­ Ml. Júlia* 4. A labdarúgó NB I B őszi sorsolása I forduló, aug­uszt­us •: Oroszlány—Bp. Előre Autóbusz—Debrecen V­árpalota—Ganz­-M­AV AG Bp. Vasutas—Dorog Miskolc—Ózd Pécsi B­—Szivák­ VT Kecskemét—Nyíregyháza Budafok—Bp. Spartacus Szállítók—Egyetértés II .forduló, augusztus 13: Egyetértés—Budafok Ganz-MA­VÁG—Kecskemét Bp. Spartacus—Várpalota Nyíregyháza—Pécs Szivári VT—Miskolc Ózd—Bp. vasutas Dorog—Autóbusz Debrecen—Bp. Előre Szállítók—Oroszlány III. forduló, augusztus­­: Bp Előre—Dorog Autóbusz—Ózd BVSC—Székesfehérvár Miskolc—Nyíregyháza Pécs—Ganz-MA­VÁG Várpalota—Egyetértés Kecskemét—Bp. Spartacus Budafok—Szállítók De­brecen—Oroszlány IV. forduló, augusztus 27. Oroszlány—Budafok Egyetértés—Kecskemét Szállítók—várpalota Bp Spartacus—Pécs -Ganz-MA­VÁG—Miskolc Nyíregyháza—BVSC Szivári ÚT—Autóbu­sz Ózd—Bp. Köre Dorog—Debrecen V. forduló, szeptember 3. Várpalota—Budafok Dorog—Oroszlány Debrecen—Ózd Bp. Előre—Szivári VT Autóbusz—Nyíregyháza BVSC—Ga­nz-M­A­V­AG Miskolc—Bp. Spartacus Pécs—Egyetértés Kecskemét—Szállítók EX.­­, szerda, tál. mérkőzés: Ausztria —Magyarország VI. forduló, szeptember 171 Oroszlány—Autóbusz BVSC—Bp. Előre Várpalota—Szivárt VT Miskolc—Debrecen Pécsi Bányász—Dorog Kecskemét—Ózd Budafok—Nyíregyháza Szállítók—Ganz-MÁVAG Egyetértés—Bp. Spartacus VII. forduló, szeptember 171 Szivárt VT—Budafok Dorog—Kecskemét Ózd—Várpalota Debrecen—Pécs Bp Előre—Miskolc Autóbusz—Bp. Vasutas B­p. Spartacus—Oroszlány anz-MA­V­AG—Egye térté® Nyíregyháza—Szállítók VIII. forduló, szeptember 24 . Oroszlány—Bp. Vasutas Miskolc—Au­tóbusz Várpalota—Dorog Kecskemét—Debrecen Pécs—Bp. Előre Budafok—Ózd , Szállítók—Szt.'an­­ya Egyetértés—Nyíregy­háza­­ Bp. Sparficus—Ganz-MAVAG K. 27,. szerda, EB mérkőzési _ Magyarország—NDK DE. forduló, október K­ Dorog—Budafok Bp. Előre—Kecskemét Debrecen—várpalota Autóbusz—pác® BVSC—Misk­olc Ganz-MAVAG—Oroszlány Nyíregyháza—Bp. Spartacus Szivák­ VT—Egyetértés Ózd—Szállítók X­­, vasárnap, válogatott mérk. Magyarország—Románia X forduló, október S: Oroszlány—Pécs Kecskemét—Miskolc Várpalota—Bp. Vasutas Budafok—Autóbusz Szállítók—Bp. Előre Egyetértés—Debrecen Bp. Spartacus—Dorog Ganz-MÁVAG—Ózd Nyíregyháza—Szivári VT XI. forduló* október 15. Bp. Vasutas—Budafok Miskolc—V­árpalota Pécs—Kecskemét Szivári VT—Oroszlány Ózd—Nyíregyháza Dorog—Ganz-MÁVAG Debrecen—Bp. Spartacus Bp. Előre—Egyetértés Autóbusz—Szállítók XII. forduló, október 22: Oroszlány—Kecskemét Budafok—Miskolc V­árpalota—Pécs Szálli­tők—BVSC Egyetértés—Autóbusz Bp. Spartacus—Bp. Előre Ganz-MÁVAG—Debrecen Nyíregyháza—Dorog Szivák­ VT—Ózd X. 9, vasárnap, EB mérkőzés: NDK—Magyarország XIII. forduló, október 29: Pécs—Budafok Ózd—Oroszlány Kecskemét—Várpalota Dorog—Szivák­ VT Debrecen—Nyíregyháza Bp. Előre—Ganz-MÁVAG Autóbusz—Bp .Spartacus BVSC—Egyetértés Miskolc—Szállítók XIV. forduló, november 5: Budafok—Kecskemét Szállítók—Pécs Oroszlány—Várpalota Egyetértés—Miskolc Bp. Spartacus—Bp. Vasutas Ganz-MÁVAG—Autóbusz Nyíregyháza—Bp. Előre Szivák­ VT—Debrecen Ózd—Dorog XV. forduló, november 12: Oroszlány—Miskolc Pécs—Bp. Vasutas Kecskemét—Autóbusz Várpalota—Bp. Előre Budafok—Debrecen Szállítók—Dorog Egyetért­és—Ózd Bp. Spartacus—Szfvári VT Ga­nz-M­A­V­AG—Ny­íregyhá­za XVI. forduló, november 19: Bp. Előre—Budafok BVSC—Kecskemét Autóbusz—Várpalota Miskol­c—Pécs Nyíregyh­á­za—Oroszlány Szivári VT—Ganz-MÁVAG Ózd—Bp. Spartacus Dorog—Eg­y­et­értés Debrecen—Szállítók XVII. forduló, november 26. Ga­nz-M­A­V­AG—Bu­d­a­fok Szivá­ri VT—Kecske­mét Nyíregyháza—Várpalota Ózd—­Pécsi Bányász Dorog—Miskolc Debrecen—BVSC Bp. Előre—Autóbusz Egye­tért­és—Oroszl­á­ny Bp. Spartacus—Szállítók * Az NB II. Nyugati csoportjá­nak sorsolását a holnapi, július 5.-i számban közöltük. ■ .......... ...... . AZ IM ORSZÁGOS SZAK­IPARI VÁLLA­LAT azonnali belépéssel alkalmaz ASSTO-MÁZOLÓ, LAGY­­SZI­GETELŐ, ÁCS-ÁLL­VÁNYOZÓ, BÁDOGOS SZAK­ IS SEGÉD­MUNKÁSOKAT. Szállást, étkezést térítés el­lenében biztosítunk. A telje­sítménybéren kívül a válto­zó munkahelyeken különélési pótlékot is fizetünk, felvétel task személyen Jelentkezés esetén Budapest V. Báthory u. 13. n. to. rom­kaerőgaz­­­dálkodás. (500) JM kereshet. Jelentkezzék fel­vételre is. életévüket betöltött­­férfiak vagy nők szövő- vagy fonó­gépen BETANULÓ DOLGOZÓNAK vagy ' TGCDMLI­NKASNAK Naponta meleg ebédet bizto­sítunk. IV. Újpest, Erkel u. 38 Magyar Pamutipar (563) Eredmények NYÁRI KUPA ORTH GYÖRGY CSOPORT 1—6. Autóbusz 10 10 1:1 1 1—6. Bp. Sport. 10 10 i­ 1 1—6. Budafok 10 10 1:1 1 1—6. Egyetértés 10 10 2:2 1 1—6. Kecskemét 10 10 2:2 1 1—6. Várpalota 10 10 1:1 1 Július 9-én: Kecskemét—Buda­fok. Autóbusz—Spartacus, Vár­palota-Egyetértés. A másik két eredmény: Budafok—Bp. Sport. 1:1 (1:0). Kecskemét—Egyetértés 2:2 (0:1). Győr—Kaposvár, Zalaeg.—N. Bá­nyász, Fűzfő—Veszprém. A ne­gyedik eredmény: Z. Dózsa— Győri D. 5:1 (2:0).­­ Kézilabda NB II. Nők: Pápai Spartacus—Keszthely 12:12 (5:8). Győri ETO—Pápai Vasas 14-6 (6:3), BVSC—Várpalota 12:3. Fér­fiak: Simontornya—Veszprémi Vegyész 14:10, Szivák­ VT—Vár­palota 26:15 (14:9). Go-kart: Sopronban az ünnepi hetek keretében nagyszabású nemzetközi go­kart-versenyt ren­deztek. Az 56 induló két kategó­riában mérte össze tudását. Szé­pen szerepelt a veszprémi Schmidth Antal, aki a sportgé­pek versenyében az előkelő ne­­gyedik helyet szerezte meg. Kézilabda: A vártnál gyengéb­ben szerepelt a magyar női ké­zilabda válogatott a Zágráb Ku­pán. 1. Jugoszlávia 6, 2. Romá­nia 4, 3. Magyarország 2, 4. Len­gyelország 0 ponttal. A magya­rok a románoktól 10:6-ra, a ju­­goszlávoktól 10:7-re kikaptak. A lengyeleket 7­4-re legyőzték. Ju­goszlávia meglepetésre legyőzte Romániát! P. Textiles IT.—Pápadereske 5:3 (1:2). Pápa, Ny. K. barátságos előmérkőzése. G: Domonkos T. 3, Mező, Kiss, ill. Vadas I. 2, Gazdag. TURAY JÓZSEF CSOPORT 1. Fűzfő 1 1 0 0 6:1 2 2. Z. Dózsa 1 1 0 0 5:1 2 3. Pápai T. 1 1 0 0 4:1 2 4. Veszprém 1 1 0 0 2:1 2 5. Zalaeg TE 1 0 0 1 1:2 0 6. Kap Kinizsi 10 0 1 1:4 0 7. Győri D. 1­0 0 1 1:5 0 8. Nk. Bányász 10 0 1 1:6 0 Július 9-én: Pápa—Z. Dózsa. 1 MAMO SPORT Labdarúgó Nyári Kupa V. Bányász—F. Autóbusz 1:1 (1:0) Várpalota, 1500 néző. V: Biczó (Szhely). Bányász: Sze­les — Süke (Orbán II.), Sza­bó, Csapó — Kara, Kisber — Berta, Szekér, Horváth, Mül­ler, Jónás. Edző: Terbe Ben­jámin. Autóbusz: Hajdú — Pólik, Merényi, Bohus — Rab, S­zép (Fehér) — Glotz, Török, Erdélyi, Budai, Dau­­da. Edző: Kiss Jenő. Szöglet­arány: 11:4 (5:0). Rekkenő hőségben a Bá­nyász nappal szemben kezd­te a játékot. A hazaiak fer­geteges rohamokkal lepték meg ellenfelüket. Jobbnál jobb helyzeteket dolgoztak ki a csatárok, de a befejezé­sekkel adósak maradtak. A vendégek csak a 22. percben vezették az első veszélyes tá­­madást Dauda révén. A csa­tár már Szelest is kicselez­te, de kisodródott, s oda lett a nagy helyzet. A kirúgás után Berta nagy gólhelyzet­ben a kapusba rúgta a lab­dát! Az erélytelen bíráskodás miatt a vendégek félkemé­nyen játszottak. Süket, majd Horváthot terítették le. A 30. percben Süke végleg el­hagyta a pályát. Horváth lett a középhátvéd és helyére Or­bán I. jött be. A 35. percben góllá érett a Palota fölé­nye. Müller beadása a vé­dőkről Kara elé pattant, aki egyből lőtt a hálóba, 1:0. A félidő végéig nagy nyomás alatt volt a pesti kapu. Fordulás után­­ sem válto­­zott a játék képe. Szekér fe­jesét Merényi a gólvonalról hárította. Negyedóra után kiegyenlített lett a játék. A sok kihagyott helyzet után, amint az lenni szokott, a vendégek ritka támadásaik­ból gólt értek el. A 70. perc­ben a megtorpant védők kö­zött Fehér lőtt a kapuba, 1:1. A gól után nagy lendü­lettel támadott a Bányász csatársor, a jobbnál jobb gólhelyzetek sorozatban ma­radtak ki. Bírálat: Jó iramú, sok sza­bálytalansággal tarkított mérkőzésen mindkét csapat nagy becsvággyal küzdött Az időnként ötletesen és tervszerűen játszó Bányász mindvégig irányította a já­tékot, de sajnos a jobbnál jobb helyzetek kimaradtak. Az Autóbusz szerencsével érte el a döntetlent. G: Ka­ra, ill. Fehér. Jó: Kisber, Müller, Kára, ill. Hajdú, a mezőny legjobbja, Pólik, Me­rényi, S. J. Fűzfő—N. Bányász 6:1 (4:0) Fűzfő, 506 néző. — V: Závor (Pécs). FÁK: Maár — Magyar, László I., Király — Nyeste, Ba­latoni (Somogyi) — László II., Saller, Csontos, Répási, Almás. Edző: Boros József. — Bányász: Hajdú (Szóllár) — Beke, Dénes, Major — Takács m­., Vízhányó — Harcz, Meszes II., Varga, Ko­m­­á­no­vics (Egresi), Németh. Ed­ző: Horváth Miklós. — Szöglet­arány: 5:7 (4:3). A hét tartalékkal felálló ven­dégek tisztes vereségben re­ménykedtek, de tervük nem si­került. A 2. percben Harcz gól­helyzetben lőtt kapu mellé. Ha­zai rohamok után a 12. percben László II. előreadását Saller lőt­te közelről a kapuba, 1:0. Egy perc múlva Almás egyéni játék után szerezte a második gólt, 2:0. Ezután feljöttek a vendé­gek, két jó helyzetük is kihasz­nálatlanul maradt. A 41. perc­ben Almás elfutott, beadását Csontos csavart lövéssel a bal­sarokba vágta, 3:0. Két perc múlva Saller-Csontos összjáték után a középcsatár hat méterről szerezte meg a negedik gólt, 4:0! Fordulás után az 55. percben Csontos a kapust is elfektette, 5:0. Ezt követően Maár négyszer is szépen védett. A vendégek a 73. percben szerezték szépítő góljukat, 5:1. A 77. percben Zá­vor Vargát kiállította, mivel szabadrúgás alkalmával szándé­kosan a tőle két méterre álló Nyestét célozta meg a labdával. Kanizsai szöglet után Csontos jó labdájával László­t, az egész védelmet lefutva hatalmass gólt lőtt jobb felső sarokba, 6:1. A befejezés előtt Maár két szép vé­dését láthatták a nézők. — A jó iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. A FÁK lényegesen jobb játékerőt kép­viselt. — G: Csontos 3, Almás, László n., Saller, ill. Varga. Jó: Balatoni, Nyeste, Király, László II. ill. Vízhányó, V. M. P. Textiles—Kaposvár 4:1 (3:0) Pápa, 500 néző. V: Varga (Ta­tabánya). Pápa: Kassai dr. (Szép) — Strom­mer, Gulyás, Nyári — Zsienák, Domonkos N­. — Szima­­csek, Szűcs, Krasnyánszky, Hor­váth K. (Csurgai), Varga. Edző: Kuti Herbert. Kinizsi, Dezső — Bazsó, Balogh, Németh (Hor­váth) — Csaba, Herber — Kiss, Nagy, Szabó II., Göncz, Laczko­­vics. Edző: Szigeti János. A Textiles nagy lendülettel kezdett a tikkasztó hőségben. Valósággal kapujához szögezte ellenfelét. Az első gól azonban csak a 13. percben született. Do­monkos lövését Dezső kiejtette, de a résen levő hazai középcsa­tár nem hibázott, 1:0. Változat­lanul a Textiles irányította a já­tékot, mezőnyfölényét ritka ka­posvári ellentámadások szakítot­ták meg. A 26. percben Szűcs keresztlabdáját Szimacsek lőtte élesen a kapuba, 2:0. Három perc múlva Varga 20 méteres szabad­rúgása vágódott a bal sarokba, 3:0. Ezután a Textiles lefékezett. Több támadást indított a Kini­zsi, Gulyásék azonban biztosan álltak a lábukon. Szünet után álmosan kezdett a hazai csapat, a háromgólos előny birtokában kényelmesen mozogtak. A Kinizsi harcolt ki fölényt, de csak a 19. percben tudott szépíteni. Nagy lövését Szép a kapufára tolta, a visz­­szapattanó labdát Göncz juttat­ta a hálóba, 3:1. A gól kissé fel­rázta a Textilest. Előbb Kras­­nyánszky hibázott el nagy hely­zetet, majd a 30. percben Szű­csöt a 16-oson belül gáncsolták. A 11-est Szűcs a­­jobb sarokba lőtte. 4:1. Az utolsó percekben mindkét kapusnak voltak bravú­ros védései.­­ Az első 36 perc­ben a Textiles ötletesen és szel­lemesen játszott, helyzeteiket kihasználták a csatárok. A Kini­zsi csak szünet után volt egyen­rangú ellenfél. G: Krasznyánszky, Szimacsek, Varga, Szűcs limes­ből, ill. Göncz. Jó: Gulyás, Do­monkos n., Szimacsek, Varga, 111. Herber, Göncz. M. O. V: Vegyész-Zalaegerszeg 2:1 (0:0) Veszprém, 400 néző. V: Nikö­­lényi (Dunaújváros). Vegyész: Hadrik — Gróf (Baráti), Molnár, Németh — Hlavai, Tapolczai — Fajd, Egyházi, Csóka, Szilágyi, Nagy. Edző: dr. Kalocsai Aba. ZTE: Kardos (Déri) — Igazi, Papp, Csergő — Lang, Kocsis — Ferenczi, Szabó, Fehér (Prokies), Madár, Rita. Edző: Pyber Ist­ván. A nagy melegben lanyha ira­mú mérkőzést játszott a két csapat. A mezőnyben aránylag jól, de lassan kombináltak a csapatok. Úgy tűnt, egyik fél se akart gólt rúgni, x-re játsszák a mérkőzést. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a kapu előtt határozatlanok voltak a csatárok A Vegyésznél néhány szép lövéssel Egyházi hívta fel magára a figyelmet. Fordulás után is folytatódott a lanyha iramú játék. A ZTE töb­bet kezdeményezett, s fölénye a 17. percben góllá érett. Szabó közelről talált a kapuba, 0:1. Ez­után a Vegyész játéka is gólra­törőbbé vált, gyors ellentáma­dásai gólveszélyesek voltak. A 25. percben szép adogatás után Egyházi pontos átadásából Szi­lágyi ragyogó kapásgólt lőtt, 1:1. Kiegyenlített, hullámzó volt a já­ték. Egyházi szépen kiugrott a védők közül és a kapussal szem­ben nem hibázott. 2:1. Ezt köve­tően a ZTE harcolt az egyenlí­tésért, a Vegyész védők azon­­ban határozottan szereltek. A ZTE csatárai igaz kétszer is a hálóba lőttek, de a gólt les eí­mén egyik alkalommal sem ítél­­te meg a bíró. Derült a közön­ség: Nikolényi biztos 1-est tip­­pelt a tetójén! Hadrik ezekben a percekben bemutatott szép védéseket.­­ A nagy melegben döntetlen ízű mérkőzést vívott a két csapat. A Veerész vezetése után a ZTE csatárok nagyon akartak, de nem tudtak egyenlí­teni. G: Szilágyi, Egyházi, ill. Szabó. Jó: Hadrik, Németh, Csó­ka. Egyházi, Hl. Kardos, Papp, Madár. F. L Tekintse meg mintatermeink újdonságait PÁPA, Márton István u. 3. MODERN BÚTOR ÉS KÁRPITOS TERMÉKEK ÁLLANDÓAN RAKTÁRON PÁPAI ASZTALOS KTSZ (520) Szövő munkakörbe alkalmazunk egyéves szö­vőipari tanuló iskolát vég­zett leányokat kedvező kereseti lehetőséggel. — Részükre albérleti lehető­séget biztosítunk. Jelent­kezés kizárólag levélben. Hazai Pamutszövőgyá Budapest IV., Baross u. 19. (504) Pápai telephellyel GÉPKOCSIVEZETŐT személygépkocsira FELVESZÜNK kb. 5 hónap időtartamra. Jelentkezés és felvi­lágosítás: Mestersé­ges Termékenyítő Állomás Pápa. Szö­vetkezet utcai labo­ratóriumában, dél­­uán 2—5 között. (78) ÁLLÁS Apróhirdetések A 306. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézet és a 15. sz. AKÖV ipari tanuló felvételt hirdet 8 általánost végzet­tek számára • autó­­s szerelő, és karosan, széria lakatos, érettségizett fiata­lok részére autó­villamossági szere­lő szakmákra. Aki már más szakmára felvételt nyert, an­nak jelentkezését nem áll módunk­ban elfogadni. Bentlakásos ellá­tást nem tudunk biztosítani. Jelent­kezés: Veszprém­ben, a MOM 306. sz. Intézetnél és a 15. sz. AKÖV Sze­mélyzeti Csoport­­jánál. 1631 A városlődi Ba­konyalja MG­TSZ a háztáji sertés őrzésére PÁSZTORT keres július 15.-i munkába állás­sal. Lakás bizto­sítva van. Fizetés megegyezés sze­rint. Jelentkezés személyesen a tsz Irodában.(M) A Veszprém megyei Tanács Építő és Szerelő­ipari Vállalat felvételre keres a veszprémi épí­tésvezetőségére: általános lakatos, bádogos, kőmű­ves szakmunká­sokat és segéd­munkásokat. Bérezés: darab­bérben + külön­élés! pótlék. — Munkásszállást és napi egyszeri ét­kezést biztosí­tunk Jelentkezés Veszprém, Rákó­czi tér II. szám alatt, a munka­ügyi osztályon. — (68) Cukrász elhelyez­kedne, bárhol azon­nal. lakás szükséges Jó szakember len­yé­re a voltusprémi kia­dóba. (41) Villanyszerelő szakmunkást várpa­­lotai telepünkön hű­tőgépszerelőként foglalkoztatnánk. Je­lentkezni lehet Vesz­prém. Partizán út 9. szám alatti telepün­kön személyesen vagy írásban. Vas­ipari Szolgáltatóvál­­lalat Pápa. (24) Nyári idényre fel­veszünk két női munkaerőt, szeptem­ber 35-ig. Beruházá­si Bank üdülője, Ti­­hany-rév. (561) Különböző szakmákra ipari tanulókat iskoláznak be Község­gazdálkodási Vállalat Balatonra red. (27) A 15. sz. AKÖV pápai főnöksége 4 tonnás tehető­gépkocsikra gépkocsi­­vezetőket vesz fel jelentkezés: Pápa Devecseri VI. u. 29. (86) LAKÁS Értelmiségi házas­pár bútorozatlan al­bérletet keres Veszp­rémben augusztus 15- re. cím a kiadóban. _______ (V ) Eladó 2 szobás konyhás, éléskamrás lakás Badacsonyto­majon. Érdeklődni: Bakos Ferenc Bada­­csony tom­ai. (88) Két testvér al­bér­­l ceti szobát keres Veszprémben. Cím 7 Kiadóban. (80) HÁZ-INGATLA Eladó Veszprémben szép családi ház 2 szobás lakáscserével beköltözhető. Érdek­lődni: Pázmándi u. 18 szám alatt, egész nap. ________ (79) Kétszobás ház 280 négyszögöl konyha­kerttel beköltözhető­en, olcsón eladó Gyulafirátót Árpád U. 24. _________(77) Pápán belvárosban két szoba összkomfor­tos , családi ház ga­rázzsal, beköltözhe­tően eladó. Érdeklő­dés: Pápa, Március 15 tér 1. sz. kárpitos­műhely.________(546) Devecserben egy szoba konyhás, mel­lékhelyiséggel bíró ház 200 négyszögöl kerttel eladó. Érdek­lődni : Devecser, Marx Károly u. is. CSH) Keszthelyen az al­sópáhoki úton 185 négyszögöles házhely 21 000 db téglával el­adó, 35 000 Ft-ért. Érdeklődni levélben: Dedek János Pusz­takovácsi Fő. u. .34. (Somogy m­.) (527) Eladó Lovason há­rom szobás Ház 600 négyszögöles kerttel. Villany van, vízve­zeték megoldható. Balatontól 1 km. Lé­­vay Budapest,­­XII. Lékai János tér, 19. (53?) MOTOR-AUTÓ Jókaiban levő Sko­da Octávia Super el­adó. Veszprém, Móra Ferenc u. 14. 500-as Trabant és 445-ös Skoda eladó. Világos u. 15. öszv. Kiss Jós­sefné. _ (507) Trabant 601­ és 1969 évre szóló kiutaláso­mat 1967 évi­e’ cse­rélném vagy átad­nám. Befizetve 23 000 Ft. Ajánlatokat Tra­bant jeligére a kia­­dóba kérek. (817) 1000-es Wartburg eladó. 47 000 forin­tért Veszprém, Vik­­tor Hugó u. 5­ (74) Trabant 600-as Combi 35 0oo kilomé­terrel kitűnő álla­potban eladó. Dr. Kőgl Lénárd, ráad. ___________ (73) 600-as Trabant 35 ezer kilométerrel sürgősen fizetési kedvezménnyel el­adó. Pák László, Kékkút. (S25) VEGYES Sezlonok, ágybeté­tek 3 havi részleten kaphatók Mintát ár­­ajánlatokat bős taton hullával küldők Díj­talanul házhoz szál­lítok Ball Gruss cárpitos. Padrackai ___________(524) Sezlonok, ágybeté­tek app forinttól Mintákat árajánlato­­küldők Szállítás db táján Heimlich Sán­­dor kárpitos Pán* ______________m Motoros öntöző­berendezések eladók Megtekinthető: Pá­pa, Dózsa u. 3. (547) Dió hálószobabútor eladó. — Veszprém, Nabcisz u. 14. -a­ (Az egyetemhez 1 perc­re). (561 searson­okát. ágy he­teteket garnvúrakat olcsón pontyonar házhoz szállítok. — Mintákat, ar&l&nla­­tokat postafordultá­val küldök Schusz­­ter Györfry kárpitom Balatonfüred. (523) Eladó egy darab erős sodrott nyolc éves heréit ló. Vesz­prém, Tüzér u. 16. _______________ (85) Eladó esztergapad 2 ezer csúcstávval és kézi szerszámok Hol­ló László, Zalaapáti. ■ (519) Festményeit, fény­képeit ne hagyja tönkremenni! He­lyeztesse képkeretbe képkeretezőnél Bér­­hida, . . . (55) üzemképes gázre­zsót vennék sürgő­sen. Gázrezsó tel­itére a veszprém­ kiadóba,. . .­­(59) Jókarban levő gép­javító MŰHELYFEL­SZERELÉST ’ '.ven­nénk. Hunyadi Tsi, Szentjakabfa. Tele­fon: SeentamaU* 4. *** - 5 — így kellett volna... 1. Kecskemét—Egyetértés 2:2 * 2. Várpalota—Autóbusz ; IJ x 3. Budafok—Bp. Spartacus 1:1 x 4. Gyula—Békéscsaba 6:0 X 5. BVTK—Budai Sp. 0:2 2 6. K­félegyháza—Izzó 1:2 2 7. Martfű—Pénzügyőr 0:4 2 1. 7. Dózsa-—Győri 0: 5:1 1 9. Fűzfő—Nagykanizsa S.i:­­ 10. Veszprém—Zalaegerszeg 2:1 1 11. KIS TEXT—­TIT. Ker.­­ 4:4 X 12. Kisterenye—Esztergom 22) 1 13. Kazincb.—Borsodi B. tá) 1 14. Ormosbánya—Jászber. 4:4 x 15. Pápa—Kap. Kinizsi­­ 4:1 1 16. Goldberger—ÉTI 1:4 2 Nyeremények 13 és 13 plusz l-es nine« 12-es 12 dh 37 940 Ft 11-es m db 1 493 fx IP-es 1212 db 225. Ft