Napló, 1969. június (Veszprém, 25. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-03 / 125. szám

Kitűnő formában az NG II-es Pápa és a Fűzfő Fűzfői AK - Pécsi VSK 4:2 (2:1) Fűzfő, 1 000 néző. V: Hor­váth (Szivár). Fűzfő: Mar­csik — Somogyi, László I. (Nyeste), Balatoni, Bajor — Uri, Zaharovics, Fehér — Megyeri, Marton, László II. Edző: Boros József. PVSK: Ábrahám — Nagy, Szabó, Hámori — Mihály, Soós — Gáspár, Balázs II., Viola, Ba­lázs I., Bándi (Szárazi). Ed­ző: Horváth László. Szöglet­­arány: 2:12 (2:6). Nagy lendülettel kezdett a Fűzfő, majd a PVSK roha­mozott. A nyolcadik perc­ben már a negyedik szögle­tet harcolták ki. Balázs I. óriási helyzetben a kapu mellé gurított. A 15. percben László I. röviden szabadított föl, kavarodás után Balázs II. talált a kapuba, 0:1. Ez­után László II. két lövését előbb a kapufa, majd Ábra­hám hárította. A félidő má­sodik részében a FÁK szin­te kapujához szegezte ellen­felét. Nagy tömörülésnél a 35. percben ők­, a 40.-ben Marton volt eredményes, 2:1. Fordulás után a PVSK ve­zetett veszélyesebb támadá­sokat. A 49. percben Marcsik jó érzékkel hárította a rava­szul csavart szabadrúgást. Gyors támadás végén Mar­ton a lécet találta el. A 64. percben Marton jól indította László II-t, aki egy jó csel­lel becsapta védőjét, lövése a kifutó Ábrahám mellett a kapufa tövéről a hálóba pat­tant, 3:1. A 67. percben Za­harovics kézzel ütött a lab­dába. Balázs 1. 16 m-es sza­badrúgása a sorfalról vágó­dott a jobb alsó sarokba, 3:2. Izgalmas, jó iramú, változa­tos küzdelem folyt. A 73. percben Viola lövése a kapu­fáról pattant vissza. A 78. percben Megyeri az egész vé­delmet lefutotta, begurított labdáját László II. közelről értékesítette, 4:2. Bírálat. A végig támadó szellemben játszó PVSK el­len nagyiramú, élvezetes mérkőzésen győzött a FÁK. A hazaiak nagy érdeme, hogy kritikus pillanatokban (0:1-nél László I. kiválása) is újítani tudtak. Rajtaütés sze­rű támadásaik a legjobbkor eredményezték a gólokat. G: László II. 2, úri: Marton, ill. Balázs I., Balázs II. Jó: So­mogyi, Bajor, Zaharovics, Megyeri, Marton, László II., ill Balázs I., Gáspár, Viola, Mihály, V. M. Jobb volt a hazai csapat Táncsics — Bauxit 3:1 (3:1) Kaposvár, 1000 néző, V: Kris­tóf (Bpest). Táncsics: Dohány — Kahresz, Holczhauser (Solti), Nagy — Farkas, Selenka — Le­­tenyei, Nádasdi (Kincses), Jan­kó, Ivanics, Kovács. Edző: Vá­radi Lajos. Bauxit 3.: Boros — Tóth (Gombás), Dalnoki, Tulok II. — Szűcs, Kojsza — Borbély, Szarvas, Tulok I., Hegedűs, Fál­­fi. Edző: Kun Vilmos. Nagy iramban indult a mérkő­zés. A második percben Ivanics elfutott és a 16-osról óriási gólt ragasztott a hálóba, 1:0. A gól után erősített a Bauxit. Az 5. percben Tulok I. lövése a léc mellett vágódott a kapuba, 1:1. A gól mezőnyjáték követte, Tán­csics fölénnyel. A 20. percben a kitörő Ivanicsot a védők buk­tatták. A 11-est Farkas juttatta a hálóba, 2:1. Ellentámadás so­rán Tulok I. nagy lövését védte Dohány, majd a 4. percben is­mét Tulok küldött bombát a ka­pura. Egy perc múlva Kovácsot tisztára játszották, aki nem hi­bázott, 3:1. A II. félidőben megváltozott a játék képe. A Bauxitba kereke­dett felül, veszélyes támadáso­kat vezetett. A 15. percben Tu­lok sokat ígérően elment, de a kapusba lőtte a labdát. Utána még két nagy helyzetet kidol­goztak a vendégcsatárok, de a döntő pillanatban hibáztak. Bírálat. Sportszerű, nagyiramú mérkőzés. Az első félidei jobb játéka alapján a Táncsics meg­érdemelten győzött. Fordulás után erősen feljavult a Bauxit, de a kínálkozó helyzeteiket a csatárok nem tudták kihasznál­ni. G: Ivanics, Farkas 11-esből, Kovács, ill. Tulok I. Jó: Kahlesz, Farkas, Selenka, Ivanics, ill. Boros, Tulok n., Gombás, Tulok L B. Gy. A veszprémiek győzhettek volna Vegyész—Sz. Dózsa 1:1 (0:0) Szekszárd, 1000 néző. V: Hámori (Pécs). — Vegyész: Hadrik — Kiss (Bohus), Hla­­vay, Szalai — Németh, Harcz — Csukás, Egyházi, Gazsó, Kováts, Donáth. Edző: Győri Pál. Dózsa: Licker — Becze, Gellér, Jerabek — Tárnok, Kelavich (Csordás) — Kor­mos, Kalász, Dobos (Lizák), Freppán, Török. Edző: Nagy János. Jó időben, de rossz talajú, kemény pályán kezdődött a mérkőzés. A 2. percben Ka­lász fejesét tolta nagy bra­vúrral szögletre Hadrik. Ké­sőbb a Vegyész kezdeménye­zett. A 8. percben Kováts a kapufát találta el. A vendé­gek jobb középpályásaik ré­vén enyhe fölényt harcoltak ki. Csukás lőtt jó helyzetben fölé, majd Egyházi lyukat rúgott döntő pillanatban. A II. félidőben a Vegyész kezdett jobban, a jó napot kifogó Gazsó vezérletével uralta a középpályát. Az 57. percben Németh beadását Gazsó ügyesen átlépte, Do­náth elfutott és a hosszú sa­rokba lőtt, 1:0. Öt perc múl­va Kováts óriási helyzetben lövés helyett passzolt, a vé­dők közbeléptek. Ezután a Dózsa cserélt, és minden ere­jét a támadásokra összpon­tosította, fölénybe kerültek. A 63. percben Csordás be­adását Kalász lesről fejelte a hálóba, 1:1. A Vegyész hiába tiltakozott, sőt Gazsót a já­tékvezető még ki is állította. Az emberhátrányban levő veszprémiek ezután az ered­ményt tartották. Bírálat. A mezőnyben klasszis különbség volt a két együttes között. G: Donáth, ill. Kalász. Taktikus mérkőzésen biztos siker a kézilabda NB I-ben V. Vasas—Győri Textiles 15:8 (8:2) Veszprém, 1100 néző. V: Maklári, Hajdú (Szeged­?). Vasas: Tűzkő- Takács — Szűcs, Gálné 1, Tóth-Harsá­­nyi K. 3, Pál, Zsebéné, Tóth- Harsányi B 7. Ritterné 1, Till. Horváth 1, Czegle 2 Edző: Tóth Miklós. Textiles: Somogyi, Vida — Pusztai- Bakóné, Viszló 3, Kővári, Borsodi 2, Molnár 2, Farkas 1, Debreceni, Szekeres. Edző: Tompa Zoltán. Jól kezdett a V. Vasas, s így a szorosnak, küzdelmes­nek ígérkező mérkőzés sorsa már az első percekben el­dőlt A vendégek láthatóan Veszprém kulcsembereit igye­keztek kikapcsolni- de a jobb taktikát választó Vasassal szemben képtelenek voltak. A gólerős Tóth-Harsányi B. el­ső hat góljára a győriek a negyedik után, csupán eggyel tudtak válaszolni. A veszpré­miek ezúttal is már az első félidőben bebiztosították győ­zelmüket. Meglepetésre sok hetest ítéltek a játékvezetők, (mindkét csapat négy hetes gólt lőtt) ismét több gólt ka nőtt­ a vpsv.nrpmi gárda mint idegenben. Persze, a fö­lényes győzelmet pillanatra se tudták veszélyeztetni a lelkes, de gyengébb képességű győriek. A többi eredmény: Tata­bánya—Bp. Vasas 4:11. Pécs —Bp. Spartacus 11:10. Bp. Postás—Ózd 8:13. DGSC— Goldberger 9:13. TFSE—Fe­rencváros 6:13. Békéscsaba— Csepel 12:12. A héten kettős forduló lesz. Szerdán a V. Vasas Bu­dapesten a Postás ellen ját­szik 18 órakor. Vasárnap reggel 9 órás kezdéssel Veszprémben a Goldbergert fogadja NB I-es teke mérkőzések P. Textiles—7. Danuvia 6:2 (2621,2479). Pápa, V. Antal, Pilka II. Bravúros győzelem­mel zárta a tavaszi idényt a Textiles. Friss lendülete, Fél­tévi válogatott formája, Pil­ka magabiztos dobásai nem várt fölényes győzelmet eredményeztek. Ld: Féltévi 472, Friss 463, Pilka 443, Fo­dor 437, Gyimóthy 417, Pal­­kovics 389, ill. Ötvös 442, Bu­dai 421, Simó 411. E. Spartacus—Pápai Vasas 5:3 (2645:2623). Eger, V: Las­­kai. Izgalmas, fej, fej mel­letti küzdelemben csak mi­nimális vereséget szenvedett az idegen pályán is jól dobá­ló Vasas. Ld: Pummer 471. Molnár 446. Tősi 445, ill. Té­kán 457. Léránt F. 452. Tóth 440. Bolla 434. Kolozsvári 429. Léránt Cs. 411. Csepel—Pápai Vasas 6:2 (2618:2450). Csepel. 200 né­ző. V: Hernádi, Varga. Az egri úttól fáradtan állt ki másik mérkőzésére a pápai gárda. Ezért nem tudtak jobb eredményt produkálni. Ld: Nagy 459, Tusai 459, Kiss 440, Györkös 440, ill.­ Tóth 451, Pákozdi 421, Tékán 408, Bolla 408, Kolozsvári 382, Léránt F. 380. NB II-ES EREDMÉNYEK D. Bányász—Pét 7:1 (2559, 2437). Dorog. A pétiek súlyos vereségére nincs magyará­zat, csaknem valamennyi versenyzőjük átlag alatt do­bott. Ld: Magyaros 444, No­­vák 438, Bánczi 428, ill. Wim­mer 433, Reiner 411. Megyei mérkőzések: V. Dó­zsa—Zirci Sp. 5:3, Herend B. —Padrag 6:2, Inota—Pápai MÁV 5:3, Ezüst Nyíl—Pápai Vasas B. 6:2, Pét B.—Pápai Textiles B. 4:4. Megyei labdarúgó bajnokság Keleti csoport Schönherz—Bakonybél 7:2. ifi. 4:3. Ba­­latonaliga—Balatonfüred 0:0. Városlőd—Balatonalmádi 3:2. ifi 2:5. Peremarton—Vegyész II. 3:4. ifi. 1:4. VKSE—Fűzfő II. 1:0. ifi. 0:2. Zirc-Dudar—Pét 3:1. ifi. 4:0. Inota—Várpalota II. 1:2. ifi. 1:2. Nyugati csoport: Űrkút—Alumínium 2:0. ifi. 2:5. Padrag —Devecser 2:0 ifi. 5:1. Hévíz—Pápa II. 3:1. ifi. 0:4. K. Ki­nizsi—Mezőlak 7:0. ifi 6:0. Pápai Sp.—Ezüst Nyíl 2:1. Üveg­­es í­r—Csikvánd és a Bauxitb. II.—Ajkai VT eredményt nem szűk meg. Negyedóra alatt eldőlt a mérkőzés Pápai Textiles — Almásfüzitő 3:0 (3:0) Pápa, 1 800 néző. V: Bal­­czer (Nkanizsa). — Textiles: Szép — Nyári, Áldozó, Hor­váth B. — Domonkos N­., Varga (Zsenák) — Horváth A., Szűcs, Krasnyánszky, Keresztes, Horváth K. Edző: Kuti Herbert. Timföld: Sik­lósi — Papp, Simon, Bakó — Paulik, Tóth S. — Stingl (Maróthi), Radics, Lázár, Tóth B., Nagy. Edző: Rozs János. Jól kezdett a Textiles. A 3. percben baloldali támadás végén a védőkről lepattant labdát Keresztes lőtte a há­lóba, 1:0. Tovább támadtak a hazaiak, a vendégek ritka ellentámadásait könnyedén szerelte a védelem. A 12. percben Domonkos 11. kitű­nő labdával futtatta Kras­­nyánszkyt, aki a kifutó ka­pus mellett gurított a bal sa­­rokba, 2:0. A következő perc­ben Horváth K. futott el a balszélen, beadása után Ke­resztes elfektette a kapust, 3:0. Még negyedóra se telt el, eldőlt a mérkőzés! A Tex­tiles továbbra is rohamo­zott, de már jobban zárt a vendégek védelme. Gyors el­lentámadás után Tóth B. kö­zelről a felső lécet találta el. A félidő hajrájában a Texti­les több szögletet ívelt be. Fordulás után megválto­zott a játék képe. Kezdetben még vezetett kecsegtető tá­madásokat a helyi gárda. Később feljött a Timföld, fö­lényt harcolt ki. A pápai együttes visszaesett és ella­posodott a nagyon jól indult találkozó. A csatárok telje­sen leálltak, szerencsére azonban a kék-sárga véde­lem jól állt a lábán. Bírálat. Az első félidőben ritkán látott kitűnő csatár­játékot nyújtott a Textiles. Háromgólos vezetése megér­demelt volt. Szünet után mintha kicserélték volna a helyi csapatot, egyesek meg­elégelték az eredményt. Eb­ben az időszakban a vendé­gek­ mezőnyjátéka sokkal jobb volt. G: Keresztes 2, Krasnyánszky. Jó: Szép, Do­monkos N­., Horváth A., Ke­resztes, ill. Siklósi, Tóth S., Lázár, M. O. Eredmények Kézilabda női NB I. B. Pá­pai Vasas—Bp. V. Meteor 6:14. Borsodi B.—Keszthely 14:6. Férfi NB 11. Lőrinci Fo­nó—V. Vegyész 20:19­, Győri Építők—Várpalota 12:11­ — Nők. Pápai Spartacus­—Pécsi Porcelán 11:9. Röplabda NB 11. Nők. Ka­posvári Ruhagyár—Vegyész 3:0. Férfiak. Bajai Kinizsi— Vegyész 3:1. Kosárlabda NB 11. Bp. Pe­tőfi—Fűzfő 19:65, Zalaeger­szeg—Péti MTE 71:64. Teke NB 11. Nők: V. Ve­gyész—Pécsi BTC 7:1. Férfi­ak: Pécsi B.—Vegyész 6:2. Asztalitenisz NB II. Nők. Vp. SZÖ­VOSZ—Vegyész 5:10. Svédország—Norvégia 4:2 (J.T). Barátságos mérkőzés. Az NB II. állaga A 13. forduló: PVSK—Tán­csics, Bauxitb.—Olajbány, Sió­fok— MÁV DAC, Kaposvár— Szekszárd, Vegyész—Pápa, Al­másfüzitő—Dorog, Savaria—Fűz­fő, Szászvár—Ércbányász. A többi eredmény: Olajbány. —Szászvár 0:0, Dorog—Savaria 0:1­, MÁV DAC—Kaposvár 2:1, Ércbány.—Siófok 4:0. Keleti csoport: Pénzügyőr— Budafok 0:2, DVSC—Cegléd 3:0, KISTEXT—Bocskai 1:1, Tűzálló— Sz. Dózsa 2:1, SZVSE—Mk­háza 6:1, Jászberény—Gyula 4:2, Kecs­kemét—MGM Debrecen 1 :0, Szol­nok—Kőháza 3:1. Északi csoport: Kossuth— BVSC 0:2, Papp JSE—Kisterenye 0:1, BVTK—Volán 1:0, Ikarus— Kazincb. 2:1, Ormosbánya—Esz­tergom 3:8, s­újhely—Borsodi B. 2:0, S. Kohász—Izzó 0:41, BEAC —Nyíregyháza la. L MÁV DAC 11 7 4 1 19: 6 18 1. Pápa 12 6 4 2 21: 9 16 3. Ércbánya 12 6 3 3 20:10 15 4. Fűzfő 12 5 5 2 16:11 15 5. Dorog 12 4 6 2 17: 9 14 6. Savaria 12 6 2 4 19:15 14 7. Táncsics 12 3 7 2 14: 8 13 8. Almásfüz. 12 5 1 6 16:17 11 9. Vegyész 12 4 2 6 13:15 16 10. Szekszárd 12 18 3 12:16 10 11. Olajbánya 12 2 6 4 8:12 10 12. PVSK 12 3 4 5 14:22 10 13. Kaposvár 12 3 4 5 8:14 10 14. Siófok 12 3 3 6 11:22 9 15. Szászvár 12 3 3 6 10:22 9 16. Bauxitb. 12 2 4 6 9:19 8 NAPLÓ Kedd június 3 Klotild A NAP KÉL 3,50, NYUGSZIK 19,35 órakor. A HOLD KÉL 23,09 NYUG­SZIK 6,13 ÓRAKOR. 70 éve, 1899 június 3-án halt meg ifjabb Johann Strauss, akit világszerte a „keringőki­rálydíszítő jelzővel illetnek. Zenészcsalád­ sarjaként, húsz évesen önálló zenekart szerve­zett, amellyel hangversenykör­­útjai során meghódította Euró­pa közönségét. Neve összefo­nódott a bőáradású zene fo­galmával. A keringőt ő nép­szerűsítette hazája határain túl és neki tulajdonítható, hogy a keringő az utolsó évszázad legkedvesebb párostáncává fej­lődött. A keringőzenéből hang­­versenydobogóra is alkalmas zenei műfajt teremtett, s ezen­kívül sok indulót, polkát és számos operettet is szerzett. Operettjei közül a Denevér és a Jókai alapszövegére írt Ci­gánybáró mindmáig népszerű, sokat játszott műsordarab. Mű­veiben sok a magyar vonatko­zás: egy indulója „Éljen a ma­gyar” címet viseli, s Arany Já­nos Pázmán lovag című bal­ladája alapján vígoperát alko­tott. Mintegy félezer alkotásá­ból gazdag dallamvilág kiapad­hatatlan műsorforrása a kon­certdobogónak, esztrádm­űso­­roknak, filmkísérőknek, szó­rakoztató zenekaroknak. KISZ VEZETŐK TÁBORÁT nyitották meg tegnap Cso­pakon. A megnyitó ünnep­ségen jelen volt Kovács Gyula, a megyei pártbizott­ság titkára is; megnyitót Rostási József, a KISZ Veszprém megyei Bizottsá­gának első titkára mondott. A nyári táborban június 2-től szeptember végéig az üze­mek KISZ vezetői és az út­törő-vezetők tartózkodnak. LESODORTA EGY LAKÓHÁZ TETEJÉT vasárnap a párizsi repülő­gép-kiállításon bemutatott Concorde 001 szuperszóni­­kus utasszállító gép Le Bourget repülőtere felett végzett bemutató repülés közben. SZEGED KÖZELÉBEN az 5-ös út mentén hétfőn megnyílt a Fehértói csárda. A csárdától jól megfigyel­hető ,„vadvízország” szín­pompás madárvilága. A 3—4 kilométerre lévő védett te­rületen, a Korom szigeten az idén is sokezer sirálypár fészkel. Gyakran fehér fel­hőként nagy tömegben kö­röznek othonuk környékén IDŐJÁRÁS Borult idő, eső Várható időjárás kedd estig: Hétfőn borult idő, esőkkel, kedden nyugat felől lassan felszakadozó felhőzet, keve­sebb helyen esővel, egy-két helyen zivatarral. Időnként élénk északi szél. Várható legmagasabb nappali hőmér­séklet kedden 18—23 fok A BALATONON VASÁRNAP kezdte meg idényszolgálatát számos szolgáltató és ellátó vállalat, valamint a vendég­látóipar egységeinek egy ré­sze. Ezen a napon lépett életbe a MÁVAUT új me­netrendje is. A dunántúli városokból vasárnap már számos új menetrendszerinti autóbuszjárat szállította az utasokat a nagyobb idegen­­forgalmi központokba. IRODALMI ELŐADÁSOKON június 4-én a kupi, 8-án a nagygyimóti, 7-én a garnai ifjúsági klubban is megem­lékeznek az ünnepi könyv­hétről. Homokbödögén iro­dalmi vetélkedővel, Gyar­mat és Takácsi községek­ben filmvetítéssel egybekö­tött könyvbarát­ napot ren­deznek, június 8-án. VASÁRNAP REGGEL megkezdte rendszeres köz­lekedését Szombathely és a főváros között a Savaria expressz. Az öt kocsiból álló kékszínű reprezentatív sze­relvény három és fél óra alatt teszi meg az utat. A vonathoz, amelyen kötelező a helyjegy. Boba állomáson csatlakozik a Zalaegersze­get a fővárossal összekötő, két kocsiból álló Göcsej ex­pressz, az egyesített szerel­vény összesen 540 utast szál­líthat kényelmesen. HALÁLOS SZURKÁLÁSOK Kányok Sándor, 55 éves se­gédmunkás Miskolcon szó­váltás közbn zsebkésével többször megszúrta Nagy István 60 éves és Szűcs Jó­zsef 68 éves miskolci nyug­díjasokat. Nagy István sérü­léseibe a kórházba szállítás közben belehalt. Szűcs Jó­zsef állapota súlyos.­­ A Jászsági Állami Gazdaság­ban Varga József 24 éves se­gédmunkás, jászberényi, la­kos ittas állapotban szíven szúrta Farkas Imre 35 éves juhász, jászberényi lakost, aki sérüléseibe belehalt. A rendőrség a szúrkálókat elő­zetes letartóztatásba he­lyezte. Június 3, kedd, Keszthely E bérlet 7 óra. Június 4, szerda, Keszthely Gimnázium bérlet 6 óra. Shakespaere—Aldobolyi—­­VTP'ZT'nl'n­ ’ LÓVÁTETT LOVAGOK A rádió és televíziók mai műsora KOSSUTH RADIO 8,15: Operett (ism.) 9,00: Harsan a kürtszó (ism.) 9,35: Erkel operáiból (ism.) 10,05: Hegyek dalai 10,25: A Szekeres-fiúk I. rész (ism.) 11,00: Zenekari muzsika 12,30: Melódiákoktól 13,45: Új Georgikon 14,00: Koltai Valéria és Külkey László énekel 14,15: A titokzatos Gábriel 15,10: Rádióiskola 16,05: Mai témák — mai dalok 10,15: Népdalexpedíció 16,43: Képviselőcsoport munkatervéből 17,05: A politikus Ghandi 17,20: Bartók: A kék­szakállú herceg vára 18,20: Ünnepi Könyvhét — 1969 18,29: Könnyűzenei Híradó 19,25: A Szabó-család 19,55: Mindent a hall­gatóért 2018: Esti beszélgetés 21,08: Lemezek közt vá­logatva ... 22,20: Solti Károly nótá­kat énekel 22,40: Gazdasági fejlesz­tés — műszaki előrehaladás — piacképesség 23,00: Szimfonikus zene 0,10: Részletek Slitz filmzenéjéből PETŐFI RÁDIÓ 8,05: Dvorzsák-művek 8,45: Külpolitikai fi­gyelő (ism.) 9,00: Kórusok Petőfi Sándor verseire 9,15: Tánczene 9,45: ünnepi Könyvhét -- 1969. 12,00: Mozart-művek 13,05: Törvénykönyv 13,25: Puccini-kettősök 14,00: Kettőtől hatig 18,10: Lakatos Lajos cimbalmozik 18,19: Tudományos körkép 18,40: A MÁV Szimfoni­kusok hangver­­senye 20,25: Új könyvek (ism.) 20,28: Botrány az Inge­­bors-hangverse­­nyen (ismui POZSONYI TV MŰSORA 18,05: Hírek 18,10: Vállalati börze 19,00: TV Híradó 19,35: A tenger enciklo­pédiája 20,05: Telekviz 20,05: Edit Piaf és M. Mathieu énekel 22,00: Publicisztikai műsor ZAGR­BBI TV MŰSORA 17,45: Rajzfilmek 18,00: Tapizillúziók — Bábjáték 18,20: Telesport 19,00: Boszniai dalok 22,03: A Weiner-vonós­négyes játszik 23,10: tánczene 19,15: Fiatalok a kép­ernyőn 20,35: Dokumentumfilm 20,50: A „Terror” akció Amerikai film 22,20: Musica rediviva 22,55: Giro D’ Italia GRAZI TV MŰSORA 18,00: Angol nyelv­lecke kezdőknek 18,50: Amerre a szél fúj 12. rész 19,30: TV Híradó 20,06: Sporthírek 20,15: Bányászdalok és bányásztáncok 22,00: TV 20,57: Hangverseny­­naptár 21,12: Nótacsokort A Magyar Televízió műsora 17,58: Hírek 18,05: Készítsünk együtt fűmet IL 18,50: Esti mese 19,00: Vélemények 19,40: Írók, könyvek, kritikusok 20,00: TV-h­íradó 20,20: Engedjék meg, a nevem Cox. Nyugatnémet bűnügyi filmsorozat I. rész. 21,10: Hó-kastély. Finn zenés film 21,40: Csendes kávéház (Ism.) 22:05: TV-híradó — 2. kiadás