Napló, 1989. május (Veszprém, 45. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-15 / 112. szám

a NAPLÓ SPORTJA Nyolc perc híján bravúr a labdarúgó NB I-ben Békéscsaba-Veszprémi SE 1:0 (0:0) Békéscsaba, 7 ezer néző. V.: Vágner (Harthmann, Kurmai). Békéscsaba: Gulyás 0 — Bánfi 5, Fabulya 4, Ottlakán 5, Szenti 6 - Belvon 4, Mracskó 4, Csató 5, Csanálosi 6­­- Oroszki 5, Sze­keres 5. Edző: Csank János. VSE: Kakas 5­­* Horváth M. 5, Csik 6, Sántha 6, Szécsi 4 - Csornai 7, Csongrádi 4, Kelemen 5 - Bognár 4, Kiss L. 4, Horváth 5. Edző: Glázer Róbert. Csere: Bognár helyett­­­üle (4), az 56., Belvon helyett Csernus (-) a 79., Szekeres helyett Bresch (-) a 88. percben. Gólszerző: Oroszki a 82. percben. Sárga lap: Horváth M. a 66. percben. Darcsi István Szögletarány: 7:2 (3:1) a Békéscsaba javára. Bimbó és Rugovics hiányát annak ellenére megérezte a VSE, hogy az első negyedórá­ban enyhe mezőnyfölényben játszottak. Tulajdon­képpen egyetlen említésre méltó ese­mény sem volt ebben az idő­szakban. A következő percek már hoztak némi felüdülést. Előbb Szenti késett le egy beadásról, majd a másik olda­lon Bognár hibázott Horváth beadott labdája után. Ezután a szurkolók csak a napsütést élvezhették. A 42. percben a kaputól 30 méterre cseles sza­badrúgást végeztek el a csa­baiak. Csató Szekerest kereste a labdával, aki a késlekedő védők között magasan­ fölé lőtt. A szünetben a lelátón he­lyet foglaló Bimbó Tamás, aki részleges izomszakadás miatt hiányzott a VSE-ből, kesernyé­sen megjegyezte: ,,nem így akartam ünnepelni 20. szüle­tésnapomat". Pásztor József, a csabaiak kilencszeres válogatottja a következőket mondta: „már Veszprémben is nehéz dol­gunk volt az újonccal. Nagy­szerű taktikájuk jó erőnléttel párosul, így senki ne higgye azt, hogy könnyű ellenfél a VSE. Szerintem, ha nehezen is, de egy góllal győzünk". Fordulás után nagyot válto­zott a játék képe és irama. A helyiek beszorították a ven­dégeket. Előbb Csanálosi 20 méteres lövése pattant szög­letre Csikről. Majd Bel­von lö­vését védte biztosan Kakas. Egyre jobban kitámadtak a csabaiak. Az 53. percben Szen­­ti hatalmas bedobását Oroszki Szekeres elé fejelte, aki or­dító gólhelyzetben a kapu tor­kában estében fölé lőtt. To­vábbra is a lila-fehérek szo­rongattak. Az 58. percben Csa­­ná­losi lőtt fölé egy szabadrú­gást. Utána ismét Szekeres ke­rült gólhelyzetbe, de 10 méte­res lövését Csik a gólvonalról vágta a mezőnybe. A kitáma­dó csabai védők között ve­szélyes kontrákat vezettek a veszprémiek. Csornai vezérleté­vel gyorsan gördültek az akci­ók. A 80. perc hozta a mér­kőzés legnagyobb gólhelyze­tét. Csabai támadás után Hor­váth L. iramodott el a labdá­val, majd mintaszerűen ugrat­ta ki a jobb szélen Sülét. A csatár lendületből kicselezte a kifutó kapust. Kisodródva gyen­gén az üres kapura gurította a labdát, amit a visszafutó Fabulya a gólvonal előtt el­ért és felszabadított. Az el­puskázott nagy lehetőség után a 82. percben szögletet rúgtak a hazaiak. Szekeres élesen ka­pu elé lőtt labdáját Oroszki az ötösről a hosszú sarokba csúsztatta, 1:0. Ezután a csa­baiak húzták az időt és vár­ták a megváltó sípszót. ★ ★ ★ Nagyon gyenge színvonalú első félidő után nagyobb fo­kozatra kapcsoltak a csapatok. A csabaiak játszottak mezőny­fölényben, de a jól szervezett veszprémi védelem magabiz­tosan állt a lábán. Egy ellen­­támadás után kimaradt a nagy helyzet, amiért azonnal bünte­tett az ellenfél. Pont­rúgás után váratlan és szerencsés gól döntötte el a 3 pont sorsát, összességében a hazaiak töb­bet kezdeményeztek, de a VSE ellentámadásai veszélyeseb­bek voltak. Csank János: Nagyon jól, szervezetten, játszott a VSE. Csak az eredménnyel vagyok elégedett. Glázer Róbert: Milyen a fut­ball. Kihagytuk a legnagyobb helyzetet, s utána pontrúgás­ból kaptuk a gólt. Az NB I állása A következő forduló: Szomba­ton Veszprém-Pécs, Dózsa-Ha­­ladás, Videoton—ZTE, FTC-Ta­­tabánya, Siófok-Békéscsaba, vasárnap: Dunaújváros— Honvéd, Vác—MTK, Vasas—Rá­ba. További eredmények: Rába— FTC 1 :0 (1 :0). Győr, 18 ezer né­ző. V.: Huták. G.: Rubold. Sió­fok—MTK 1:1 (1:0). Hungária krt., 2 ezer néző. V.: Szilágyi. G.: Freppán, ill. Katzenbach. (11-esekkel 5:4). Honvéd-Vác 2:0 (2:0). Kispest, 3500 néző. V.: Bay. G.: Kovács K., Fodor (11-esből). Pécs—Vasas 2:1 (0:0). Pécs, 5 ezer néző. V.: Kovács I. L. G.: Czéh, Bérczy, ill. Melis. Dunaújváros—Haladás 2:1 (1:0). Szombathely, 4 ezer néző. V.: Szabó. G.: Miskovicz, Márkus, ill. Nagy. Videoton-T. Bányász 3:1 (0:0). Tatabánya, 5 ezer néző. V.: Plasek. G.: Ba­bai 2, Mészáros öngól, illetve Csapó. ZTE-Dózsa 1:0 (0:0). Zalaegerszeg, 4 ezer néző. V.: Nagy L. G.: Wittmann. Állás a 25. ford. után 1. Honvéd 13 6 0 6 34:23 51 2. Videoton 15 0 3 7 43:28 48 3. Rába 13 3 3 7 39:27 47 4. MTK 10 7 3 5 35:30 47 5. FTC 13 2 3 7 38:29 46 6. Vác 10 4 4 7 30:26 42 7. B.­csaba 11 3 2 9 34:28 41 8. Tatab. 10 3 5 7 32:29 41 9. Siófok 745 9 29:32 34 10. ZTE 744 10 34:31 33 11. Pécs 736 9 30:33 33 12. VSE 6­62 11 19:31 32 13. Haladás 64­4 11 26:3030 14. Dózsa 724 11 29:3029 15. D. Kohász 354 1325:4823 16. Vasas 427 1225:50 23 Megint nem ment a góllövés a labdarúgó NB II-ben III. ker. TTVE-T. Bauxitbányász 0:0 Tizenegyesekkel 12:11 B.­pest, Hévízi út, 800 méző. V.: Fazekas (Izsák). III. kerület: Erdélyi - Szűcs,­­Márton, Tóth I. L, Kriszt - Szabó, Lukács, Kár­páti, Tóth II. L. - Lengyel, Árky. Edző: Vincze Géza. T. Bauxit: Czanka - Berki, Bencze, Tóth K., Vágner - Andriska, Pfeiffer, Koronczi, Kovács T. — Bognár, Törő. Edző: Kovács András. Csere: Kárpáti helyett Muraközi a 75., Lengyel helyett Török a 80., Pfeiffer helyett Frigyik a 84. percben. Sárga lap: Szabó 50., Kriszt 60., Tóth K. 61. perc. Szögletarány: 4:3 (1:1) a III. ker. TTVE javára. Horváth Ernő, a tapolcaiak k­ispadra szorult kapusa a mér­kőzés elején arról beszélt, hogy látva az ellenfél melegí­tését, biztos, hárompontos győ­zelmet jósolt a Tapolcának a ki­esés szempontjából létfontos­ságú mérkőzésen. Az első percek majdnem a kapust igazolták. Andriska jobb oldaliról küldött labdáját Kovács egyből küldte kapura, s az Tóthról mellé szállt. A szögletrúgás után Bencze fe­jelt kapura, labdája fölé szállt. A 14. percben Bognárt buktat­ták. A 25 m-es Bencze-szabad­­rúgást Erdélyi biztosan hárítot­ta. A kerületiek nem tudtak kibontakozni. Később Lukács szabadrúgása szállt a léc fö­lé. Az iramra nem lehetett pa­nasz, a játék jobbára a két 16-os között zajlott. Fordulás után Andriska hi­bájából Lengyel viharzott el a jobb szélen, beadott labdá­ját Kárpáti alig fejelte a kapu mellé. Élénkült a játék. Az 50. percben Törőt buktatták, a szabadrúgás eredménytelen maradt, öt perc múlva And­riska ment el a jobb oldalon, középre adott labdájából Ko­vács lövése célt tévesztett. A 72. percben Czanka rosszul mozdult ki, szerencséjére Kár­páti az üres kapu fölé fejelte a labdát. Nem sokkal később Márton nagy lövését hárította Czanka. Izgalmas csatározás­sal fejeződött be a mérkőzés. A 85. percben a késlekedő vé­dők közül Muraközi közelről a léc mellé gurított. A 87. perc­ben Andriska szögletéből Törő fejesét a kapus bravúrral há­rította. Az utolsó percben Fri­gyik közelről a léc mellé cél­zott. A küzdelmes, kiegyenlített mérkőzésen a helyzetek alap­ján a T. Bauxit közelebb állt a győzelemhez. Jó: Márton, Árky, ill. Berki, Kovács, Pfeiffer. A tapolcaiak 11-eseit And­riska (2), Bognár (2), Bencze, Tóth K., Berki, Koronczi, Vág­ner, Frigyik és Czanka értéke­sítette. Czanka Szabó és Tóth I. L. lövését kivédte. V. Gy. A többi eredmény: Csepel— Mohács 1:0, Csurgó—Szekszárd 2:0, Oroszlány-Rákóczi FC 1:1, Soproni SE—Dorog 1:1, Komló —Nagykanizsa 1:1, Keszthely— ES­MTK 1:2, BVSC-Volán SC 3:0. A 11-es párbajokat a hazai csapatok nyerték. A következő forduló május 21-én: Tapolca-Rákóczi FC, Szekszárd-Oroszlány, Mohács- Csurgó, Volán SC-Csepel, ESMTK—BVSC, Nagykanizsa- Keszthely, Dorog—Komló, III. ker. TTVE—Sopron. fsz NB II állása A 26. forduló után 1. Nagyka. 15 4 1 6 48-28 54 2. Csepel 16 2 2 6 46-26 54 3. Oroszl. 11 8 3 4 30-25 52 4. Komló 10 8 3 5 34-23 49 5. BVSC 11 4 5 6 30-27 46 6. Bp. Volán 11 3 1 11 36-32 40 7. Keszthely 9 6 1 10 22-21 40 8. Mohács 9 1 8 8 29-28 37 9. Rákóczi FC 9 2 4 11 31-25 35 10. Dorog 7 3 8 8 32-36 35 11. Sopron 7 62 11 30-38 35 12. Szekszárd 8 33 12 26-37 33 13. ESMTK 635 12 33-43 29 14.111. ker. 7 32 14 23-37 29 15. Csurgó 7 1­5 13 26-43 28 16. Tapolca 626 12 24-31 28 Csoportelső a Várpalota V. Bányász—Tisza Volán 23:20 (11:7) Várpalota, 600 néző. V: La­­diszlai, Lovas (Budapest). Bá­nyász: Jakab I. - Jakab Zs.­­1, Kelemen 5, Nagy R., Ha­­szonics 2, Cseh 5, Bényei 3 (1). Csere: Szedlák (kapus), Huszti 5, Fodor 2, Bogdány, Szilágyi. Edző: Poór Gyula, Pálfalvy Károly. Tisza Volán: Árvai - Sándor, Tenke 2, Vizs­­nyicai 5, Balogh 6, Farkas, Avar. Csere: Grandjean (ka­pus), Zsódi 4 (3), Hódi 2, Bárány 1, Réti. Edző: Párkány Gyula. Hétméteres: 1/1, ill. 5/3. Veszprém, 200 néző. V: Csatlós, Tavarnai (Bpest). VSE: Magyaróvári, Novák, Koppá , Radóczi 4, Bankó, Belesné 4, Bodó 2, Balázs, Budai 1, Czvetkó, Szabóné 2, Nyári 7 (4). Edző: Sényi László és Eisenbeck István. Kiállítások: 12, ill. 2. perc. Hetesek: 6/4, ill. 3/1. A női NB I/B-s találkozón a rosszul védekező veszprémiek ellen a lelkes, mozgékony el­lenfél 3:1-re, majd 6:2 (!)-re vezetett. A hazaiak emberhát­rányból két gólt lőttek, s ak-kiállítás: 4 ill. 6 perc. A férfi kézilabda NB I al­sóházának első helyét eldön­tő záró fordulójában előbb Székely Bélát, az egykori csa­patkapitányt búcsúztatták az egyesület vezetői, játékostár­sai. Aztán a Bányász foly­tatta hetek óta tartó jó játé­kát. Előbb 3:1-re, majd 6:4- re vezettek. A szívósan küzdő szegediek 8:7-re felzárkóztak. Közben Szedlák védte Tenke büntetőjét, s több ziccert is hárított, így tudtak a hazaiak jelentős előnnyel fordulni. kor fordítottak 10:8-ra. For­dulás után megint szorossá vált a küzdelem, mert a VSE csak a 20. percben érte el 4. gólját, ekkor is hetesből. Izgalmas hajrában Budai utol­só pillanatban lőtt góljával született meg a kínkeserves győzelem. A lelkes ellenfél igazolta jó hírét. Az igazság­hoz tartozik, hogy a VSE el­maradt várt teljesítményétől. Szabóné kapufákat lőtt, a máskor eredményes Budai és a beállós Balázs képtelen volt helyzetbe kerülni, a hálóba ta­lálni. Jó, Radóczi, Nyári, Be-Szünet után megint Szedlák bravúrok következtek, hetes­védéssel együtt. A remekül vé­dekező palotaiak a 38. perc­ben már 15:9-re vezettek. Ez­után alaposan kiengedett a Bányász, s a szegediek a haj­rában 20:18-ra feljöttek. Az utolsó pillanatokat vastapssal jutalmazta a lelkes szurkoló­­tábor. Köszöntve az újabb szép győzelmet, a csoportel­sőséget. Ezzel a Bányász az összesítésben a 7. helyen vég­zett. Utolérve a közvetlen élmezőnyt: S. J. lesné. A vendégek legjobb dobói: Csábi 4, Fábiánna, Tóth, Dubai, Szenczi 3-3. A másik két eredmény: Pos­tás SE-Nagykanizsa 25:30, Gödöllő-Tatabánya 17:12. Az állás a 33. ford. után A következő forduló, szom­bat 15 óra: Veszprém-Postás SE, Hódmezővásárhely-Gödöl­­lő, Tatabánya-Nagykanizsa. VSE-Alföldi Porcelán 20:19 (13:10) 1. Veszprém 25 3 5 805:655 53 2. Postás SE 23 3 7 699:631 49 3. Nk. Olajb. 21 6 6 784:697 48 4. Gödöllő 21 5 7 751:660 47 5. Hunvash. 16 5 12 721:674 37 6. Tatabánya 13 7 13 637:639 33 Kettős ajkai győzelem a labdarúgó NB IlI-ban II. Bányász—St. Spartacus 3:1 (2:0) Ajka, 500 néző. Vezette: Varga (Győr). Bányász: Dávid - Pál, Szalai, Treier, Polonkai, Túri, Gáspár, Patus, Budai (Brezniczky), Kovács T. (Kovács A.) Kovács L. Edző: Király László. Szentgotthárd: Rojkó - Herczegh, Csicsai, Kovács J., Császár, Mészáros, Borsi, Visz­­ked, Márkus, Kovács T, Meskó (Sályi). Edző: Szűcs László. Nyomban a Bányász táma­dott. A 17. percben Budai lab­dáját Túri 16 méterről nagy erővel a hosszú sarokba lőtte, 1:0. A 32. percben Pál beadá­sa után a hátvédek közül Po­lonkai emelte a kapuba a labdát, 2:0. Fordulás után, a 48. percben szépítettek a ven­dégek. Kovács T. futotta le a védőket, s Dávid fölött emel­te a labdát a kapuba, 2:1. Ez­után több bravúros védése volt a szentgotthárdi kapusnak. A 75. percben Túri beadott lab­dáját Pál a rövid sarokba fe­jelte, 3:1. A félgőzzel játszó listaveze­tő biztosan nyert a lelkesen küzdő, helyenként jól adogató ellenfelével szemben. Góllövő: Túri, Polonkai, Pál, illetve Ko­vács T. Jó: Pál, Szalai, Túri, Patus, illetve Rojkó, Márkus, Csicsai, Kovács T. Gy. J. 12 méterről a kapus mellett célzott a hálóba, 4:1. A 79. percben Molnár észrevette, hogy Hardi kint áll, és a háló­ba emelt, 4:2. A 88. percben Kökény Szabótól kapott labdát, és óriási bombagólt lőtt, 5:2. A közepes színvonalú mérkő­zésen a Pét nem várt, biztos győzelmet aratott. G.: Lencsés 2, Gyurmánczy, Milosovics, Kö­kény, illetve Cserép, Molnár. Jó: Hornyák, Fridmann, Len­csés, Gyurmánczy, Milosovics, Selymes, ill. Cserép, Molnár, Herr, K. A. 11. Hungalu—PSCB 3:1 (0:1) Peremarton, 800 néző. V: Papp J. (Szhely). Hungalu: Szalóky - Kovács I. A., Pus­kás, Bakos, Bénes, Reiner, Szarka (Nagy J.), Belényesi, Kovács II. A., Demján, Né­meth (Nagy I.). Edző: Szabó Rezső. PSCB: Pusztai - Bar­­tik, Jugovits, Janzsó, Orbán, Pál Tischler, Sümegi Gere, Diósi. (Jónás), Hauzer. Edző: Fekete Tibor. Nyomban a PSCB támadott, de helyzet egyik kapu előtt se adódott. A 28. percben Diósi beadása után Hauzer lövését Szalóky bravúrral véd­te, de a kipattanó labdát Ge­re 10 m-ről a hálóba vágta, 0:1. Fordulás után is folytató­dott a hazai fölény. A kemé­nyen védekező ajkaiak gyors kontratámadásaikkal csaknem mindig zavart okoztak és lőtték a gólokat. Az 55. perc­ben szögletnél Reiner lövé­se az egyik védőn megpat­tant, s úgy került a hálóba, 1:1. Két perc múlva Belénye­si 15 m-ről talált a kapuba, 2:1. A gól után nagy erővel támadott a PSCB, csatárai azonban képtelenek voltak a hálóba találni. A 60. perc­ben Tischlert érthetetlenül ki­állította a bíró. A 78. perc­ben Jónás beadott labdáját Puskás kézzel ütötte ki, a nyilvánvaló 11 -est a bíró nem ítélte meg. Négy perc múlva Kovács I. A. kilépett a védők közül, a 16-os előtt Jugovits­­sal ütközött, Papp nagy meg­lepetésre a 11-es pontra mu­tatott. A büntetőt Puskás ér­tékesítette, 3:1. A 85. perc­ben Jugovitsot kivdte le a pályáról a bíró. A PSDB ér­demtelen vereséget szenvedett. A sokat tévedő játékvezető rendre a hazaiakat sújtotta. G. Reiner, Belényesi, Puskás 11-esből, ill. Gere, H. S. PMTK-Esztergom 5:2 (3:1) Hornyák, Stieger, Fridmann, Selymes, Lencsés, Szabó A., Gyurmánczy, Kökény, Milose­vics (Háden, 67.). Edző: Szőcs János. Esztergom: Schromitz - Olasz, Laczkó, Martin, Cserép, Gömbös, Mészáros (Molnár, 58.), Rosta, Chapucha, Herná­di, Herr. Edző: Kertes László. Már a második percben gólt lőtt a Pét. Orbán labdája a kapufáról kipattant, Lencsés közelről nem hibázott, 1:0. Nem sokkal később Kökény nagysze­rű labdájával Gyurmánczy lé­pett meg, 12 méterről lőtt a kapus mellett a hálóba, 2:0. A 24. percben Gyurmánczy adott középre, Milosevics né­hány lépés után ritka szép gólt lőtt, 3:0. A 33. percben a vé­dők közül Cserép 22 méterről a kint álló Hardi fölött emelt a hálóba, 3:1. Fordulás után kissé lefékezett a Pét. Gyur­mánczy kapufája után Lencsés elvette a védőktől a labdát, s Pétfürdő, 300 néző. Vezette: Jorga (Szentendre). Pét: Har-Ji - Orbán (Cziklin, 46. p.). A19. heti totá 1. Uerdingen-Bremen 2:1 1 2. S. Kickers-B. Münch. 2:0 1 3. Karlsruhe-Hamburg 2:2 x 4. Nürnberg-M.-gladb. 0:0 x 5. Meppen-Freiburg 2:3 2 6. Schalke-Wattensch. 3:2 1 7. Essen—F. Köln 3:4 2 8. Ascoli—Bologna 1:0 1 9. Cesena-Pescara 1:0 1 10. Sampdoria-Milan 1:1 x 11. Parma-Reggiana 3:0 1 12. Sambened.-Genoa 1:0 1 13. Piacenza-Cremonese 1:0 1 a plusz egyes: 14. Torino-Juventus 0:0 x Répcelak—Pápai SE ’ 2:1 (1:0) Répcelak, 300 néző. V.: Far­kas (Nagykanizsa). Répcelak: Tóth - Németh T., Molnár, Si­mon, Csorba, Bokor, Kiss, Mes­­terházy (Kocsis), Teke, Fehér (Varga), Cziffer. Edző: Csorba János. Pápai SE: Jurik — Do­monkos, Kovács N­., Koch, Mar­ton, Budai, Piszker, Györkös, Présing, Kovács I. (Bellovics), Németh (Erdős). Edző: Deko­­vics István. Alacsony színvonalú mérkő­zésen, végig csapkodó mezőny­játékot láthattak a nézők. A hazaiak a mérkőzés hajrájá­ban keserves küzdelem után szerezték meg az egyébként ér­tékes győzelmet. G.: Teke, Czif­fer, illetve Bódai. Jó: Tóth, Csorba, Cziffer, illetve Kovács N­., Marton, H. E. Sárvár—Fűzfő 3:1 (2:1) Sárvár, ,400 néző. Vezette: Páder (Sopron). Sárvár: Si­mon - Major, Holdosi, Hor­váth, Nyúl, Kovács, Ódor, Gom­bás, Szabó (Molnár), Tóth, Tendli (Katona). Edző: Németh József. FÁK: Málics — Horváth G., Horváth A., Baranyai, Va­dász, Szabó, Sashegyi, Glöckl, Horváth F., Bartalos, Rezi (Há­­ri). Edző: Zaharovics Sándor. Jó iramú mérkőzésen a FÁK szerezte meg a vezetést, 0:1. A gól után a Sárvár támadott, és fordítani tudott. A második játékrészben is a Kinizsi diktál­ta az iramot, a FÁK jobbára védekezésre kényszerült, és biztosan szerezte meg a két pontot. A PSCB múlt heti, 5:0-as sárvári bravúrja után meglepe­tés a fűzfőiek sima veresége. G.: Ódor, Tendli, Horváth 11- esből, ill. Szabó. Jó: Holdosi, Nyúl, Kovács, Gombás, Tendli, ill. Málics, Horváth A., Bara­nyai, H. E. A többi eredmény: Katona SE- MÁV DAC 2:0, Petőháza— Z. Volán 2:1, Győri D.-Motim TE 1:1, 11-esekkel 4:2, Saba­­ria—Celldömöl­k 2:0. NAPLÓ - 1989. május 15., hétfő -7