Napló, 1978. szeptember (Veszprém, 34. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-12 / 215. szám

L______________SPORT ) egyenlítés a befejezés előtt az NB II-ben Répcelak-PMTE 2:2 (1:0) Pétfürdő, 1800 néző. V.: ■Culcsár L. (Pécs). Bányász: Póczik. — Pungor, Németh I., Prystupa, Balogh, Gáspár, H­orváth Gy( Soós, Jáger­­Csorba, a 68. percben), Hor­váth E., Kovács L. Edző: Szántai István. PMTE: Da­­■óczi — Stieger, Csapó, Her­­czeg (Szabó, a 79. percben), Mészáros, Simai, Jánó, Gás­pár (Balogh Cs., a 46. perc­­ben), Segovits, Horváth L., Sustos. Edző: dr. Kalocsay Iba. A pétiek kezdték a játékot, s meg-megújuló rohamokat vezettek az elszántan véde­­kező répcelakiak kapujára, Simai, majd Stieger lövése szállt fölé. Többször is nagy amultus támadt Póczik ka­­puja előtt, de a háló érintet­­en maradt. A pétiek többet­ámadtak, a Bányász szerve­zetten védekezett. Félóra elteltével erősítettek a ven­dégek. A 31. percben Németh I. szabadrúgása Darócziról kipattant, s a szemfüles Já­ger közelről a fekvő kapus felett szerzett vezetést, 1:0. A gól megzavarta a pétieket, alaposan lendületbe jött a Répcelak. A kék-sárgák so­kat passzoltak pontatlanul. Fordulás után ismét a Pét ragadta magához a kezde­ményezést. A Bányász he­lyenként 8—9 emberrel véde­kezett. A 63. percben a kapu előtt Segovitsot fogták olló­ba, majd Herczeget húzták vissza az ingénél fogva. A 73. percben Horváth L. re­mek beadásából Kustos 12 méterről a védők között éles lövéssel egyenlített, 1:1. A 78. percben Stieger vitte fel a labdát. Hatalmas lövését Póczik csak kiütni tudta, s a labdát az ott termő Balogh Cs. lőtte a kapuba, 1:2. Már úgy tűnt a PMTK megnyer­te a mérkőzést, amikor a 86. percben a répcelaki Gás­pár bal oldali beívelését Hor­váth E. Csorba elé pattintot­ta, aki a hosszú felső sarok­ba vágta az egyenlítő gólt, 2:2. Bírálat. A kezdeti péti ro­hamokat a Répcelak ügyes taktikával lelassította, s ve­zetést szerzett a rossz felfo­gásban és pontatlanul játszó helyiek ellen. Később felja­vult a Pét és a hajrában győzelmet engedett ki a ke­zéből. G.: Jáger, Csorba, ill. Kustos, Balogh Cs. Jó: Né­meth I., Jáger, Kovács L., Horváth E., ill. Herczeg, Mé­száros, Kustos. (K. A.) Kevés esemény a Balaton-partján NIKE FAK-Komló 0:0 Fűzfő, 1000 néző, V: Farkas Győr). NIKE: Takács—Palanek, Balatoni, Kovács, Mater—Fehér, Slöckl (Molnár, az 58. percben), Csurgó—Diósi, Genszmár, Farkas Szoboszlai, a 72. percben). Edző: Szőke Miklós. Komló: Bein— K­remen, Kovács, Mács, Barta— Bányász, Tresch (Ladó, a 48. ércben), Hohmann—Iván, Mar­­inkovics, Tóth. Edző: Medgyesi­stván. Tapogatódzó játékkal kezdődött mérkőzés. Mindkét együttes zömmel láthatóan tartott a má­iktól. Az első helyzet a 9­ percben adódott, de Glöckl mel-­é lőtt, öt perccel később ismét Slöckl ügyetlenkedte el Farkas pntos beadását. Negyedóra el­értével vezette a Komló az első veszélyes akciót, ekkor Tresch pompás lövését hárította Takács. Jobbára a mezőnyben pattogott a labda, a kapuk rikán forogtak veszélyben. A FÁK az elmúlt hetekhez képest javuló játékot mutatott, de a nagyszerűen vé­dekező Komló Kovács irányítá­sával mindent rombolt. Sok volt a pontatlan átadás, mindkét ol­dalon rengeteget hibáztak a já­­tékosok. A második félidőt is nagy len­dülettel kezdte a FÁK. Az 54. percben Martinkovics fejesét védte Takács. Később Hohmann veszélyes akcióját kellett ártal­matlanná tennie. Továbra is a mezőnyben folyt a küzdelem, ke­vés lövés ment kapura. Mindkét gárda a védekezésre összponto­sított. A 78. percben az élete első NB II-es mérkőzésén sze­replő Szoboszlai kapott jó lab­dát, betört a 16-osra, kecsegtető helyzetben a jól játszó Kelemen mentett szögletre. A hátralévő időben változott­­az iram és a színvonal, mindkét együttes be­letörődött az eredmény alakulá­sába. Bírálat. Az első félidőben a FÁK nem tud­­a fölényét gólokra váltani. Szünet után egyenlő erők­ küzdelmét láthatta a kö­zönség. Határozott, magabiztos védelmek, gyenge támadósorok mérkőzésén igazságos pontosz­tozkodás történt. Jó: Mieter, Pa­lanek, Glöckl, ill. Martinkovics, Kelemen, Hohmann. (Cs. J.) OSK és OSK A labdarúgó Országos Ifjúsági s Országos Serdülő Kupa me­­zei selejtezője második for­­dulójának eredményei: Zirc Du­­tar—BVTC 1:2, serdülők 0:11. Pápai Vasas—Ajkai Alu 0:4, ser­­dülők 3:4. Várpalota—Fűzfő 0:0­­-esekkel 6:5­. Nemesgulács— Hévíz 0:2, B.­füred—T. Bauxit :7. Berhida—Várpalota 0:4. A megyei selejtező harmadik ordulóját szeptember 15-én, pénteken vívják a csapatok. A károsítás. Ifjúságiak: Várpalota -BVTC, Hévíz—Balatonfüred. Serdülők: Várpalota—BVTC, He­­rz—T. Bauxit. Az Ajkai Aru if­­úsági és serdülő csapata sza­­adnapos. A hétvégi eredmények A monzai Olasz Nagydíj, amely a Forma–1-es autók idei 14. világbajnoki futama volt, rosszul kezdődött vasárnap. A 150 ezer néző előtt rajtoló fu­tam első méterei után a svéd Peterson Lotus nevű kocsija ki­gyulladt, s ezt követően még nyolc kocsi egymásba rohant. Petersont az angol Hunt men­tette ki az égő kocsiból. (Újabb jelentés szerint Peterson a kór­házban meghalt.) Hosszas tanakodás után há­romórás késéssel indult a ver­seny. Az Olasz Nagydíj végered­ménye: 1. Lauda (osztrák), 2. Watson (ír), 3. Reutemann (ar­gentin). A VB állása a 11. fu­tam után: 1. Andretti (ameri­kai) 64, 2. Peterson (svéd) 51, 3. Lauda 44, 4. Reutemann 35, 5. Depailler (francia) 32, 6. Wat­son 25 ponttal. At Asztalitenisz NB II. nők. BVTC—Dunavid. Vend. SK 13,3. Teke NB I. Pápai Vasas—BKV Előre 6:2. NB II. Sziváki Építők —BVTC 7:1. Kézilabda. NB II. nők. Bala­ton BSE—Nk. Olajbányász 9:10. Kosárlabda. NB II. férfiak. II. Pécsi EAC—BVTC 55:87. Röplab­da NB II. nők. Szhelyi Styl— Ajkai VT 0:3. Nk. Olajbányász —Ajkai VT 0:3. BVTC—Szhelyi Styl 0:3. Férfiak. Bp. Élgép— BVTC 0:3. BVTC—Szhelyi Építők 3:0. Győzelmet szalasztottak el a tapolcaiak MÁV NTE-T. Bauxitbányász SE 0:0 Nagykanizsa, 2 ezer néző. V.: Zsalakó (Taszár). NTE: S­zalai — Markán, Németh A., Englamer, Sulyok, Szabó, Kiss (Litviczky, a 77. perc­ben), Karádi — Füle dr., Széligh, Molnár (Gergelics, az 56. percben). Edző: Né­meth Lajos. Bauxit: Petro­­vics — Bakos, Lovász, Kuta­­si, Magyar — Szalai, Mor­vai (Für, a 64. percben), Sza­bó, Horváth Z. — Ormai, Mészáros F. Edző: Csabai Lajos. Az első esemény Ormai 25 méteres szabadrúgása volt, amelyet Szalai szögletre men­tett. Ezután mintegy húsz percen át eseménytelent, lagy­matag játékot láthattak a nézők. Mészáros határozat­lansága miatt kétszer is oda­lett a helyzet. Markán lövé­sét Petrovics kiütötte, majd Horváth Z. szögletre mentett. A 25. percben Mészáros egé­szen az alapvonalig cselezte magát, de utána pontatlanul adott középre, így Németh A. felszabadított. A 38. perc­ben veszélyes bal oldali akció végén Molnár ívelt a kapu elé. Petrovics bennmaradt a kapujában, a labda Horváth Z. melléről Engloner elé ke­rült, aki közelről mellé emelt. A félidő hajrájában Szalai kapujából messze kifutva lábbal mentett Mészáros elől. A második félidő is Ormai lövésével kezdődött. Fölénybe került a Bauxit. Az 57. perc­ben megint Szalai bravúrja mentette meg a góltól a va­sutasok hálóját. Magyar lö­vését a jobb felső sarokból ütötte ki. Több kemény be­­lemenés borzolta az idegeket. A tapolcai Szalait figyelmez­tette a játékvezető, majd a megítélt szabadrúgást Kará­di 30 méterről a felső kapu­fára lőtte. Az ismétlésnél Füle dr. fejjel csúsztatott a kapu fölé. Megélénkült a küzdelem, mindkét kapu gyakran forgott veszélyben. Horváth Z., Für, majd Mé­száros alakíthatott volna az eredményen. Az utolsó öt perc egyértelműen a tapol­caiaké volt, de a támadók a legjobb helyzeteket is elhi­bázták. Bírálat. Alacsony színvo­nalú összecspáson a több helyzetet kidolgozó Bauxit nagy nyerési lehetőséget sza­lasztott el a védekezésben és támadásban egyaránt gyen­gélkedő hazai csapattal szem­ben. Jó: Szabó, Karádi, Mar­kán, ill. Magyar, Lovász, Or­mai. (B. T.) Tisztes helytállás a listavezető otthonában PVSK-BVTC 2:0 (1:0) Pécs, 2 ezer néző. V.: Hart­mann (Budapest). PVSK: Su­lyok — Huber, Tallósi, Sza­bó, Németh — Tóth, Kaszás, Grünwald, Kresz — Szász (Lauer, a 81. percben), Réfi. Edző: Rónai István. BVTC: Csiszár — Puskás I., Stieber, Mátyás, Horváth A. — Né­meth Z., Csemyánszki, Öllé, Vass I. (Vass L., a 64. perc­ben) — Németh P., Horváth J. (Jugovics, a 6. percben). Edző: Bartalfi Károly. Élénk iramban indult a mérkőzés, a BVTC nem állt be védekezni. A 3. percben Csemyámszki 20 méteres lö­vését Sulyok a léc alól ütöt­te szögletre. Később Németh Pétert Tallósi felvágta, a szabadrúgás a sorfalban halt el. A 11. percben veszélyez­tetett először a PVSK, sarok­rúgás után Szász lövését védte Csiszár. Érdekes, iz­galmas volt a mérkőzés. Mindkét kapu előtt adódtak kecsegtető helyzetek. Fél óra elteltével erősített a PVSK, s a 35. percben szöglet után a védőkről kipattanó labdát Huber 30 méterről vágta a bal alsó sarokba, 1:0. Három perccel később Németh Pé­tert Tallósi ismét felvágta, a játékvezető a vétkes pécsi csapatkapitányt azonnal ki­állította! A befejezés előtt Ollő 25 méteres lövését véd­te Sulyok. Szünet után folytatódott az élvezetes küzdelem. Ekkor már többet kezdeményezett a PVSK. Csiszár lábbal vé­dett, majd ismét Öllé lőtt húsz méterről. A 61. percben húszméteres szabadrúgás után Tóth emelt a sorfal fe­lett a jobb sarokba, 2:0. A 67. percben a BVTC kettős cserét hajtott végre, de öt perccel később a csereként beállt Vass L. súlyos bokasé­rülést szenvedett, s kiállt, így a BVTC is tíz főre ol­vadt! Az utolsó percekben Németh P. szabadrúgása és Lauer 5 méterről leadott lö­vése okozott izgalmakat. Bírálat. A javuló formá­ban játszó BVTC balszeren­csés gólokat kapott, így a fegyelmezett védekezés, a szervezett játék ellenére ve­reséget szenvedett a listave­zető otthonában. A pécsiek változatlanul nagyszerű for­mában vannak! G.: Huber, Tóth. Jó: Huber, Németh, Tóth, Kaszás, ill. Stieber, Csernyánszki, Öllé. (B. V.) Az első félidőben eldőlt a két pont sorsa KOM­ÉP SC-A. Alumínium 3:1 (3:1) Tatabánya, 1500 néző. V: Ta­­polczay (Sopron). KOMÉP: Sza­bó—Takács, Hollósi, Czakó, Viczián—Göbölös, Pfluger—Hor­váth J. (Kökény, a 84. percben), Nyitrai, Bánfi, Péntek. Edző: Galgóczi Ottó. Alu: Bujtor—Bre­­zánszki, Törő, Okolenszki, Csik­­hon—Morecz (Haraszti, a 77. percben), Nagy, Hol­enczer— Cserna, Kiss P. Vajda (Iván, a 77. percben). Edző: Szigeti Ferenc. Rögtön a kezdés után nagy nyomás nehezedett az ajkai vé­delemre. A 3. percben Péntek baloldali szöglet után Nyitraihoz továbbított, aki a 16-os vonalról a 11-essel egy magasságban nagy erővel félmagasan bombázott Bujtor hálójának jobb oldalába, 1 :6. Továbbra sem csökkent a tatabányáik rohamozó kedve. Ennek ellenére egy gyors ellen­akció végén egyenlített a Ajka: Morecz jobbról az oldalvonal mellől ivett szabadrúgást a kapu elé. Szabó rosszul öklözött, a labda pontosan Kiss P. elé ke­rült, aki 13 méterről habozás nélkül helyezett a kapuba, 1:1- A kapott gól ellenére sem tört meg a KOMÉP támadókedve. A­­6 percben Takács szabadrúgását Göbölös a középcsatár helyén tartózkodó Péntekhez fejelte, aki a 11-es pontról a bal felső sa­rokba helyezett. 2:1. A követke­ző percben újabb gól született. Viczián 22 méteres nagy erejű szabadrúgása Hollenczert érintve vágódott a jobb alsó sarokba, 3:1. Kissé kiengedett a KOMÉP, az Alu is vezetett néhány ígére­tes akciót, szépíteni azonban nem sikerült. Szünet után tovább folytató­dott a nagy iramú, helyenként élvezetes küzdelem. Ekkor már felváltva, vezették­ a támadásokat a csapatok, de az eredmény nem változott. Ebben főként a ké­­nyelmeskedő támadók voltak ,,ludasak”. Bírálat. A nagy lelkesedéssel, időnként igen jól játszó KOMÉP az első félidőben a maga javára billentette a mérkőzés sorsát. Szünet után már hiába kezde­ményezett többet az ajkai gárda, szépítésre sem telt erejükből. G: Nyitrai, Péntek, Viczián ill. Kiss P. Jó: Tatár, Viczián, Pfluger, Bánfi ill. Törö, Csikhon, Kiss P. (N. S.) CÍMZÉS KÜLFÖLDRE ;ÉZI CÍMZÉS GÉPI CÍMZÉS ---------------------------------------------------------- A POSTA ---------------------------------------------------------­-------1 TÁJÉKOZTATJA ÖNT:­I-------1 5w* Külföldre címezzen régi..u... TérgfeL ál­l az ottani előírások szerint h-66oo H -iüü ^^ ugyanúgy, mint eddig. I---------1 Kérjük azonban : a címzés £L Xrvunuu, , utolsó sorába írt X-szel figyelmeztesse gépünket, hogy nnP-'ffWTi.TUaj ‘— ezzel a levéllel nincs dolga. Dr' Horst Haj'ann --- ——— Szíveskedjék a külföldre írt DDR-1017 Béran ttfiKXzöO' CM-' At- . . . ........ . Lebuser Str. 17. -------------------- leveleire, a sajat iranyitoszama mm Hl eié­t"19^ III Kérjük, ------------------------------___________________________ címezzen e minták szerint! _______________________________________________ -ET KÉZZEL AZ ELSŐ KERETBE X-ET GÉPPEL AZ UTOLSÓ SORBA NAPLÓ — 1978. szeptember 12. kedd — 7